Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Bunkónak gondolhat vajon az osztálytársam? fórum

Bunkónak gondolhat vajon az osztálytársam? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2018. dec. 6. 12:15
Az a baj, hogy a suliban sosincs alkalmam megkérdezni. Egyébként aranyos, kedves srác, de nem igazán az esetem. Csak jófej szeretnék vele lenni, meg kicsit rosszul is érzem magam, hogy ő a hidegben sétál a sulihoz (kb 1 óra oda-vissza összvissz, kocsival 10-15 perc max), pedig van hely nálam, simán jöhetne velem is, ha már úgyis közel lakunk egymáshoz. Ha pl valakivel találkozok, aki utána vonattal megy haza, őt is szívesen kiviszem az állomásig, meg ilyenek.
15. Panna.33 (válaszként erre: 13. - Apeeng)
2018. dec. 6. 11:37

Nem értek egyet, mert ha spontánnak kellene lennie, akkor a gátlásos emberek sosem nyitnának, és még rosszabbul éreznék magukat.

Nyugodtan meg lehet tervezni, rá lehet egy ilyen, más szemében aproságnak tűnő dologra is készülni. A szándék a fontos, nem az, hogy hirtelen felindulásból, vagy előre kitervelten tesznek egy szívességet.

2018. dec. 6. 11:33
Én nem tudom, hogy annak tart-e, vagy sem, de nyugodtan felajánlhatod, hogy elviszed.
13. apeeng (válaszként erre: 1. - Gombocartur7)
2018. dec. 6. 11:31

a szívességnek spontánnak kell lenni, nem kell agyonszervezni..sem neten, sem a suliban megbeszélni. ha legközelebb olyan a szitu, hogy csak szólni kell neki, akkor tedd meg...persze nem úgy, hogy elektromos ablak le, oszt ordítva kérdezed, elviheted-e? ...hanem kulturáltan, kilépve a kocsiból kedvesen felajánlod, hogy elvinnéd...akkor kiderül, aminek ki kell derülnie..


hogy neked kocsid van, az csak üdvözlendő..használd, ha megteheted, élj vele, mert az már az életünk része.


(az apró szívességek erősítik a barátságot)

12. Mézes-Krémes (válaszként erre: 11. - Lapbarna)
2018. dec. 6. 11:23
Én 2006-ban
11. lapbarna (válaszként erre: 9. - Mézes-Krémes)
2018. dec. 6. 11:22
Ja, és '95-ben érettségiztem. :DD
2018. dec. 6. 11:20

Igazán szép gesztus lenne tőled, ha felajánlanád neki, hogy hazaviszed, amennyiben suli után úgyis haza tartasz.

Megkérdezheted tőled valamelyik szünetben is.

Amúgy úgy gondolom, hogy nem kell tartozni szívességgel a másik felé, hogy segítsd őt.

9. Mézes-Krémes (válaszként erre: 7. - Lapbarna)
2018. dec. 6. 11:20
Egy oszt. társamnak szintén volt anno. De csak egynek!
8. Mézes-Krémes (válaszként erre: 6. - Gombocartur7)
2018. dec. 6. 11:19

Ahhaaa! Hány éves vagy? Tetszik, mi?! :D


Legközelebb, amikor neten keresztül segít a háziban, akkor nyugodtan írd meg neki, hogy szívesen elviszed, ha szeretné. Teljesen jó ez így, meg úgy is, ha a suliban napközben felajánlod.

2018. dec. 6. 11:18

Off

Ha jól értem...

Gyakori az manapság, hogy a középiskolásoknak kocsijuk van? A mi időnkben még főiskolán is elvétve volt 1-2 embernek egy trabi, vagy zastava, skoda 120 sl.

On

2018. dec. 6. 11:14
A suliban óra után mindig siet haza, alkalmam sincs felajánlani neki. A másik meg, hogy nem szoktunk beszélgetni, a házikban is neten keresztül segített. Esetleg ott írnék neki és megkérdezném, ez így jó lenne? Vagy már alapból bunkónak tarthat? Amúgy én lány vagyok, az osztálytársam pedig fiú.
5. Mézes-Krémes (válaszként erre: 1. - Gombocartur7)
2018. dec. 6. 11:13

Nem értem a problémát! Ha szeretnél kedves lenni, akkor szólj neki, hogy szívesen elvinnéd, és ennyi.

Amúgy nem hiszem, hogy bunkónak tartana. Én pl. az ilyeneket pont letojom. :)

4. globus (válaszként erre: 1. - Gombocartur7)
2018. dec. 6. 11:07
Gyakran segített neked, és képes vagy elhajtani mellette kocsival szakadó esőben? Még jó, hogy le nem fröcskölöd. Legkevesebb, hogy felajánlod neki, hogy elviszed. Nem is értem, miért lehet ez gondolkodás tárgya. Ha elutasítja, az más tészta.
3. lapbarna (válaszként erre: 1. - Gombocartur7)
2018. dec. 6. 11:02
Biztosan örülne neki.
2. 4349951813 (válaszként erre: 1. - Gombocartur7)
2018. dec. 6. 11:00

Mindenképp megkérdezném tőle.

Ha nem segített volna korábban akkor is.

Biztos jól esne neki.

2018. dec. 6. 10:57
Ugyanabban az utcában lakom az egyik osztálytársammal, akivel csak köszönünk egymásnak. Én suliba kocsival járok, ő pedig gyalog. Van, hogy pont akkor indulok el suliba vagy jövök haza, mikor épp a házunk előtt megy el, szóval többször is látott már vezetni. Eddig nem ajánlottam még fel neki, hogy jöjjön velem kocsival, mert nem igazán szoktunk beszélni, viszont segített már nekem több háziban is. Ezért szerintem bunkónak gondolhat, vagy nem? Szívesen elvinném, nem nagy dolog, meg úgyis ugyanoda megyünk, és a barátaimat is szívesen fuvarozom (ingyen), ha pont útba esik. Csak ha ő is rendes volt velem, akkor én is jófej akarok lenni vele. A múltkor pl kicsit meg is sajnáltam, ugyanakkor végeztünk a suliban, és szakadó esőben, a hidegben ő gyalog, én pedig kocsival, és pont akkor járt a házunknál, mikor hazaértem.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook