Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Covidos voltam fórum

Covidos voltam (beszélgetős fórum)


1 2 3
42. Channa* (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 31. 19:56

Napok óta frontok is vannak!

Az is kikészíti az embert.

Nyugi! Rendbe fogsz jönni.

Nekem 8 hónapig nem volt szaglásom, és amióta van újra, sokszor visszasírom azt az időszakot, amikor nem éreztem mást csak közelről az illatokat;)

Annyira más lett a szaglásom, hogy sok kajától forog a gyomrom, mert kellemetlennek érzem az illatukat...

41. globus (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 31. 19:44

Hát azért ez nem éppen enyhének mondható.

Egyébként nagyon fura dolgokat tud produkálni, nekem pl. úgy fájtak a lábujjaim elalvás előtt, konkrétan azt hittem, itt az érszűkület? Szaglás is érdekes, orrdugulás nélküli érzéketlenség, ha nem tapasztaltam volna, el nem hinném.

Pihentél eleget? Lehet, hogy túl korán vetetted magad a régi életmódba?

40. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 39. - Globus)
2021. aug. 31. 19:35

Nekem is enyhebb tuneteim voltak kiveve hogy neha alig kaptam levegot es az elso ket napban iszonyatosan fajt a nyakam es a karom es az ujjaim…. Miutan “kihyogyultam” csak a faradsag es a szaglas izles elvesztese maradt meg …. De ma meg faradtabbnak ertem magam es faj megint a nyakam az ujjaim

Stb …. Durvan! Mintha ujra atelnem a fertozest….

39. globus (válaszként erre: 37. - Channa*)
2021. aug. 31. 19:06

Szerintem attól is függ, hogy milyen és mennyire súlyos tünetei vannak az embernek. Engem alig viselt meg, férjem jobban megszívta. Ő december óta krákog, köhécsel, többször volt rtg-en, tüdőgondozóban. Gégészeten kétszer, gyomortükrözésen, szervi baját nem találják. Lassan idegi alapúnak véleményezem én is :))

Jómagam semmilyen vizsgálaton nem voltam utána.

38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - Channa*)
2021. aug. 31. 18:38
Koszonom a tippeket. Dolgozom es tancolok szoval a mozgas az megvan de akkoris es a szabadnapjaimon is iszonyatosan faradt vagyok viszont aludni nem jol alszom ..vannak napok mint pl ma megint furcsa szagokat erzek es egyszeruen meg ulni is faraszto. Depresszios hangulatom van semmihez semmi kedvem ….
37. Channa* (válaszként erre: 36. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 30. 21:37

Majd enyhül és elmúlik. Szép fokozatosan tedd magad rendbe.

Mi rövid sétákkal kezdtünk, és mindig kicsit többet sétáltunk, majd bicajozás, stb.

Hónapok kellettek, mire a régi fizikumunkat újra elértük.

Kitartást!


Menj el még most és nézesd meg magad. Mellkas rtg, EKG és vérvétel.

2021. aug. 30. 21:33
Sziasztok. Covid utan vagyok lassan masfel honappal. De iszonyatos faradsag van rajtam allandoan …. Rajtatok is?
2021. júl. 22. 16:27
En kivancsi voltam. Koszonom szepen hogy leirtad nekem remelem mar mindenki jobban vagy jol van 😊
2021. júl. 22. 14:15

Nincs olyan ismerősöm, aki kapott volna bármilyen kezelést, csak azok, akik kórházba kerültek.

A dokim azt mondta, hogy nyugi! 7-10 napon jönnek a súlyos tünetek.

2021. júl. 22. 14:14

Nem olvasol eleget.

Ha olvasnál, akkor tudnád, hogy mindenkinél más.


Nézd! Így kell névvel kiteregetni mindent magadról;)


Az én tüneteim (ingadozik a vérnyomásom, pajzsmirigy beteg vagyok, IR-em van és nincs epehólyagom és túlsúlyom sincs):

- fej, szem és derékfájás

- hányinger

- szaglás és ízlelés elvesztés

- herpeszek

- íny gyulladás

- füldugulás

8 hónapig nem éreztem szagokat, úgy kb. 2 hete újra, de van, hogy újra nem, bár tegnap éreztem és mondtam a kollégámnak, hogy jobb volt, amíg nem éreztem;)


Férj (magas vérnyomás, nem túlsúlyos):

- láz ( kb. 2 hétig)

- köhögés

- izom és ízületi fájdalom (ez megmaradt különböző intenzitásokkal azóta is, azaz kb. 9 hónapja)

- Fáradtság

- Szag és ízlelés elvesztés (2 hét után rendeződött)

Úgy tűnik összekapkodott egy cukorbetegséget a kovidtól. Gyógyszert kell szedni és van amikor jó a cukra, de ritkán. Nem tudjuk mitől függ. Figyel az étkezésre és mindenre...


Felnőtt gyerek (egészséges, nem túlsúlyos):

- fura szag érzés

- fáradtság

- szag és ízlelés elvesztés (2 hétre)

- herpeszek (karon, ujjakon, szemek alatt)

- íny gyulladás

- afták


Bátyám (túlsúlyos, cukorbeteg, magasvérnyomásos):

- tünetmentes kovidos

77 éves nénikém (túlsúlyos, magasvérnyomásos, cukorbeteg)

- hőemelkedés

- fáradtság

- Nátha

- köhécselés


Több ismerősöm volt kovidos.

Van aki belehalt. Ketten. (52 éves nő és 63 éves férfi)

Van aki volt kórházba 1-2 hetet, nagyon rossz állapotban, de lélegeztető nem kellett.

Illetve van aki volt lélegeztetőn 3 hétig, de lejött róla.


Leírtam, bár már többen azt mondták, hogy senki nem kíváncsi rá. Sőt! a kovidra sem kíváncsi senki.

32. adbe82e122 (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 22. 13:50
Bocs, mint sokan mások a világon, igen köhögtünk, és fulladtunk.
2021. júl. 22. 13:38
9. napon nem beszélünk szövődményekről. Majd ha 1-2 hónap utan is észlelsz magadon vmit, az a szövődmény
2021. júl. 22. 13:37
En csak most kezdtem el kohogni nekem mas bajom azon kivul h nem erzek izeket se szagokat nem volt csak a fulladas nehezen kapok levegot es es brutalis
2021. júl. 22. 13:34
Már nem azért de én influenzásan is 2-3 hétig köhögök utána, ez 9. nap még semmi.
2021. júl. 22. 13:14
Waoo csak fel eve utan? Nekem ez a 9. Napom enis jobban vqgyok de nagyin zavar hogy egyaltalan nem erzek izeket semmszagokat koszonom
2021. júl. 22. 12:19
Szaglásom fél é kb. Kb 8 nap volt mire jól voltam. Mármint tettem vettem.
26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Adbe82e122)
2021. júl. 22. 11:37
Koszonom . Te vagy az elso normalisan kommentelo ! 😀 igen azt szeretnem kerdezni hogy hanyadik nap utan voltal mar jol? Es a szaglasodat vissza nyerted? Nekem ez a 9. Napom es meg mindig se a szaglasom se izeket nem erzek
25. adbe82e122 (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 22. 11:30
Amúgy igen, én is, mint sokan úgy képzeltem, hogy nem kapom el, mert óvatos vagyok, vigyázok magamra stb, de mégis megtörtént. És fél évig buktam a szaglásomat....Nem azért kapunk el betegségeket, mert rossz emberek volnánk. El kell néha ezt fogadni. Környezetemben kb mindenki elkapta, mondtam is viccesen a Páromnak, hogy feleslegesen izguljuk végig az egész telet, romantikus téli estéket ne ezen feszengjünk. Rákövetkező héten elkaptam. Folyamatosan arra gondoltam, hogy remélem más nem kapta el tőlem. Ha van kérdésed kérdezz nyugodtan
24. adbe82e122 (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 22. 11:22
Amúgy a tüneteink érdekelnek leginkább kedves kérdező? Amit szerintem, ha kéred sokan leírnak Neked, pl nekem is megtették.
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Adbe82e122)
2021. júl. 22. 11:08
Nem szerettem volna sirni senkinek csak egyszeruen erdekeltek masok es ha erdekel valakit szivesen elmondtam volna a tapasztalataimag! En nem estem neki senkinek … de itt vagy 8 an annyira tipikus negativ megkeseredett gondolkozasorok van hogy mindenven a rosszat a negativat latjatok te jooo eg csak informaciot szerettem volna vagy esetleg beszelgetni …. Mivan ha egyedul elek kulfoldon es beszelgetni aksrtam? Nem kell ide irni neked sem meg senkinek aki ennyire begyepesedett gondolkozasu koszi
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Timycat)
2021. júl. 22. 11:06
Igy van es sajnos megis elkaptam …. Mostmar itt ahol elek mindent eltoroltek mar maszkot sem kell hordani az uzletekben sem es minden kinyitott bar nem ertem hogy miert mikozben a fertozottek szama rohamosan emelkedik
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Globus)
2021. júl. 22. 11:01
Mert irtam hogy van rola pozitiv tesztem
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Gyöngy:))
2021. júl. 22. 11:01
Igen magamnak. Tudom halas is vagyok erte remelem mar rosszabb nem lesz es nagyon sajnalom akiknek komolyabb tunetei voltak 😞
19. adbe82e122 (válaszként erre: 13. - Gyöngy:))
2021. júl. 22. 09:49
No hát csak szeretett volna valakinek sírni, név nélkül. Persze én is rohadtul ki voltam, amikor 3 napja feküdtem lázzal, de nem estem pl neki annak a kolléganőmnek aki 60+-os és tünetmentesen behoztam nekem.
18. timycat (válaszként erre: 14. - Cicaanya)
2021. júl. 22. 09:11

Csak egy megjegyzés a külföldhöz. Azt azért ugye tudod, hogy itthon sokkal szabadabb az élet, mint külföldön?


Mi 2 hete jöttünk haza az egyik helyről, ahol azóta is kötelező a maszk zárt térben, a kijárási korlátozást és a kültéri maszkviselést épp az érkezésünk előtt törölték el. Ha nem volt rajtad maszk, kizavartak, nem volt félrenézés. Mindenhol folyt a fertőtlenítő szer, ahogy felkeltél egy székről, padról, napágyról ott termett valaki és fújt, törölt le mindent utánad. Csóri gyerekemet még teszteltetni is kellett, mert neki nem volt megva 2 oltás +14 napja.


Ahova jövő héten megyünk még ott is zárt térben, tömegközlekedésben kötelező a maszk és sok helyre csak meghatározott oltással engednek be, szerencsére a gyerekeket ott 15 éves korig ha a szülők oltottak nem vegzálják.


Ezekhez képest Mo. járványügyi szempontból a "szabadság földje".

17. Bichi (válaszként erre: 14. - Cicaanya)
2021. júl. 22. 08:59
A covid elleni gyógyszer azért jóval durvább,mint a rubophen, még ha napi 4-5 szemet is veszel be. Hidd ez, ezeknek a tüneteknek sokan örültek volna, ha ennyivel megússzák...
2021. júl. 22. 07:23
Ha "mű" és "nű"- variánsnak neveznék, az elég komolytalannak hangzana. 😂
15. globus
2021. júl. 22. 07:10
Miből gondolod, hogy covidos vagy/voltál, ha tulajdonképpen nincs róla pozitív leleted?
2021. júl. 22. 07:06

Tényleg Channa* igaz van.. (bocsi) minek titkolni nevedet??

Én volt ! Nem mentem kórházba 20szem rubofen 4nap alatt...c-pepdidet használtam ...maszkban aludtam léteztem otthon FFP3-ba, külön szobába,előttem utánam fertőtlenítettek,és én is közben tökre szédüléssel stb....nem titkolom nevemet sem!

SŐT én jobban rinyálok,és én fel veszem maszkot még most is !!! ennyi!!! (saját döntésem...mert akik körülöttem vannak külföldet megjárták,nyafogosók nincs pénzük stb...azt hopp 3x voltak külföldön!...tehát mit tudom én mitől köhög? allergia vagy mitől??? Takarító heti1x jött lépcsőházba+liftbe az bambai!!!

Ennyi...Mindenki saját szintjét takarítja mikor eszébe jut...

Én nem akartam oltakozni azt is bevallom!!! de se műtét se semmi nélküle... "NEM VÉD,ÁTSEGÍT!" AZ OLTÁS! de meg van beadattam most...igaz gyermekem nem volt jól tőle hányt,lázas még most is,én hőemelkedésem van de ennyi!

Ezért nem indítok én sem fórumot ;) érted???


Örülj neki túl vészelted lájtosan,én is mákomra!!


Mindenki vigyázzon magára szép napot

13. gyöngy:) (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 22. 01:36

Magadnak tesztelgettél?

Amúgy ez semmi ahhoz képest amit mi itt sokan átéltünk, szinte említésre sem méltó.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook