Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cickafarkfű teáról tapasztalatok? Tényleg hatásos a nőgyógyászati panaszokra? fórum

Cickafarkfű teáról tapasztalatok? Tényleg hatásos a nőgyógyászati panaszokra? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
116. Kazuthe
2011. máj. 17. 18:17
nos, nem tudom, és nem is ismerem minden hatását, de azt tudom, hogy én olvastam a cickafark teáról, és miután elkezdtem inni, egy hónap alatt meglett a baba fogantatása (mire 9 hónapig hiába vártunk, de végül nem maradt meg, 7 hetesen elhalt a magzat)...a terhesség alatt nem mertem használni.. azt tapasztaltam, hogy görcsoldó, és hogy a menszi is kevesebb tőle.....
115. katerika (válaszként erre: 108. - Pimpilla35)
2011. jan. 30. 13:11
nekem szülés után szoptatás alatt 7 honapig nem volt menszeszem de ez normális nem kell gyogysert szedni erre ez természetes folyamat...
114. Pimpilla35 (válaszként erre: 109. - Trapp)
2011. jan. 27. 22:09
Ok, és köszönöm az infót! ... Majd igyekszem ;)
113. Trapp (válaszként erre: 111. - Lamoni)
2011. jan. 4. 19:54
Köszönjük az infót :)
112. lamoni
2011. jan. 2. 20:16
A linket nem engedi a rendszer bemásolni vmiért.
111. lamoni
2011. jan. 2. 20:14

Sok helyen olvastam a cickafarkfű tea jótékony hatásáról, görcsoldó, gyulladáscsökkentő, anyagcsere serkentő,meghozza a menstruációt, fokozza a peteérést stb. Így pénteken vettem egy dobozzal, igaz filtereset,és állítólag az nem olyan hatásos.

3 nap ittam belőle 1 csészével, és mivel nem éreztem a kedvező hatását, mintha még erősebb lett volna a menszeszem, így kezdtem kételkedni, nhogy még jobban bekavarjam a hormonjaimat, így tovább olvasgattam.


Találtam egy részletes leírást, és egy nagyon érdekes dolgot, hogy nekem elvileg tilos ezt innom, úgyhogy nem iszok többet belőle.



Nem javasolt:


Hormonális hatásai miatt:


Várandós anyák kerüljék a cickafark alkalmazását!

Fogamzásgátlót szedőknek nem ajánlott.

Ösztrogéndominancia (mióma, endometriózis, PCO, darabos vérzések, barnázás, rövidebb ciklus, ciszták) esetén ellenjavallt.



FONTOS: ha a premenstruációs tünetek miatt választanánk ezt a teát, akkor magában csak a ciklus első felében ajánlom, csakis akkor, ha a ciklus második felében pedig a palástfüvet isszuk.


Egyáltalán a cickafarkot csak akkor javaslom, ha nincsenek ENYHÉBB menstruációs görcsökön kívül progeszteronhiányra, komolyabb ösztrogéndominanciéra utaló jelek (mióma, endometriózis, PCO, darabos vérzések, barnázás, rövidebb ciklus, ciszták).

110. lamoni
2011. jan. 2. 20:13
Pcos és egyéb hormonális problémák esetén ne használjátok.
109. Trapp (válaszként erre: 108. - Pimpilla35)
2011. jan. 1. 14:58

A könyva zt írja, hpgy hat héten keresztül, minden reggel éhgyomorra 1 csésze frissen elkészített forró cickafarkfű teát kortyolgassunk el....

Szertartása van neki :))

És tényleg lényeg h forró legyen, és KORTYOLGASD, mert ha hideg, vagy csak lehúzod... nem használ! TAPASZTALAT!

108. Pimpilla35 (válaszként erre: 105. - Trapp)
2010. dec. 30. 00:37
Szia! A 6 hetes kúra az azt jelenti, hogy 6 hétig folyamatosan, naponta iszod? Én november elején elkezdtem, mert szülés-szoptatás után hónapokig nem volt semmi, és az orvosom -megint-gyógyszert írt fel a ciklusom "beindítására". 1 hét után meg is jött, de 3 hétnél nem mertem tovább inni.
107. Tundeva
2010. dec. 21. 12:36
Igen, többek között ezért is gondoltam, hogy ide írom, hogy a legtöbb nőgyógyászati problémában segít. Nekem például a fogamzásgátló tabletta mellett is elég erős menstruációs görcseim vannak, 1-1 csészével ihatok olyankor, de tartós kúrát nem kezdenék.
106. 2bc3a3b27f (válaszként erre: 105. - Trapp)
2010. dec. 21. 09:52
mondjuk azért egy csomó minden másra is jó, pl felfázásra, nőgyógyászati fertőzésrekre, hüvelygombára stb
105. Trapp
2010. dec. 21. 09:48

Maria Treben könyvében olvastam a 6 hetet... és nekem bevált.


A fogamzásgátlóról annyit, hogy ha vki. szedi, az minek issza a cickafarkot? :D

1. Ő valszeg nem szeretne teherbe esni

2. a mensijét beállítja a tabletta

104. Tundeva
2010. dec. 20. 18:47
Ezen túl azonban a legtöbb nőgyógyászati problémára hatásos :)
103. Tundeva
2010. dec. 20. 18:47
Én úgy tudom, hogy fogamzásgátló tabletta szedése mellett nem szabad kúraszerűen inni a cickafark teát mert bezavar a tabletta hatásosságába.
2010. dec. 20. 11:57
na persze 7 napnál tovább ezt sem szabad inni, ezt én is hallottam mert bezavarhat a mensibe ... kihangsúlyozom zavarHAT.. nem biztos hogy fog, sőt lehet ez fog használni hosszú távon...mivel minnyájan mások vagyunk és ahány doki annyi vélemény is van róla.. az sem szentírás.
2010. dec. 20. 11:51
Én heveny hugyhójaggyulladásra szedem, ami átterjedt nőgyógyászati térre is. 2 napja iszom de elmúltak már a görcseim.. remélem leviszi a gyulladást, mert én sem szeretném gyógyszerekkel széjjeltömni magam, a doki meg a canestennél tovább nem lát...
100. Trapp
2010. júl. 25. 14:06

Elsősorban a méhet "tartaj rendben", nem tudom, h erre a bajra orvoslás-e?

Ha a probléma a méhből indul, akkor biztosan hatásos...

Ártani nem fog ártani...


De sztem legjobb, ha előbb elmész magánrendelésre, és megvizsgáltatod magad... Vagy tudod azt, h ez a 'betegség' miből fakad?

2010. júl. 23. 17:09
szerintetek ha hüvely heveny gyulladásra innám ti ajánlanatok nekem a problémámra
98. Trapp
2010. júl. 23. 13:42

Ja, és 1 kúra, 1 életre rendbe rakja a nő hormonháztartását...


Szal ÁSZ dolog :)


Sok sikert!!!!

97. Trapp
2010. júl. 23. 13:41

Elég reggelente 1 csésze, a lényeg, h éhgyomorra, és frissen fogyaszd... Forrón kortyolgasd el...


Az, h kinek, mennyi idő után jön meg, személyenként eltérő...


Van akinek pár nap... Nekem 4 hét után jött meg (de előtte 1,5 évig nem volt semmi :S)

Csinálj egy 6 hetes kúrát...


Azon belül történni fog vmi...


Hogy hatásosabb legyen, vehetsz ülöfürdőt (100g cickafark szükséges)


Van aki palástfűvel is keveri, sztem elég a cickafark... Ez az a fű, ami kifejezetten a menstruációs problémákra van kedvező hatással.

96. Trapp
2010. márc. 24. 11:36

Tegnap abba hagytam, 3 hétig ittam - de már meguntam :P. Persze, ha Piroska el-elakad út közben, újra elkezdem normálisan, de most hagyom a természet útján :)


Sok sikert csajok!

2010. márc. 24. 09:50
Én cickafark cseppeket vettem, erős b menstr.-ós vérzésre, de különösebb hatását nem tapasztaltam még...
94. nikletty (válaszként erre: 93. - Trapp)
2010. márc. 24. 09:03

Na tökjó hogy megjött

hát kíváncsi leszek.

Ok, akkor én is igyekszem többször frissen inni.

Most is iszod folytatod? Csak cickát iszol te?

93. Trapp
2010. márc. 24. 08:55

Sziasztok!


Nekem is megjött a 7en :)


Úgy értettem, hogy hatásosabb, ahogy írtam :) Szóval nekem előbb hat hogyha frissen iszom, és forrón KORTYOLGATOM el.

Ha hidegen lezúdítom, érdekes, de nem használ :P

2010. márc. 23. 12:33

Sziasztok kinél mizu?

Már én is palástot iszok, ez sem szörnyű.

Hát nagyon kíváncsi vagyok... nekem jövő hét kedd-sze esedékes a menzi, remélem ha megjön akkor normálisabb lesz (ha meg nem baba legyen a dologban!!!)...

2010. márc. 12. 09:36

Sziasztok ma lement éhgyomorra is, hidegen, az este előre megfőzőttből.

Csak nincs annak is jelentősége, hogy hideg vagy meleg, vagy ezek szerint mégis? :O Na mindjárt utána nézek...

De rajta leszek, hogy minél többször igyam frissen is!


Trapp, hogy érted, hogy hatásosabb?

90. Trapp
2010. márc. 12. 09:03

Én már este megcsinálom!

De jó, hogy mondjátok... o.O Úgy veszem észre, sokkal hatásosabb, ha frissen kortyolgatom el!

2 hete iszom (inkább 3 hete), és semmi változás :O Előtte, mikor reggel frissen elkészítve fogyasztottam, sokkal hatásosabb volt!


Köszi, és nektek is sok sikert csajok!!!

89. Yulcsy
2010. márc. 11. 20:54
Szerintem jobb frissen meginni!Akkor inkább idd este.A hatóanyagok a fontosak, azok pedig bármikor felszívódnak :))
2010. márc. 11. 20:42
azt kérdezném, hogy ugye úgy is jó, hogy este csinálom meg és majd reggel hörpintem fel?... reggel nem lenne időm megfőzni és forrón kortyolgatni...
2010. márc. 11. 14:09

sziasztok

ezt jó hogy mondtátok, hogy palástfű napi egy csésze, mert cickából eddig kettőt ittam, reggel meg vacsikor a másikat... reggel nekem nem megy éhgyomorra muszáj pár kekszet hozzáennem, mert sima teától is éhgyomorra hágynom kellett egyszer valamiért...


Drukk, hogy hasson mindannyiunknak

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook