Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vidékről Budapestre utaznék, mi lenne a legolcsóbb megoldás? fórum

Vidékről Budapestre utaznék, mi lenne a legolcsóbb megoldás? (tudásbázis kérdés)


2013. márc. 7. 16:11
És az M7 bevezetésétől sincsen messze, autóval.
2013. márc. 6. 17:12

No a nagy marhaság az, hogy tegnap nem jutott ezsembe: ha leszűálltok a vonatról Kelenfüöldön, akkor közellebb is vagytok a Törökbálinti úthoz!!!

Nézem a térképet máris, de még csak nemrég értem haza.

2013. márc. 6. 08:57

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!! :-))

Még várni kell egy eredményemre, hogy az is jó legyen. Úgy mennénk csak. Elvileg az első időpont, amikor menni kéne (akkor a férjemnek is) az március 19.-e 12 órára. Akkor két és fél három órát biztos ott kell maradni. A többi csak az azt követő héten indulna. A következő időpontot meg előre nem is tudom. Be kell telefonálnom majd és vagy aznap vagy kövi napra hív be (attól is függ, hogy van a hétvége, mert akkor nincs). Egyszer már voltunk ott kocsival (csak aki vitt az jól megbonyolította az utat). Azt tudom, hogy az m7-ről kell letérni Gazdaréti lejárónál és ott egyenesen Gazdagrét felé. Át valami lakótelepen és ott a Törökbálinti út bal oldalán van. Csak először nem erre mentünk, nem tudom, hogy miért. Még van egy lehetőségem, ma majd kiderül.

2013. márc. 5. 22:34
Most megyek aludni, holnap délután jövök, és megbeszélgetjük.
2013. márc. 5. 22:15
Megnéztem, 160 Ft/km, nagyjából, és vissza ugyanannyi...ha már egy párszor mennie kell, sokkal jobb a majdnem házhoz vivő busz!
19. Regin_a (válaszként erre: 18. - Guruljka)
2013. márc. 5. 22:13

Igaz


[link]

18. Guruljka (válaszként erre: 16. - Regin_a)
2013. márc. 5. 22:11

Nem tudom, mennyi most a taxi, de a busz olyan 20 percig megy odafelé nagyjából! A fiam kollégiuma is majdnem ott van, nem mernék taxiba ülni.

Főleg, hogy tájékozatlan utassal megcsinálják a taxisok, hogy kerülővel viszik oda!

2013. márc. 5. 22:10

No ennél egyszerűbbet nem nagyon lehet!!!


Leszállsz a vonatról a Déli pályaudvaron. A 139-es autóbuszra kell felszállnod, a széles és forgalmas Alkotás utca túloldalán. Még a peronról látod az aluljárót is, és bárki megmondja, hogy Gazdagrét felé hol találod a buszmegállót.

Elmész vele odáig, ahol a klinika térképén a kis piros zászló van, a Gazdagréti tértől kell kicsit visszafelé menned. Az épületet a képről megismered, mert a többi inkább lakótelepi panelház, ha jól tudom.

Ha bizonytalan vagy, a sofőr segíteni fog, hogy a Törökbálinti útnál szállj le.

Az a rész nem nagyon forgalmas, nincs mitől félned.


Mikor kell menned? Privátban is megírhatod!

2013. márc. 5. 22:03
Déli pu. és taxi, semmi pénz
2013. márc. 5. 21:55
Nem olyan vészes, keresem az útvonalat!
2013. márc. 5. 21:54
Velencéről mennék és a Dévai klinikához kellene mennem (a Törökbálinti úton van).
2013. márc. 5. 21:34

Kérdezem, kérdezem...de lehet, hogy már alszik.

Holnap is idenézek.

12. Regin_a (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2013. márc. 5. 21:26

Hát kérdezd!

:)

2013. márc. 5. 21:23

Én inkább azt kérdezem, Pesten hova kell mennie.

Hogy honnan érkezik, az a pályaudvar miatt fontos.

10. Regin_a (válaszként erre: 5. - Ffda657edd)
2013. márc. 5. 21:04

Olcsóbb vonattal, meg amig vizsgálnak parkolópénzt kell fizetni

Ne félj Bp-töl

Pályaudvar, ott meg fogsz egy taxit és házhoz visz

Honnan jönnél?

2013. márc. 5. 20:44
Az oszkárhoz még annyit, hogy gyors és sokkal olcsóbb mint bármelyik :)
2013. márc. 5. 20:43
Hálás köszönetem neked is!
2013. márc. 5. 20:43
Neked is nagyon szépen köszönöm! :-)
2013. márc. 5. 20:42
Köszönöm szépen! Megnézem! :-)
5. ffda657edd (válaszként erre: 3. - Zzmm)
2013. márc. 5. 20:42

Köszönöm, hogy írtál!

Hát nem nagyon jönnének velem. Meg nagyon rosszul tályékozódom. :-(

Ha lenne, akivel el tudnék menni, anyósom vigyázna a gyerekre addig itthon. Csak ha rá tudnánk venni, hogy vezzesen Pesten is (ott nem akar, mert nem ismeri), akkor kellene elvinni őt is. Akor meg, amíg engem vizsálnak stb. kint vigyázna rá.

4. ffda657edd (válaszként erre: 2. - Regin_a)
2013. márc. 5. 20:39

Szia!

Köszönöm, hogy írtál!

Hát én nagyon nem tályékozódom jól még térképpel sem. Biztos, hogy egyedül nem mernék felutazni.

Bármi érdekel (már ha létezik még egyéb lehetőség). Igazából kocsi is lenne, csak nekem nincs jogsim. A férjem meg sajnos nem tud eljönni szabira minden alkalommal. Örülünk neki, hogy azt sikerül megoldani, amikor neki is muszály ott lennie. (Ő sem örülne neki, ha egyedül utazgatnék fel.).

3. zzmm
2013. márc. 5. 20:36

Szerintem is a vonat a legjobb. Első alkalommal kérj meg valakit, hogy elkísérjen. Jobb úgy, ha nem vagy egyedül.. Megfigyeled merre és hogyan kell menni és legközelebb már egyedül is menni fog.


Ha viszed a kisfiad, tudsz családi kedvezményű jegyet is venni a vonatra (33%)..

2. Regin_a (válaszként erre: 1. - Ffda657edd)
2013. márc. 5. 20:26

Mi az hogy vonattal nem?

Térkép, kiszállsz az állomáson és tájékozódsz, kérdezel

De akár itt is elmondjál, melyik pályaudvarrol hova , mivel a legjobb.


Ha nem ez, mi az elképzelésed?

2013. márc. 5. 20:22

Sziasztok!


Az a helyzet, hogy lombik előtt állunk. Aki vitt volna Pestre, az még sem jön össze. Ugye, ha megkezdjük a stimut, akkor kétnaponta mennem kellene uh-ra. Anyósom és a féjrem sajnos kilőve. Rokonok messze laknak. Ismerőst is megkérdeztünk, de sajnos az sem megoldható. Totál nem ismerem Pestet úgy hogy vonattal fel sem mernék menni. Ráadásul van egy kisfiam is, ha nem lenne aki vigyázzon rá őt is vinnem kéne. Már elkeseredésemben taxira is gondoltam, de az meg írtó drága lenne. Létezik erre valami jó megoldás? Előre is köszönöm a segítséget minden kedves hozzászólónak!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook