Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Budapestre költözés fórum

Budapestre költözés (beszélgetős fórum)


24. rewt
2012. aug. 14. 08:09

Ezt is figyelmébe ajánlom annak, aki Budapestre költözik:

Budapesten átlagban egy évvel rövidebb az élet.

A szakemberek ezt a levegő minőség rovására magyarázzák, de bizonyára van még sok egyéb ami ezt befolyásolhatja...

2012. máj. 2. 22:59

Az utolsó megállapítással nagyon egyetértek :DD A többivel is persze, de szerintem érdemesebb úgy feljönni, hogy először egy ismerősnél/rokonnál laksz, míg biztos lesz a munkád, és addig személyesen is el tudsz menni megnézni a leendő lakásod/albérleted.

Amúgy az első pár nap káosz csak, utána minden beáll, főleg ha költöztél már vagy kolis voltál.

2012. máj. 2. 18:58

Szerintem ez a legfontosabb a lakásbérlés,emellett ha elmész dolgozni ne dőlj be a próbanapnak és lehúzásoknak, ennyi...


Amúgy minden ugyanolyan...kicsit az emberek defektesebbek :)

2012. máj. 2. 18:56

Szerintem nincs ebben semmi extra,mármint Pestre költözésben :)


Régen én is azt hittem annyira extra dolog de nem :)

Minden úgyanúgy müködik,gravitáció hasonló,a feszültség a konnektorban szintén,sőt ugyanaz a Nap süt.Ez humor volt...


A lényeg, hogy fontos, hogy kitől béreltek lakást, akivel bérled megbízható legyen, és tudjad fizetni, és megélni, ennyi....


Ha kivesztek egy lakást pl jól olvassátok el a szerződést, kauciót lehetőleg 1 havit adjatok,rögzítsétek szerződésben, hogy ezt milyen úton módon kapjátok vissza,mikor fizetitek a lakbért,beköltözéstől kezdve vagy azt követő dátumon.Kérjétek el a kiegyenlített közüzemi csekkeket,mert szeretnek kifizettetni olyat is ami nem tiéd...stb stb


Készítsetek fotót a lakás állapotáról, bútorairól.

Cseréljetek zárat,mert egyesek képesek bemászkálni...stb


És jól gondold meg kivel költözöl össze, hogy tudja fizetni a részét...

2012. máj. 2. 18:45
Énis felnézek néha :) Most lesz 1 éve, hogy felköltöztem úgyhogy van aki meséljen a kezdeti nehézségekről :DD
2012. máj. 2. 10:45
Ha megirod hogy mi a problémád, kérdésed biztos lesz itt valaki aki válaszol....
2012. máj. 2. 10:32
Van még itt valaki??? :)
2011. jún. 7. 12:08
Sziasztok! Nem tudom, van-e még itt valaki, remélem igen, mert úgynézki idén szeptemberben költözök fel egyetem miatt, és kicsit parázok hogy milyen lesz Debrecen után. Nincsenek fenn barátaim, csak akik majd az évfolyamról mennek fel. Ti hogy éltétek meg az első pár hetet? Még annyit, hogy valószínű albérletbe megyek.
2009. aug. 16. 11:46

Mi a Párommal már egy éve terveztük, hogy felköltözünk. Neki hamar lett is állása, így ő a haverjához költözött akkor fél évre. Én addig otthonról, neten kerestem megfelelő lakást. Én kinéztem, ő felhívta, elment és megnézte. Fél évbe telt mire találtunk megfelelő lakást. Jó helyen, jó lakás, és nekünk van egy cicánk is, akit sajnos a legtöbb helyen nem tűrnek meg. Mi 160 kilóméterről költözünk ide. Nem volt egyszerű. Barátok segítettek. Így nem kellett kocsit bérelni. Mi az egész addigi életünket hoztuk, egy saját lakásból.

Először én is féltem. Főleg, hogy én a moszkván szállok át munkába menet. Nem sok jót hallottam róla. Markoltam ám a táskámat:) Este én sem megyek ki egyedül az utcára.

Sajnos amit akkor találtam munkát, ott átvágtak. Most találtam egy jó kis helyet. Barátok? Könnyen lehet ismerkedni. Közvetlenek az emberek. Bár van kivétel. Közlekedés? Én szörnyen rosszul tájékozódom, de megoldottam. Eddig bárhova eltaláltam, még akkor is ha át kell szállni. Jó volt egyszer, hogy az ellenkező irányba szálltam fel. A belvárosban egymás után járnak a villamosok, buszok, hév, metró. Külvárosban ritkábban. Persze előfordulnak késések. Baleset miatt, vagy egyéb okokból. Én munkába menet 3szor szállok át. Villamos, metró, busz. Kitapasztaltam, hogy mikor kell elindulnom, hogy időbe beérjek.

Program az van mindig. Az első itt töltött hónapban minden hétvégén voltunk valahol. Ha más nem felfedezzük a főváros szépségeit. Margitsziget, vár, citadella...

Én nem bántam meg, hogy ide jöttünk élni.

2009. aug. 4. 10:57
Énis most költözök Budapestre Pécsről és nagyon parázok milyen lesz!!állás meg minden megvan de mégis,lakik valaki arrafele?:s
2009. júl. 14. 12:30

Köszi, hogy leírtad a véleményed! :)

Na,igen! Azt én is hallottam, hogy a 8. kerület elég veszélyes.Meg a 10.kerületet is jobb elkerülni. :)

Bevallom őszintén kolis nem szeretnék lenni, ott is idegenekkel laknék együtt, ráadásul ott egy szobában többen laknak. De nem rossz megoldás ez sem. Amúgy te milyen suliba jársz? Egyetemista vagy? Esetleg nem akarsz velem kivenni egy albérletet?:D Említetted, hogy nem sokáig fogod bírni a kolit.

13. a19f86804f (válaszként erre: 12. - Ildiko90)
2009. júl. 14. 01:31

Na én leírom a véleményem. Én megfogtam magam és felmentem kolliba. Egyik napról a másikra. Augusztus végén döntöttem el. Na 8 ker egy katasztrófa. egyedül ott féltem is este. Vannak jó bulik, ha gondolod jöhetsz velem bulizni. A sárga villamos, de utálom. 6-4es. Lassú csiga. Mindig elkéstem minden honnan. Metrónál meg akkor van cigi, ha valaki elé ugrott, akkor nem járnak. Mikor utoljára voltam 2-nél volt valami és a suliból is elkéstem. Mérgelődtem. Pesten a emberi felfogás is más, de jó fejek. Legjobb a éjszakai járat, mikor sok részeg alszik a buszon :D

Amúgy jó fent, de akkor ha van ismerősöd, amúgy meg nem. Nekem sokáig az volt a bajom, hogy nem volt. Most már elkezdtem gyűjteni :) Amúgy miért nem végzel el egy egy éves sulit és jöhetnél kolliba. Ingyen van és még meg ismernél Pesttel is. Én ezt tudom ajánlani. Szerintem még jobb is. Buli a élet a kolli. Albi az biztos nagyon drága... Ha albiba akarsz menni, először keress melót és utána költözz mert úgy éri meg. :)

2009. júl. 13. 13:21
Mások is leírhatnák Budapestről a véleményüket, tapasztalataikat! :) És az is érdekelne, hogy ki hogyan költözött fel, kapott-e valami segítséget...
11. ildiko90 (válaszként erre: 7. - Belle Morte)
2009. júl. 7. 19:38
Leírhatod bővebben, engem érdekel. :)
2009. júl. 6. 14:18

Sziasztok! Köszi a hozzászólásokat. :)

Nem jelentkeztem egyetemre, meg fősulira sem, de persze szeretnék még tanulni. De majd ha fent leszek, keresek valami sulit. Egyébként nem feltétlenül azért szeretnék Pestre költözni, mert olyan szép hely(bár biztos vannak nyugisabb helyek!), hanem mert ott több lehetőségem van, tanulás és munka szempontjából is! Itt, ebben a kis városban semmi lehetőségem nincs. Ráadásul a gazdasági válság miatt sorra szünnek meg a munkahelyek! Eleinte biztos, hogy nehéz lesz, meg szokatlan, de pár hónap alatt meg lehet szokni szerintem. Már kiskorom óta oda vágyom, mindig is nagyobb városban képzeltem el az életem. Egyébként az, hogy undorító, koszos és büdös lehet segíteni. Nem kell mindenhova autóval menni, és nem kellene szemetelni az utcán. Ezeken lehetne javítani. Ha esetleg tudtok olyan honlapot, ahol lakótársat lehet keresni azt is megírhatjátok. :)

9. Gligi (válaszként erre: 1. - Ildiko90)
2009. júl. 6. 06:10

Szia!


19 évesen rengeteg munkalehetőséget, nagy társasági életet, sok bulit, vidámságot , programot, szórakozást fogsz itt találni :-)

Én itt születtem és minden lehetőséget kihasználtam, de már lenyugodtam és vidékre vágyom :-)

Sok sikert és minden jót kívánok neked :-)

8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Ildiko90)
2009. júl. 5. 23:04

Szia! Valami jó baráttal költözz össze, mert nem mindegy kivel élsz egyfedél alatt.

Próbálj egy nyugis főbérlőnél egyedül egy szobában lakni, esetleg garzont bérelni.

A város nem rosszabb gondolom, mint bármelyik helyiség az országban. Itt is emberek élnek akik jók és rosszak. A belvárosi része csodálatos épületek egyvelegéből áll. Nyitott szemmel kell járni. Gondolom vabbak elhanyagolt , koszos, nem biztonságos lakótelepek, Kerület részek. azokat kerülni kell, és biztos akkor nem fogod megbánni. az emberek itt is nyitottak egymáshoz...csak kezdeményezni is tudni kell. Egy jókor elejtett mosóly, kedves szó csodákra képes.

Sok sikert Neked a budapesti élethez!

2009. júl. 5. 22:54
Én is megyek jövőre diploma után. :) Holnap bővebben, ha érdekel valakit. :)
2009. júl. 5. 22:41
Én csak suli miatt vagyok Pesten, de félek este egedül. 20 éves vagyok és egyedül tavaly felmentem csak haza jöttem, mert hiányzot mindenki, de vissza megyek, mert fent többre vihetem
2009. júl. 5. 22:35

Én is egy évvel ezelőtt költöztem Pestre "szerencsét próbálni" a Párommal. Undorító, koszos és büdös?? Meglehet. De meg lehet szokni. Nelem is furcsa a mai napig, hogy itt mennyire idióta bunkó emberek laknak. Tisztelet a kivételnek. De hol nem? Csak itt többen laknak mint egy kis városban. Szmog az van rendesen. De nincs nagyobb kosz mint Veszprémben. Ide általában nem a város szépségéért költöznek az emberek. Ha nem a jobb élet reményében. Ha mi nem lépünk tavaly, akkor már a híd alatt laknánk. Az tuti. Mindketten munkanélküliek lennénk. Én is egy kis városból jöttem ide, de nem bánom egy percig sem. Senkit nem ismertem itt jó ideig. Féltem a közlekedéstől, a sok hajléktalantól és cigánytól. Persze melót hamar találtam, de ott jól át is vágtak. De mára vannak barátaim, igaz a munkatársaim is ők. Imádom a munkám, hogy itt mindig van valami program.


Szóval vágj bele nyugodtan. Nem lesz egyszerű lehet, de idővel megéri!

4. gabcsyka (válaszként erre: 3. - Bebekriszti)
2009. júl. 5. 22:29

Szia! Az én szüleim is szabolcsi száramzásúak....

de abból, hogy jó levegő, meg nyugis vidéki élet, nem biztos,hogy meglehet élni......

Azt be kell látni, hogy itt a lehetőségek lényegesen nagyobbak, mint mondjuk Szabolcsban...

Mellesleg ha utálsz itt élni, miért teszed???

3. bebekriszti (válaszként erre: 1. - Ildiko90)
2009. júl. 5. 22:22

Jól meggondoltad? Ez egy undorító,zsúfolt,elmebeteg,stresszel teli város....Én itt születtem,de minden vágyam,hogy vidékre költözhessek...Igaz anyukám is be volt sózva 18 évesen és Szabolcs megyéből egyedül feljött a fővárosba,hogy "szerencsét próbáljon..."

Itt ment férjhez,de nem tagadhatja le hogy vidéki,nem is akarja,szereti a szülőfaluját és mindíg vissza vágyik oda..Gyerekkoromban minden nyarat a Tiszánál töltöttem....sokkal normálisabbak ott az emberek!!!! Nem tudom miért ragaszkodnak a vidéki lányok Pesthez??!! Undorító! Utálok itt élni ! Majd megtudod Te is !!!.....

2009. júl. 5. 22:18
Szia én költözök vissza Pestre de kolliba, de nem sokáig fogom bírni így lehet hogy albiba megyek. Majd. Egyetemre fogsz járni?
2009. júl. 5. 22:14

Sziasztok!


19 éves, hajdúnánási lány vagyok. Most érettségiztem és a továbbiakban Pesten szeretnék lakni.Sajnos nem lakik ott egy rokonom se, így arra gondoltam, hogy lakótársat keresnék, lehetőleg olyan valakit, aki szintén nem ismeri Pestet és Hajdú-Bihar megyében lakik. Ha 2-3-an mennénk fel, megosztanánk a költségeket. Így legalább egyszerűbb lenne. Szerintem...

Azért hoztam létre ezt a topikot, hogy hátha találok itt olyan valakit, akinek hasonló tervei vannak. Vagy ha esetleg tudtok olyan fórumot vagy honlapcímet, ahol lehet lakótársakat keresni azt is szívesen várom. Írjatok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook