Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » CHF hitelnél szerintetek érdemes az állami segítséget kérni, vagy átváltani Euró alapúra, vagy forintra? fórum

CHF hitelnél szerintetek érdemes az állami segítséget kérni, vagy átváltani Euró alapúra, vagy forintra? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
89. Kira88 (válaszként erre: 88. - 07c4794583)
2011. aug. 9. 21:52
Pontosan.Amúgy a kapitalizmusnak ez a legnagyobb hátránya: a saját hülyeségünktől senki sem véd meg...
88. 07c4794583 (válaszként erre: 86. - 8878e3a650)
2011. aug. 9. 21:35

Ha utánanézel, még a mai frankárfolyamok mellett is drágább a forintalapú hitel >> nem biztos, hogy megéri átmenni.


Amúgy remélem, tisztában vagy vele, hogy nem az árfolyam vágta haza igazán a törlesztőket, hanem a banki kamatok önkényes, egyoldalú emelése. Ha az nem történt volna meg, a részletek sokkal kezelhetőbb magasságokban lennének még mindig.


Az egyoldalú banki kamatemelésre pedig az adott lehetőséget, hogy úgy van megfogalmazva a szerződés, hogy ezt a bank megteheti (ilyen egyébként sehol a világon nincs, a külföldi hitelszerződések nem ilyenek). Amikor először láttam ilyen devizahitel-szerződést, majdnem s*reültem. Én soha nem írtam volna alá..


És ezt nevezzük az egyén kockázatának. Amit sokan bevállaltak a várható nyereség érdekében - lakás, kocsi NAGYON kedvező feltételek mellett -, és most bebukták.



Egyébként színész meg a híres ember az valami atyaúristen? Szerinted a színész az okosabb vagy előrelátóbb, mint bárki más?... én nem fogok azért valamit megvenni, mert a csonkabandinak is olyan van, micsoda hülyeség ez. Engem tök nem nyugtat meg a mindenki kólát iszi, akkor én is iszom, mert úgyse lehet tőle semmi bajom típusú érvelés. Valójában mindenki fölösleges cukrot nyel be vele, és rohasztja vele a fogait, tehát én a szakembereknek hiszek, és nem a tömegpszichózisnak. De mindenki maga dönti el, hogy akar döntéseket hozni, az alapján-e, hogy más mit csinál, vagy az alapján-e, hogy veszi a fáradságot, és olvas, számol, gondolkodik.

87. michelle.r (válaszként erre: 86. - 8878e3a650)
2011. aug. 9. 21:15

A mai árfolyamot nem néztem, de tegnap 258 volt. Csak te tudhatod, hogy ezen az árfolyamon érdemes-e átváltanod. A HUF hitelnek mindig is magasabb volt a THM-je. Új értékbecslés kell, további ingatlant fedezetbe vonni, mert meglehet, hogy már nem fedezi az ingatlanod a mostani értéken a jelenlegi tartozásodat.

Csak te tudhatod, hogy érdemes-e?

Attól is óvakodj, hogy fixáltatod az árfolyamot, mert a különbözetet csak tolod magad előtt, nem tűnik el, és tovább növekszik a kamatok és kezelési költségek miatt.

Ha most nehéz fizetni, később még inkább az lesz.

De ezt gondolom, már hallottad a bankodtól is.

2011. aug. 9. 19:43

Gondoltam rákeresek egy fórumra, ahol arról van szó, hogy devizahitel átváltása ft-ra! De bőven visszaolvasva rá kellett jönnöm, hogy sorba olyan emberek írogatnak, akik azt hiszik hogy az átlag emberek akik kétkezű átlag magyar fizetésből élnek, hogy milyen buták! Csak nem értem, hogy miért azt írják és szajkózzák ezek az emberek, hogy a bajba jutottak miért is jutottak ide és milyen bénák voltak 10-15 5 évvel ezelőtt! Majdnem a fórumnyitó témára adtak ezek az emberek az emberek! Szerintem a fórum lényege a probléma megoldására való törekvés és egymás segítése lenne! Sajnos bele estünk mi is ebbe a helyzetbe, de nem értem miért dörgölik a szenvedő embereknek az orra alá mit toltak el anno! Szerintem elég nekünk elviselni a helyzetünket és nincs szükség az ilyen okoskodó emberekre!

Teszem hozzá ha olyan okosak a kioktató emberek, akkor magyarázzák már meg miért vett fel a banki ügyintézők (színészek, híres emberek) több mint fele CHF hitelt, pedig ők biztos tudnak számolni és tisztában voltak a kockázattal! De reménykedem hátha akad ember aki esetleg tud értelmes tanácsot adni, mire lehet számítani, ha átváltanám ft hitelre!

85. Gy.Ibi (válaszként erre: 84. - Medike01)
2011. aug. 9. 17:03
Én is itt olvastam egy fórumon,hogy jár.Arra a gyerekre,amelyikre nem lett felvéve szocpol.Az OTP-nél intéztük.Próbáld meg,hátha visszamenőleg is lehet.Tavaly és idén is visszakaptuk.
84. medike01 (válaszként erre: 83. - Gy.Ibi)
2011. aug. 9. 11:48

Szia! Ez a "közben született gyerek" tényleg így van? Mert hogy akkor én sem tudok róla :-(

Benne van a hitelszerződésben?

Mi is hét éve vettük fel a hitelt. Bár chf-es, de 5 évig mi is visszaigényelhettük a 30 %-ot. Utána meg én automatikusan nem kértem többet. De lehet, hogy utánanéznék. Tudnál segíteni, hog yesetleg hol?

83. Gy.Ibi
2011. aug. 9. 06:55
7 évvel ezelőtt még lehetett felvenni nagyon kedvező kamatozású Ft alapú hitelt,használt lakásra.A befizetett összeg 30%-át vissza lehetett igényelni az adóból 5 évig.Amiről kevesen tudnak,ha közben született gyerek,akkor ez a visszatérítés tovább jár.Így ez a hitel nem került semmibe,csak a nettó összeget kell visszafizetni.Mi jól jártunk vele.
82. szimba (válaszként erre: 81. - Michelle.r)
2011. aug. 9. 06:04
tévedsz, be se kellett hazudni. én munkanélküli voltam, és a férjem egy keresetére (nem kifejezetten magas) simán kaptunk 0% önerőre (!), 25 évre kölcsönt.
81. michelle.r (válaszként erre: 64. - 07c4794583)
2011. aug. 9. 00:21

Tökéletesen egyetértek. És jókat mosolygok azon arrogancián, miszerint csak lúzerek laknak "albérletben". Először is, nem kell albérletbe költözni és akkor Julcsi néni nem fog bejárkálni. Önálló ingatlant kell bérelni. Nagyjából annyiért, amennyibe a "saját" lakás törlesztője kerülne. Ha nem emelkedne immár napról napra, mert mint hallottuk, ma már megütötte a 258-at.

Nem olyan nagy varázslat kiszámolni, mennyit veszünk fel és a futamidő hónapjaival megszorozni, és elájulni, hogy közel a háromszorosát fizetjük vissza.


Akkor mennyiért is béreljük a banktól a lakást, amiben lakunk?


És az sem igaz, hogy nincs bérleti kultúra. 62 m2-es, nappali+két hálószobás, 15m-es Dunára néző teraszos 5. emeleti lakás Budapesten a Marina parton, havi 120.000-ért nem olyan gagyi :)) Megnézném, hogy a törlesztőrészlete most éppen mennyi?


De ezen már kár lamentálni, a magyar mentalitás nem változik, röghöz kötött. Aztán elveszíti a munkáját és nem tud elmenni az ország másik végébe bármit ajánlanak neki, mert mi lesz a lakással.


Senki nem vitatja a bankok felelősségét, de az ügyfelek is behazudták még a macskát is a kereső családtagok közé, hogy bár kifeszülve, de meglegyen.

80. 07c4794583 (válaszként erre: 79. - E28c748947)
2011. aug. 8. 23:20

ez egyszeruen teljesen igy van. engem es a munkatarsimat is bombaz a helyi bank, hogy vegyunk meg lakast meg hitelt - nem alltunk ra, pedig frankban keressuk a penzunket! rendesen fizetett, stabil, tobbezer CHF-ben.


sot, nem szokatlan, mondhatni elfogadott, hogy a fizetes harmada a berleti dijra megy el. ezzel egyutt elunk, az elet resze. egy lakasra befizetni, hitelt felvenni, lakashitelt felvenni elviselhetetlen terheket es igereteket jelentene. igy inkabb berletekben elunk, meg akkor is, ha a fizu harmada eltunik. Nem kapzsiskodunk meg gyujtogetunk 500 EUR fizuval 25 evre elore. Majd utolag okosak leszunk, addig elunk es dolgozunk.

79. e28c748947 (válaszként erre: 77. - Csgybzs)
2011. aug. 8. 22:52
Kár ugrani a számokra...Butternut sztem csak érzékeltetni akarta a fizetése nagyságával, hogy ő bbizony jól átgondolta a hitelét.Teljesen igazat adok egyébként neki, amellett, hogy a frankos hiteleseket azért sajnálom.Én még ennél is több bevétellel rendelkezem havonta, mégis megnéztem a hitelfelvételnél, mit is írok alá.Egy kb 20 éves futamidőnél, TILOS devizában gondolkodni, hisz az túl sok idő, és túl sok minden történhet......
78. 07c4794583 (válaszként erre: 77. - Csgybzs)
2011. aug. 8. 17:17

szerinted a 700 000 HUF az kinti fizetes? akkor miert nem frankban irtam?


ne haragudj de nem beszelgetek olyannal, aki nem is gondolkodik, mielott leirna valamit, meg nem probalja meg ertelmezni azt, amire valaszol, csak keresi a tamadasi feluletet. nem latod, milyen kicsinyes vagy?


mert en nem latok itt semmi mast, csak hogy mindenaron be akarod bizonyitani, hogy en egy mekkora rosszarc vagyok. ezert irtal a topikba. nem irtal a devizahitelrol, nem irtal az ezzel kapcsolatos velemenyedrol, nem irtal a sajat tapasztalatodrol. semmi masert nem irsz, csak hogy engem piszkalj. ha neked ez az erdemi akkor lelked rajta de szerintem nem artana kicsit a sajat szereplesed kivulrol megnezni, mert csak egy tamado, kicsinyes es irigy ember jon at belole. na aztan meselj ha esetleg sikerul valami onallo velemenyt formalni a DEVIZAHITELROL es nem BUTTERNUTrol. ha az utobbi megy csak akkor kuldheted az anyazast priviben es akkor nem offolod vele szet a topikot.


bar nem igerem, hogy ures szavakra reagalok.

77. csgybzs (válaszként erre: 75. - 07c4794583)
2011. aug. 8. 15:45

Ez már ismerős szöveg tőled.....


Szerintem az sem a témába vág, hogy Te kint, hogy vagy el a fizudból, és milyen hiperszuper okos nő vagy, mert leültél egy pénzügyi elemzővel és nem pénzügyi analfabéta vagy....


Végig csak a magyar mentalitást és az embereket fikázod, így hülyék, úgy hülyék, ezt nem tudják, abba miért ugranak bele, nincs ilyen meg olyan kultúra...... Ez sem érdemi mondanivaló.....

2011. aug. 8. 15:25

mert reszemrol tobb reakciot ne varjal, ezen a szinten nem targyalok... Az AKKORI fizetesem relevans volt a temahoz, a te acsarkodo szoveged viszont minden csak nem az


Bar csodalkoznek ha hozza is szolnal tudni a dologhoz mas cellal is, minthogy valakire jol ravakoghass

75. 07c4794583 (válaszként erre: 74. - Csgybzs)
2011. aug. 8. 15:21
es az kit erdekel, hogy csak azert irsz a topikba, hogy beszoljal, mert erdemi mondanivalod nincsen a temahoz? Magyaran kit erdekel a szellemi szegenysegi bizonyitvanyod? :)
74. csgybzs (válaszként erre: 71. - 07c4794583)
2011. aug. 8. 13:42
Off! A fizetésedet már akkor is tudom, ha álmomból keltenek fel.....elhiszem, hogy büszke vagy rá, de kit érdekel??
73. 07c4794583 (válaszként erre: 72. - R-iett)
2011. aug. 8. 13:35
ez pontosan igy van
72. r-iett
2011. aug. 8. 12:56

Az állami segítséges fix árfolyamos törlesztés csak arra jó,hogy nem most hanem később raknak ki a házból úgy,hogy még több tartozásod van...

Ennyi idő alatt a fizetések nem fognak az egekbe lenni és ha csak nem nyersz a lottón vagy nem történik nagy csoda akkor ugyan olyan vagy még nehezebb lesz a törlesztést fizetni mint most.

71. 07c4794583 (válaszként erre: 67. - Ice kuszi)
2011. aug. 8. 12:29

miert lettel volna olyan ostoba, hogy kalkulalj a devizazas kockazataival, ne adj isten raaldozz 10 000et egy penzugyi tanacsadora?


En vajon brutto 700 000 fizu mellett miert megis huf alaput vettem fel? Mert kepes vagyok alapveto matematikai muveletekre, illetve utanaolvasni h mit jelent a devizahitel (megpedig a devizahitelek kapzsi emberek abbeli elkepzelese, hogy rohadt nagy kockazat mellett olcsoert lakashoz jutnak), es nem vallaltam be


Na es miert nem? Mert az okos ember a folos penzet devizazza meg kockaztatja el, nem a csaladja megelheteset meg a fedelet a feje foluk meg a kb 400 eurt erofizeteset elore 20 evre


Es most sir a sok penzugyi analfabeta - es meg masokat ostobaznak le, akik kepesek jozanul gondolkodni


Tudod van az a tipus aki beismeri, h hibazott. Na annak meg van remeny az eletben. A masikfajta csak vagdalkozik es foldonfutokent is azzal a tudattal megy sirba h neki mennyire igaza van.

70. 07c4794583 (válaszként erre: 68. - 4327a8e017)
2011. aug. 8. 12:21
te olvasol is, vagy csak irsz?
69. Kira88 (válaszként erre: 67. - Ice kuszi)
2011. aug. 8. 11:49

na először is,ha már így személyeskedünk,csak 22 vagyok:)

másodszor:kiszámoltad valaha is,hogy a teszem azt 10 milliós lakás áráért,mire letelik a futamidő,mennyit fogsz kicsengetni?Mert nem tízmilliót..

Ami pedig a gyerekeket illeti:ha hiszed,ha nem,sok-sok magyar kisgyerek nő fel bérlakásban,persze ők mind-mind debilek,lelki sérültek lesznek:)

szemben a devizahiteles családokkal,ahol már semmire nincs pénz a törlesztés miatt,és a gyerek folyton azt hallja,hogy "ezt sem kapod meg",na,ott persze rendben van minden, mert saját lakásban élnek.(a BANK lakásában..)

68. 4327a8e017 (válaszként erre: 67. - Ice kuszi)
2011. aug. 8. 11:36
Ezt az albérletes dolgot is kitárgyaltuk már itt ebben a fórumban: Mo-n nincs kultúrája az albérletnek (vagy van, de az olyan is...); Ny-Eu-ban teljesen normális, hogy az ember albérletben lakik, a főbérlő korrekt, a lakás jó állapotú, és nem "kell" 6-12-24 havonta költözgetni.
2011. aug. 8. 08:25

Gondolom 23 évesen nagy tudással és sok tapasztalattal rendelkezel a témában...

Ha hiszed, ha nem, amikor felvettük a hitelünket, a havi törlesztőrészlet kevesebb volt, mint egy hasonló kaliberű lakás bérleti díja! Miért lettem volna olyan ostoba, hogy albérletbe költözzek?

Nem mellesleg egy gyereknek OTTHONRA van szüksége, nem egy átmeneti szállásra, ahonnan bármikor kirakhatnak!

Gondolkozz egy kicsit, mielőtt butaságokat csacsogsz!

66. Kira88 (válaszként erre: 65. - 07c4794583)
2011. aug. 6. 18:57

Butternut teljesen igazad van!

Nem tudom,mikor jövünk már rá,hogy ezekhez a fizetésekhez mérve a saját lakás luxus!!!

Mit gondol az az ember,aki a 150 ezres fizetésére felvesz 15 milliót?Hogyan???


Könyörgöm,ha nincs a devizaválság,a hitelt felvettek nagy része akkor se tudta volna fizetni a részleteket,egyszerűen azért,mert Magyarországon mindenki mindenből egy számmal nagyobbat vesz,mint amit megtehetne...


Meg kell tanulni kimondani,hogy én valamit nem engedhetek meg magamnak.

2011. aug. 6. 18:36
ja és a "saját"lakást idézőjelbe kéne tenni, mert az bizony a banké.
64. 07c4794583 (válaszként erre: 63. - Anda83)
2011. aug. 6. 18:35

én 15 évig laktam albérletben budapesten, és egyetlen egyszer nem volt gondom (kivéve az elsővel, de azt nem is én választottam, hanem a pasim ismerősének "kegyelemalbérlete" volt, meg voltam vagy 18 éves, 0 tapasztalattal)


- megakorrekt bérbeadóim voltak

- soha sem anyagi, sem szerelési vitám nem volt

- csak én mondtam fel, soha nem küldtek el

- soha nem járt oda a főbérlő

- extra kéréseim is teljesítették, pl hűtőt elvitetni, mert én másikat akarok (és nem kellett kifizetni a szállítást)


szóval nem igaz, hoyg nincs bérleti kultúra, inkább olyan kultúra nincs, hogy megfelelően választani és nem mindenáron a legolcsóbbat, ami a piaci ár alatt van 10 ezerrel, mert azokkal vaéóban gond van. pl ismerősöm mostanáig féláron lakott, most persze betörtek, szétbarmolták az ajtót, a tulaj meg nem hajlandó kicserélni, úgyhogy most cserélheti ő 150 ezerért. és persze neki is az a szövege, hogy nincs albérleti kultúra. hja hát olcsó húsnak híg a leve kéremszépen.


nekem csak pozitív tapasztalatom van, de persze az összes CHF hiteles saját lakásban lakó jobban tudja, milyen a bérleti kultúra.

63. Anda83
2011. aug. 6. 16:19

Szerintem kár ostorozni a magyarokat, hogy miért ragaszkodnak a saját lakáshoz az albérlet helyett, egész egyszerűen azért, mert itthon nincs kultúrája a bérlésnek. Míg külföldön sokszor kifejezetten ilyen célra építenek ingatlanokat, itthon ilyen nem nagyon van, és ha kiveszem Juli nénitől a lakást, bizony előfordul, hogy:

-Juli néni egy idegesítő hülye, aki a távollétemben is bemászkál (megoldás: költözni)

-Juli néni meghal (megoldás: költözni)

-Juli néni megszorul, és eladja a lakást (megoldás: költözni)

-Juli néni egyik nap úgy dönt, másnaptól 2x annyi az albérlet (megoldás: költözni)


És még lehetne sorolni a dolgokat, a lényeg egy: nincs soha egy biztos pont, bármikor közölheti a tulaj, hogy holnap/következő héten/hónapban húzzak el.

Ha olyan lenne, mint mondjuk az USA-ban, hogy komplett lakópark bérbeadásra van építve, nem raknak ki, csak ha mondjuk direkt felgyújtom a lakást, meg ilyenek, szóval, ahol tőlem függ, és tudok hosszú távra tervezni, itthon is teljesen más lenne a dolog. De így....


Témához: most abszolút nem éri meg átváltani. Nem tudom, mi lenne a megoldás....

62. Grácia (válaszként erre: 61. - Nehita4)
2011. aug. 6. 13:05
Valsz. ez még nem a csúcsár. Az állam, önkormányzatok stb is chfben adósodtak el... valami biztos lesz.
61. nehita4 (válaszként erre: 60. - Globus)
2011. aug. 2. 22:02
Igen, de mi van akkor, ha ez még nem a csúcsár?
60. globus
2011. júl. 28. 13:04

Pénzügyi szakértő szerint nem.

"Itt van például a svájci frank árfolyamának minden csúcsokat megdöntő emelkedése. Mindkét nagy valutában, a dollárban és az euróban is megrendült a befektetők bizalma – maradt a jó öreg svájci frank, mint minden megrázkódtatás esetén az univerzális mentsvár. És ezért ömlik ide a pénz. Igazából nem is a svájci frank árfolyama nőtt meg, hanem minden másé csökkent körülötte.

Nyilván ez a dolog sem tart örökké. Egyszer majd normalizálódnak a dolgok és az árfolyam lejjebb száll. Addig azonban a magyarok igen jelentős része (a családok közel fele) akik svájci frankban vették fel a kölcsöneiket, azok hónapról-hónapra magasabb törlesztő részletekkel szembesülnek. Nincs más, ezt ki kell nyögni. És eszébe se jusson bárkinek itt a csúcson visszafizetni, más valutás kölcsönre konvertálni! Egyelőre elég lesz, ha az ember kinyögi a havi részletet." (Dr. T.A.)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook