Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Csak én vagyok ennyire hülye? fórum

Csak én vagyok ennyire hülye? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
56. tessay
2007. aug. 13. 10:55

A nők elleni erőszak fajtái:

Testi (fizikai) erőszak

Lökdösés, pofozás, fojtogatás, haj húzása/kitépése, ököllel/eszközzel való ütés, rugdosás, harapás, rázás, égetés, fegyverrel (késsel, lőfegyverrel, nehéz tárgyakkal) való fenyegetés vagy bántás, alapvető testi igények és szükségletek megtagadása (éheztetés, szomjaztatás, alvásmegvonás, ürítkezés kontrollálása), bezárás, kizárás, megkötözés és mozgásszabadság korlátozása


Miért tűrik a nők a családon belüli erőszakot?


Számtalan oka lehet annak, hogy a nők nem lépnek ki egy erőszakos kapcsolatból. Az alábbiakban a leggyakoribb okokat és indokokat ismertetjük:


A gyerekek: "A gyerekeknek szükségük van apára. Egy erőszakos apa is jobb a semminél."

Házastársi eskü: "Megfogadtam, hogy a felesége maradok, míg a halál el nem választ. A rossz tulajdonságait is el kell fogadnom."

Szerelem: "Szeretem. Amikor nem durva, boldog vagyok. Ha vele maradok, talán a szerelmem megváltoztatja."

A valóság letagadása: "Nem is igazi erőszak, amit velem csinál. Ki lehet bírni. Más nőknek sokkal rosszabb."

Szégyenérzet: "Jobb, ha nem tud erről senki. Nem bírnám elviselni, ha kiderülne, miket csinál velem."

Bűntudat: "Biztosan én tehetek róla. Valamit nem csinálok jól. Megérdemlem, hogy így bánik velem."

Az önbecsülés hiánya: "Úgysem találnék nála jobbat. Azt mondja, hogy csúnya vagyok, és ráadásul rossz anya és feleség."

Félelem: "Megfenyegetett, hogy ha elhagyom, utánam jön, és megöl engem is, meg a gyerekeket is."

Beletörődés: "Úgysem tudok változtatni a helyzetemen. Ő az erősebb. Senki sem segíthet rajtam."

Felelősségérzet vagy társadalmi nyomás: "A családnak mindenképpen együtt kell maradnia. A család összetartása a nők dolga."

Anyagi biztonság vagy gazdasági függés: "Nem tudnám egyedül eltartani magamat és a gyerekeket. Egyébként is, hová mehetnék?"

Érzelmi zsarolás: "Azt mondta, nem tud nélkülem élni. Azt mondta, öngyilkos lesz, ha elhagyom."


[link]


ezek után még van mit mondani?

55. Panna1 (válaszként erre: 48. - Semerre)
2007. aug. 13. 10:23
Szerintem is lépj le, amíg tudsz! Aki egyszer megtette, megteszi máskor is!Sztem ilyen férfiakból ilyen szempontból 2 típus van: az egyik, akik soha nem ütnének meg egy nőt, a másik, akik igen. A te párod valszeg a másodikba tartozik sajna. Nem kell ezt eltűrnöd, biztos találsz magadnak olyan pasit, aki legalább ugyanígy fog szeretni (és te is), és még a gondolata sem merül fel benne annak, hogy megüssön!
2007. aug. 12. 20:20
nagyon sok nő hülye, hidd el. Szerintem az Én butaságaimról lehetne akár szobrot is készíteni. De fel a fejjel, talán felnövünk egyszer.....
53. Rika1 (válaszként erre: 21. - Semerre)
2007. aug. 12. 10:06
Végig sem olvastastalak,de már válaszolok.Ha most ilyen a párod,milyen lesz később!!Arra nem gondoltál,ha most megüt egy nőt,akkor máskor és mindig megfogja tenni? Javaslatom.Lépj le,míg nem késő!!És ha netán később gyermeked születik tőle,akkor őt is bántani fogja,minden kis apróságért.Most kell lépned,szerintem én ezt minden gondolkodás nélkül a helyedben megtenném.
52. tessay (válaszként erre: 48. - Semerre)
2007. aug. 12. 07:48

Hát, nekem ma ilyen napom van... Pedig nem akarok kötözködni, de nem tudok rózsaszínben látni. Szóval, meg fogsz neki bocsájtani, aztán megint jól meggyepál, és amikor már félholtra vert, még mindíg azt fogod mondani, hogy ilyen heves vérmérsékletű.

Had kérdezzem meg, ilyenkor az önértékelésed hol van? Miért hagyja magát annyi nő, hogy a férfiak kényük-kedvük szerint bánjanak velük? Ma csak egy kicsit ütött meg, csak egy kicsit rúgott beléd? Holnap, holnapután, valamikor legközelebb pedig jobban?

Nem értem. Engem egyszer próbált megütni a volt férjem. Csak a kezét lendítette. Hát a szemeimben meglátta, hogy ha elereszti azt a pofont, mire számíthat. Pedig mindketten heves vérmérsékletűek vagyunk, de soha többet nem merte a kezét emelni rám.

A te szemeidben mit látott, mikor kezet emelt rád? Félelmet. És ettől ő megvadult. Vagy meg fog vadulni. És ütni fog. Mert látja rajtad, hogy félsz tőle. És ezt tudja, és máskor is megteszi. Te meg magad okolod, mert nem ugrottál azonnal, hogy kinyald a fenekét.


A lépcsőházunkban lakott egy család. Az ember szinte minden héten meggyepálta az asszonyt. Ilyenkor rohant le a 9.-ről a nő meg a két gyerek. Mi a nyolcadikon laktunk. A nő kb. 1.50 magas, a pasi picivel több. Én majdnem 1.80 vagyok. Megálltam a pasi előtt, és megkértem, hogy takarodjon vissza, de nagyon gyorsan, mert olyat bemosok neki, hogy felnyalja a lépcsőházat. És a nagy macsó tátott szájjal, meglepődve, kussolva fülét farkát behúzva iszkolt vissza a lakásba. Utánna szóltam, hogy szeretném, ha kuss lenne, mert elmarom a tökeit.

Egyszer a liftben összefutottam vele. Lapított, mint a szar.

Mi a tanulság? Hát az, hogy van akit lehet, van akit nem lehet verni. Se kicsit, se nagyon. Látta rajtam, hogy én bizony nem ijedek meg tőle. És itt ez a lényeg. Dolgoztam kocsmában, láttam sok részeg disznót, tudom miről beszélek. Az aki előttem meghunyászkodik, az otthon azon vezeti le a feszültséget, akin tud uralkodni. De az téged sosem fog egyenrangúként kezelni. És ez már nem szerelem, nem párkapcsolat. Itt már csak kiszolgáltatottság van, függőségi viszony, megalázás. És sírni fog utánnad, mint egy taknyos gyerek, mert elveszítette a hatalmát feletted. Nem téged fog siratni, hanem azt, hogy nincs aki felett uralkodhasson.

Egy a lényeg. Ha a párkapcsolatban nem egyenrangú felek vannak, akkor azt már megette a fene. Abból ki kell lépni, addíg, amíg nem késő.


Visszatérve a felettünk lakókra, az asszony feljelentette a pasit, volt belőle tárgyalás is, meg minden hercehurca, a fél lépcsőház ott volt tanúnak, mert sajnáltuk a nőt, aztán elköltöztek. A mai napig együtt vannak, és ha találkozom a nővel, még csak nem is köszön. Gondolom, szégyenli, hogy tanúi voltunk az életének. Ja, és a pasi veri, még mindíg. Végül is, ez is egy élet.

Egy ilyen élet.

Én csak példának hoztam fel, de egy ilyen kapcsolattól sok jót ne várjon senki. Egy biztos. Ha az én kislányomat ütné meg a barátja, hát ...

51. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 17. - 754c7e07c3)
2007. aug. 11. 13:47
:-))
50. 754c7e07c3 (válaszként erre: 49. - Mothertiger)
2007. júl. 30. 20:23
Ez az én titulusom volt eddig, de, ha gondolod osztozhatunk rajta.
2007. júl. 30. 19:23
Én vagyok a leghülyébb hülye.
48. semerre (válaszként erre: 47. - A820912c87)
2007. júl. 30. 18:44
hát igen, már ajánlottam neki az alternatíváidat,és meg is fogadja....nem tudok mit csinálni vele, mert nagyon heves vérmérsékletű.nagyon rosszúl érzi magát most,mert tudja hogy nem lett volna szabad azt tennie amit tett,de nem engedek.
47. a820912c87 (válaszként erre: 21. - Semerre)
2007. júl. 29. 20:05

Hát nem tudom... csak a kezét emeli rám a párom (férjem) de az tuti, hogy az életben többet nem lát! Lehet ideges, feszült stb., de megüt? Belédrúg? ne viccelj már... ! Menjen futni, boxolni, gyúrni, számitógépen üssön másokat, menjen a haverokkal bunyózni egy hasonló kaliberű emberrel! Azt az embert üti meg akit - állítólag- szeret? Ha szeret nem üt meg..., nem?

Vagy ordítson vagy bármi.., de ez???

ÚÚÚÚ, nagyon felbosszant az ilyen...!

46. e71af41436 (válaszként erre: 45. - Semerre)
2007. júl. 29. 18:32

dehogyis lesz nehéz!!!!


sőt,már tudni fogod,ki az akit kerülni kell! :)

2007. júl. 29. 17:47

köszönöm a bátorítást mindenkinek!!azt hiszem igazatok is van, de tényleg rettenetesen nehéz ügy ez.nem tudom mit rontottam el, de valószínüleg semmit.ő a hülye,és ezt ő is beismeri.

már arra is gondoltam,hogy menthetetlen, ez van, az ő baja,én nem asszisztálok tovább az idgbajához.

egye meg amit főzött.

csak ezek után baromi nehéz lenne új kapcsolatot keresni,találni,megbízni valakiben..

2007. júl. 29. 17:45
pazarolsz*
43. 0c97fbb607 (válaszként erre: 40. - Semerre)
2007. júl. 29. 17:43

Jól érzed,meglépni nehéz,ha szereted,tudom.

Főleg ,hogy az ilyenek,ha elveszíteni látszik a játékszerük,akkor kenyérrekenhetővé válnak,romantikussá,kedvessé.....nehogy bedőlj nekik.Tudom,tapasztalat.Ha elhiszed a megbánását,elfogadod a bocsánatát,egy idő után minden ott fog folytatódni,ahol abbamaradt.

Tudom,tapasztalat.

De minél több időt pazarólsz el rá annál rosszabb lesz és egyre rosszabb,közben becsúszik egy gyerek ,vagy kettő......ne várd meg amíg már nem dönthetsz szabadon.

42. e71af41436 (válaszként erre: 37. - Semerre)
2007. júl. 29. 17:42

ahogy elvárná?????????

tudod mi lesz az ilyen állatból????

egy asszonyverő alkoholista állat...aki majd részegen hazaállít és mosdatlanul akar hozzádbújni....ez kell neked???

41. cskata (válaszként erre: 37. - Semerre)
2007. júl. 29. 17:41

na nemááár, hogy ennyiért meg kell verni valakit..!!

és mi az, hogy "ahogy ő elvárná"..? nem a szolgája vagy, hanem a barátnője, szerelme, párja, kedvese - a vele egyenrangú párja!

Iszonyatosan agresszív! Menekülj! Tönkretesz lelkileg, fizikailag.. egyszer még akár el is törheti valamidet!

40. semerre (válaszként erre: 39. - 0c97fbb607)
2007. júl. 29. 17:40
ez az érzésem perpillanat nekem is...
39. 0c97fbb607 (válaszként erre: 37. - Semerre)
2007. júl. 29. 17:37

Ha egy ilyen semmiségért ezt tette veled,elképzelni is rossz mit fogsz kapni,ha komolyan berág!

Hagyd el azt az agresszív ......-t,ez az egyedüli amit tehetsz önmagadért.

38. cskata (válaszként erre: 34. - Semerre)
2007. júl. 29. 17:28

ne kérj bocsánatot, nem Neked kellene - és nem tőlünk! írj nyugodtan, még az is lehet, hogy (sajnos) lesz itt tapasztalt hozzászóló a témában..

Nagyon sajnálom, ami történt Veled!

Bennem egy világ omlana össze, ha ezt tenné velem az, aki azt mondja, hogy szerelmes belém..:(

37. semerre (válaszként erre: 35. - Mandella)
2007. júl. 29. 17:27
megkérte hogy kapcsoljam ki a tévét,mert idegesíti a belőle áramló sok hülyeség...mivel tudtam hogy indulás előtt áll,és egy perc múlva otthon sem lesz,én nem kikapcsoltam a tévét,csak némára tettem a hangot....ezen akadt ki,hogy semmit se tudok úgy csinálni,ahogy ő azt elvárná...kiimentem a konyhába mosogatni,hogy dühöngje ki magát,de utánam jött és sértegetett,amira én visszaszóltam.na ezen kattant be,
36. mandella (válaszként erre: 34. - Semerre)
2007. júl. 29. 17:25

ne kérj bocsánatot azért, hogy megosztod ezt a szörnyűséget másokkal.

szükségünk van erre. mármint arra, hogy a szenvedéseinket másokat megosszuk másokkal.

így kevésbé leszünk depressziósok, és talán könnyebben találunk megoldást a problémáinkra...

35. mandella (válaszként erre: 21. - Semerre)
2007. júl. 29. 17:24
arra azért még kíváncsi lennék - ha nem túl indiszkrét, és ha akarsz beszélni róla -, hogy mi volt az, amivel ennyire felidegesítetted, vagy mit jelent az, hogy "így vezeti le"? Mi olyat mondhattál vagy tehettél, amivel ezt érdemelted ki?
34. semerre (válaszként erre: 30. - Cskata)
2007. júl. 29. 17:21
bocs hogy ilyesmiket írogatok ide,és nem is vagyok nagyon lelkizős típus,de most tényleg nagyon ledöbbentem én is....és teljesen igazatok is van...
33. mandella (válaszként erre: 30. - Cskata)
2007. júl. 29. 17:21
én is!
32. mandella (válaszként erre: 31. - Semerre)
2007. júl. 29. 17:20
nem mondhatja komolyan! még ha ez is látszik rajta...
31. semerre (válaszként erre: 28. - Mandella)
2007. júl. 29. 17:20
nem tudom,és az a legszörnyűbb,hogy komolyan mondja,ez látszik rajta....persze nem szeretném megvárni amíg üt egy nagyobbat.
30. cskata (válaszként erre: 21. - Semerre)
2007. júl. 29. 17:20

jééézusom! beléd rúgott és felpofozott..? ki a fenének képzeli ő magát, hogy ezt megengedi magának..???!!!

nem voltam még ilyen helyzetben, de úgy gondolom, nem lennék képes ezt tolerálni és elfelejteni.. valószínűleg bőgve és kikészülve, de szakítanék..

Megver..? az az amber, aki állítólag szeret..?


"Ritkán üt meg,de akkor mindig bocsánatot kért..." - egyszer SE üssön meg, és akkor nem kell emiatt bocsánatot kérnie..


"és különben nagyon aranyos,értelmes,intelligens fickó,aki rengeteg mindent ad nekem" - bocsi, de egy intelligens pasi nem üt meg egy nőt..


"nagyon szeretnék egy rendes kapcsolatot, ahol nem kell attól rettegnem, hogy mikor mondok,vagy teszek olyan apró dolgot,ami neki nem tetszik,és robban a következő pillanatban." - ez a dolog a jelenlegi pároddal szerintem nem fog összejönni, a leírtak alapján.. hiszen, mint írod, nem csak most fordult elő az eset..


Úristen, teljesen ledöbbentem...:((

29. caravell (válaszként erre: 25. - Semerre)
2007. júl. 29. 17:19

Másik fórumban írtam Neked erre...

Mi az,hogy kicsit: szóval nem fizikailag hanem megalázóan "csak" jelképesen... hát kössz, ebből nem kérnék. Egyébként pedig mindig emelkedik a szint: kis rúgás után nagyobb jön stb. Egy határt egyszer átlépve legközelebb sokkal könnyebben/gyorsabban megy... :(

28. mandella (válaszként erre: 25. - Semerre)
2007. júl. 29. 17:17

gondolj bele, hogy ha kicsit beléd rúg, akkor egyszer talán nagyobbat is fog.

jaj, még belegondolni is rémes!

hogy mondhatja, hogy szeret???

27. 0c97fbb607 (válaszként erre: 26. - Semerre)
2007. júl. 29. 17:17
Aki kicsit beléd rúg,meg kicsit megver az szarik rád ,meg az érzéseidre egy nagyot.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook