Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » CMV labor lelet, segítség! fórum

CMV labor lelet, segítség! (tudásbázis kérdés)


6. Magdi985 (válaszként erre: 5. - Tyityu)
2021. jún. 5. 14:39
Köszönöm a választ :)
5. tyityu (válaszként erre: 4. - Magdi985)
2021. jún. 5. 14:31
A toxot nem csak a macskak terjesztik hanem amint irtam sok etel is. Ha nem vagy terhes szinte eszre se veszed ha elkaptad viszont terhesen karos lehet a magzatra. Ezert szerencsesebb ha mar korabban elkapta az ember. Erdemes utana olvasnod mivel kell vigyaznod a terhesseg soran.
2021. jún. 5. 14:26

A toxo vizsgálat kapcsán a védőnő a macskákat kérdezgette h van e nekünk.

Mondtam, hogy nincs, de a szomszédé mindig itt portyázik. Ekkor mondta, hogy akkor végezzük már el ezt a vizsgálatot.

Ezt a vizsgálatot nem lehetett egyedül csináltatni, hanem csomagban volt a CMV vizsgálattal együtt. Arról egy szót se mondott a védőnő.

3. tyityu (válaszként erre: 2. - Magdi985)
2021. jún. 5. 14:11

Szia! Nem tudom mi a CMV vizsgalat, de a lenyeg a megjegyzesben van : átvészelt fertőzés maradvány antitestje. Azt jelenti hogy mar atestel ezen a betegsegen es antitestek vannak a szervezetedben. Ez szerintem jo.

Viszont ha a toxo negativ, akkor ha jol tudom azt jelenti hogy meg nem estel at rajta, igy nagyon kell vigyazni a terhesseg alatt : nagyon meg kell mosni zoldseget/gyumolcsot, semmi nyers hus, fustolt hus, sushi, szalami stb.

2021. jún. 5. 12:51

Annyit még hozzá, hogy olvastam h ez a cytimegalovirus a herpesz vírusok családjába tartozik.

Lehet köze vajon a magas eredménynek ahhoz, hogy a vizsgálat reggelén kijött az ajakherpesz rajtam? Évente egyszer mindig előjön sajnos.


Ha jól tudom, az csak akkor okoz gondot, ha a nő akkor találkozik életében először vele, amikor terhes.

2021. jún. 5. 11:31

Sziasztok.

13 hetes terhes vagyok. Eddig minden rendben volt.

Tegnap lett meg az első trimeszteri labor eredménye. A védőnő kérésére magán úton csináltattam Toxoplazmózis és CMV vizsgálatokat is.


Mindkettő esetében született egy IgG és egy IgM eredmény.

A toxoplazmózis esetében mindkettő teljesen 0.


A CMV esetében azonban az alábbi lett az eredmény:

IgG 177

IgM 0.2

Megjegyzés: átvészelt fertőzés maradvány antitestje.


Mi lenne ez? Egyszerűen nem bírom értelmezni. A védőnőt és az orvost csak kedden tudom elérni, addig pedig megesz az ideg. A neten sem találtam semmi használhatót. Ez most jó eredmény vagy rossz? Az egyik miért ilyen magas? Tud esetleg valaki ebben segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook