Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Családi pótlék helyett Erzsébet Utalvány?! fórum

Családi pótlék helyett Erzsébet Utalvány?! (beszélgetős fórum)

2012. ápr. 2. 09:15
Engem csak akkor nem zavarna ez,ha az utalványt sok,sokkal több helyen lehetne beváltani,drogériákban,gyógyszertárban is.Most ha jól tudom CBA-ban lehet belőle vásárolni,mi pl.oda nem járunk,TESCO-ba se,ráadásul ott vannak azok akik falun laknak messze mondjuk az említett üzlettől,azok lehet a sarki boltban vesznek élelmiszert,és nem éri meg nekik felutazgatni a városba.
63. Pan Dóra (válaszként erre: 61. - Pen80)
2012. ápr. 2. 09:14

Én a falvakban pl. az önkormányzat hatáskörébe utalnám, hogy ki, milyen formában kapja a kiegészítő juttatásokat. Lenne, aki pénzt kapna, lenne, aki utalványt, és lenne, aki semmit (pl. a dolgozni nem is akaró nem kapna munkanélkülit). És lenne olyan is, aki természetbeni juttatásban kapná meg, ami a gyereknek jár. Persze, nálunk arra is volt példa, hogy a kapott pelenkát eladta a szülő - na, az ilyentől meg elvenném a gyereket, ahogy ez meg is történt...

Hogy városban hogy lehet ezt megoldani, azon még gondolkodok :D

62. Pen80 (válaszként erre: 60. - 6ee0ffb012)
2012. ápr. 2. 09:08
Én is ezt gondolom, illetve ebben bízom.
61. Pen80 (válaszként erre: 59. - Pan Dóra)
2012. ápr. 2. 09:07
mert nem tehetnek különbséget :( Csak nagyon indokolt esetben. Hiába tudja a fél város, hogy kivel kellene ezt csinálni, nem tehet senki semmit, csak ritkán. Ez engem is kiakaszt, de nem tudok rá megoldást. Illetve én tudnék, csak azt nem lehet megcsinálni.
2012. ápr. 2. 09:01
Nézzétek,ez még csak egy tervezet.Lehet,hogy hamvába holt ötlet az egész.De ha bevezetik,akkor is addig még hosszú előkészület és út vezet.Nyílván ki lesz találva,hogy minden szükséges dologra beváltható legyen és a falvakban élők se szenvedjenek hátrányt.
59. Pan Dóra (válaszként erre: 54. - Pen80)
2012. ápr. 2. 09:00
Az én gyerekeim is becsületes adófizető polgárok lesznek, biztos vagyok benne, hogy a Tieid is. Akkor miért büntetnek engem más bűnéért?!
58. jozsi.38 (válaszként erre: 56. - Nanaki)
2012. ápr. 2. 08:59
így van. ott nincsenek olyan helyek, ahol be lehetne váltani
57. Pen80 (válaszként erre: 55. - Jozsi.38)
2012. ápr. 2. 08:58
igen, szerintem is. kíváncsi vagyok, mi lesz az eredmény.
56. Nanaki
2012. ápr. 2. 08:55

A mély nyomorban élő kis falvakban eddig a "feliratás" volt a divat. Most majd az utalványt veszi el a boltos erősen nyomott áron. A szegény egyébként sem tud beutazni vásárolni olyan helyre, ahol beválthatja. Gondolom a kocsmáros is el fogja fogadni "picipénzért" alkoholra és játékgépre.

Ez nem családbarát.

Sőt, sok minden nem az.

2/3 ???

55. jozsi.38 (válaszként erre: 53. - 9bbaa658f2)
2012. ápr. 2. 08:55
főleg ha gyógyszertárban is lehetne használni vagy ruhát, cipőt is lehetne venni belőle
54. Pen80 (válaszként erre: 51. - Pan Dóra)
2012. ápr. 2. 08:54
az osztrákoknál tényleg adófizető polgárok lesznek azokból a gyerekekből és a csp után nem segélyért állnak sorba... ebben gondolom egyetértünk. gondolom, ott nem is annyira jellemző, hogy nem a gyerekre/családra megy el a pénz. biztos ott is van, csak nem ilyen nagy arányban. szóval ha hasonlítunk, akkor minden oldalról tegyük ezt. teljesen más a helyzet.
2012. ápr. 2. 08:53
Ha több helyen elfogadnák,főleg ahol aránylag olcsón lehet vásárolni akkor kevesebben tiltakoznának ellene.
2012. ápr. 2. 08:53
valóban :) csak azt felejtjük el hogy ezt már utánunk is kapták a szüleink, nem tudom, mióta van bevezetve, és lehet hogy itt a többségnek nem hiányozna, de akinél nem egyszeri 11ezres tétel, hanem 3 vagy több gyerek után kapja ott már nem annyira kis összegről van szó a család havi költségvetésében
51. Pan Dóra (válaszként erre: 45. - Rohiani)
2012. ápr. 2. 08:51
A családi pótlék egy valamire való állam szempontjából nem egy nemes gesztus, nem szívesség, hanem befektetés. A családok támogatásával tudja ugyanis biztosítani a nemzet fennmaradását és az adófizető polgárok számának növekedését. Az osztrákoknál pl. a csp. összege a gyerek életkorával arányosan nő...
50. Pen80 (válaszként erre: 49. - Jozsi.38)
2012. ápr. 2. 08:48

attól, hogy külföldön is van, még nem kötelező itt is lennie. csak nálunk szokás mindent olyan magától értetődőnek venni, pedig nem az.

és igen, nyilván ez könnyítene az állam helyzetén, biztos nem teljes önzetlenségből találták ki.

2012. ápr. 2. 08:45
bocs, de nem csak itt Mo-n van családi pótlék, hanem külföldön is, és ezzel arányosan persze többet is kapnak az ott élő családok. nem, nem megélhetési szülőből lett túl sok hirtelen, ez mögött egészen más áll. az állam lassan, de biztosan a fizetésképtelenség felé halad, ezért találták ezt ki nagy valószínűséggel.
48. Pen80 (válaszként erre: 46. - 6ee0ffb012)
2012. ápr. 2. 08:44
abszolút!
47. Pen80 (válaszként erre: 41. - 6ee0ffb012)
2012. ápr. 2. 08:42
hát igen, sajnos :(
46. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 45. - Rohiani)
2012. ápr. 2. 08:38
BIGLÁJK! :))
2012. ápr. 2. 08:36

A családi pótlék (már a nevében is benne van) egy kiegészítés, pótlék, amit mindenki az államtól kap.

Sajnos nagyon sokan, főleg egy bizonyos réteg azért szüli a gyereket, hogy az általuk kapott juttatás lesz a fizetésük.

A nehéz gazdasági helyzet miatt sajnos egyre több családban szintén nem kiegészítés lett ez a pénz, hanem egy nagyon fontos része a fizetésnek.

De valahogy az államnak is lépni kell, hogy a gyerek ne fizetőeszköz legyen, hanem az ami gyerek, és az szüljön aki képes egyedül, saját erőből felnevelni, az állam csak bizonyos fokig tud mindenkit támogatni, egész családokat nem lehet ellátni csp-ből.

Egy három gyerekes családnál, az jobb esetben 5-fő, a 48 ezer Ft elfogy kajára, és most már egyre több helyen elfogadják az Erzsébet utalványt vidékről sem kell nagyvárosba utazni.


És azt ne felejtse el senki, hogy ezt nem kötelező adni, akár el is törölhetnék, na akkor mi lenne? Addig örüljünk amíg kapjuk. Ha ruhába és gyógyszerbe adnák akkor meg az lenne a baj.

2012. ápr. 2. 08:30
Olyan ez az egész, mint a munkanélküli segély. Ugyanannyit kap, aki nem talál munkát, mint az, akinek esze ágában sincs dolgozni :( Mindig a becsületes jár rosszul :(((
2012. ápr. 2. 08:29
Én is szoktam belőle cipőt, ruhát venni a lányomnak!
42. jozsi.38 (válaszként erre: 37. - Nahát-Nahát)
2012. ápr. 2. 08:21
nekem is ez a bajom ezzel. január végén volt olyan hogy két hét alatt 15000-t költöttem gyógyszerre, mert betegeskedtek. na már most gyógyszertárba étkezési utalvánnyal nem lehet menni ugye. és igen, cipőt, csizmát, szandált évszakonként cserélni mert kinövik. ruhákat szezonoként venni (nyári-téli) a kisebbek elhordják a nagyobb ruháit, ahogy kinövi, de a legkisebbnek újat kell venni, mert azt a középső elnyűtte
41. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 40. - Zsazsanéni)
2012. ápr. 2. 08:18
A játékgépezésnek sajnos ez nem szab gátat :((
2012. ápr. 2. 08:17
Azért fogja utalványban adni,mert a bankköltséget megfogja spórolni.Volt már,hogy a szomszédasszony megkért,hogy a Cora utalványát nem-e akarom levásárolni.Neki a pénz kellett,mert mást akar.Csak sajnos sokan a csp.sem a gyerekre költik,hanem telefonszámla fizetésre,meg némelyik a játékgép szenvedélyére.Ezért ezek miatt fognak hozni ilyen határozatokat.A többi normális ember fogja megszívni.A másik az állam adja,s az úgy gondolja Ő fogja megszabni,hogy kp,vagy utalvány.S ha nem adna ?
39. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 30. - Pen80)
2012. ápr. 2. 08:17
én három gyerek után kapom, ami 48 ezer, plusz a gyet. ez olyan 74 ezer. Én csekkeket is ebből fizetek, aztán amit összemelózok hó közben, abból eszünk. Vállalkozó vagyok, nekem ez az összeg jön egyben, ebből egyszerűbb kifizetni a nagyobb dolgokat, mint pl a csekk. Kaját tudok venni szatyronként is, de villanyszámlát nem tudok úgy fizetni, hogy most ötöt, három nap múlva nyolcat.. Simán elköltünk ennyit kajára, mert öten vagyunk, de nekem ne szabják már meg, hogy melyik pénzemből veszem meg. Abból, amit egyben kapok, vagy amit összereszelek egy hónapban.
38. Pen80 (válaszként erre: 36. - Adfa0d8bdb)
2012. ápr. 2. 08:16
igen, mondjuk 2 gyereknél többnél már más, de a 2 gyerekre jutó elmegy kajára - főleg, ha beleszámolod az óvodai-iskolai étkeztetést is, ami gondolom bele fog tartozni, ha bevezetik ezt.
2012. ápr. 2. 08:14
Olvastam a cikket,és hozzászólásokat is az egyik oldalon...aztán jött a nagy ész osztás(gondolom olyantól,akit nem hat meg a csp),hogy ezt legalább nem dobálják játékgépbe...jah...én eddig sem tettem,sőt,még alkoholt sem vettem rajta...a gyerekre költöttem...de...mondjuk ha cipőt szeretnék venni a gyorsan növő gyerekeimnek,akkor ezek után kiürült tejesdobozt húzzak a lábukra...és igen,olvastam,hogy a Tescoban 04.15.-től elfogadják...igen,készételre...és tudom,hogy nem helyes,de szeretem a multikat...mert ugyanazért a mosóporért mondjuk a COOP-ban bizony keményen többet fizetek...és még valami...nagyon sok embernek,igenis nagyon sokat számít még az egy gyerekre kapott csp is...ha falun lakik,utazza el a maradék kis kp-ját,hogy kaját vehessen...és ha gyógyszerre ne adj Isten a pénz?...és bármire kellhet...végső soron,aki eddig sem a gyerekre költötte,higyjétek el,megtalálja a módját,hogy ezután sem arra fogja...mindegy,hogy kp,hogy utalvány stb....csak kivek cs*sznek ki?
2012. ápr. 2. 08:14

Meg akinek tartósan beteg a gyerek vagy ikrei vannak... sokkal nagyobb összeg a családi pótlék!

Ez mind utalványban??

35. Sirga (válaszként erre: 22. - Adfa0d8bdb)
2012. ápr. 2. 08:12
Ez az! Aki vissza akar élni vele, az megtalálja a módját. Részben egyetértek az ötlettel, de vannak ellenérzéseim.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook