Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Csak úgy beszélgessünk fórum

Csak úgy beszélgessünk (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
35732. 15b0d444db (válaszként erre: 35731. - 7e137d638c)
2014. szept. 6. 14:43

Szia!

Na mi lett az ebéd?:)

35731. 7e137d638c (válaszként erre: 35730. - 15b0d444db)
2014. szept. 5. 10:19

Szevasztok! Megjöttem a hétvégi bevásárlásból! Szatyor-szatyor hátán, de gondolom sikerült mindent felcipelnem, amiről úgy gondolom, hogy a hétvégén szükség lesz!


Nekem tetszik ez a krumpli, ráadásul hogy 4 szemből kijött az ebéd-vacsora. Valójában kenhető kockasajtom volt itthon, a 4 krumplihoz az is elég volt...

Most hoztam haza 2 fej lila-hagymát is, mert vagy megismétlem még a hét végén, a paradicsom helyett a tetejére azt, vagy egy "perpenyős pizza 10 perc alatt" receptet csinálok hét végén, akkor a hagyma arra megy az egyik.

A másik lila-hagyma pedig vasárnap a "hamis rácponty" ebédhez jó lesz! :)))

35730. 15b0d444db (válaszként erre: 35729. - 7e137d638c)
2014. szept. 5. 08:47

Jó reggelt!

Jól hangzott az a krumpli, lehet én is kipróbálom valamikor:)

Itt ma is süt a nap mint tegnap délelőtt, de reménykedem nem fog elborulni megint, este szabadtéri programot terveztünk a párommal!

35729. 7e137d638c
2014. szept. 5. 07:17

Jó reggelt! Szép napot mindenkinek!

Nálunk olyan felemás, egy kicsit fátyolfelhős, de akár percek alatt is ragyogó kék ég lehet belőle...

35728. 7e137d638c (válaszként erre: 35727. - 15b0d444db)
2014. szept. 4. 15:11

Megcsináltam ebédre!

A "Csak azért is megcsinálom!..." fogyis fórumnál leírtam, milyen változtatásokkal készítettem el. Jó az vacsira is "egytálételként".

Én 4 szem krumplit főztem meg, a felét tudtam ebédre megenni (azért is nem akartam annyinak a sütőt bemelegíteni, hiszen ráfért egy lapos tányérra!). Szerintem elég sokszor fogok ilyesmit csinálni!! :))

35727. 15b0d444db (válaszként erre: 35726. - 7e137d638c)
2014. szept. 4. 14:56
Kár, hogy nem láttam:(
35726. 7e137d638c (válaszként erre: 35725. - 15b0d444db)
2014. szept. 4. 08:24

Szia-szia!

Neked is jó reggelt!

Látod én még nem is értem el idáig, annyi helyen jártam, mióta feljöttem erre az oldalra.


Közben találtam a net-en (mást kerestem ugyan), de akkor a mai ebédem:

[link]



Egyébként amikor feljöttem, még Djoko hadakozott Murry-val, de közben befejezte 3/1-re nyerte. Egész biztosan nagy csata volt!

35725. 15b0d444db
2014. szept. 4. 08:21
Sziasztok, jó reggelt és kellemes napot mindenkinek!!
35724. 7e137d638c (válaszként erre: 35723. - 15b0d444db)
2014. szept. 3. 08:33

Nem, nem!

Nagyon messzire vagyok Pesttől, itt-ott ritkul már a felhőzet, de még nem az igazi!

35723. 15b0d444db (válaszként erre: 35722. - 7e137d638c)
2014. szept. 3. 08:28

Szia, jó reggelt!


Örülök, hogy sikerült a palacsinta! Ráadásul túróval..hmhmm, finom is az:)


Nem tudom fővárosi vagy-e, de itt is hasonló az idő. Borult borult, de azért még jó. A biztonság kedvéért van nálam esernyő...

35722. 7e137d638c
2014. szept. 3. 07:21

Szevasztok!

Napsütéses szép reggelt kívánok mindenkinek!

Nálunk sajnos borult, de enyhe, csendes idő van. Az éjszakára igérte a vihart, az esőt, de nem ért ide.

Még az is lehet, hogy hamarosan kiderül, előbújik a nap, és akkor ismét itt a nyár.

35721. 7e137d638c
2014. szept. 2. 16:32

Szóval a zabpehelylisztből a palacsinta tökéletes lett. Először találtam egyet a net-en, hogy a liszt+sütőpor+vaniliás cukor + 1 db. banán + víz, és csak később gondolkodtam, hogy a tojást lehet hogy kihagytam?

Lányok mondják, hogy nem hagytam ki semmit, nagyon fincsi palacsinta lesz belőle.


De találtam egy másikat is, most azt csináltam:

20 dkg zabpehelyliszt

2 db tojás

3 dl tej

2 dl víz

0,2 dl étolaj + egy kis só


Nemcsak tökéletes, de finom is!

Ebből lett 10 db, igaz, hogy az utolsó már egy kicsit vastagabbra sikerült (nem akartam kiönteni a maradékot).


Viszont meghagyom holnapra töltelék nélkül, és ha mint kenyér-lángos is "jól dolgozik", esetleg egy kis sütőporral fel-lazítani, akkor még a kenyeret is ki lehetne vele váltani!!! Túrós palacsintaként tökéletes!

35720. 15b0d444db (válaszként erre: 35719. - 7e137d638c)
2014. szept. 2. 15:57

Egyetértek veled, sajnos most már ha valaki győz az javarészt a technika miatt van... szívesen megnézném őket egyszer, hogyan teljesítenek ugyanolyan feltételekkel. Lehet (sőt biztosan) lennének meglepetések.

Ezért kedvelem a teniszt jobban, ott tényleg az egyéni teljesítmény számít, ha veszít egy adott játékos, az azért van mert valóban gyengébb volt. Akadnak ott is szerencsés ütések, megpattan a hálón a labda na de azért az elenyésző....


Én éppen tegnap készítettem palacsintát igaz nem zabpehelylisztből hanem teljes kiőrlésű rozslisztből, szerintem fini lett:) Tölteléknek egy kis túróba natúr joghurt, pici édesítő és vanília aroma...nyamnyam:)

35719. 7e137d638c
2014. szept. 2. 15:36

Ahogy néztem a párosításokat, szóval legközelebb Djoko-Murray összecsapás lehet inkább 2esélyes, attól függ, hogy valamelyik esetleg kifog-e egy gyengébb napot. Ha mindkettő ragyogó formában lesz, azzal csak mi nyerünk, mert egy végtelen jó kis csatát fogunk nézni.


Az F1-ből én kiábrándultam! Tudtam, hogy gyakorlatilag itt elsősorban a technikai fejlesztések és a beléjük ölt pénz, ami eldönti, hogy kinek van jobb autója, hiszen minden versenyző ragyogó autó-vezető!!! De hogy csapaton belül nem engedik, hogy az éppen esetleg jobb napot kifogó versenyző a pályán megelőzze a csapat-társág, mert a világranglista stb. stb. szóval ez kiábrándító. Egyébként ennél a sportnál Hamilton volt a kedvencem, szimpi volt a kezdetekkor, hogy minden itt megkeresett pénzét az öcsi lábának megműtésére akarja költeni....

Szóval az F1-et én már nem nézem, van tenisz éppen elég... :)))

Most megyek, találtam egy zabpehelylisztes palacsinta-receptet, azt akarom megsütni. Fogalmam sincs, milyen lesz???

35718. 15b0d444db (válaszként erre: 35717. - 15b0d444db)
2014. szept. 2. 15:10

Talán a hétvégén lesz Forma1 is?

Olyan furcsa, hogy régen fejből fújtam a versenynaptárt, most meg már csak próbálok képben lenni...

35717. 15b0d444db (válaszként erre: 35716. - 7e137d638c)
2014. szept. 2. 15:09

Szia!

Igen igen, igaz nem ültem végig előtte, mert akadt közbe egy-két tennivaló és annyira nem izgultam, hogy nem jut tovább:)

35716. 7e137d638c (válaszként erre: 35714. - 15b0d444db)
2014. szept. 2. 07:58

Szia-szia!

No, sikerült megnézned tegnap Djokovic mérkőzését?

Persze, hogy símán győzött, még csak meg sem izzadt bele! :))))

35715. 7e137d638c (válaszként erre: 35714. - 15b0d444db)
2014. szept. 1. 14:06

Hát igen! Tegnap végre először mutatták volna Féderert emberi időben, este 8-ra volt kiírva a kezdés. Előtte a csajok 3 szettben 4 óra alatt tudtak egymással végezni, így Fédererék valamikor este 10 után kerültek volna sorra. Mire bemelegítettek, jött az eső... ma reggel néztem, kb. ugyanúgy éjjel 1 körül kezdték.

No de legalább most már azért valóban lehet látni jó mérkőzéseket, akárki is van a pályán, végülis mostmár mindenkire oda kell figyelni!!

35714. 15b0d444db (válaszként erre: 35713. - 7e137d638c)
2014. szept. 1. 12:03

Rendben! :)

Igen, én kb. ilyenkor kezdem el követni, nem vagyok nagy fanatikus de ha tehetem megnézem az emberi időben sugárzott, jónak ígérkező meccseket!

35713. 7e137d638c (válaszként erre: 35712. - 15b0d444db)
2014. szept. 1. 11:36

Szia Mollyy!

Örülök, hogy nem vagyok egyedül. Már egy hete megy az év utolsó OS Open tornája New York-ban, most értek a 16 közé. Az Eurosport 1-2 közvetíti.

Djokovic kezdi a mai napot d.u. 18,30-kor az Eusport 2-esen mutatják. Most már valóban jönnek a nagyok, a kisebbek már többé-kevésbé már kiestek, de azért vannak "meglepetések" is!

Persze, amikor esti mérkőzés (ott este 8), akkor az itt éjfél utáni, szóval azokat már én sem nézem!

No akkor majd beszélünk még róla!

35712. 15b0d444db (válaszként erre: 35709. - 7e137d638c)
2014. szept. 1. 10:58

Szia!

Régebben én is nagy F1 fan voltam, de most már én is teniszt nézek inkább! Mondjuk azt sem mindig, de a grand slameket azért figyelemmel követem:) Én Djokovicsnak szoktam drukkolni de valóban el kell ismerni, ha ő, Nadal vagy Federer játszik, már élvezetes egy-egy meccs.

35711. 7e137d638c
2014. szept. 1. 07:10
?
35710. 7e137d638c
2014. aug. 31. 15:47

Szóval még tegnap d.u. megfőztem a pulykanyak-pörköltet, nem tudtam, mennyire öreg. És kivettem a fagyóból a karfiol levest, ma már csak krumplit főztem a pörkölthöz.

Akartam zabpehely-lisztből is palacsintát, de elbizonytalanodtam, hogy jól írtam-e ki a receptet net-ről, mert tojás nem volt, csak 1 db. banán bele. Hiába kerestem a net-en, hogy visszanézem, nem találtam rá.

Később valaki írta, hogy igen, van ilyen.

No majd holnap megsütöm a palacsintát így, nem búzalisztből, hanem a zabpehelylisztből, kíváncsi leszek rá.


Nálad mi volt ma az ebéd?

35709. 7e137d638c
2014. aug. 31. 11:35

Valaki írta korábban, hogy F1-es közvetítéseket ki nem hagyna a világért sem... Valamikor én is úgy voltam vele... hosszú évek óta már a nemzetközi tenisz-közvetítéseket nézem, mondjuk Federer-fan vagyok.

Persze megértem ha valaki Djokovics vagy éppen Nadal-rajongó, vagy akárkit is tart a legjobbnak, vagy a Williems-lányok, stb. stb. akkor is szép játékot nézünk-látunk, mert ők valóban a világ legjobbjai.


Te milyen sport rajongója vagy?? Esetleg kézilabda, röplabda, vagy vízipoló??? Vagy valami más?

35708. 7e137d638c
2014. aug. 31. 10:32

A jó előbb beleolvastam valakinek a naplójába, szóval megrázó volt, mintha elköszönt volna mindenkitől, mintha készen állna a nagy útra, mint aki már csak azt várja, hogy érte jöjjön, aki majd elkíséri....

.... azt mondják, hogy az ember megérzi, amikor eljött az idő...

Lehet, hogy igaz?

35707. 7e137d638c
2014. aug. 31. 09:59

Mondjuk csak úgy beszélgessünk... erről-arról ami éppen jön.

Akarsz velem csak úgy kötetlenül beszélgetni?

De ha van konkrétan valami, amiről szívesen szólnál, én abban is benne vagyok! Persze, csak ha nem valami "magasröptű, tudományos" téma! Azokhoz nem értek!

2013. nov. 22. 19:55

Mondjuk a szerencsejátékról!


Ez egy angol srác megosztásának régebbi fordítása, van benne erő.



"



Kedves olvasók,


Szeretnék egy történetet az aktív szerencsejátékos időből és egyet a felépülésem idejéből megosztani veletek. Ha egy átlagos látogatója vagy az oldalnak aki úgy érzi, hogy neki / férjének / feleségének / barátjának vagy a barátnőjének gyaníthatóan komoly problémája van a szerencsejátékokkal arra kérlek olvasd tovább…


A történet érthetőségének kedvéért szeretném elmondani közel négy és fél éve nem játszottam. El fogom mondani, hogyan sikerült és hogyan javul folyamatosan az életem.


Nem emlékszem a sodródó és általában véve ostoba időszakomra 18 és 23 éves korom között, így előre ugrok arra az időre, amit úgy hívunk „süllyedés”.


Telefon csöngés... francba… rohanás kifelé a gép elől... „Szia szívem!” „Pár órát kések, barátokkal beszélgetek.” Vissza a terembe, nem sokáig, csak amíg az utolsó bankjegy kitart... Semmi baj, van még pénz a számlán, gyorsan át pénzfelvét, nem keveset, az összeset. Ismét bent… Fenébe, két óra így eltelt! És csak ennyi maradt?!!?!! Hamarosan vissza kell fizetnem… Ugrás a kocsiba... a fenébe, miért, miért, miért!?!?!?! Szitkozódás, gyorshajtás, mint Schumacher bedrogozva. Közben a gondolataim: Vissza kell mennem… …vissza kell szereznem… vissza kell mennem… a legjobb kifogás, ami átfut az agyamon:


Boldogan sétálunk a párommal miközben rémülten azt mondom: „Kicsim, ez egy kész agyrém… elhagytam a pénztárcám!!!!” talán csak a negyedik pénztárca, amit elhagyok, mióta együtt vagyunk… a számos „nem indult az autóm”-on és a „pont defektet kaptam”-on túl. Ezek egy évig mentek, talán valamivel tovább…


Aztán eljött a lebukás napja: Ide tudnád adni a lakbért? eh… őőőőő…. szóval…. - ahogy vissza tudok emlékezni egészen eddig a pontig cipeltem lelkemben a hazugságok terhét. – Drágám, problémám van a szerencsejátékokkal… vesztettem… Teljesen leégtem. segítséget fogok kérni... Összeszedtem magam és találtam egy GA gyűlést.


Sajnos hat hónap folyamatos gyűlésre járást követően megcsúsztam, majd ugyanebben az évben ismét visszaestem. Az exem elhagyott és mindent vitt, amit el tudott vinni. Az életem drasztikus fordulatot vett és végül a családom is eltávolodott tőlem én pedig újfent a játék börtönében találtam magam bujkálva és menekülve.


Szeretném az ekkori életem egy hasonlattal illusztrálni, kérlek bocsássatok meg a helyenként élénk fantáziámért:


Az életem leginkább egy ház építéséhez tudom hasonlítani. Amikor megtalálod a megfelelő helyet a házadnak, mindent körültekintően kezdesz vizsgálni. Ha egy aktív szenvedélyes szerencsejátékos vagy és megtaláltad az alkalmas helyet, vizsgálódás helyett szerzel egy lapátot és ásni kezdesz. A gödör egyre mélyebb és mélyebb lesz egészen addig, amíg mindösszesen már csak a körülöttünk lévő sötétséget látjuk. Most, hogy ilyen mély a gödör és már ki sem tudunk mászni. A megoldás: folytatjuk és még mélyebbre megyünk. Eszünk ilyenkor azt súgja ki kellene másznunk és újra kezdenünk, ám a bűntudat társulva a fejünkben lévő hangokkal azt súgja: Áss!


Tetteim példátlanok voltak a betegségem mélysége miatt, vagy ahogy a barátnőm szerette hívni „akaratgyengeségem” miatt. Nem láttam kiutat a veremből, amit ástam és a barátság kötelékeit sem tudtam elkapni, amivel a GA-s barátaim próbáltak kihúzni, de egy teljes újraprogramozásra volt szükségem az személyiségem elejétől a végéig.


Ezt követően nem könnyen, de egy nap kiszabadultam. Teljesen és totálisan leégve, egy olyan helyre kerültem, ahol arra tudtam koncentrálni, hogy távol tartsam magam a következő játéktól bármi is történjen. Eljött tehát az a nap amikor kimondtam: „Ami elment, elment.” Csak azok a dolgok tehetnek képessé megépíteni egy új épületet, egy új életet, amiket a GA-ban tanultam. Pénz és játék nélkül elkezdtem lerakni az alapokat. Lassan, de biztosan dolgoztam, így egyre tisztult a kép. Ez azt jelentette, hogy hajnalban keltem, 6-ra jártam dolgozni és hittem, hogy vége lehet az őrületnek. Ez volt az időszak, amit ma úgy hívok a „nehéz út”. Minden napot azokkal a szavakkal kezdtem „csak a mai nap nem fogok játszani”. El kellett engednem egy szép autót és egy jó munkát egy bicikliért és egy hajnalban kezdő állásért, de a lefektetett alapok stabilak voltak. Folytattam a kemény munkát és egy idő után másik autót tudtam venni. Nem hitelre, hanem kp. Nevezzük ezt néhány téglának életem építésemben. Tovább dolgoztam, törekedtem és ahogy az erőm növekedett, úgy halkultak el a fejemben a hangok abból a sötét és nyomorúságos lyukból. Néha arra riadok fel, hogy ismét beleléptem a csapdába, aztán amikor felismerem, hogy csak egy szörnyű álom volt a múltamból megkönnyebbülök. Az épületemnek immár megvannak az alapjai, így az életemnek is megvannak az alapjai. Egy pici, de kényelmes helyen élhetek most, folytatom az építést immár a pozitív változásokkal a személyiségemben, jellememben így tudom, hogy új épületem nem fog leomlani.


A dolgok, amiket örökre elveszítettem is kezdenek visszatérni: az exem – aki mindent elvitt – ismét megjelent és mára kölcsönösen tudjuk tisztelni egymást, kapcsolatban maradtunk. Visszakaptam a családom szeretetét és a múlt mostanra, valóban múlt lett.


Amikor azokra gondolok, akik szintén a gödrükben rekedtek és menekülnének a gyűlések végén elhangzó és lelkembe égett szavak jutnak eszembe: „Istenem adj lelki békét, hogy elfogadjam amin változtatni nem tudok, bátorságot, hogy változtassak azon amin tudok, és bölcsességet, hogy felismerjem a különbséget!”


A „bátorság” és a „bölcsesség” számomra azt jelenti, hogy bár nem látom az őrangyalom, de ő engem igen és ha rám néz megláthatja, hogy megváltoztam. Igaz ember vagyok, aki nem bánt másokat, tisztán lát és gondolkodik az élet dolgairól. Nem számít, hogy az utam merre visz az biztos, hogy nem szeretnék abba a lyukba visszalépni, amit mindannyian szerencsejátékként ismerünk.

Az életemet és a jövőmet köszönhetem a GA-nak, és hálás vagyok azoknak az őszinte és tiszteletre méltó embereknek, akik megadták elfogadásuk. Remélem mindenki megtalálja a bátorságát, hogy meglássa mit adhat a GA és hogyan változtathatja meg az életet.


Befejezem az írást egy utolsó érzéssel. A sötét napjaimban gyakran gyűlöltem a szerencsejátékot. Olyankor gyűlöltem azokat az embereket is akik számon kérték gyengeségeim. Inkább bezárkóztam a magányomba és kísértéseimbe. Most úgy látom ezt, mint az elmúlt önfejűségét, amit többé nem hagyhatok elhatalmasodni, hogy ismét szabályozza, befolyásolja, vagy meghatározza életem. Nem változtathatom meg a múltat és a tényeket, amik körülvesznek, de újraépíthetem az életem.


A történeteitek, kérdéseitek és helyzeteitek, olyanok mint egy „terápia” ezért gyakran szólok hozzá ezen az oldalon. Az érzés élénken él bennem általatok, milyen volt abban a lyukban lenni és a szívemből szólok hozzátok, mert mindezt én is végigcsináltam. Csak a felépülési programon keresztül tudtam újjáépíteni összetört életem.


Nem adok kölcsön, nem lopok, nem hazudok (próbálok nem hazudni), becsületes vagyok és próbálom tőlem telhetően tenni a dolgom. Ami a legfontosabb számomra, hogy minden reggel úgy kelek fel, hogy magamnak elmondom: csak a mai nap nem fogok játszani. Soha nem leszek „normális” és soha nem fogok tudni embereket megváltoztatni, ám ez nem számít, ha magam miatt és magamnak változok továbbra is.


Létezik a jobb út, tiszta szívből kívánom nektek!


A nevem Barrie és szenvedélyes szerencsejátékos vagyok.

35705. 121ed3f48d
2013. júl. 26. 07:54
Látom ez már halott marad...
35704. 121ed3f48d (válaszként erre: 35703. - Edc8394455)
2013. júl. 19. 15:33
Akkor itt az alkalom fellendíteni ismét:)
35703. edc8394455 (válaszként erre: 35702. - 121ed3f48d)
2013. júl. 19. 14:30
mert alig írtunk..,pedig jó volt..
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook