Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Családi adózás esetén hogy kell számolni egy 20 éves egyetemistával? fórum

Családi adózás esetén hogy kell számolni egy 20 éves egyetemistával? (tudásbázis kérdés)

1 2
31. laszlozsu (válaszként erre: 26. - Kincsek)
2011. jan. 5. 07:36

Nos, ezt találtam pontos szövegként az adókedvezményre:


"Már az első gyermek vállalását is támogatja a kormány, jövedelemkorláthoz nem kötött családi kedvezményt vezet be, amely az összevont adóalapot csökkenti.

Az összevont adóalapot 2011-től 1 és 2 eltartott esetén 62.500 forinttal (10.000 Ft valós adókedvezményt jelent), 3 vagy több esetén 206.250 forinttal (33.000 Ft valós adókedvezményt jelent) lehet csökkenteni - havonta és eltartottanként."


Egyelőre ennyi a biztos.

30. c27c71e957 (válaszként erre: 18. - Krozika)
2011. jan. 4. 13:21
Nekünk szerencsénk volt, mert nappali szakon ösztöndíjat is kapott, részben hozzá tudott járulni a költségekhez.
29. laszlozsu (válaszként erre: 26. - Kincsek)
2011. jan. 4. 12:07

Nem, szerintem ő egy fillér adót sem fog fizetni, mert hát az jóváíródik a kedvezményben.

Hogy milyen kedvezményt törölnek el, azt nem tudom, mert én csak kétgyerekes vagyok, nem igazán tudom mi volt eddig a nagycsaládosoknak.

28. laszlozsu (válaszként erre: 27. - Kincsek)
2011. jan. 4. 12:05
Jó bocsi, nem is feltételeztem, hogy nem.
27. Kincsek (válaszként erre: 25. - Laszlozsu)
2011. jan. 4. 12:01
Én ezt egyérelműnek vettem.
26. Kincsek (válaszként erre: 24. - Laszlozsu)
2011. jan. 4. 12:01
Én azt olvastam, hogy eltörlik az adókedvezményt, ami a gyerekek után jár, viszont megtartható a 106000.- forintnak után fizetett adó. Tehát a havi kedvezmény 15000.- ft volt, a levont 22000.- ebből jött nekem ki a maradandó 7000.- ft amivel TALÁN több lenne a fizetése. De ezek csak saját számítások.
2011. jan. 4. 11:56

Na, itt alább valaki írta, hogy majdnem 99 ezer forint adókedvezményt jelenthet ez havonta 3 gyerek esetében.

Sajnos a párodéból ezt nem lehet leírni, csak a 106000 16 %-át kitevő összeg erejéig.

24. laszlozsu (válaszként erre: 23. - Kincsek)
2011. jan. 4. 11:52

Annyi fog változni, hogy a három gyerek után járó adókedvezményt, ami most nem is tudom mennyi. Jó magas összeg az biztos.

Szóval ezt az adókedvezményt megkaphatja. Ez azt jelent, hogy nem lesz havi adójáruléka, annyival több lesz a nettója.

Sajnos még így is csak részben jártatok jól, mert nem tudjátok azt a magas összeget visszaigényelni, ami járna a 3 gyermek után, mert nincs akkora a párod adóalapja.

Aztán, hogy ennek mi lesz a menete, valószínűleg nyilatkozni kell majd január hónapban erről, hogy ki igényeli. Januárban még úgyis a december havi bérünket kapjuk, amire még a 2010-es adószabályok vonatkoznak, tehát egy hónap alatt kell ezt megtenni. Érdeklődjön a párod a munkahelyén a munkaügynél vagy bérszámfejtőknél.

2011. jan. 4. 11:40

Hiába nézegetem interneten, nem jövök rá, hogy most mi is változik, mennyivel jobban mondva. Ha 106000.- a bruttó bére a páromnak, lesz változás a fizetésében ha 3 gyerekünk van?

Tavaly járt adóvisszatérítés 1 összegben a gyerekek után. A családit én kapom, de gyesen vagyok, nem vehetek igénybe semmit. Most így változik majd a fizetése? Érti valaki a folyamatot?

22. laszlozsu (válaszként erre: 21. - Caravell)
2011. jan. 4. 09:54
Az igen.
21. caravell (válaszként erre: 17. - Laszlozsu)
2011. jan. 4. 08:17
Kap, havi 5500 Ft-ot... :((
2011. jan. 4. 07:35

Igen, ez meglehetősen sovány vigasz annak, aki egy kicsit jobban élhetne, de nem tud, mert eleve nem tudja igénybe venni.

Jól ki van ez találva. Ez többnyire a felsőbb rétegeket teszi még erősebbé, s semmiképpen nem a középosztályt erősíti, ahogyan a kormány megfogalmazta. A középosztály átlagkeresete nagyjából 80e Ft.

2011. jan. 3. 21:40
Sajnálom azon 3 gyermekes becsületesen dolgozó családokat, akik nem tudják igénybe venni a törvény adta lehetőségeket. Havi 99 ezer forint adókedvezményt is kaphatnának, de sok valakinek még a bruttó bére sincs ennyi, nemhogy ennyi adót vonnának belőle! Kb. 500.000 Ft bruttó fizetés esetén lehet igénybe venni a 3 gyermekre járó 99.000 Ft adókedvezményt. Nyilván ez a két szülő között megosztható, így ha fejenként mondjuk 250.000 Ft a bruttó bérük, akkor szintén jól járnak és kiaknázhatják ezt a remek lehetőséget.
18. krozika (válaszként erre: 15. - C27c71e957)
2011. jan. 3. 21:32
Én is ugyanígy jártam. Mindkét gyermekem diplomát szerzett, az egyik levelezőn, aminek a tandíját is én nyögtem ki. De az állami alapképzés sem volt olcsóbb. Az egyetemista gyerek a legköltségesebb!
17. laszlozsu (válaszként erre: 16. - Caravell)
2011. jan. 3. 21:10

Hát igen, nem egyszerű ez így.

Ösztöndíjat nem tud igényelni a gyermeked az intézményben?

Na tudom, az sem világrengető összeg.

16. caravell (válaszként erre: 15. - C27c71e957)
2011. jan. 3. 19:27
Azért nappalis diákra vagy a családit vagy az adókedvezményt megadhatnák.
2011. jan. 3. 19:16
Szerintem sehogy. Családi pótlék szokásos lejárta után egy huncut picula támogatás sincs egyetemista után. Gyakorlatilag jövedelem nélküli eltartott: a költségeit, tandíját szülő állja. Végigcsináltam...
14. caravell (válaszként erre: 5. - Szeszipuszi)
2011. jan. 3. 19:12

Ugyanebben a cipőben járunk: nem elég, hogy nem kapunk családi pótlékot, még ez is :((

Igaz, épp ma kaptam meg a gyes mellett 8 órát nem vállalhatók topikjában, hogy elmehet mellette dolgozni.

Kérdem én: a szerencsétlen órabeosztás mellett (ami ráadásul szemeszterenként változik) ugyan ki veszi fel és mennyi bérért? Ráadásul, akkor mikor tanul, éjszaka? Szóval csak támogassuk, hogy sok gyerek szülessen, az ingyenes oktatás meg a többi, az mese :(

13. szemmelver (válaszként erre: 2. - Szeszipuszi)
2011. jan. 3. 18:48
hát ezt kérdem énis!!
12. 7a382c9841 (válaszként erre: 11. - Szeszipuszi)
2011. jan. 3. 16:23

AZ én férjem nyugdíjas, és van három gyerekem.

Jelenleg munkanélküli vagyok, de ha visszavesznek a gyárba kapom a minimálbért+műszakpótlék.


Szerinted?

11. Szeszipuszi (válaszként erre: 9. - 7f1efd4c7b)
2010. okt. 20. 08:40

Sajnos nincs igazán igazságos elosztás. Viszont, ha nem munkával szerzett jövedelemhez kötnék, akkor a segélyből élők is mind megkaphatnák. Márpedig ezt akarják elkerülni vele - többek között.

Annak jár, aki adózik. A minimálbér és annak az adómentessége már egy másik történet...

2010. okt. 19. 17:13

Ebben teljesen igazad van.

Ez tipikusan az okos lány esete a királlyal.

Hozott is ajándékot meg nem is. Ők adtak is, meg nem is. Szép a gesztus, de a nagytöbbség úgysem tudja igénybe venni, tehát nem rengeti meg nagyon a költségvetést, de mégis csináltak valamit, amit felmutathatnak.

2010. okt. 19. 17:10
Hát igen nekem a párom minimál béren van igy neki sem jár meg nekem sem,hol itt az igazságosság aki több százezret keres az igénybe tudja venni!!
8. laszlozsu (válaszként erre: 6. - 7f1efd4c7b)
2010. okt. 19. 17:02

Hát sajnos a Ti esetetekben csak a férjed tudja azt a töredékösszeget érvényesíteni az adójából.

Ezt nem feladják, utalják vagy postán küldik. A fizetéseddel kapod. Mármint, Te akkor, amikor lejár a gyes és visszamész dolgozni. A gyes nem adóköteles most, nem? Ergó, akkor nem tudsz leírni belőle semmit. Ez abszolut csak a munkával szerzett jövedelem után jár az én olvasatom szerint. Nagy szívás ez sokaknak, mert ezáltal nem jutnak hozzá.

7. 7f1efd4c7b (válaszként erre: 5. - Szeszipuszi)
2010. okt. 19. 16:52
milyen szemétség:(
6. 7f1efd4c7b (válaszként erre: 4. - Erika_darts)
2010. okt. 19. 16:51

De ez most mit jelent ha a párom minimál béren van én gyesen akkor igénybe tudom venni??

3 gyerekem van ,havonta fogom kapni vagy hogyan???

Magyarul is elmondhatnák!!!

Köszi!

2010. okt. 19. 14:38

Ettől féltem...köszönöm.

Igaz, hogy már nem itthon lakik, nem itthon kosztol, utazik havonta többször is, saját jövedelme nincsen...de nem számít gyereknek, mert nem jár rá családi pótlék. Pedig továbbra is én tartom el.

Hurrá!

2010. okt. 19. 14:32

29/A. § (1) A családi kedvezményt érvényesítő magánszemély az összevont adóalapját

[29. § (1) bekezdés] a családi kedvezménnyel csökkenti.

(2) A családi kedvezmény – az eltartottak lélekszámától függően – kedvezményezett

eltartottanként és jogosultsági hónaponként

a) egy és kettő eltartott esetén 62 500 forint,

b) három és minden további eltartott esetén 206 250 forint.

(3) A családi kedvezmény érvényesítésére jogosult

a) az a magánszemély, aki a családok támogatásáról szóló törvény szerint gyermekre

tekintettel családi pótlékra jogosult, kivéve azt a magánszemélyt, aki a családi pótlékot (és itt folytatódik...)



Ez a pontos meghatározás.

2010. okt. 19. 14:29
Ha jól emlékszem a törvénytervezet szövegére, akkor úgy szól: Amennyiben a gyermek után jár családi pótlék, abban az esetben igénybe velető egy vagy két gyeremek esetén a 62500.-/gyerek/ hó adóalap csökkentés. Három vagy több gyereknél ez magasabb.
2010. okt. 19. 14:27
Egy kalkulátornál sem találkoztam a gyerekek életkorára vonatkozó kéréssel. Tudja valaki, hogy hogyan kell számolni egy egyetemistát? Mert családi pótlék már nem jár rá, csak figyelembe vehető a kisebb gyerekre járó összeg megállapításakor. De valaki is komolyan gondolja, hogy kevesebbe kerül a szülőnek egy egyetemista, mint egy kisebb iskolás gyerek? Vagy "nyugati" mintára tartsa el magát az egyetemi évek alatt?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook