Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » CHF hitelnél szerintetek érdemes az állami segítséget kérni, vagy átváltani Euró alapúra, vagy forintra? fórum

CHF hitelnél szerintetek érdemes az állami segítséget kérni, vagy átváltani Euró alapúra, vagy forintra? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
29. Kira88 (válaszként erre: 28. - 07c4794583)
2011. júl. 20. 23:14
Így van,ahogy mondod,jellemzően azok az emberek csinálják ezt,akiknek nem szóltak,hogy heló,volt egy rendszerváltás,állambácsi meghalt,kapitalizmus van,a saját életedért(pénzedért,lakásodért,tetteidért)TE felelsz.
28. 07c4794583 (válaszként erre: 24. - 4327a8e017)
2011. júl. 20. 23:12

Elég sok ezzel kapcsolatos topikot láttam itt a Hoxán. Az általános megfigyelésem az, hogy általában akkor kezd ezzel foglalkozni valaki, ha már 1. min hat hónapja nem fizet 2. már a villanyszámlával is gondok vannak 3. a bank már felmondta a szerződést


Ez tipikus magyaros dolog viszont, hogy akkor homokba dugom a fejem, és amikor már rámdől a lángoló ház, akkor előjövök az állampolgármentős politizálós szöveggel. Én már eleve hiányolom az emberek egyéni felelősségvállalását! Például már az első hónapban, amikor nem tudok fizetni, megkeresem a bankot, hogy nem jók a kilátások, mi legyen? Nem pedig mikor már fejemre dőlt az egész, kezdek sarat dobálni, hogy a hülye állam nem ment meg, én szegény kisember! Ez nem fog működni és nem is működött senkinek. Ez sajnos tény.

27. 4327a8e017 (válaszként erre: 20. - Leonee)
2011. júl. 20. 23:11

Mondjuk ha nézted az EUR/CHF mozgást az elmúlt 2 (3?) évben, többször is volt mesterséges beavatkozás (2 óra alatt felugrott oda, ahol hónapokkal azelőtt állt). És lehetett sejteni, hogy azért ezt nem fogják örökké csinálni.

Na de hogy ez az egész hova vezet, csak a jövő mondja meg. :)


Szerintem még a magyar fizetések is eléggé mesterségesen vannak ezen a szinten tartva. Sokan úgy élnek meg a fizetésükből, hogy az matematikailag képtelenség. :)

26. Kira88 (válaszként erre: 22. - Leonee)
2011. júl. 20. 23:08

Ebben teljesen igazad van,Magyarországon nincs megfelelő bérlakás-kultúra,már a degradáló albérlet szó is utal a problémákra.

Mindazonáltal értelme lenne efelé fordulni,egy emberközeli,megfizethető állami bérlakás rendszer sok mindenkinek jelentene alternatívát.


El kell felejteni ezt a hülye szocializmusból megmaradt felfogást,hogy csak az az ember,aki a saját lakásában él.

(Megjegyzem,a devizahiteleseknek NINCS saját lakása.Majd az lesz,30 év múlva,mire mindent kicsengettek érte.Addig a banké.)


A bérlés egyetlen hátránya,hogy nem szerzel vele tulajdonjogot.

Ezen kívül csak előnye van:olcsóbb,nem kell felújítani,nem vagy röghöz kötve,oda tudsz menni,ahol munkát kapsz,nem adósítod el magad egy életre stb.

25. 07c4794583 (válaszként erre: 22. - Leonee)
2011. júl. 20. 23:08

pontosan így van. én itt egy kb 50 fős cégnek dolgozom, ahol az én 7000 frankos fizetésem nem számít valami nagyágyúnak.

hány embernek van saját pecója?

10-nek.

a többi vígan él az albérletben - és is -, simán az élet költségeihez tartozik. sőt: ha menni kell, mert 100 km-rel van odébb munka, annál jobb.


ennyi.

2011. júl. 20. 23:07
Nagyon okosak vagyunk (irónia nélkül is), csak megoldást kéne már találni. Mert ha bukik a lakás, a bank eladja a piaci érték 2/3-áért, 1/2-éért, az adósság még mindig a szerencsétlen ember nyakán marad. És OK, ő döntött így, csak nagyon sokan lesznek, akik emiatt még depressziósabbá, negatívabbá stb válnak, ez pedig nem viszi előrébb sem őket, sem az egész közösséget/társadalmat, egyáltalán nem politikai értelemben vett országot.
23. e28c748947 (válaszként erre: 19. - Kira88)
2011. júl. 20. 23:07
Sajna nálunk semmi kultúrája nincs a lakásbérlésnek, addig nincs is miröl beszélni.Tisztelet a kivételnek,vannak szép számmal érdekes felfogású főbérlők.Tudom, hogy Európában szinte az egyetlen olyan állam vagyunk, ahol az emberek foggal-körömmel kiküzdenek vmilyen kulipintyót maguknak.Míg más országban élők, ugyanezt az energiát, pénzt és időt, inkább az életük szebbétételére fordítja.Hát ilyenek vagyunk, de ez már zsigerből jön...
22. leonee (válaszként erre: 19. - Kira88)
2011. júl. 20. 23:03
Más országokban, pl.: Németország, Hollandia teljesen természetes, hogy hosszú időre, akár egész életükre lakást bérelnek, de ott nem is kell évente költözködni, ha a tulajnak eszébe jut eladni a lakást... Más kultúra, más az életfelfogás. Itt sokan inkább a törlesztést fizetik, hogy egyszer saját lakásuk legyen, minthogy 1-2 évente költözzenek.
21. 07c4794583 (válaszként erre: 15. - E28c748947)
2011. júl. 20. 23:02

ha a 79-et még hosszútávon fizetni tudod, abszolút jól döntöttél. ha az ember forintban kapja a pénzét, akkor ne ugráljon, főleg, ha nem ismeri a nemzetközi piacok hullámvasútját, nem képzett pénzügyekben, stb. jól csináltad.


sokszor azt látom, hogy a magyar ember a legolcsóbbra megy. nem érdekes, hogy 2mosás után szétmegy, hogy többet kell rákölteni, mert elromlik, a lényeg, hogy MOST olcsó. ez a gondolkodás hibás és alapjaiban sok ember vesztét okozza.

mivel azt a döntést nem képesek meghozni, hogy ha nincs pénzem a minőségire, akkor nem veszem a gagyit, hanem inkább nem veszek SEMMIT... ez nem megy. azért is kell a kocsi meg a plazmatévé meg a saját lakás. mert nekem ahhoz jogom van. meg különben is, a szomszédnak is van...

20. leonee (válaszként erre: 18. - 07c4794583)
2011. júl. 20. 23:00
2005-ben még mi is forint alapút vettünk fel, és állami támogatás is volt rá, de 2008-ban már jóval nagyobb összegre nem vállaltuk be a jóval nagyobb törlesztést forintban,ami majdnem a duplája volt, és mivel gyorsan is kellett döntenünk, így belementünk a svájci frankos hitelbe. Továbbra is azt mondom, hogy a svájci frank árfolyamának emelkedése nem indokolt, hanem spekuláció, ha nem emelkedne ennyire, nem lenne ekkora ingadozás, akkor a veszteséget betudná mindenki árfolyamveszteségnek, de amikor a duplája lesz a törlesztés, akkor már sokan nem bírják el.
19. Kira88 (válaszként erre: 8. - E28c748947)
2011. júl. 20. 23:00

Egyáltalán a saját lakás,mint olyan,luxus.

Nálunk sokkal gazdagabb országok sem engedhetik meg maguknak,nekünk meg ennyi eszünk van,hogy eladósítjuk magunkat fél életünkre.Inkább ezen a felfogáson kellene változtatni...

18. 07c4794583 (válaszként erre: 16. - Leonee)
2011. júl. 20. 22:52

én speciel számítottam rá. miért választottam a 47 000-est törlesztőt a 30 ezres helyett?


pont ez a nagy különbség volt gyanús. a NAGYON olcsó dolgok mindig gagyik. egyértelműen pénzügyileg hatalmas kockázatot kellett belekalkuláljanak ahhoz, hogy ennyivel kevesebb legyen a törlesztő.

én azt mondtam, inkább nyelem a 47-et, de akkor 5 évig annyi marad. így is lett.

17. 07c4794583 (válaszként erre: 14. - 4327a8e017)
2011. júl. 20. 22:49

Akkor nekem volt szerencsém, de a bruttó 7K-fizetésemmel se éreztem úgy, hogy be akarok vállani egy hitelt, és maradtam az albérletnél. Szuper korrekt, emberbarát bérlőim voltak, 10 oldala szerződéssel, minden rögzítve, minden megbeszélhető, csak jó tapasztalatom van. És bár kifizettem éveken át - ahogy a hitelesek mondják - "valamibe, ami nem a sajátod", igazából a pénzemért nyugodt, rendezett életet kaptam, szóval megérte. És most nem állok ott vállalhatatlan terhekkel egy zsákutcában.


Nekem megérte. Egy fillért sem sajnálok, ami a jól megérdemelt albérleteimre ment. Megkaptam érte, ami jár - és most a kutyának nem tartozom. :)

16. leonee
2011. júl. 20. 22:49
A forint alapú hitel nagyon drága volt pár éve, magas kamattal, sokkal nagyobb törlesztő részlettel, amit nem mindenki akart bevállalni. Nagyobb hitel esetén a duplája is lehetett a törlesztés forint hitel esetén, mint amennyi svájci frankban volt. Emiatt választották sokan a svájci frank alapút, mert nem volt más lehetőségük. Arra meg senki sem számított, hogy jön egy válság, és beborulnak a hitelel, a svájci frank meg az egekbe kúszik. A mostani emelkedés is spekuláció, mivel semmi alapja sincs, hogy ennyire felmenjen.
15. e28c748947 (válaszként erre: 13. - 07c4794583)
2011. júl. 20. 22:49
Tudom, de egyik hitel sem jó.Én 2006-ban vettem fel 10 200 000Ft-ot lakásvásárlási célra, 20 évre. Havi 79 e Ft-o fizetek.Ugyanez,CHF-ben 68 eFt lett volna.Akkor még se híre, se hamva nem volt semmiféle válságnak és CHF magasrepülésnek.Engem a banki ügyintéző, vért izzadva sem tudott meggyőzni arról, hogy milyen k...a jó a frankos devizahitel.Jól tettem.Szar a forintis, oké, de jobb most így nekem...
14. 4327a8e017 (válaszként erre: 9. - 07c4794583)
2011. júl. 20. 22:43

Az a gond a saját lakás = luxus kijelentéssel/állítással/ténnyel (nem a te gondolkodásoddal!), hogy Mo-n nincs albérlet-kultúra sem az albérlő, sem a főbérlő részéről. Legyen szó viselkedésről, egymás tiszteletéről, az ingatlan rendbentartásáról, vagy akár teljes társasházak albérletként való működéséről.


Természetesen tisztelet a kivételnek!

13. 07c4794583 (válaszként erre: 8. - E28c748947)
2011. júl. 20. 22:42

mondjuk a forint alapú hitel is egy érdekes dolog.


nekem 5 évvel ezelőtt szükségem volt 2 millió forintra. személyi kölcsönt vettem fel, akárhogy győzködtek a japán kenről meg a frankról, ém forintalapút vettem fel - havi 47 ezresével 5 éven át összesen 2 800 000-et fizettem vissza.


azaz 2 millára 800 000-et pluszba. mi nagyobb anyagi veszteség egy hitelnél? szinte semmi, kivéve egy új autót, amit kihozva a garázsból 1 hónap múlva a felét éri.


a legrosszabb befektetés tehát hitelre új autót venni. ennél nagyobb pénzveszteség talán nincs is.


ennek fényében asszem a forint alapú hitel sem olyan vonzó. főleg nem kocsira.

2011. júl. 20. 22:40

igazatok van!

Nincs jó megoldás, csak rossz és rosszabb :(

11. e28c748947 (válaszként erre: 9. - 07c4794583)
2011. júl. 20. 22:38
Így van, de erre nagyon kevés ember képes.Aki egyszer megszokta a "luxust", nehezen mond le róla....
10. 53dfddad18 (válaszként erre: 1. - Nikcsike)
2011. júl. 20. 22:37
Most már nem. Eső után köpönyeg...
2011. júl. 20. 22:35

saját adósságrendezést kell csinálni, közvetítés nélkül: ami túllóg a "takarón" (bevételeken), azon túladni.

kisebb lakásba költözni, ezeréves suzukit venni, és úgy élni, hogy a havi bevétel akár egy 250 CHF-es árfolyamot is kibírjon, illetve lehetőleg devizás hitel nélkül.

nem pedig a végletekig húzni a saját(nak tűnő) vagyon fenntartását, ami valójában a banké, akik vissza is veszik, ha úgy adódik.


saját lakás, kocsi = luxus. annak van, aki meg tudja fizetni a luxust. kellő bevétel nélkül ez nem fog menni.

8. e28c748947 (válaszként erre: 6. - Grácia)
2011. júl. 20. 22:33
Igen lehet.Az emberek majd több-kevesebb sikerrel, vért izzadva, kilehelik a hiteleiket, aztán talán-talán megtanuljuk, hogy a lakásvásárlásnál a devizahitel, mint olyan, felejtős...
2011. júl. 20. 22:30

Szerintem az állami segítséggel saját magaddal tolsz ki, mert miből lesz 3 év múlva félretett pénzed a különbözetet kamatostól visszaperkálni?


Érdemes megfontolni a kiváltást, ha lehetséges, de ehhez több feltétel is kell teljesüljön.

2011. júl. 20. 22:28
Úgy gondolom hamarosan nálunk is bevezetésre kerül a magáncsőd mint fogalom....
2011. júl. 20. 22:27
Nincs jó megoldás, csak rossz és rosszabb...
4. e28c748947 (válaszként erre: 2. - Nikcsike)
2011. júl. 20. 22:25
Sajnos ez az állam részéről csak felület kezelés.Semmiképp nem tartom jó ötletnek.Ennél sokkal nagyobb eladósodások lesznek, pedig ami most van, már nem semmi.Én nem mennék bele,ez a privát véleményem.Nincs JÓ megoldás.....
2011. júl. 20. 22:23

Szia!

Mi a múlt hónapban voltunk bent a bankunknál (MKB Bank) és a következőket ajánlották:

20 év futamidő

45.100,- Chf felvett összeg 6.400.000 Ft volt.

Bank által kínált lehetőségek:

1.) Lakásmentő áthidaló hitel

A bank a lakáscélú kölcsönökre vonatkozó állami készfizető kezességről szóló törvény és kormányrendelet alapján nyújtja a törvényben meghatározott igénylési feltételeket teljesítő ügyfeleknek. ( 2009.évi IV. tv és 154/2009 ( VII.23) Korm rend)

Az ügyfélreferensünk szerint olyan feltételek vannak megadva, amiknek nem felelünk meg pl 2007 óta álláskereső-

2.)Választható törlesztőrészletű hitel

A konstrukció igénybevételével fennálló hitelünk törlesztőrészletét- meghatározott feltételek mellett és maximum 24 hónap átmeneti időre- mi határozzuk meg. A vállalt havi törlesztés összege nem lehet kevesebb, mint a Bankkal kötött hitelszerződés alapján bennünket terhelő előző havi törlesztőrészlet 50%-ka és minimum 25.000,- Ft.

A max 2 éves időtartamon belül így egy előre meghatározott forint összeget kell törlesztésként fizetnünk. A hitelszerződés és a befizettet törlesztés különbözetét egy gyűjtőszámlára könyvelik, amelynek egyenlege a választható törlesztőrészletű periódus leteltekor a fennálló hiteltartozásunkat növeli. Ezt az eredeti futamidő alatt kell visszafizetnünk.

Mostani törlesztőnk 373,33 Chf, kb 81.000 Ft -> vállalandó befizetés 41.000 Ft/hó, különbözet 40.000 Ft/hó 24 hónap futamidőre. A 25. hónaptól fizetendő törlesztés kb 91.000 Ft ( kb 45 Chf emelkedés), a futamidő változatlan.

3.) Forintban fix törlesztésű devizahitel

A forintban fix törlesztésű devizahitel konstrukcióra való áttéréskor egy előre meghatározott periódusban ( max 1 évig) forintban állandó összegű törlesztőrészletet kell fizetnünk, mivel a deviza törlesztőrészletünk egyelőre rögzített árfolyamon forintban fixálásra kerül. A kedvezményes periódusban fizetett és ténylegesen fizetendő törlesztés közötti összeg egy gyűjtőszámlára kerül, a periódus végén ez növeli a fennálló devizahitel tartozásunkat, amit a hitelszerződés végéig kell visszafizetni. Fixálási árfolyam 175 Ft/Chf. ( MKB Bank saját akciója)

Mostani törlesztőnk 373,33 Chf ez 65.332 Ft/ hó 12 hónapig, a 13.hónaptól kb 76 Chf emelkedés , futamidő marad.

4.) Futamidő meghosszabbítás

+5 év, havi törlesztő kb 71.000 Ft (220Ft/Chf árfolyam)

+10 év , havi törlesztő kb 65.000 Ft ( 220 Ft/ Chf árfolyam)

vagy

+5 év, havi törlesztő kb 73.000 Ft ( 230 Ft/Chf)

+10 év, havi törlesztő kb 68.000 Ft( 230 Ft/ Chf)

5.) Tőkemoratórium

Csak a kamat+ kez ktsg fizetendő, a tőkére türelmi időt adnak max 12 hónapra igénylehető, a felhalmozott különbözetet a futamidő végéig arányosan terhelik ránk. Minimum fizetendő 253,61 Chf kb 55.794 Ft ( 220 Ft/Chf árfolyamon), futamidő marad.

6.) Futamidő meghosszabbítás + Tőkemoratórium

Az előző két megoldás kombinációja. Max 1 év kedvezményes törlesztőrészlet 253,61 Chf kb 55.794 Ft ( 220 Ft/Chf árfolyamon), 13. hótól kb 84.000 Ft/hó.( 220 Ft/Chf árfolyamon)

+5 év Kb 73.000 Ft/hó ( 220 Ft/Chf árfolyamon)

+10 év Kb 66.000 Ft/hó ( 220 Ft/Chf árfolyamon)


Minden egyes lehetőségnél a szerződésünket módosítani kell, ami új értékbecsléssel , közjegyzői ellenjegyzéssel jár. Adott esetben az is előfordulhat, hogy nem elég az eddigi 2 ingatlan a hitel fedezetéül, mert amikor felvettül 6.000.000 Ft-ra kellett biztosítékot adnunk, most pedig 9.000.000 Ft-ra kellene. A szerződés módosítás díját a bank állja, csak közjegyzői díjat kell fizetnünk ami 18.600 Ft,valamint minden papírunkat ismét bekérik a munkáltatói igazolásoktól kezdve,a földhivatali papírokon át a személyes iratainkat is, szóval mintha most igényelnénk a hitelt.

Remélem tudtam segíteni :)

2011. júl. 20. 22:17
Szerintetek mi a legjobb megoldás?
2011. júl. 20. 22:16
CHF hitelnél szerintetek érdemes az állami segítséget kérni, vagy átváltani Euró alapúra, vagy forintra?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook