Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Candida quilliermondii - tudnátok nekem segíteni? fórum

Candida quilliermondii - tudnátok nekem segíteni? (beszélgetős fórum)


2013. febr. 16. 15:57
Köszönöm szépen!
3. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Ffda657edd)
2013. febr. 16. 07:15

A kúpoknak kb. 1 hét az ideje, miután hatásos, szerintem a gyógyszer után is várhatsz 1-2 hetet, mielőtt leveteted.


Miért írtad, hogy az orvos nagy nehezen írt fel valamit? Priviben is megírhatod.

2. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Ffda657edd)
2013. febr. 16. 07:13

Baktérium nem tenyészett ki, gombára írta fel a többit. Tudtommal terhesség előtt/alatt ilyen gyógyszert nem szoktak felírni. Azért a lombikos program előtt erre kérdezz rá!


Ezt találtam a neten erről a kapszuláról:

Mielőtt bármilyen gyógyszert elkezdene szedni, beszélje meg kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

Terhes nőknek csak súlyos gombás fertőzésben adható, amely azonnali kezelést igényel. Terhesség ideje alatt a kapszula csak az orvos kifejezett utasítására, az orvos által előírt adagolás mellett és ideig szedhető.

A flukonazol átmegy az anyatejbe, ezért Mycosyst-Gyno 150 mg kemény kapszula kezelés alatt a szoptatást fel kell függeszteni.

2013. febr. 14. 20:22
Lombik program előtt állunk és le kellett vetetni egy kenetet a nőgyógyásszal. Megkaptam az eredményt. Az áll a papíron, hogy kórokozó baktérium nem tenyészett ki, de feljebb ott van a papíron, hogy a mintában kimutatott mikróba: candida quilliermondii. Az orvos nagy nehezen és dünnyögve (most nem részletezném, hogy miért) írt fel rá egy gyógyszert: mycosyst gyno kapszulát (2 darab van benne) meg gynazol krémet (egyszerre fel kell használni). Annyit mondott, hogy használjam fel, többet nem. A gyógyszerből ma vettem be az utolsó szemet, a krémet pedig tegnap este használtam fel. Az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor mikor lehet újra levetetni a kenetet? Kell várrni valameddig? Vagy hogy működik ez? Természetesen holnap bejelentkezem egy magán orvoshoz, csak szeretném megtudni, hogy addig is mire számítsak. Meg hogy érdemes-e egyáltalán elmenni most. Nagyon sürget mindekt az idő, fontos lenne. Egyébként semmiféle tünetem sincs. Meglepetésként ért, hogy ez van. Előre is köszönöm szépen a segítségét mindenkinek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook