Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tudna valaki segíteni nekem lelkileg? Candidám van régóta, és most már biztos vagyok benne, hogy lelki eredetű. fórum

Tudna valaki segíteni nekem lelkileg? Candidám van régóta, és most már biztos vagyok benne, hogy lelki eredetű. (tudásbázis kérdés)


2009. ápr. 6. 21:16
bocsi a helyesírási hibákért:(
2009. ápr. 6. 21:15

Ezt leírom ide is.Legelkőszőr csináltatni kellene egy laborvizsgálatott cukorra.

Mert a férjemnek,akkor még csak a barátom volt,hónapokig tartó gombásfertőzése volt.Ami sehogy sem akart elmúlani.A bőrgyógyászaton nem vették Őt komolyan ,ezzel egyidőben,nagyon sok folyadékot ivott.Egyszer rosszulett és bekerült a kórházba,ahol kiderült,hogy diabétesz. Az első inzulin után elmúlt nála a gomba,1 hét múlva tünetmentes lett.A diabétesz okouzta nála,én meg örökbe kaptam 5 évre.

Szóval,ha nem múlik,jó lenne egy vér labor lányok!

25. Miss Angel (válaszként erre: 23. - 5e48d37001)
2009. ápr. 6. 21:02

Na ugye....olvastam ár erről eleget,itt,a fórumokban,és máshol is.

Érdekelt a dolog nagyon,milyen tünetekkel jár a betegség,még candida tesztet is vettem,ami negatív lett...ezért is mondom,hogy nekem nem ez a bajom,több mint valószínű!

24. szeptember99 (válaszként erre: 21. - Elfelejtett jelszó)
2009. ápr. 6. 20:57
Hát ezt lehet firtatni,én az egyszerűség kedvéért az mondom,hogy fáj,és a szexuális együttlétek fájnak is. Ez nem olyan dolog,szerintem,amibe bele lehet kötni.
23. 5e48d37001 (válaszként erre: 21. - Elfelejtett jelszó)
2009. ápr. 6. 20:56
Igen fáj.Ha makacs és idült,akkor a közösülés fájdalmassá vállik,mivel a krémek és a hüvelykúpok leamortizálják a hüvelyfalát.Legalábbis Én mikor évekig szenvedtem tőle akkor,nálam a viszketés mellet ilyen tüneteim is voltak.De szerencsére már tünetmentes vagyok 3 éve:)
22. Miss Angel (válaszként erre: 21. - Elfelejtett jelszó)
2009. ápr. 6. 20:50
Candidáról nincs személyes tapasztalatom,csak amiket olvasok,hallok róla,legtöbben fájdalomra panaszkodnak.
21. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 18. - Miss Angel)
2009. ápr. 6. 20:44
A candida fáj? Ez komoly? Hát nekem 8 éve van de sose fájt.. a viszketés és a vörösödés kellemetlen de az nem fájdalom. Bár ez relativ. Kinek mi a fájdalom..
20. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 18. - Miss Angel)
2009. ápr. 6. 20:42

Nem vagyunk egyformák. Ha orvosilag bizonyitottan nincs semmi bajod akkor teheted meg, hogy ne foglalkozz vele. Én hosszú ideig jártam a doki nyakára mindenféle panasszal. Tényleg mindennel a fejem tetejétől a talpamig mindennel volt valami panaszom. Nem találtak semmit.

Nyilván nem minden betegséget lehet ezzel kezelni, de a candidát igen. Mert az egy intelligens élőlény és érzi a lélek rezdüléseit. Ezért lehet megtenni hogy "leszarod". Ha ugyanis foglalkozol vele az csak erősíti. Ha csak lelki sikon van a baj de amugy egészséges vagy akkor nem tud gondot okozni. Viszont ha a lélek nincs rendben akkor az kihat a testre és ha felborul az egyensúlyod a candida támad. Tehát valamilyen szinten mégis összefügg a lelki állapodottal. Mindenesetre nem számít szokványos pszichoszomatikus betegségnek.

2009. ápr. 6. 20:34

Csak példának írtam őket. Persze hogy kismillió van még de ezek tipikusak.

Igen, én is tapasztaltam. Bármire ráfogják, hogy lelki eredetű. Nálam még a vérszegénységet is azzal akarták magyarázni.

18. Miss Angel (válaszként erre: 15. - Elfelejtett jelszó)
2009. ápr. 6. 20:33

Nem értek ezzel egyet,mert ez betegség,ami fáj,és kellemetlen tünetekkel jár.

Nem az a megoldás,hogy leszarjuk.

Én kb 3-4 éve szarom le a betegségemet,úgy,ahogy van,orvos se látott azóta,mégse vagyok jobban.

És egyáltalán nincs olyan rengeteg szabadidőm,hogy csak magammal foglalkozhatnék...

Bár az igaz,nekem nem candidám van,hanem isten tudja mi....

17. szeptember99 (válaszként erre: 15. - Elfelejtett jelszó)
2009. ápr. 6. 20:31

Mivel leszartad,ezért volt lelki eredetű,nem?


Amúgy meg nincs sok szabadidőm,mert sokat tanulok,meg emberekkel vagyok,szóval csak annyit gondolok rá,h fáj a nunim,és egyéb tünetek,illetve h a barátom rosszul bánik velem,akivel amúgy szakíottam.

16. Miss Angel (válaszként erre: 14. - Elfelejtett jelszó)
2009. ápr. 6. 20:25

Én úgy vélem,nemcsak a gyomorfekély és az asztma lehet lelki eredetű....bár sokszor az orvosok igyekeznek a lelkiekre "kenni" azt a problémát,amivel már nem tudnak mit kezdeni.Ez tény,és való,személyes tapasztalat is,bár ezt is orvosa válogatja.


Mindenesetre a diétát ne hagyd félbe,ha jobban voltál,és segített,folytasd mindenképp!!

2009. ápr. 6. 20:19

Túl sok szabadidőd van. Ráérsz magaddal foglalkozni és ezért van ennyi bajod.

Nekem is volt candidám, amig foglalkoztam vele. Aztán lesz*rtam, az én életemet aztán ne keseritse már meg. El is múlt.

Foglald el magad valamivel, a párkapcsolatodat meg tedd rendbe, vagy keress újat.

2009. ápr. 6. 20:13
Ilyen nincsen! A candida minden csak nem lelki eredetű. Lelki eredetü a gyomorfekély lehet vagy az asztma. A candida az testi okok miatt alakul ki és nagyon sokáig veled is marad ha nem változtatsz az életmódodon.
13. szeptember99 (válaszként erre: 12. - Miss Angel)
2009. ápr. 6. 20:09

Köszi a bíztatást!


Most nem tudom,hogy elég-e,ha magam rendberakom magam,és nem gondolok rá,mert lehet,hogy jobb nem előkotorni a régi sérelmeket- nem tudom,érne-e valamit róla beszélni.

12. Miss Angel (válaszként erre: 11. - Szeptember99)
2009. ápr. 6. 19:41

Közben előkotortam a leleteimet/van egy regiment:S./,megtaláltam az ominózus leletet,úgy látszik,a Klinikán csak megcsinálták,nem szélhámoskodtak,és csak hasraütésre írták fel a gyógyszereket.Mindegy,igy se segített semmi...

Hát,abból,amiket elmondtál,tényleg lehet benne valami,nem tudom.Tényleg bonyolult az ember lelki működése,sajnálom,hogy így vagy,de ne add fel...

Mielőbbi gyógyulást kívánok ebből a sz@r,utálatos betegségből,ami annyi nő életét megkeseríti.***

11. szeptember99 (válaszként erre: 8. - Miss Angel)
2009. ápr. 6. 19:30

Igen,a doktor vett kenetet,megállapította,írt fel gyógyszert,nem hatott,kivizsgáltak,és mondták,hogy még megvan,+éreztem a tüneteket.


Aztán diétáztam,akkor okés voltam úgy ahogy,aztán megint visszaáltam a rossz életmódra,visszajött,a kúpok nem használtak.


Most diétázok,és abból következtetek rá,mert a barátommal nagyon rossz volt a szexuális életünk,sokszor megbántott,és meglehet,hogy ezzel a fájdalommal is jelezni akartam tudat alatt,hogy nem akarom őt,és hogy félek ilyen téren tőle.Ezt akkor sejtettem.


Aztán tegnap el kellett jönnie a cuccaiért,és megint nagyon megbántott,kiakadtam,sokat sírtam stb.

Hétfőn szakítottunk,oké fájt a dolog,de észrevettem,hogy nem fáj annyira a nunim,annak a függvényében,hogy nem gondolok a rossz élményekre.

Mikor kiboritott,kicsivel utána megint fájt,ma is még nagyon,pedig tegnap nem ettem semmi tiltott kaját,ma is csak egy kevés élesztős tésztát.


Szóval ebből gondolom.


Elég nehéz ebből egyedül kilábalni,bár tudom,hogy az agy illetve a tudatalatti illetve a lélek sok mindenre képes,mint ahogy valószínűleg megmutatta ezt a candida formájában.

10. 2104cc91e8 (válaszként erre: 9. - Szeptember99)
2009. ápr. 6. 19:28
Ha valaki mást is meg akarsz kérdezni, szólj és megírom a telefonját, jó?
9. szeptember99 (válaszként erre: 7. - 2104cc91e8)
2009. ápr. 6. 19:23
Most is csinálom a diétát. Igen rendejöttem multkor is,aztán mindjárt visszajött.
8. Miss Angel (válaszként erre: 4. - Szeptember99)
2009. ápr. 6. 19:22

De kaptál leletet ilyen vizsgálatról?

Vagy a doki levette a kenetet,majd "megállapította" candidád van és kész?hogy történt ez?

7. 2104cc91e8 (válaszként erre: 4. - Szeptember99)
2009. ápr. 6. 19:17
Táplálkozás változtatással lehet segíteni rajta! Te már próbáltad?
2009. ápr. 6. 19:02

Én csak annyit kérdeznék:honnan tudod olyan biztosan,hogy lelki eredetű?

Lehet,hogy egyszerűen félre kezelnek az orvosok,és nem azokat a gyógyszereket kapod,amikre szükséged lenne.

Nekem gyerekkorom óta nőgyógyászati problémáim vannak,7 orvos nem tudta kideríteni,mi bajom van....

Nemrég jártam egy orvosnál/aki nem nőgyógyász/,aki felhívta valamire a figyelmemet.

Azt mondta,a nőgyógyászok többsége leveszi a kenetet,majd mikroszkóp alatt vizsgálgatják,de nem végeznek baktérium-gomba leoltás és rezisztencia vizsgálatot.

Ez nekem nagyon szöget ütött a fejembe és nem hagy nyugodni.Gondolj bele,12 éves korom óta,most 27 vagyok...azóta nem tudtak meggyógyítani,7 orvos:S.

Sztem ennek járj utána,és követeld a leletet erről a vizsgálatról,én mindenképp utána fogok.

Engem is ezzel tömnek:lelki eredetű.ugyan,honnan tudják ezt oly biztosan?persze van ilyen,biztos sok,de mindenre kiterjedő alapos vizsgálat nélkül ne fogják rögtön erre:S.

2009. ápr. 6. 18:54
Táplálkozás változtatással lehet segíteni rajta! Te már próbáltad?
2009. ápr. 6. 18:53
Kivizsgálja az orvos,illetve a tünetekből.
2009. ápr. 6. 18:46
Azt honnan lehet tudni, hogy van-e candida-m???
2009. ápr. 6. 18:43

Candida - lelki okok a háttérben?

Lénárt Emese összeállítása

2008. 05. 28.


Tudtad, hogy a nők több mint 50 %-a átesik legalább egyszer gombás hüvelyfertőzésen az élete folyamán? A fizikai okok mellett, vajon milyen lelki okok húzódhatnak meg a fertőzés hátterében?


A candida albicans nevű élesztőgomba állandóan megtalálható az ember szervezetében. Szaporodását a belekben lévő hasznos baktériumflóra szabályozza. Ám ha a baktériumflóra valamilyen károsodást szenved, akkor az élesztőgomba túlzottan elszaporodhat a szervezetben, és más testrészekkel együtt (például száj, garat) megtámadhatja a nemi szervek nyálkahártyáját is. Növelheti a gombás megbetegedések kockázatát a stressz és az örökös feszültség, és az is, ha gyenge az immunrendszered, antibiotikumokat vagy fogamzásgátlót szedsz, valamint ha szénhidrátban gazdag étrendet követsz, esetleg cukorbeteg vagy. Lássuk, hogy a fizikai állapotodon kívül milyen lelki folyamatokhoz köthető a betegség megjelenése.



Mire utalhat a candida fertőzés?

• A candida fertőzés - egy, a betegségek lelki eredetét valló nézet szerint - a partnereddel vagy a magaddal szembeni szexualitáshoz kapcsolódó elkötelezettséghez, illetve korábbi személyes konfliktusokhoz, ki nem mondott érzelmekhez köthető. A fertőzés arra is utalhat, hogy megkérdőjelezed a szexuális életedet és saját szexualitásodat is.

• Esélyes ezt a fertőzést olyankor is megkapni, ha új partnered van és nagyon intim a viszonyotok. Ilyenkor jobban megnyílsz a szeretetre, a másik elfogadására, és még odaadóbb leszel. Elképzelhető, hogy ezek az érzések teljesen újak számodra és időre van szükséged ahhoz, hogy kezeld ezt a merőben más helyzetet, mint amiben eddig voltál.

• A candida abból az érzésből is eredhet, hogy lealacsonyítva érzed magad, vagy úgy véled, hogy korábban valamilyen szexuális visszaélés elszenvedője voltál.

• A candida megjelenése egyfajta fizikai és szexuális önvédelmi forma is lehet, mert a hüvelyi irritáció megakadályoz abban, hogy szeretkezz. Ilyenkor nem árt magadnak feltenni a kérdést: vajon mi az, ami ennyire irritál?

Mit tehetsz?

Tarts önvizsgálatot! Vajon a szexualitásodnak melyik része, aspektusa zavar téged? Próbáld megtalálni a fizikai és lelki irritáció valódi okát. Ha kell, fordulj nőgyógyászhoz, pszichoterapeuta vagy kineziológus szakemberhez. Fontos, hogy megtaláld a helyedet az életben úgy, hogy közben elfogadod és tiszteled magad. Hagyj időt magadnak arra, hogy megvizsgálhasd és kiértékelhesd azt, hogy mi történik körülötted. Tanuld meg elfogadni a belőled és partneredből áradó szeretetet, türelmet és nyitottságot.

2009. ápr. 6. 18:42
Tudna valaki segíteni nekem lelkileg priviben? Candidám van régóta, és mostmár biztos vagyok benne, hogy lelki eredetű.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook