Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Csak kényszerből születtem? Szüleim nem is szeretnek? fórum

Csak kényszerből születtem? Szüleim nem is szeretnek? (beszélgetős fórum)

1 2 3
2011. júl. 7. 21:56
Hogy értve mivel foglalkozna? Gondolom munka terén.:D Anyum takarítónő, apum a MÁV-nál dolgozik. Igen, vidéken egy kisvárosban élünk.
42. 10c97b2309 (válaszként erre: 39. - Fb546889fa)
2011. júl. 7. 21:56

Na ez jó kérdés miért szülnek kényszerből....

Én tuti nem szülnék, még alapból se. :D De ez nem jelenti azt hogy nem szeretem a gyerekeket, mert szeretem őket, a családba is vannak és bármit megtennék értük, pedig nem az enyémek. :D Mikor olyat látok hogy a szülő nem értékeli a gyerekét, nem szereti vagy "csak" nem mutatja ki, baromira dühös vagyok olyankor, mert egy gyermekkel nem lehet ilyet megtenni....szeretetet kell adni neki és nevelni normálisan. Nem így....

41. Bodu (válaszként erre: 34. - 18703ec114)
2011. júl. 7. 21:54

Nem azt mondtam,hogy egy"dolog" voltál hanem,hogy idegen-még.Ráadásul,ha dühös az ember,mond hülyeségeket,féligazságokat.

Engem az sokkal jobban aggaszt,hogy nincs ajtód.Nem lehet magánéleted.Az,hogy nekik sincs,az egyenesen ijesztő,mert ezek szerint neked azért nem lehet,mert minek,ha nekik sem kell.

Mivel foglalkoznak a szüleid(nagy vonalakban)?

Vidéken éltek?(Én is,nem azért kérdezem:-)

40. 937a2a883a (válaszként erre: 16. - A14deb9047)
2011. júl. 7. 21:52

Attól,mert tipikus,még nem jelenti azt,hogy rá is igaz.Az írásából nem ez derül ki.Amúgy én 22 éves vagyok,szerintem ez már nem kamaszkor,mégis sokszor ezt érzem és 15 évesen is ezt érzetem.De!Ettől még szeretem a szüleimet és tudom,hogy szeretnek,de képtelenek vagyunk együtt élni,mert anyukám természete egyre rosszabb és rossz azt hallgatni,hogy te nem értesz semmihez,te nem csinálsz semmit,most miért nem vagy itthon stb.És tudom,hogy sok gondja van egy szülőnek,de nem jogosítja fel arra,hogy a gyerekén töltse ki.Akkor sokan ugyanezt mondták nekem,mint amit te itt írsz.Tudod milyen szar,ha általánosítanak?És te is bele estél ebbe a hibába,amibe nálam akkor sokan.És az lett a vége,hogy ez miatt és pár egyéb ok miatt depressziós lettem és pszichológushoz kerültem.Nem szabad azt gondolni,hogy azért mert 15 éves,nem lehetnek valós gondjai.Sajnos ez ma már nem így működik.Nálam szerencsére nincs ilyen ajtólevétel meg kényszerből szültelek meg egyebek,de olyan volt már,hogy minek szültelek meg,mert véletlenül leejtettem a tálca sütit,amit sütött.Máig eszembe jut és sírva fakadok.De tudom,hogy csak a düh szólt belőle,de akkor is fáj.

Amúgy hozzád szólva kedves topicnyitó:megértelek.Talán ha elmennél egy pszichólogushoz,kicsit lehet könnyebb lenne.Mert mást nem nagyon tudsz tenni.

39. fb546889fa (válaszként erre: 36. - 10c97b2309)
2011. júl. 7. 21:49

Ezzel egyet kel értenem.

Igaz még nincs gyerekem, de ha lenne érte élnék.

Miért látom egyre több nőnél a kényszerszülést?

38. 10c97b2309 (válaszként erre: 1. - 18703ec114)
2011. júl. 7. 21:49
Én nem tudom megérteni az ilyen szülőt....nagyon nem.....
37. Maffincs (válaszként erre: 27. - Bodu)
2011. júl. 7. 21:48

Az én kislányom is becsúszott baba volt, ráadásul egyedül maradtam már terhesen vele, mégis mindennél jobban imádom, most 2 éves...

Ez nem attól függ tényleg, hogy terveztek-e vagy sem..

36. 10c97b2309 (válaszként erre: 16. - A14deb9047)
2011. júl. 7. 21:47
Na azért ez nem "tipikus kamaszkori probléma"... Azért mindent nem kell ráfogni, mert az könnyebb.
35. 18703ec114 (válaszként erre: 33. - Lullaby70)
2011. júl. 7. 21:45
Leszedtem a fontosabb dolgokat. Max. nővérem tudna itt rámtalálni, de ő meg tényleg imád, vele meg tudom ezeket is beszélni, csak most van elég baja neki is, nem akarom terhelni.
34. 18703ec114 (válaszként erre: 31. - Bodu)
2011. júl. 7. 21:43

Leírtam, hogy apa mit mondott, miért kellett nekem megszületnem.

Nem tudom, lehet még fiatal vagyok ehhez a kijelentéshez, de ha én valaha is felnövök, soha nem lenne szívem bármiféle kényszerből gyereket csináltatni magamnak. Hisz egy életről van szó, akiről majd nekem kell gondoskodnom és nekem kell szeretettel ellátnom. Amíg nem születik meg egy baba, nekem még akkor is több mint csak egy "dolog".

2011. júl. 7. 21:42

Felismerhet ismerős otthonról, nem mindenki jóindulatú, megtudhatják a szüleid, mit írtál, és még rosszabb lehet a helyzet.

Nagyon sokan vagyunk itt a hoxán.

A lányom veled egyidős, elképzelhetetlen, hogy így éljen.

..Kitalálok neked valamit, csak még gondolkodom.

32. a14deb9047 (válaszként erre: 17. - 18703ec114)
2011. júl. 7. 21:42

Az édesanyám még mindig azt emlegeti, hogy milyen "borzalmas" volt a szülés; ő egy injekciótól és halálra van rémülve...

(ősszel lesz az 58. házassági évfordulójuk)...

A ballagás után 15 évesen (évvesztesen)ugyanúgy kellett dolgoznom a szőlőben, mint a felnőtteknek... 7 hónap múlva viszont dolgozhattam reggel 8-tól éjfélig otthon hivatalosan... A fizetésemet anyukám félretette; 18 évesen (és akkorra már összejött a minigarzon ára, de lakást nem vehettem) mentem el szakmát tanulni, mellette dolgoztam, középiskolába jártam, csak 80 km-nyire albérletben teljesen önállóan... Van, ami viszonyítás kérdése csupán. Bár sosem vígasztaltam magam azzal, hogy másnak még rosszabb volt.

Reggel 4-kor kelni bizony nagyon rossz napról-napra.

31. Bodu (válaszként erre: 29. - 18703ec114)
2011. júl. 7. 21:39

Látod,ez az:"vagy tudom is én..."

Mert nem tudod pontosan.

Nem minden fekete vagy fehér.

30. 18703ec114 (válaszként erre: 28. - Lullaby70)
2011. júl. 7. 21:38
Mi bajom lehetne?(bocsi, naív vagyok)
29. 18703ec114 (válaszként erre: 27. - Bodu)
2011. júl. 7. 21:38
Jó, az egy dolog, hogy vannak nem várt gyerekek, de az meg egy másik,hogy valakit azért csináltak,hogy ne rúgják ki a munkahelyről vagy legyen pénz vagy tudom is én...
2011. júl. 7. 21:37
Niki, szedd le az adatlapodról a nevedet, lakhelyedet, nehogy bajod legyen belőle esetleg.
27. Bodu (válaszként erre: 23. - 18703ec114)
2011. júl. 7. 21:36
Szerintem ez a kényszerből szült dolog marhaság.Tuti,hogy van itt köztünk egy rakás ember,akit nem terveztek,véletlenül érkezett stb.Nem ez számít.Hanem,hogy utána mit gondoltak rólad.Hiszen a születésed előtt csak egy kicsi idegen voltál nekik,nem pedig TE.
2011. júl. 7. 21:36

Sosem fogom megérteni, hogy egy szülő, hogy képes ilyet mondani a gyerekének.

Vagy egyáltalán azt, hogy hogyan is engedheti meg magának azt, hogy így érezzen a gyereke.

Nekem is voltak nehéz pillanataim a szüleimmel, de anya mindig egy veszekedés után békejobbot nyújtott amiből tudtam, hogy szeret.

Ezt itt nem tapasztalom.

2011. júl. 7. 21:33

Majdnem elbőgtem magam az írásodon... Mintha én írtam volna anno... :-( Sajnálom!

Nekem kerek-perec megmondta anyám, hogy "miattad kellett hozzámennem apádhoz!" Mivel az első "olyan" randin össze is jöttem... És ezt a bizonyos mondatot nagyon-nagyon sokszor a fejemhez vágta. Egyszer még az akkor leendő férjem is hallotta, mondanom se kell, majdnem leszédült a székről...

Ennek ellenére szeret a maga módján. Bár tény, hogy engem okolt az egész elfuserált életéért. Soha semmi nem volt jó amit csináltam, több verést kaptam mint ölelést... Ja, és amikor felvettek a fősulira gúnyosan megkérdezte, "mégis mit gondolsz, ki fog eltartani?" Alig várta, hogy munkába álljak és elvegye a fizum a lakhatásért cserébe...

Megoldás ilyenkor nincsen. Az ember ilyen fiatalon nem nagyon ugrálhat. Én az első adandó alkalommal dobbantottam otthonról. De én már 23 voltam akkor.

Kitartás!

24. Bodu (válaszként erre: 16. - A14deb9047)
2011. júl. 7. 21:32
Nem.Ez annál több.Sajnos.
2011. júl. 7. 21:31
ifjúságvédelem? jujj, annyira nem durva a dolog.:) Kibírom még ezzt a 4 évet itt. Nem ütnek, nem bántalmaznak, kapok enni, van hol aludnom és mondjuk azt,hogy apától szinte mindent megkapok amit akarok(normál határokon belül). Nem is lenne gondom, nem panaszkodnék, nem sírna a szám, ha nem lenne ez a anya csak készerből szült téma. Engem ez borított ki a legjobban...
2011. júl. 7. 21:27

Szeptemberbe menj koleszba. Na meg van ifjúságvédelmis is a földön. Valahogy tuti megoldható a dolog.


Sajnálom, hogy ilyen szüleid vannak. Bár ezt az alvásos dolgot teljesen átérzem. Itt is az van. Alszanak és alszanak. Azt is elvárják, hogy a 14 hónapos lányom is csendbe legyen ilyenkor. Pf.... Kényszerből költöztem haza márciusba, de amint ovis lesz és dolgozok megyek vissza Kaposvárra lakni...

21. 18703ec114 (válaszként erre: 20. - Anett0119)
2011. júl. 7. 21:26
Úgy volt,hogy a szomszéd városba megyek közgé-be, de végül mégis ide jöttem angol kéttanra, mert mindenki ezt mondta. Jöttek ezzel a "te döntésed, de IDE GYERE" dologgal és végül meguntam és azt mondta,hogy oké, ide jövök.
2011. júl. 7. 21:24
A gimit miert nem messzebb kezded, s akkor lakhatnal kollegiumban?
2011. júl. 7. 21:24
Elhihetitek, én is lázadtam, sőt még mindig szokásom ennél apróbb dologkért is. De ezt muszáj volt most kiírnom magamból. :)
18. fb546889fa (válaszként erre: 16. - A14deb9047)
2011. júl. 7. 21:21
Ezeket én is éreztem, de nekem nem mondták azt, hogy minek is születtem.
17. 18703ec114 (válaszként erre: 16. - A14deb9047)
2011. júl. 7. 21:21
És a te apud is azt mondta,hogy anyud kényszerből szült?
2011. júl. 7. 21:19

Tipikus kamaszkori probléma: engem nem szeret senki, korlátoznak; nem törődnek velem, nem engednek meg semmit; nem jó, amit csinálok;

minek is születtem, stb.

1-2 alatt elmúlnak ezek az érzések...

Hasonlókat gondoltam-éreztem én is...

Türelem...

2011. júl. 7. 21:17

Ami biztos, hogy nem normális, az az, hogy egy gyerek ne csukhassa magára a szobája ajtaját. Ezt már egy 12 éves is igényli. Én emiatt hétszentség, hogy már általánosban megszöktem volna otthonról valami barátnőhöz vagy akármi


Hogy lehet egy tinédzsert folyamatosan egy légtérbe kényszeríteni a szülőkkel? Egyszerűen nem fogom fel.

14. fb546889fa (válaszként erre: 8. - 18703ec114)
2011. júl. 7. 21:17

Szerintem ne akard megtudni, hogy mire gondolok mert a bicska kinyílt a zsebemben!

Azt szokták mondani, hogy halgattasék meg a másik fél is, de ha igaz amit leírtál.........az eszem elszál.

Undorító az ilyen szülő.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook