Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Családi ágy fórum

Családi ágy (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Családi ágy

1 2
6. Hoxa (válaszként erre: 5. - _kleo_)
2006. márc. 1. 15:00

Szia Kleo!

Én csak attól félek, hogy a visszaszoktatás nem minden gyereknél ilyen zökkenőmentes.

Hoxa

2006. febr. 28. 21:29
Erdekes amit irtok. Mi ugy mentunk neki, hogy persze, a gyerek helye a kisagyban van, de ha szuksege van rank, barmikor bevesszuk a nagyagyba. 3 hetes koraig szepen aludt is mintagyerekkent a kisagyban, evett, aludt 3 orankent, semmi gondunk nem volt. Aztan egyre nehezebben aludt el, s mikor eljutottunk arra a szintre hogy hajnali 2-tol 5-ig ringattuk es setaltunk vele, akkor feladtuk. Vegso elkeseredesunkben es a vegkimerules hataran bevettuk magunk koze a nagyagyba. Annyit szopizott amennyit akart, ha gond volt ott voltunk, volt hogy csak felalomban a hatara tettem a kezem, maris megnyugodott. Mindharman tudtunk vegre pihenni. 4 honaposan kezdett mar szuk lenni a nagyagy, gond nelkul attettuk a kisagyba, nem volt semmifele harc a visszaszoktatassal. Azota is egy nagyon onallo, kiegyensulyozott, kisagyban onalloan elalvo gyerkocom van. Most volt 14 honapos. Mi a kovetkezot is be fogjuk venni magunk melle, ha szuksege lesz ra. Nalunk nagyon bevalt a csaladi agy.
2006. febr. 27. 15:02
Semmi keresni valója nincs a gyereknek az ágyunkban. És egyébként szerintem (legalábbis én ezt tapasztalom) neki is jó ha egy kicsit felszabadulhat a szülőktöl és játszhat alvás előtt egy kicsit. Arról nem is beszélve, hogy így nem kell majd csatákat vívni azért, hogy szokjon rá az egyedül alvásra.
3. Hoxa
2006. febr. 27. 14:50
Tapasztalatok híján, de egyetértek Gyöngy-gyel. Én is arra fogok törekedni, hogy ne szokjon a hitvesi ágyba a gyerek.
2006. febr. 27. 14:35

Hát nem tudom...tőlem idegen az egy ágyban alvás. Azok a példák, amik az egy ágyban alvás természetessége mellett szólnak szerintem elsősorban a szegénység másodsorban a kulturális különbségek miatt alakultak ki. Én a magam részéről nem szeretném, ha a gyermekem egy rajtam csüngő kis "állatka" legyen, akit csak a testmelegem érdekel.

Én úgy tekintek a gyermekemre, hogy ő külön személyiség, és meg kell tanulnia hozzászoknia ahhoz, hogy az ember néha egyedül van, de akkor sem dől össze a világ, mert a mami mindíg a közelben van.

Szeretkezni a baba mellett pedig szerintem kiábrándító....

2006. febr. 8. 10:54
Az anyaméhben töltött kilenc hónap alatt a baba állandóan hozzájut a szükséges táplálékhoz, és édesanyja teste mindig védelmezőn veszi körül. Nincs rá szüksége, hogy ennivalóért sírjon, és mindig könnyen siklik át ébrenlétből alvásba és fordítva.

Ebből az ideális kömyezetből való átmenetet próbáljuk könnyebbé tenni a számára. Ahogy szüksége van a gyakori szopásra, úgy állandóan vágyik az anyai ölelés biztonságára is, akár ébren van, akár alszik.

Ugrás a teljes írásra: Családi ágy
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook