Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Családi póték szívbeteg gyereknek fórum

Családi póték szívbeteg gyereknek (beszélgetős fórum)


8. Gy.Ibi (válaszként erre: 6. - Kalászné)
2011. febr. 23. 19:23

Remélem sikerült elintézned.

Nekünk lyukas szívvel született az 5 évesünk,kétszer műtötték,de maradt még rés.Amikor fáradt,hörögve szedi a levegőt.

Szerencsére nem szed állandóan gyógyszert,ezért nem kap emelt családit most már.Viszont antibiotikum kell Neki a legkisebb lázas megfázásnál is.Ami nem egy olcsó mulatság.

2010. júl. 18. 13:56

Neki minden esetben amikor bármilyen beavatkozást csinálnak, antibiotikumos védelem alatt lehet csak! Tudom nekem is igy van!

Még szülni is igy szültem!

Próbálj meg mindent, irj kérvényt akár még a minisztériumba is! Sok sikert és azért majd ird meg milyen sikerrel jártál!

2010. júl. 18. 13:42
Köszönöm a segítségeteket,én is nézegettem a családi pótlékról szóló törvényeket de konkrétan nem találtam a betegségünket, de amit az OKI-ban mindig feltüntetnek felkiáltójellel az :Endocarditis prophylaxis!Ez tudom hogy az antibiotikumos kezelést jelenti pl:fogorvosi beavatkozás után.Úgy gondolom ha kell a végsőkig harcolok a gyerekem jogaiért,ha kell fellebezek!!Anita
2010. júl. 18. 08:48

Megkerestem neked a törvényt, ki kaphat emeltszintű családi pótlékot:



B) Kardiológiai betegségek



1. Veleszületett szívhibák közül


a) a műtét előtti esetek, ha a keringési elégtelenség csak gyógyszeres kezeléssel küzdhető le,


b) az extracorporalis szívműtétet indokló esetek, a műtét után egy évig,


c) a maradványtünetekkel járó, gyógyszeres vagy egyéb kezelésre szoruló műtét utáni esetek,


d) a cyanosissal járó kórképek,


e) a műtétet igénylő, balszívfél obstructioval járó kórképek (műtét előtt, valamint műtét után legalább egy évig),


f) a maradványtünetekkel járó, intervenciós kardiológiai beavatkozást igénylő esetek.


2. Tartós gyógyszeres kezelést igénylő ritmuszavar.


3. Gyulladásos szívbetegségek (carditis, endocarditis, többszörösen kiújuló pericarditis).


4. Cardiomyopathiák.


5. Szívtranszplantációra váró, illetve azon átesett szívbeteg gyermekek.


6. Kombinált gyógyszeres kezelést igénylő hypertonia.



Az egészet elolvashatod a következő oldalon:

[link]

4. lisa65 (válaszként erre: 1. - Kalászné)
2010. júl. 18. 06:55

Szia! Én is hasonló fejlődési rendellenességgel születtem, többször műtöttek is, de sajnos ezért soha nem járt magasabb családi pótlék, sőt még a leszázalékolás sem megy egyszerűen.

Viszont javaslom, ne hagyd annyiban. Kérj orvosi szakvéleményt ez ügyben és ezt küld el a megfelelő helyre-helyekre. Ne hagyd magad, bizony egy ilyen betegséggel igenis adják meg!

Szerintem ha nagyon nem megy érdemes jogi segitséget is igénybe venned!

Jó egészséget kivánok nektek!

3. Szuszy (válaszként erre: 1. - Kalászné)
2010. júl. 17. 18:26
Csak és kizárólag a kezelő orvos döntésén múlik. Kérdezd meg, miért nem nyílvánítja tartósan betegnek? Nekünk szó nélkül tölti ki minden évben az orvosunk, mivel a gyerek kezelés alatt áll, pontosabban "gondozásban" van. Nem szed gyógyszert, sem semmilyen kezelést nem kap már évek óta, de 3 havonta járunk kontrollra. Nem szívbeteg, egészen más a mi betegségünk, de gondolom ez nem befolyásol semmit.
2010. júl. 17. 17:42

Szia!


Elvileg mivel tartósan (meg nem gyógyíthatóan) beteg, jár neki, kérd a szívdoki segítségét!

2010. júl. 17. 17:23
Gyermekem 2008.08.06-án a nagyerek felcserélődésével született.aközel 7 órás összetett műtéttel állították helyre a bajt.Azóta kontrollra járunk (Pest,Szeged,Szolnok) félévente hétfőn elutasították a családi pótlékos papírom mivel gyógyszert nem szed.Amúgy nem terhelhető szívzöreje van,és a billentyűi sem záródnak rendesen.Nem érzem jogosnak az elutasítást!!Kevésbé lenne beteg mint egy asztmás gyere??valaki hasonló cipőben jár-e??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook