Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az asztmások kapnak emelt családit és GYES-t? fórum

Az asztmások kapnak emelt családit és GYES-t? (tudásbázis kérdés)


2013. dec. 18. 15:48
Tegnap voltunk felül vizsgálaton.Nekünk kerek perec megmondta,hogy nem jár mert hogy 1 évben két alakalommal kórházi kezelésre nem szorult.Amire azt mondom hála az égnek,hogy a gyógyszerek segítenek és nem kell kórházban lenni kvázi én azért nem akarok pénzt kapni,mert a gyerekem beteg.Viszont ez az új törvény sokak levesébe beleköpött értem itt azokat akiknek tényleg sokszor beteg a gyereke(i) és még ezt a kis hozzájárulást is megvonják.Van aki pl.: csak úgy tudja a gyógyszereit kiváltani ,mert van közgyógy-ja.És azt azok b..szták el akik nem váltották ki a gyógyszereket csak a támogatásokat vették fel és a többi családot is jól csőbe húzták ezzel.Nekem is rengeteget beteg bár állíthatom,hogy rengeteget javult az állapota 3 éves korától-7 éves koráig de azért még így is 6 szor volt beteg szeptember óta és ebből 4-szer kapott antibiotikumot. :(.
2013. szept. 23. 13:44
Az én lányom is asztmás. Most volt felülvizsgálaton, a kezelő orvos azt mondta, csak a súlyosan asztmásak kapnak emelt családit.
2013. szept. 23. 12:13
Na,erre én is kíváncsi lennék.A lányom doktornénije azt mondta,hogy már felesleges kitölteni,mert úgysem jár.Viszont az egyik ismerősöm kisfia most lett asztmássá nyilvánítva,kaptak papírt,elküldték a MÁKnak,és már emelten kapta a családit.Szóval,tényleg annyi mindent hallani erről.Jó lenne már tisztában lenni a dolgokkal.Nekünk decemberben kell menni kontrollra,viszont nov.24-én lejár az előző évünk papírja.
4. Roza78 (válaszként erre: 3. - Jázmin2007)
2013. szept. 23. 12:08
Nem az orvostol fugg, o kitolti aztan a MAK-nal eldontik.
2013. szept. 23. 11:53
Akinek szerencséje van és olyan a dr nö és kitölti a papirt akinek meg nincs szerencséje az sajnos nem kapja meg mert ez sajnos most már csak igy müködik nem azt nézik hogy ki mennyire beteg
2013. szept. 23. 11:37
Ezt a szakorvos megmondja. Amúgy szerintem az asztmások tuti, és 100%-os utazási kedvezményt is.
2013. szept. 23. 11:31
Ki kaphat ki nem,mert én már semmit sem értek

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook