Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A 2-es cumira miért kell átváltani 6 hónapos kor után? fórum

A 2-es cumira miért kell átváltani 6 hónapos kor után? (tudásbázis kérdés)


2009. jún. 23. 12:14

A játszócumi alakja a gyerek fejlődési életszakaszainak megfelelően ( a fogak és a szájpadlás alakulása miatt )más, ezt hónapokhoz kötik.

Az etetőcuminál a folyássebesség más mérettől függően, de minden típusú cuminál fel van tüntetve az életkor is, annak megfelelően kell kiválasztani.

Mi Aventet használtunk és ott az újszülött cumi bőven jó 4 hónapos korig (persze nem egyet használtunk 4 hónapig). Utána a következő méretet érdemes venni.:) A 6+-os cumit egy évesen kezdtük használni, mert az ivócsőr nem jött be.

15. ALLICS (válaszként erre: 11. - 14775640c4)
2008. máj. 2. 11:05

Hűű remélem nem gondoltad komolyan,hogy fél éven keresztül 1 cumit használtad??Tudod nem csak egyet lehet venni.



Amúgy az én kisfiam 8 hónapos és van 1-es és 2-es cumijai is.Az 1-esek azért vannak még használatban,mert játszóscumik és odáig van értük.Szerintem nem baj,ha 1-es cumija van még.Én ismerek olyan 1 éves babát akinek még mindig 0-3 hónapos korig való cumija van,mert csak azt fogadja el.

14. Ezti (válaszként erre: 13. - K.tünde78)
2008. ápr. 27. 08:14
:)))
13. k.tünde78 (válaszként erre: 12. - Ezti)
2008. ápr. 18. 20:31
Megértelek!Nekem is szemet szúrt!
12. Ezti (válaszként erre: 11. - 14775640c4)
2008. ápr. 18. 20:25

Szancsesz!

Természetesen a cumijait 2 hónaponta cseréltem, úgy ahogyan az elő van írva. Szóval kosz az egyiken sincs!!! Sőt, mindegyiket 1 napos használat után fertőtlenítem is. Remélem te is!!!!

2008. ápr. 16. 09:52

"A 2-es cumira miért kell átváltani 6 hónapos kor után?"


hát mert nő a gyerek. kicsi lesz a cumi.

és nem beszélve arról hogy 6 hónapig egy cumit rág mennyi piszkot szed össze.

10. k.tünde78 (válaszként erre: 5. - Ezti)
2008. ápr. 16. 09:50

Az alvós és nyugicumit azért kell kicserélni,hogy a fogakat ne deformálja el,helyes irányba növekedjenek,így megelőzhető a későbbi fogszabályzást.A nagyobb méretű cumi szopása-rágása(ilyen is lesz),erősíti az állkapcsot,ami fontos a fogak fejlődésében és a későbbi fogcsíra képződésében .Ez azt jelenti,hogyha már most erősödik az állkapocs,akkor a felnőtt kori fog minőségét befolyásolhatod kedvező irányba(a felnőtt kori fogcsírák már ilyen idősen is megvannak),ill. ellenállóbb lesz majd a fogíny betegségekkel szemben,kevésbé lesz szuvas foga(a fogszuvasodás álltalában az íny betegseégek következménye).

Én ezt olvastam,a 12 éves lányomon meg is tapasztaltam(6 hónapos kora után nem volt cumi,a fogorvos is dicséri a fogait).

Ha elfogadtok egy tippet,inkább szoktassátok le a cumirol és cumis üvegről a babákat amilyen hamar lehet.(nem könnyű feladat tudom).

2008. ápr. 15. 21:37

Mi akkor váltottunk cumiméretet, amikor az rá volt írva.

Babó sem akarta egyből elfogadni az egyel nagyobb méretű cumit, egy-két nap kellett, míg sikert értünk el.

Szeritnem is a fogak miatt fontos, hogy kellő időben cseréljük nagyobbra a játszócumit.

8. Ezti (válaszként erre: 6. - Husom36)
2008. ápr. 15. 21:34

Hát nekem is úgy tűnt, hogy még teljesen megfelel neki az 1-es, csak elhagytunk párat és most nem tudom, hogy akkor hanyasokkal pótoljam. Mert nekem is kicsit óvatosan fogadta el, de látszott, hogy valami nem stimmel.

Meg nem is egy nagyszájú baba:)))

7. Mokka78 (válaszként erre: 5. - Ezti)
2008. ápr. 15. 20:31

Én akkor vettem nagyobb cumit amikor a másik tropára ment! ez 10 hósan történt! :)

Azért már észrevettem hogy kicsi volt neki mert aahogy szopizta kicsúszott a szájából :) :)

2008. ápr. 15. 20:06

Nekem is 8 hónapos a kis Hubám, és kicseréltem 2re a cumiját. Hát kiköpi, mert túl teli van vele a szája. Most vagy a 2es cumi nagy nekünk, vagy kicsi a szája a 8 hónapos normához. :)

De biztos meg van a tud. magyarázata a méretek tartásának.

5. Ezti (válaszként erre: 4. - K.tünde78)
2008. ápr. 15. 19:53

Azt tudom, igen hoy gyorsabban jön, én már az 1-es NUK-os cumiját is kivágtam:))

De az alvós,meg nyugicumi miért kell hogy 2-es legyen?


Nagyon köszi, komolyan érdekel.

2008. ápr. 15. 19:49
Erősebb a folyása,tehát jobban megy a kajcsi-tea belőle,mivel a bébi is erősebben szív ilyen idősen.A cumik váltogatásával(egyre gyorsabb folyású) szoktatod hozzá ill át majd a pohárra.Ezt úgy képzeld el-s azon az elven műkszik mint az elválasztás menete.
2008. ápr. 15. 19:35
Ha jól emlékszem, azért, mert az egyes számozások a cumikon a száj és a fogak fejlődésének menetét követik. Tehát akár a fog növekedését is befolyásolhtja a rosszul megválasztott cumi.
2. Ezti
2008. ápr. 15. 19:34
Eljött az idő, hogy kicseréljem a 8 hónapos kisfiam cumijait 1-es méretűről 2-es méretűre. DE miért kell? Miért nem jó végig ugyanaz?
1. Ezti
2008. ápr. 15. 19:33
A 2-es cumira miért kell átváltani 6 hónapos kor után?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook