Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bővölő nagycsalád, harmadik, negyedik, ötödik babát tervezők. :) fórum

Bővölő nagycsalád, harmadik, negyedik, ötödik babát tervezők. :) (beszélgetős fórum)


26. Vikianyu (válaszként erre: 25. - Ea18323f82)
2021. márc. 5. 03:46

Kedves Zia2013!

Örömmel.olvastam a soraidat, minden egyes szavaddal egyetértek. Mi pár héten belül válunk 4 gyerekes családdá, és mindig is szemlélve figyeltem a többgyermekesek nevelési stratégiáját. Én is, a férjem is egykék vagyunk, de ebből inkább csak hátrányunk van, főleg felnőttként. Testvér nélkül az élet számomra olyan, mint a jobb kar a bal nélkül, vagy mint apa/anya nélkül felnőni. Teljesen más értékrendet kapnak a tesósok, mint az egykék, amit - ha a szülő ügyes - jobban tudnak kamatoztatni az életben, mint az anyagi javakat, amik ma még vannak, holnap már nem biztos.

Szóval ha jársz még errefelé, kíváncsian várom, milyen az életetek az 5. gyerkőc után :-)

25. ea18323f82 (válaszként erre: 24. - Ádok)
2021. jan. 26. 16:01
Kedves Ádok! Remélem jól vagytok! Mi már azóta öt gyereket nevelünk, 1 éves a legkisebb. :)
24. ádok (válaszként erre: 23. - Ea18323f82)
2019. jan. 28. 14:11
Sajnálattal olvasom,hogy nem irsz többet,mert kiváncsian olvastam volna arról,ami nálad már működik,de mi még csak készülünk rá.
2019. jan. 27. 08:44
Sziasztok! Részemről lezártnak tekintem ezt a fórumot. Nem az volt a célom, hogy itt majd mindenki kifejtheti a véleményét a nagycsaládról, főleg most a negatív véleményekre gondolok. Mint mondtam, egy kis beszélgetős közösséget szerettem volna, gyermeknevelésről, babatervezésről, babavárásról. Nagyon határozottan mondom, egy gyerekes tróger anyuka is van bőven, meg sok gyerekes is. Értse már meg mindenki, ez személyiségfüggő, nem azon múlik, hogy hány gyereket nevelünk!!!!!
2019. jan. 24. 12:25
Sziasztok! Az èn volt anyosom 4 gyereket szült 6,5 èv alatt.Neki igy volt kèn,kènyelmes 20 èvesen szülte az elsöt ő a volt fèrjem.Vállakozásuk volt,de nagyvan letojta a gyerekeit.igaz most fözött ennyi munka apuka vásárolt be takaritott munka mellett mèg most is dolgozik 77 èvesen.Mama meg otthon mereszti magát 20 èves kora óta.Ő idèn lesz 70 èves.igaz a 3 gyereknek van diolomája,de ez sem az ő èrdeme volt.
21. ádok
2019. jan. 24. 09:52
Sziasztok!Mi most várjuk a negyedik gyermekünk és nem csinálnám másképp.Mindegyik gyermekemre szánok külön időt,ez beosztás ideje is.Szeretetben élnek és amire a koruknak megfelelően kell,az meg is van nekik.Azzal nem értek egyet,hogy mindent a fenekük alá tegyünk,mert meg kell tanulniuk a munka értékét,már most is megvan mindegyiknek a kicsiny feladatuk.Megtanulják azt is hogy együtt kell működniük egymással és mindig ott lesznek egymásnak.
2019. jan. 22. 15:31
Természetes, hogy kevesebb idő jut külön-külön a gyerekekre, mintha csak egykém lenne. Kicsik itthon vannak, oviba sem járunk, csak 5 éves kor után, "nagyok" már iskolások (1. és 3. osztály), de ők sem napközisek, mindenki itthon van délutánonként. Sokat tanulok velük és még rengeteget játszunk is közösen. Persze, van, hogy szalad a ház... Olyan is van, hogy délben nincs "rendes" ebéd, csak összedobok egy melegszendvicset salátával. Kompromisszumokat kell kötni. Pl. nagyon keveset vagyok online, most egy picit itt, eredetileg azért, mert szerettem volna egy nagycsaládos beszélgetős közösséget, bár kicsit más irányban indult a beszélgetés... Nincs fb. vagy insta. profilom stb. Így kevésbé aprózom szét az időmet, (valójában, vagy helyesebben számomra) felesleges dolgokkal. Viszont minden este mesélek, olvasok a gyerekeimnek. De kétségtelen, hogy az idő és figyelem megoszlik, jelenleg nálunk négyfelé (+ a férjem :) ). Viszont a gyerekek is rengeteg szeretetet és törődést nyújtanak egymának... Ez nagyon jó érzés számomra. Remélem ez a kapocs kitart egész életükben. :) Náunk a mérleg mindenképp pozitív. De ez nyilván személyfüggő. sokan gondolkoznak és nevelnek hozzánk hasonlóan. Láttam már én is olyat, hogy születnek rakásra a gyerekek és semmi törődést sem kapnak. De olyat is láttam, hogy egy szem gyerekével nem törődött az anyuka, inkább az élettársait cserélgette... Ez szerintem nem teljesen attól függ, mennyi gyerek van a családban. Inkább attól, kinek mi a fontos.
19. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 16. - Valakivagyok1984)
2019. jan. 22. 09:37

Én nem provokàltalak.Azért kérdeztem mert van az ismerőseim körében egy anyuka akinek 5gyereke van és szeretethiányos a kislány akit ismerek mert a sok gyerek mellett nincs eleg ideje kellőképpen foglakozni vele.

Ha ez nalatok nem igy van ne vedd magadra a kérdést.Ennyi.

Én ezt tapasztaltam nem rég.

2019. jan. 22. 08:53
érzelmileg elhanyagoltak - elírtam.
2019. jan. 22. 08:52
Az ismerősi körömben van, akinek egy gyereke sincs. Jóban vagyunk, sokat beszélgetünk, férjezett lányról van szó, de ők nem szeretnének gyereket, inkább egymással foglalkoznak és kutyákat tartanak. Van olyan ismerősöm, akinek egy gyereke van, nem is akarnak többet, ők így boldogok. Sosem provokálom őket értelmetlen kérdésekkel. Tiszteletbe tartom a döntésüket, nem gondolom, hogy "gyenge értelműek" lennének és ne tudták volna átgondolni a dötésük okait. Remélem értitek, miért írtam le ezeket... Azt gondoltam, beszélgetünk anyaságról, babatervezésről, stb. Attól függetlenül, ki hány gyereket tart ideálisnak. Ehelyett kicsit olyan, mintha azt várnátok, lássam már be, hülyeség a nagycsalád, mert a gyerekeim szegények lesznek, érzelmileg elhanyagoltam, nem mellesleg mi szülők is kinyúlunk közben idegileg.
2019. jan. 22. 08:31
Bocs az elírásért sietek
2019. jan. 22. 08:31
Persze az albérletre is értem azt..az ugyanannyira megfizethetetlen mint a lakas..xegy mcdonalds-os munkabol nem lesz penz alberletre.Márpedig gondolom egyetem mellet nemtudom majd 12órat dolgozni,hogy több penze legyen.
2019. jan. 22. 08:29

És úgy érzitek megfelelő figyelmet tudtok szánni az összes gyerekre?

Ugyanannyit tudtok foglalkozni mindegyikkel?Ha bànatosak van idődök akár fél órát is beszelgetni eggyel a többi 3 mellet?Nincs szeretethiányuk?

A lakas kérdésben nem fogunk egyet érteni.Igenis szükséges és tanulás mellet ha dolgozik se lesz saját lakása amikor már most az egekben vannak az árak.

13. ea18323f82 (válaszként erre: 11. - Élaanya)
2019. jan. 22. 08:16
Élaanya nagyon egyetértek. <3
2019. jan. 22. 08:14

Sziasztok! Kicsit meglepődtem a hozzászólásokon, valamiért az az érzésem, nem egészen ért célba ez a fórum...

Úgy gondolom, mindenki annyi gyereket szüljön, amnnyit "elbír", ez a saját döntése. Anyagiak... Kinek mi az elég... Eddig egyszer voltunk családostul állatkertben (csak mert írtátok), játszóházba ha rajtam múlik egyszer sem mennénk, oda nagyszülők vitték el párszor a gyerekeimet. Vannak olyan dolgok, amik nem kerülnek sok pénzbe. Mi túrázni járunk. A gyerekeink nagyon élvezik. Úgy neveljük őket, hogy tudniuk kell, valószínűleg nem rakunk majd lakást és autót a fenekük alá. Helyette tanítjuk őket. Nem csak iskolában, itthon is, még angolul is... Férjem és a testvére sem kapott segítséget otthonról, mégis megállnak a lábukon.

2019. jan. 22. 08:14

Sziasztok! Nekem három és fél hónapos a negyedik gyerkőcöm. Nem gondolom, hogy felelőtlenek lennénk. Nyilván nem kap lakást kezdésnek egyikük sem. De én sem kaptam pedig egyke vagyok. Egyetem mellett dolgozniuk kell majd, hogy előteremtsék a feltételeket. Fontos, hogy megtanulják a munka értékét és ne csak a sült galambot várják.

Programokra megyünk és tudjuk,hogy a belépő nem lesz olcsó. Ahogy az étterem vagy a nyaralás sem, de mondhatnám a különórákat vagy a cipőboltot. De mi ezekre költünk és nem iszunk vagy dohányzunk.

Nincs annál jobb mint, amikor este beülünk a nappaliba és mesét olvasunk meg kikérdezzük a másnapi leckét és örülünk annak, hogy együtt lehetünk. Vagy, amikor a legnagyobb elmagyarázza a matekot a kisebbnek, mert én éppen szoptatok. Lakást nem kapnak a gyerekeim, de megtanulnak közösségben élni és azt, hogy hogyan kell odafigyelni egymásra, hogy együtt erősebbek mint külön és nem csak ő egyedül számít hanem a többiek is. Ezek az értékek kiveszőben vannak sajnos a törtető világunkban.

De tetmészetesen vannak rosszabb napok, amikor közel sem idilli minden. Amikor úszik a lakás, ők veszekednek én pedig hulla fáradt vagyok. De ha újra kezdhetném is vállalnék ennyi gyereket és nem tartom kizártnak, hogy még egy kismanót bevállaljunk.

10. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 9. - Valakivagyok1984)
2019. jan. 22. 07:32
A csak nem biztos eleiras
9. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 5. - Unom)
2019. jan. 22. 07:31
De biztos sokan szülnek úgy csak nem biztos.Mi ezt szeretnénk nekik megadni nekik,mégse ugy nezzen ki a dolog ha költözni akarnanak csak az utca maradna nekik mert egy alberletet nemtud fizetni es az nem is olyan mint a sajat.
8. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 4. - Amaunet)
2019. jan. 22. 07:28

En is ezen gondolkodtam nekunk a 2 is nagy fejtörés,hogy lakast kell nekik venni meg normalisan tanittatni és ha csak a jelent nezzük:

Állatkerti,jatszohazi belépő,nyaralas

Ha ennel több gyerek lenne allandoan itthon ülnènk.Én ezek miatt se vállalnék többet.

2019. jan. 22. 07:19
Jogos kérdések.
6. Amaunet (válaszként erre: 5. - Unom)
2019. jan. 22. 06:04
Kérdéseket tettem fel.
5. unom (válaszként erre: 4. - Amaunet)
2019. jan. 22. 00:41
Aki nem fog tudni a gyerekének lakást venni, az ne szüljön?
2019. jan. 22. 00:38

Egy ismerősöm most várja az ötödiket.

Szép és jó dolog a támogatás, az adókedvezmény, a családi pótlék és egyebek, a nagy család, nagy szeretet.

De meddig fog tartani? Hogyan fognak továbbtanulni, ha nem lesz támogatás? Hogyan kezdik majd az életüket? Albérletben?

2019. jan. 21. 22:50
Egy kisfiam van! Soha nem vállalnék többet... Néha párom 2 fia ittvan nálam, de kb. 30 perc és kiakadok 😂
2019. jan. 21. 18:15

Nekem ugyan 2 van és ha fizetnének se szülnék többet,mert tuti a zártosztályon kötnék ki 😁de mindig is érdekelt,úgyhogy most megkérdezem ha nem akarsz ne valaszolj.

Tèged ilyen stabil idegrendszerrel áldott meg az élet?Szóval,hogy lehet ennyi gyerekkel bírni anélkül,hogy nap végén a hajadat tépd?

2019. jan. 21. 15:41
Sziasztok! 4 kisgyermek boldog anyukája vagyok. Nagyon várjuk, mikor érkezik egy újabb kis élet a családunkba. Örömmel beszélgetnék nagycsaládos, további gyermekvállalást tervező anyukákkal, de akár első babát tervezők is jöhetnek nyugodtan.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook