Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » CHF hitelnél szerintetek érdemes az állami segítséget kérni, vagy átváltani Euró alapúra, vagy forintra? fórum

CHF hitelnél szerintetek érdemes az állami segítséget kérni, vagy átváltani Euró alapúra, vagy forintra? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
2011. júl. 23. 10:52

[link]

Petíció, aláírással egy kis segítség lehet!

2011. júl. 23. 10:48

[link]

Érdemes elolvasni.

[link]

Ez meg petíció, aláírással talán kis segítség!

2011. júl. 23. 10:42

[link]

Sok mindenki nevében köszönjük, az aláírást!

56. globus (válaszként erre: 55. - Lehoagi)
2011. júl. 22. 00:09
Jó, a lakáshitel érthető, nem egykönnyen lehet összegyűjteni lakásra a beugrót ,de az áruhitel enyhén szólva dőreség. Számoljunk csak, kb. majdnem annyi a kamat, mint a felvett összeg, és ugyebár ez kidobott pénz az ablakon. Ha apránként nem bírtuk összegyűjteni valamire a zsozsót, akkor dupla áron hogyan menne. Kb. akkorra amortizálódik selejtesre a cucc, mire letelik a törlesztője.
2011. júl. 21. 23:09
továbbra is azt látom, hogy nem a hitelfelvevőkkel van elsősorban, bár a bank is figyelmeztethetne, hogy egy fiatal pár ne vegyen fel hitel 200 m2-es házikóra. Ha mindenki belátná, mekkorára lenne szüksége, nem szállnának el. 15 évig hiteleztem különboző bankoknál. Sokan vettek fel áruhitelt Karácsony előtt....szerintetek!?!??! volt aki 15 millát vett fel egy fóti lakópark telkére, üres telekre. és mikor lesz épitkezés!??! na erre nem tdutak mit mondani, de nem tudtam őket lebeszélni annak idején!!!!! tudnék ilyen sztorikat. olyan viszont nem volt, hogy vkit kiraktak volna bankk az utcára 4-5 évvel ezelőtt. 4 éve kiszálltam a banki életből!
54. mazsola&tádé (válaszként erre: 53. - Mazsola&tádé)
2011. júl. 21. 22:55

Itthon meg nevelőapám lányáékat 6 gyerekkel kirakják a szolgálati lakásból...mert már nincs olyan, nem jár (a férj rendőr)

Az nem baj, hogy közel 15éve laknak ott és fullra felújították az évek alatt, ahogy tudták.

53. mazsola&tádé (válaszként erre: 19. - Kira88)
2011. júl. 21. 22:54

Na igen.

Németországban majdnem mindenki bérel.

De!

Ott meg van határozva, hogy fejenként minimum 25-30 nm a lakóterület.

Nincs olyan, hogy egy garzonban 4fős család nyomorog.

Plusz olyna a fizetés, hogy egy keresetből pl a barátnőmék megélnek 3an (ő otthon van a kisgyerekkel) és még autót is fenn tudnak tartani.

Ott biztosítanak félállást az anyáknak.

Mert ott az a felfogás, hogy ne a bölcsi és az ovi nevelje a gyereked - délben el kell hoznod.

De meg tudják tenni, mert olyan a gazdasági és társadalmi hozzáállás és biztosítanak feltételeket a normális élethez.

Ez a nagy különbség.

52. mazsola&tádé (válaszként erre: 15. - E28c748947)
2011. júl. 21. 22:48

Nekem akkor, egyedül állóként nem is ajánlottak forint alapút... sőt, kettő bank állt velem szóba a paraméterek alapján.

jól ki van ez találva...

51. mazsola&tádé (válaszként erre: 9. - 07c4794583)
2011. júl. 21. 22:46

Én leadtam a luxust...a váláskor (két szinte ház, kocsi)

Választhattam...

-albérlet ( és akkor néha költözök, ahogy a főbérlő kénye-kedve tartja)

- hazaköltözök egy kisvárosba és anyámnak adom le a fizetésem nagy részét

- lakást veszek


minigarzonban lakok,ennél kisebbe már nem tudok költözni, a bérletem cafateriában igényeltem, hogy ne kelljen arra is a fizetésemből áldozni.

3 éve a törlesztőm 38ezer ft volt, most 65ezer.

egyedül vagyok, anyámtól nem kérek és nem is fogadnék el pénzt. Néha a kajával segít.

Több műszakban melózok, nálunk nincs sem hétvége sem ünnepnap. Naponta 1x eszem valamit.

Annyi a szerencsém, hogy a túlórákat kifizetik (még)


miből kellene még lefaragnom???


egy tanácsadó tavasszal átnézte a dolgaim és azt mondta nem érdemes átváltani, nem tehetek semmit.

2011. júl. 21. 15:37

Azért annyira nem kell bántani a 'hülye' hiteleseket. Amikor pl 0% önrészre vették az autokat akkor utána az autokereskedő vásárolt árut, szolgáltatást a nem hitelesektől is. Szóval az az időszak mindenkinek jó volt, sajnos az államnak, ezért nem korlátozta, hogy 0%-ra mégse kéne autot venni, vagy idegen devizában eladósodni.

Most meg megy a törlesztés, csökkenek a fogyasztások, megrendelések és elöbb-utóbb belátja az 'okos' nem hiteles is, hogy ez neki se jó buli.

49. e28c748947 (válaszként erre: 46. - 07c4794583)
2011. júl. 21. 14:33
igen, én írtam korábban, hogy "maradiságom" késztetett arra, hogy legyen saját lakásom.Igen, felvettem 20 évre egy rakat pénzt, de ésszel csináltam.Legalábbis úgy gondolom.Az ötlet mellett szólt az is, hogy nem akartam állandóan költözködni az ikerlányaimmal és az irodánk is helyhez kötött.Nem szívesen bérlek semmit a mai Magyarországon, még irodát sem,ha nem muszáj.A havi törlesztőm,ami fix, remélem még jó sokáig belefér a költségvetésembe....Szerintem így nem meggondolatlanság.
48. nemil75 (válaszként erre: 47. - 07c4794583)
2011. júl. 21. 12:00
Na ez a csekkes megoldás itt is volt még kb. 6 évvel ezelőtt pl. autó hitelnél.Ma már,ha nincs számlád nem is kapsz hitelt.Én ezt a csekkest szerettem,mert ott fix volt minden és,ha jól kalkuláltam hamarabb ki is fizettem.És nem beszélve arról mindig tudtam mennyivel tartozom még,ami most nem mondható el csak hosszas számolgatás után,vagy ha a bank hajlandó közölni évente:(
2011. júl. 21. 10:14

am. én be fogok vállalni egy lakáshitelt, mmint itt svájcban


pl lízingeltem itt egy kocsit - kaptam egy iszonyú vastag borítékot, benne 60 db csekkel, mind 658.75 CHF-re kitöltve előre.... 5 évre előre... kérdeztem az autókereskedőt, ez most így hogy? mi van, ha változik a hitel? erre totál felháborodtak, hogy mit képzelek, megegyeztünk :D

a törlesztőm ennyi marad 5 évig, akármi legyen. fizessem csak szépen a csekkeket, és minden rendben lesz, a végén enyém a kocsi. itt így megy :)

szóval itt simán bevállalok egy lakáshitelt, de csak abban a tudatban, hogy a havi keresetemből marad 3000 frank, amit efféle befektetésre költhetek.

46. 07c4794583 (válaszként erre: 45. - Grácia)
2011. júl. 21. 10:06

Eleve egy labilis gazdasági helyzetű országban nem kellene 20-25 évre hitelt bevállani, csak hogy a "sajátom" legyen...


valaki korábban írta, hogy azért kell a saját, mert ő "maradi"


ezt a maradiságot még pontosan nem láttam megmagyarázva. hogy miért van ez zsigerből benne az emberekben?


amíg egy albérlet 50-70E - vagyis annyi, mint egy hiteltörlesztés -, addig a hülyének is megéri sajátba fektetni. ha azonban a munkahely nem biztos, a törlesztő meg 100 ezer, akkor már olyan fokú és kockázatú befektetés, amit csak az engedhet meg magának, aki mindenképp rendelkezik 100 000 +-szal a havi bevételéből. a hitelt vállalók nagy részére ez egyáltalán nem igaz.


és ott érzem a csúsztatást, hogy a bankok erre az apró tényre egyáltalán nem igyekeztek felhívni a figyelmet, most meg késő bánat.


Számomra a saját lakás befektetés, méghozzá nem is a legjobbak közül való - de mintha a magyar ember semmi másban nem lenne képes gondolkodni, hogy ha már van fölös havi 10-20-50 ezrem, akkor saját lakás kell, el se gondolkodik rajta, hogy ez a lakásra nem elég, akkor milyen alternatívák vannak.

Az albérlet az mint a forró kása, albérletben csak a lecsúszottak laknak - na ezen gondolatmenet mentén verik csődbe maguk milliók, én nem tudom, hány évtizednek kell eltelni, hogy felfogják, a saját lakás nem JÁR, nem alanyi jogú JUTTATÁS az állambácsitól, hanem egy befektetés, de csak megfelelő anyagi helyzetű individuumoknak, nem akárkinek. helló.

45. Grácia (válaszként erre: 28. - 07c4794583)
2011. júl. 21. 07:14

El kell keserítselek ez manapság már nem tipikus... Adósságkezelésben dolgozom, rengeteg átlag ember jön aki még nincs is elmaradva de a meló megszűnt.... és most mi a fenét csináljon, vannak átmeneti megoldások de a szinte 0ból mit tud fizetni? Munka kéne ezerrel...


Az árfolyam ingadozás meg hát egyik bank sem tájékoztatott hogy pontosan mi meg hogy...

Hitelt felvenni, olyan volt pár éve mint kenyeret tejet venni a boltba. Nem hoztak létre egy kp info rendszert és a magyarok nagy része túladósodott egy 30-50%-os törlesztő változásba belehal.


CHF árfolyam ingadozásairól meg ne is beszéljünk, generáltnak érzem az egészet.


De tény felesleges vitázni ezen, ez van megoldást kell találni.


Vannak olyan elmaradott kisfaluk túlhitelezett házakkal, a bank soha az életben még a 10ért sem tudná ott eladni a házat.

44. 07c4794583 (válaszként erre: 43. - Lehoagi)
2011. júl. 20. 23:46

ezt olvastad?

[link]



nálunk ilyen soha nem fordulhatna elő


vannak jó emberek, de nálunk van kollektív polgári tudat (védjük a közös vagyont, a közös biztonságérzetet), magyarországon a "másik irányba nézek, ha rosszat látok" vonalat tapasztalom


nem igazán tudom a két életminőség közötti különbséget egy egyszerű hozzászólásban elmesélni. itt olyan szinten tartanak össze az emberek, hogy ilyet még sose láttam. ha svájci vagy - nem baj, ha bevándorló! -, akkor svájci vagy, és tűzbe mennek egymásért. nem lehet elmondani.


a fent linkelt cikkbeli esetben 2 perc múlva lett volna kint a rendőrség, mert nem állhat senki ok nélkül a leállósávban. tuti 20-an hívták volna a polizeit, hogy kocsi áll a leállósávban (ráadásul jóindulatból, hogy biztos valami gond van). nem tudom egyszerűen azt a rendet, fegyelmet és összetartást körbeírni, amitől a svájci társadalom működik...

na de ez már OFF :)

43. lehoagi (válaszként erre: 41. - 07c4794583)
2011. júl. 20. 23:37
persze, segitőkész lehetsz itthon is. én ha meglátok álldogálni egy embert térképpel a kezében, kézségesen megkérdezem, hogy segithetek-e. ehhez nem kell kint laknom. hidd el, itthon is vannak jó emberek. Nem mindenki irigy, negativ és még sorolhatnám!
2011. júl. 20. 23:33
*drótozva*
41. 07c4794583 (válaszként erre: 39. - Lehoagi)
2011. júl. 20. 23:32

ki hogy van drózotva... én meglátok egy svájci rendszámot a leállósávban az M1-esen, tuti megállok megkérdezni, van-e valami gond


fordítva nem igazán


nekem az itteni mentalitás a barátom, és az otthoni negativizmus, gyanakvás, rosszindulat az ellenségem. kinek mi

40. 07c4794583 (válaszként erre: 36. - 4327a8e017)
2011. júl. 20. 23:30

én ezen a csapáson indultam el, és mondanom sem kell, jelentős szemléletváltáson, majd bankszámlagyarapodáson estem át. :)


szóval meg lehet próbálni, kis ész, sok alkalmazkodóképesség, és megfelelő modor kell. megy, mint a karikacsapás.

39. lehoagi (válaszként erre: 38. - 07c4794583)
2011. júl. 20. 23:29
tudod, én itt akarok jól élni és nem Svájcban örök idegenként. viszonylag sok barát, ismerős lakik Európában és mindenki kivétel nélkül azt mondja, hogy munka van, de mindig idegen marad...többen 10 éven túl vannak kint. nekem ez nem menne!!!igen, maradi vagyok!
38. 07c4794583 (válaszként erre: 34. - Lehoagi)
2011. júl. 20. 23:26
mi pontosan tudjuk, akik svájcban élünk :)
37. 07c4794583 (válaszként erre: 32. - Lehoagi)
2011. júl. 20. 23:26

ezt egyébként kevesen ismerik fel, hogy nem az árfolyamváltozás okozta a dolgot, hanem a pofátlan kamatemelés. ami tényleg a bank sajátja.

hogy kollektív per? hát a banklobbival szemben ... nem tudom, nem hiszem, hogy komolyan esélye lenne (pedig jogilag valóban legitim)

36. 4327a8e017 (válaszként erre: 33. - 07c4794583)
2011. júl. 20. 23:26
Vagy az útlevelem veszem és a másik irányba indulok el. :)
35. e28c748947 (válaszként erre: 21. - 07c4794583)
2011. júl. 20. 23:26
Hát, hogy mennyire lesz hosszútáv, azt senki soha nem tudhatja, de igyekszem a futamidőn csökkenteni, hisz ingyé betörleszthetek..És igen,így gondoltuk, amíg fizetés forintban csörög, addig semmi közöm a devizákhoz.Nekem fontos a saját lakás.Maradi vagyok, mi?
2011. júl. 20. 23:24
a lényeg, hogy elgondlokodott vki azon, hogy pl Svájc miért is nem EU tag és miért is nem kellett nekik a jó erős euró!?!?!??!
33. 07c4794583 (válaszként erre: 31. - 4327a8e017)
2011. júl. 20. 23:23

az ember pénzügyeit nem lehet "humánus" szempontból venni. ez nem disneyland. van egy sajátos dinamikája a pénzügyeidnek, vagy felismered, vagy elmész tibetbe szerzetesnek egy hegy tetején élni kecskesajton, és akkor megszabadulsz az anyagi világ nyomásától


úgy csinálni, mintha ez valami igazságossági alapon vagy nemtom milyen érzelmi-filozófiai csapás mentén zajlana, merő önáltatás. vagy alkalmazkodunk, vagy megdöglünk, és semmi másról nem is szólt az egész emberi lét az elmúlt 2000 évben. szóval én félretenném az ideologizált elképzeléseim (a mindenki egyenlőbe már látványosan belebukott a kommunizmus is), és elfogadnám a tényeket, vagy tényleg felöltöm a narncsssárga csuhám, és időpontot kérek a dalai lámához. ezek az opciók.

2011. júl. 20. 23:21
én már nem tudok semmit, pedig kéne látnom...Napokban olvastam egy cikket a Magyar Nemzetben dr. Gerencsér György tollából! ügyvédként arról beszélt, hogy a hitelt adó bankokat be lehet perelni és van jogalapja egy nyert pernek, mivel a bankok nem adtak általános mindenre kitérő információt a felvenni szándékozókank. Az a "szerencsénk", hogy EU tagok vagyunk, mert erre igensi van jogalapunk, csak össze kéne fognunk, akár pertársaságot alapitani...egyébként nem értek egyet azokkal, akik azt állitják, hogy miért nem készültünk fel, miért nem láttuk, hogy meddig tudjuk fizetni...erre nagyon nem lehetett. És a bankok sem mondták el, pedig ők nagyon is tudták. Nincs az EU-ban még egy ország, ahol a bankok az ún. válság idején ilyen mértékű hozamot hoznának!!!! erre hol van magyarázat!?!?
31. 4327a8e017 (válaszként erre: 28. - 07c4794583)
2011. júl. 20. 23:18

Nem tudom, mennyire ez a tipikus, nem bankban dolgozom. Sőt az ügyfélkörömből elég sokan gondolkodnak hitel kiváltásán, vagy legalábbis futnak egy kört, hátha lehet még valamit csinálni.


Viszont az állampolgármentős dumát hadd ne vegyem magamra. Teljes mértékben érzelmi/humánus szempontból közelítem ezt meg: egyszerűen az a véleményem, hogy semmilyen téren sem lesz az jó, amikor mindenki elkezd még mélyebbről, még hangosabban jajongani.

30. 07c4794583 (válaszként erre: 29. - Kira88)
2011. júl. 20. 23:17
de amikor alákanyarítasz egy 10 oldalas hitelvállalási szerződést fényes dollárjelekkel a szemedben (hú, most saját lakásom lesz szinte ingyé'!), akkor sem csendül meg egy triangulum a fejedben, hogy hoppá, én most itt elvállaltam valamit? nem én, nem a zorbán, nem a gyurcsány, hanem ÉN?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook