Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Classic hennáról vissza szintetikus színezőre? fórum

Classic hennáról vissza szintetikus színezőre? (tudásbázis kérdés)


7. d71ef05a8e (válaszként erre: 4. - Anda83)
2012. máj. 19. 16:17
Jaj éretm, mire gondolsz. Én Classic Hennából is a testfestéshez használható naturt vettem, nem a különböző színűeket, és amikor én hennáztam a hajam, még nem volt Antal Valiéknál sem nagyon indigó, most már látom, hogy van...
2012. máj. 19. 10:21
Arra is gondoltam,hogy azért lett száraz,mert nem pihentettem 3 hónapot mielőtt hennát tettem rá.
2012. máj. 19. 10:21

Köszönöm lányok!Kósza ötlet volt.Most a narancs szín elfedése céljából rákentem egy gesztenyebarna Classic hennát ,hátha jobb lesz az eredmény.Próbálok a hennánál maradni.

Később netről rendelek tiszta hennát és indigót,mert a városban ahol lakom egyetlen fodrászcikk kereskedő sem tart becsületes,tiszta hennát.Most van a fejemen,kíváncsi leszek..

2012. máj. 18. 19:19

A classic henna is szintetikus színező, csak van benne henna is. Ezért szárít baromira szerintem, mert a vegyi anyag a haj belsejébe megy, azt megnyitja, a henna viszont kívülről színezne, és a kettő együtt nem megy.

Nem véletlen mondják, hogy egyikről a másikra átmenetnél 3 hónap szünetet kell tartani. Vagy szintetikus festék, vagy henna.


Ansh, a macera az igaz, (ill. nem a macera a gond nekem, mert hamarabb felkenem, mint a rendes festéket, mert nem kell tincsezni, de a 3 óra várakozás, na az nem kellemes) a vörös szín viszont nem, nekem egyáltalán nem vörös, ha olyan arányban keverem az indigóval. Csokibarna. (most utoljára több hennát tettem, most kevés vöröses (meleg) fénye van, de közel sem vörösesbarna még így sem.


Nekem nagyon jó a hajamra, sokkal puhább és fényesebb.

Szerintem azért száríthatja a topicindítót, mert szőkített hajra tette...

2012. máj. 18. 15:54
Én is így jártam. Egészsége smegoldást akartam mindenképpen, de sem a macerát, sem a vörös színt nem tudtam már vállalni. Három hónapos pihentetés után gond nélkül vittem fel rá a festéket, és festem azóta is. AZóta a hajam jobb állagú, ámbár szintetikusból sem mindegy, milyet használ az ember. Kizárólag profi hajfestékkel érdemes dolgozni, abból is van már bio - persze olyan természetes egyik sem lesz, mint a henna.
2012. máj. 18. 15:04
Nekem nagyon nem tett jót.Amikor 2 hetente festettem a hajam akkor sem volt ilyen száraz.És már fakó narancs,mivel szőkére ment a henna.Nagyon kopik.Szeretném lenöveszteni a hajam és gondoltam beszinezem barnára.Rossz ötlet?
2012. máj. 18. 15:03
Classic hennáról vissza szintetikus színezőre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook