Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Buteyko légzéstechnika asztmásoknak fórum

Buteyko légzéstechnika asztmásoknak (beszélgetős fórum)


2019. jan. 17. 12:48

Látom jó régóta nem aktív a fórum

Nekem Spanyolországba ajánlotta fel a fogorvosom,hogy megtanít erre a módszerre csak picit sokalottam az árat,mert amig otthon csak 85 ezer addig Itt 780 euro

2014. dec. 19. 18:47

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Láttam hogy van aki elvégezte és gyakorolja a Buteyko légzéstechnikát. Jómagam egy ismerősömtől kaptam meg a tanfolyamon átadott könyvet. Kipróbáltam az 5 perces orrdugító módszert és miután boldogan tapasztaltam hogy működik, úgy gondoltam kipróbálom ezt a technikát. A könyvben leírtak szerint elkezdtem 2 napja alkalmazni, odafigyelek a légzésemre hogy séta közbe se lélegezzek szaporán, beszéd közben és mindig csak az orromon vegyek levegőt illetve hogy ha lehet a légzésem mindig normális maradjon és ne sóhajtózzak. Ezen kívül megcsináltam azt a 25-30 perces gyakorlatsort amit naponta minimum kétszer kéne. A tegnapi nap folyamán elkezdtem gyengébbnek és fáradtabbnak érezni magam, azonban olvastam hogy ez a tisztulási folyamat része. Azonban már tegnap este belázasodtam és 38,5 volt a lázam, vettem be lázcsillapítót is ami valószínűleg levitte, de reggel ugyan úgy jelentkezett a láz és a gyengeség. Ma már kezdek jobban lenni de használtam ma is lázcsillapítót. Érdekelne hogy ez normális-e és merjem folytatni a gyakorlatsort így magamtól ( csupán enyhe esetleg közepes asztmám van ami hidegbe futástól illetve a por allergiám miatt poros helyen jön elő. ) vagy mindenképpen el kellene látogatnom egy tanfolyamra és sürgősen hagyjam abba? Annak ellenére hogy nem mentem még el, tervezem mindenképpen hogy részt veszek az oktatáson amint lesz megfelelő időpontban a lakhelyemen.

Előre is köszönöm segítségét !

21. Tokena (válaszként erre: 10. - Szazala)
2014. szept. 4. 15:13

Nagyon egyszerű: a gyógyszergyárak miből élnének?

Attól, hogy nem tanítják az egyetemeken, még hatásos és jó módszer.

20. anikam (válaszként erre: 16. - Decatlon)
2013. márc. 31. 00:36

Bocsanat,hogy csak most vettem eszre,hogy volt egy hsz.-ed a reszemre.

Valoban elso hallasra talan kicsit soknak is tunhet,de annyi pozitiv dolog fog erni,ha elvegzed,ami megfizethetetlen,sot a gyogyszereidet is elhagyhatod ,ha mar az allapotod ezt lehetove teszi.

19. anikam (válaszként erre: 18. - 5367028aed)
2013. márc. 31. 00:34

www.buteyko.hu

itt talalsz sok informaciot

2013. márc. 19. 15:59

Sajnos egyáltalán nem hallani erről a légzéstechnikáról.

Leírná valaki röviden a techikáját ennek a légzésnek?

2012. dec. 26. 14:25
Elvégeztem a tanfolyamot. Asztmám, allergiám van. Télen rendszeresen megfázásból kórház, medrol-kúra volt. Jelenleg elhagytam a spirivát és singulairt, használom a seretidet, xyzallt és gyakorlatilag tünetmentes vagyok, egyetlen napot nem hiányoztam munkából. Nekem megérte bár az ára tényleg húzós. Nekem az a tény, hogy köhögés és fulladás nélkül végig alszom az éjszakákat mindent megér.
2012. nov. 20. 12:41

Szia Anikam!

Csak azért érdeklődöm,mivel a tanfolyam ára nem kevés nyhén szóla sem.Nem mindegy, hogy hova rakom azt a 85 000 ft-ot.

15. anikam (válaszként erre: 14. - Decatlon)
2012. okt. 24. 18:31
Ne ketelkedjen senki! Most vegzem a tanfolyamot,es 2 het utan csodalatos eredmenyek vannak.!!
2011. okt. 13. 13:36

Olyanok tapasztalatait várom akik már el elvélgezték a tanfolyamot.

Tapasztalatokat kritikákat...mindent. Kíváncsi vagyok.

Előre is köszi

2009. jan. 19. 08:36
Köszönöm a választ!
2009. jan. 18. 23:25

Oroszországban már régóta tanítják a Buteyko módszert az orvosi egyetemeken. Talán egyszer hozzánk is eljut. Bár ezt nem lehet receptre felírni, valóban szükség van arra a 12-15 órára, ami alatt a tanfolyam résztvevői elsajátítják a gyakorlatok helyes végrehajtását és hogy minden tevékenység közben helyesen tudjanak lélegezni.

Az orrpolip is visszahúzódik tőle, de csak ha még tudsz csukott szájjal lélegezni. Ha már akkora a polip, hogy egyáltalán nem tudsz az orrodon lélegezni, akkor javasolt a műtét, utána a Buteyko tanfolyam, amivel megelőzhető, hogy visszanőjön. Az, hogy kinek mennyi ideig és milyen gyakorlatot kell végeznie, teljesen egyéni, a tanfolyam alatt derül ki. Átlagosan napi kétszer félóra légzőgyakorlat javasolt. Az orrdugulást megszüntető gyakorlatot pedig minden esetben, amikor eldugult és mindaddig, amíg ki nem dugult.

2008. dec. 22. 00:00
Megnéztem a Duna tv-n a Buteyko-ról szóló műsort,és ott az orrdugulás kiküszöbölését mutatta be az az előadó.A kérdésem az lenne,hogy ezt a módszert naponta hányszor kell(lehet),és mennyi ideig(perc)?Sajnos a tanfolyamot nem áll módomban elvégezni,ha nem nagy "titok",megköszönném a választ!
2008. dec. 21. 23:26
Itt a Hoxán javasolták ezt a módszert orrpolipra!Valóban megoldás lenne?Ha ennyire hatásos ez a módszer,akkor miért nem tanítják az egyetemen,hogy az orvosok tovább adhassák a kevésbé tehetős betegeiknek?
2008. dec. 16. 07:48
Talán meglepő, de az elsavasodásért is sokkal inkább a helytelen légzés a felelős, mint a helytelen táplálkozás.
2008. dec. 9. 12:56
Örülök, hogy máris érzed a hatását! Ha időd engedi, javaslom, hogy gyere el az ingyenes előadásra, mert mondok még hasznos dolgokat. Nem gond, ha utána nem iratkozol be a tanfolyamra, szeretetettel várlak. Ha írsz egy e-mailt, arra válaszképpen elküldöm a hivatalos meghívót, ami a címet is tartalmazza.
7. gyöngyszemü (válaszként erre: 6. - Buteyko_terapeuta)
2008. dec. 9. 11:02
Megvettem a Természet gyógyász újságot elolvastam. Amióta tudok erröl a légzésről próbálok odafigyelni a légzésemre, és jobban vagyok, nem fújok egyáltalán, bár nálam csak asztma gyanut állapítottak meg, mivel hónapok óta köhögök és fulladok. De így hogy odafigyelek jobb! Ez vajon elég, vagy azon az ingyenes 1órán többet is megtudhatok? Mert az tuti hogy nem fizetek érte "semmit"!
2008. dec. 9. 00:08
A módszer lényege nagyon egyszerű, lélegezz kevesebbet éjjel-nappal, mondjuk feleannyit, mint eddig. (Ezt a légzési perctérfogatra értem, nem a lélegzetvételek számára.) A tanfolyam azoknak segít, akik ezt nem tudják megcsinálni. A buteyko.hu-n a "Tanfolyamok" menüpont alatt mindig megtalálod az aktuálisakat. Január 10-én, 11-én és március 14-én indulnak újabbak. Mindegyiket megelőz egy 1 órás ingyenes előadás. Ha nem csökkennek a tüneteid a tanfolyam végére, a teljes befizetett összeget visszaadjuk.
2008. dec. 8. 23:48

Jónak tűnik! (a tudományos magyarázat - co2 - rendben)

De...

1 óra ingyen (beetetés)

a többi (a lényeg) 75.000,-


ez egy kicsit gyanús, átverés.. lehúzás.. ???

4. gyöngyszemü (válaszként erre: 3. - Buteyko_terapeuta)
2008. dec. 5. 22:05
Köszi elfogom olvasni a természetgyógyász magazint. Nem kételkedek a módszerben mert amit láttam rola elég meggyöző volt, csakhát nemtudnék kiadni annyi pénzt, az első ingyenes meg gondolom nem ad elég információt. Mikor van ilyen tanfolyam?
3. Buteyko_terapeuta (válaszként erre: 2. - Gyöngyszemü)
2008. dec. 5. 19:41
Én tartom a tanfolyamot. 2009. elején megjelenik a könyvem, amiből elsajátíthatók az alapok. Addig is érdemes elolvasni a decemberi Természetgyógyász magazin 34. oldalán lévő 3 oldalas cikket a Buteyko módszerről. Aki kételkedik a módszer eredményességében, az jöjjön el vagy az ingyenes előadásra, vagy az egyik tanfolyam utolsó napjának végére, ahol találkozhat és beszélhet a már tünetmentes résztvevőkkel. Szívesen megszervezem.
2008. nov. 30. 21:48
Erre én is kiváncsi lennék! Láttam a kisfilmet rola, érdekelne, demint hírdetik ingyenes a tanfolyam, decsak az első óra :-(( aztután meg 75ezer. Az szép! :-((
2008. nov. 18. 17:27

Ismeritek a módszert? Vannak esetleg tapasztalatok is?

Köszönöm!:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook