Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cickafarkfű teáról tapasztalatok? Tényleg hatásos a nőgyógyászati panaszokra? fórum

Cickafarkfű teáról tapasztalatok? Tényleg hatásos a nőgyógyászati panaszokra? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2008. nov. 11. 20:06
Szép jó estét! A hétvégén felfáztam, sokat jártam a wc-re. Tegnap elkezdtem inni a cickafarkfüvet citromfűvel, és ma már nem jártam folyton pisilni. Nagyon jó hatása van, még vagy két napig kortyolgatom.
2008. nov. 11. 19:59

Sziasztok!

Tablettában is lehet kapni cickafarkfüvet, ha valaki nagyon nem bírja a teája ízét. Én felfázásra szedtem, és nagyon jól bevált.

2008. nov. 9. 13:03

én sima gyógyszertárban vettem.

amúgy szerintem ízre nem ross, még így ízesítés nélkül is. kb. olyan mint a kamilla...

2008. nov. 9. 12:40
Még mindig nemtudtam szerezni.Nem hiszem el hogy egy városban se a patikába se sehol nem lehet kapni.
2008. nov. 9. 10:56
Nekem is bevált, és szerintem nem is rossz az íze. Én, ha lehet akkor nagy tasakost veszek, mert a filterbe csak a silány növénymaradványok kerülnek.
21. supin
2008. nov. 9. 10:48
Ígen!!
2008. nov. 9. 10:43

Cickafark-tea (230-350 Ft, a Herbária Bio 310 Ft)


A növény ösztrogén aktivitású, a női hormonhoz hasonló anyagot tartalmaz, javítja a sárgatesthormon termelését. De csak egészséges életmód mellett tartja harmóniában a hormonrendszert. Minden szempontból a lehető legkedvezőbben befolyásolja a női medence szerveit. Petefészek-gyulladásnál gyakran már az első cickafark-ülőfürdő megszünteti a fájdalmakat, és fokozatosan elmúlik a gyulladás is. Miómákat is cickafark-ülőfürdővel szüntetünk meg, melyeket naponta hosszabb ideig alkalmazunk. A cickafark görcsoldó és nyugtató hatású, gyulladásgátló, serkenti az anyagcserét, vérzéscsillapító, vérképző, vértisztító, befolyásolja és erősíti a méh és a petefészkek működését, szabályozza az emésztést.

Görcsoldó hatása miatt különösen ajánlható fájdalommal és görcsökkel járó havi vérzésre, melyhez deréktáji fájdalom is társul. Anélkül, hogy hashajtó lenne, javítja a kiürülési reflexet (Ajánlott mindazoknál, akiknél ez a reflex kialudt, és állandóan hashajtókkal élnek.)


Teafőzet:

1 púpozott teáskanál cickafarkfüvet adunk 1/4 liter vízhez, leforrázzuk, rövid ideig állni hagyjuk.


Ülőfürdő:

100 gramm cickafarkfüvet (az egész növényről van szó) éjszakára hideg vízbe áztatunk, másnap felforraljuk és hozzáöntjük a fürdővízhez.

2008. nov. 9. 10:14

ja, ülőfürdőt hogyan kell csinálni?

És Ti hány bögrével isztok egy nap!

2008. nov. 9. 10:12

Na vettem cickafarkfű teát. Tasakos Naturlandos. Remélem használni fog. A mensim elviselhetetlen, gyógyszert meg nem szeretek szedni. Féltem azt a drága májam. :-) Remélem használni fog! Én bízom benne!

Habár most érzem,hogy lehet hogy felfáztam??? Jajj remélem nem! Meg tudok őrülni tőle! ááá....

17. reni8018 (válaszként erre: 16. - Csutkababa)
2008. nov. 7. 16:02
Megfogadom a tanácsodat,használni fogom!!Köszi!!
2008. nov. 7. 14:54

csak ajnalani tudom.

eros gyulladasra, cisztara, feherfolyasra, sok mindenre.

tea kent is ihatod, es csinalhatsz ulo furdot is.

15. Cyntia
2008. nov. 7. 14:09
Nekem a cisztám múlt el.. Persze több idő.. De elmúlt :-)! Érdemes iszogatni!
14. reni8018 (válaszként erre: 13. - Bezike)
2008. nov. 7. 13:57
Köszike!!!
13. bezike
2008. nov. 7. 13:19
Én ülőfürdőnek használtam a műtét-gyanús cisztámra. Végül nem kellett műteni, hétről-hétre kisebb lett, majd elmúlt.
12. Borsa (válaszként erre: 10. - 2ce679405c)
2008. nov. 7. 13:09
Szerintem a lédig / tasakos - tehát a nam filteres jobb, gazdaságosabb, és olcsóbb is.
11. Borsa (válaszként erre: 7. - Reni8018)
2008. nov. 7. 13:07
Ez itt nem teljesen a reklám helye... írtam privit!
2008. nov. 7. 13:00

amit drogériákban lehet kapni teatasakos formában az is jó?

Vagy a natur nem csomagolt a jó?

9. reni8018 (válaszként erre: 8. - NMucus)
2008. nov. 7. 12:50
köszi az infót!!!Most már akárhonnan is de szerzek.
2008. nov. 7. 12:47
Igen, hatásos! Egyik barátnőmnek volt vmi gondja nőgyógyászatilag, vmi méhszájsebe, vagy vmi ilyesmi. Azt mondták műteni kell, de egyik orvos se vállalta, így egyiktől a másikig járt. Végül az egyik azt mondta próbálja ki ezt a cickafarkfűteát, és bevált, ugyanis a gyulladása csökken, és már nem is akarják műteni. :)
2008. nov. 7. 12:39
Most már csak szerezni kéne mert a környéken sem kapható!!!
2008. nov. 7. 12:33

Sziasztok! Felfázásra kitűnő "vegyszer". Teának és ülőfürdőnek. Nekem ez segített ... míg a sok okos antibiotikum csődött mondott.

Tea: két nagy csipet fű + fél liter forró víz, legalább 15 percig hagyd állni, aztán iható.

2008. nov. 7. 12:28
Én úgy hallottam hogy méhszájsebre is jó,mármint gyulladás csökkentő hatása van.
4. tojpike (válaszként erre: 3. - Beszter3)
2008. nov. 7. 12:26
Felfázásra? Jó tudni, mert a hugom állandó jelleggel fel van fázva! Hogy kell alkalmazni felfázásra?
2008. nov. 7. 12:24
Szia! Igen, nekem bevált! Teaként is, és ülőfürdőnek is kiváló! Persze attól függ mi a bajod! Sajna nem csodaszer!:) De felfázásra kiváló!
2008. nov. 7. 12:24
Szia! Borzasztó íze van, de nekem használt menstruációs görcsökre.
2008. nov. 7. 12:22
Cickafarkfütea!Tapasztalatok?Tényleg hatásos a nőgyógyászati panaszokra?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook