Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Champix, a segítő!! fórum

Champix, a segítő!! (beszélgetős fórum)


107. fbb53e1d99 (válaszként erre: 105. - Andi6020)
2009. aug. 12. 20:28
hehe-:) Látom.....máshol is!:)
106. fbb53e1d99 (válaszként erre: 105. - Andi6020)
2009. aug. 12. 20:00
:)
2009. aug. 12. 19:38
Én olvaslak ;-)
2009. aug. 12. 17:33

Sziasztok!

Ma voltam a doktornőnél, megkaptam a harmadik doboz CH-t. Sokáig beszélgettünk, felér egy pszihológussal!:) Ha minden orvos ilyen lenne, nem itt tartana az eü!

Jobban örült a sikeremnek, mint én!-:)

Hplnap lépek a 7. hétbe...már majdnem 2 hónap!

Nagyon jó érzés! Örülök, hogy nem vagyok állandóan büdös, nem kell mindig rágóznom, meg fogat mosnom...szóval, csak pozitívumokkal tudok előállni!-:)

Nagy lökést adott ma is a doktornő!!!!Köszönet neki, na és a Champixnak!-:)

Jól érzem magam, és egyben gratulálok is magamnak....-:)

Az sem baj, ha senki nem olvassa, de jó ezt így leírni! Kitartok, és mindenkinek ezt kívánom, aki a füstmentes életet választja!!!!


Ja, és a lányomnak ugyanennyi a FÜME napja! Nagyon büszkék vagyunk egymásra!


Még a kávé is megy cigi nélkül!-:)

2009. aug. 10. 08:30
bogyóbaba, mi van veled? Sikerült letenni a cigit?
102. fbb53e1d99 (válaszként erre: 100. - Bogyobaba)
2009. aug. 8. 15:54

A leszázalékolást nemigen szokták felajánlani, azt saját jogon kellene elindítanod. Most otthon vagy, vagy dolgozol?

Ne menj már el, mért kell megsértődni? Tudom, h az első ciginélküli nap, az milyen:) Maradj, segítek!

101. fbb53e1d99 (válaszként erre: 100. - Bogyobaba)
2009. aug. 8. 15:50
és hogy megy az első nap?
2009. aug. 8. 15:41

Mert nálunk így megy. A dokival alig találkozom, mindent az aszisztense intéz, sőt, a doki 3hétig szabin is volt, így csak a váltó műszak asszisztense írhatott fel gyógyszert.

Ezen én is gondolkodtam, hogy miért nemvagyok leszázalékolva, de nem ajánlotta fel senki, így az életem az itthoni munka, és a doki között telik.


Teljesen mindegy, úgysem értitek ezt a részét, sok sikert nektek, és kitartást a továbbiakban, én elleszek egyedül.


Ez az első napom úgyis cigi nélkül, majd megesz a fene....Lesz ami lesz!


Köszönöm, hogy itt lehettem!


Sziasztok!

99. fbb53e1d99 (válaszként erre: 98. - Andi6020)
2009. aug. 8. 11:10
Hogy, hogy?? Hát cigi nélkül!:) Ügyesen!-D
98. andi6020 (válaszként erre: 97. - Fbb53e1d99)
2009. aug. 8. 11:03
Na jó, oké, csak az arcom lett nagyobb! (ezt hogy csináltam?) ;-)
97. fbb53e1d99 (válaszként erre: 96. - Andi6020)
2009. aug. 8. 11:01
aha, képzelem!-DDD
96. andi6020 (válaszként erre: 95. - Fbb53e1d99)
2009. aug. 8. 10:59
Köszönöm, most elpirultam
95. fbb53e1d99 (válaszként erre: 91. - Bogyobaba)
2009. aug. 8. 10:23
andi nagyon okosakat ír, de nem hiába, hiszem Ő is ezzel szokott le a cigiről. Úgyhogy figyelj az ő szavara is, ha végleges lesz a döntésed, és tanácsra vársz!:)
94. fbb53e1d99 (válaszként erre: 91. - Bogyobaba)
2009. aug. 8. 06:51

Azt gondolom, hogy a mai világban majdnem mindenkinek maximális stressz az élete.A dohányzásra mindig volt, van, és lesz indok, ha valaki úgy akarja. Allergiás rohamok mellett meg öngyilkosság a dohányzás..

Igem, Te tehetsz róla, hogy nem konzultáltál orvossal, hiszen a betegnek megadatik az a jog, hogy ne az asszisztenciával írogassa fel a bogyóit, hanem beszélje meg orvosával! Főleg Te, aki ennyire beteg vagy!

Nem tudom, milyen két dagatos betegséggel küzdesz (küzdöttél),de ez még indokoltabbá teszi, hogy lerakd a cigit.

A májkárosodás.....erre is azt tudom csak mondani, hogy nem tudom, milyen gyógyszerekket szedsz (szedtél), ami ilyen fiatal korodra károsodást okozott.

A máj az egyik legjobban regenerálódó szerv az emberi testben.


Még azon gondolkodtam, hogy ennyi betegséged van, és dolgozol? Hogyhogy nem vagy leszázalékolva?

Persze, tudom, hogy nem könnyű azt véghez vinni, de 28 évesen kíváncsi lennék arra, ha nem haragszol, hogy mi bajod van!Akár priviben is.


Aki ilyen beteg, annak nem írhat az asszisztens semmilyen gyógyszert az orvos tudta nélkül! Komolyan mondom, szégyen!


Hogy tudom-, hogy milyen az egészségügy?? Igen, sajnos tudom...de ez nem indok arra, hogy ész nélkül írassunk minden fajta gyogyikat fel egy "hozzá nem értő" személlye! Azért ott még nem tartubk!

A Champixról, meg a cigiről nem is írtál!!!

2009. aug. 7. 23:54
Kicsit sok lett a TÉNYLEG. De tényleg! :-)
92. andi6020 (válaszként erre: 91. - Bogyobaba)
2009. aug. 7. 23:53

Gondolom, én nem vagyok olyan szimpi, sebaj.

Nem támadni akarlak már megint, de először is, nem a doki bénázott. Másodszor azt kérdezném, hogy főleg ha tényleg ennyi komoly betegséged van, (nagyon sajnálom, de tényleg) miért a háziorvos asszisztensével iratsz fel magadnak számodra ismeretlen gyógyszert?? Ráadásul még félre is informál. Tényleg nem értelek!

2009. aug. 7. 21:17

Nem hiszem, hogy engem kéne támadni, mert bénázik a doki. Azt mondta a csaj, hogy max 2doboz, de ennek az egynek elégnek kell lennie, ő sem szedett többet.

Baromijókedv, pedig te olyan szinpi vagy...Igen, 4trombózis, egy egy nőgyógyászati daganatos küzdelem, most pedig a sok gyógyszertől májkárosodás, ez pont mai info...Sőt allergiás rohamaim vannak 12éves korom óta. Állandó gyógyszerek, betegségek, stressz, hát persze hogy többet szívok. Most derült ki, hogy a főnököm sem fizet, pedig 2hónappal el van maradva. Maximális stressz az életem!!

Ha sántít valami, csak ez...

90. fbb53e1d99 (válaszként erre: 88. - Bogyobaba)
2009. aug. 7. 17:20

28 évesen 4 trombózis? Meglepő, és szomorú.

Hogy mit tegyél? Menj szakorvoshoz, aki elmagyarázza neked, mi is a teendő a gyógyszerrel, ha igazán le akarsz szokni....hogyan, és meddig kell szedned. Ez egyénfüggő. Nem lehet csak úgy belecsapni a közepébe, nem lecsó ez!

Már délelőtt leírtam, de most is megteszem, hogy 1 doboz az CSAK 2 HÉTRE ELÉG. Ha te 2 hét alatt leteszed a cigit, még ha az erődet hozzá is teszed, benyalok az asszisztensnőnek, én üzenem neki!!!!!

Azt látni, hogy lesz....rnak, de nem csak az orvos ezek szerint, hanem a segítője is!

Én már egyszer leírtam neked, h hogyan kell szedni, és mit kell csinálni...az, h majdnem dupla annyit szívsz, mint előtte, az meg a Te hibád is. Nem csodagyógyszer, csak segítő!!!

Ha hiányzik az akarat, akkor felejtsd is el...


Teljes mértékben egyetértek az előttem szólóval, itt valami sántít!

Üdv

89. andi6020 (válaszként erre: 88. - Bogyobaba)
2009. aug. 7. 16:20

Szia!

Nem értelek teljesen, lehet, hogy velem van a baj.

Szóval. Aki felírta, (mindegy ki,) mint írtad mondta, hogy olvasd el a használatit. Bár ezt nem is kell mondani gondolom. Tehát elolvastad, így tudod, hogy 3 hónapig kell szedni. Mi a gond? A három hónapon felül, tehát + 3 HÓNAPIG LEHET SZEDNI, ha még igényli a páciens. De nem mondanám, hogy gyengeségből!

Az, hogy 50 %-kal többet szívsz, bocsi, de szerintem a Te hibád. Azért valamit tenni is kellene a leszokásért, de nem hiszem, hogy a gyógyszertől kivánod sokkal jobban. Itt valami zavar van.

2009. aug. 7. 14:05

Akkor most mit tegyek szerinted?

Gondolom te nem Bp-i vagy, hogy nem tudod milyen itt az egészségügy...:(

Le sem szarnak...:(( /már bocsi a kifejezésért/

Azt mondtam ez a 4.trombózisom, le kell raknom, felírnák nekem? Azt mondta persze, benne le van írva, hogy mit kell tennem. 1doboz elég, a másodikat csak az szedi, aki gyenge, de ha nagyon muszáj, menjek vissza egy másodikért is, de próbáljak erős maradni.


Milyen rohamom lehet/lehetett volna tőle?

87. fbb53e1d99 (válaszként erre: 85. - Bogyobaba)
2009. aug. 7. 07:04

Egy doboz elég végleg? Ezek szerint azt sem tudja, h hány szem van egy dobozban! 14 darab van benne..ha neked az "végleg" elég, akkor gratulálok!

Orvosi szempontból, mint írtam, 3-4 hónapig kell szedni.

86. fbb53e1d99 (válaszként erre: 85. - Bogyobaba)
2009. aug. 7. 07:01

Hát erre csak azt tudom írni, hogy nagy barom volt az asszisztensnő!

Figyelj, bogyóbaba! Nem hinném, h ne néztél volna utána a neten. Rengeteg információ van róla.

Különben meg szakorvos(tüdőgyógyász) írja fel nálunk, és 10 naponta követi a történéseket. Ezzel sajna bebuktál, ha így folytatod.

Tudod, ez is egy gyógyszer, amivel nem lehet igazán játszadozni. Az asszisztensnő meg legfeljebb C vitamint ajánlhatna Neked!

Azt gondolom, alaposan megütné a bokáját,ha emberére találna!

Mi történt volna akkor, ha mondjuk kapsz egy rohamot a gyógyszertől, vagy bármiféle nem várt hatás jelentkezett volna? Kihez mentél volna?

Nagyfokú könnyelműségre utal ez az egész történet.

Üdv

2009. aug. 6. 18:56

Szia!

Háziorvos írta fel, vagyis az asszisztense.

Nem mondott semmit, azt mondta minden a papíron van, olvassam el.

és hogy egy doboz elég végleg, nem kell többet vennem..

Szombaton jön el a napom, de még semmi hatást nem érzek, félek tőle kicsit....

84. fbb53e1d99 (válaszként erre: 83. - Bogyobaba)
2009. aug. 6. 07:10

Igen, 1 doboz, az két hétig elég..a második már egy hónapig elég, mert napi egyet szedek.

Neked ki írta ezt fel? Nem magyarázott el semmit?


Nekem tüdőgyógyász szakorvos írta, és 10 naponta kell mennem hozzá beszélgetni. Ezt csak úgy érdemes csinálni, ha áll mögötted egy orvos.

Nem tudom, ilyet még nem hallottam, hogy valaki többet szívott volna a gyógyszer mellett, mint anélkül. Ez nekem teljesen új, pedig fenn vagyok néhány oldalon, ahol ezzel foglalkoznak!

2009. aug. 5. 22:44

Ohh, ez fura nagyon , mert nekem egy dobozzal írtak fel, ami 14napig tart, de azt mondták, hogy annak elégnek kell lennie.

Már a 6 napom van, de kb 1.5dobozt szívok, pedig eddig csak 1-et szívtam. Szerinted mi lehet ennek az oka?

Éjjel megint a szüleimmel álmodtam, pedig ez előtte nem fordult még elő...

82. fbb53e1d99 (válaszként erre: 81. - Bogyobaba)
2009. aug. 4. 12:09

Én még mindig szedem a CH-t!:)Most tartok az 5. hétben. Általában 3 hónapig ajánlják.

Én mikor el kezdtem szedni, július 6-án, én akkor már 5. napja nem dohányoztam csak úgy magamtól. Ugyanis elhatároztam, h a 45. szülinapomon leteszem. Igen ám, de ment olyan könnyen. Az 5. napon elmentem a tüdőgondozóba, és előadtam, h én le akarom tenni a cigit, de úgy érzem magamtól nem megy. Készségesen segítettek. Tehát, én úgy kezdtem el szedni a gyogyit, h már nem dohányoztam. ha nem lett volna, biztos rágyújtok!!!!


Jól csinálod, nyugodtan szívd, amíg jól esik..a szervezet jelezni fog, meglátod!

Az álmok....igen azok nagyon intenzívek a többségnél, de ez nem baj!! Sőt....:)

Az is el fog múlni én már nem álmodok olyan "valóságosan".De ehhez el kellett érnem az

5. HETET.


A hálóba azért kellett bemennem, mert kicsináltam a családot, az volt a tetőfok, azóta sem jött elő. Nagyon ideges, ingerlékeny voltam...akkor még többször gondoltam a cigira. Ma már nem, sőt, örülök, h nem kell rágyújtanom!

Hid el, megéri, csak kitartás.

Lesznek hullámvölgyek, libikóka, de az idő mindent megold.

Sok sikert!

2009. aug. 4. 11:57
Ja még annyit szeretnék kérdezni, hogy összesen hány napig szedted?
2009. aug. 4. 11:56

Szia Baromijókedv!

Igen, a kezdő csomaggal kezdtem, de az első 3nap csak 0.5 kell reggel. Most hogy este is vettem be, kicsit furát álmodtam, de valóságalapja lehet, csak eddig még soha nem álmodtam az édesanyámmal.

Ami történt, azt álmodtam, hogy egyik szülőm sem normális, valami intézetbe látogattam őket, ahol még gyilkosság is történt. De különben szoktam ilyen hülyeségeket álmodni, így nem tudom a gyógyszernek köszönhető e.

Amikor bementél a hálóba, akkor megkívántad a cigit, és oda menekültél?

Na akkor holnaptól érezhetem a hatást? Mintha már ma is más lenne kicsit, gondolkodtam is reggel, hogy rágyújtsak, ne gyújtsak, de aztán rágyújtottam még.Én a szombatot tűztem ki célul, remélem sikerülni fog. Az lesz a 9.nap.

Te hányadik napon raktad le?

79. fbb53e1d99 (válaszként erre: 77. - Bogyobaba)
2009. aug. 4. 07:00

Szia, Ágica!


Örülök Neked, hogy megtaláltál!

Azt megkérdezném, hogy a kezdő csomaggal kezdted?

Mert abban úgy vannak a gyógyszerek, hogy 7 napig 2X 0,5-ös, aztán a 2. héten 2X1mg-os.Ez két heti adag.

A második levéllel, tehát a 3.héten elvileg 2X1-et kéne szedni az 1 mg-osból. Én szedtem is 4 napig így, de aztén lecsökkentettem napi 1 szemre.

Nekem bevált. Délben veszem be ebéd közben, nincs semmi panaszom.


Az élénk álmokkal hogy állsz?:):):)

5. nap kezded el érezni, hogy már nem kell a cigi. De aztán én a 3. héten begőtőltem, akkor nagyon rossz volt. Pont egy vasárnapi nap volt. Délben bementem a hálóba, és 5-kor jöttem ki. Úgyhogy vannak ilyen időszakok, de nem szabad engedni a csábításnak, mert csak egy slukk, és az agyad visszaemlékszik a nikotinra, aztán nincs megállás!

Szóval, ha eldöntötted, melyik naptól teszed le, onnantól kezdve egy slukkot sem érdemes, mert kárba megy minden!

Sok kitartást, erőt, és önuralmat kívánok!

Ha kérdésed van, szívesen segítek.

Én az 5.hétben járok!

Üdv:BJ

2009. aug. 3. 20:57

javítok:


*4.napom van


Pedig a helyesírásom kítűnő, lehet kiüt a champix:D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook