Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Botrányos BKV-ellenőrök! fórum

Botrányos BKV-ellenőrök! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
38. Donyta (válaszként erre: 19. - Nyuszkata)
2008. jan. 18. 08:58
Bocsi, de nem mehet egyedűl ki dolgozni. Csak csapatban mehetnek, viszont ha nem kell mindegyiknek sortűzfalat állniuk akkor elég amennyien felállnak. A másik járműre átszállva már a követekező csapt indul be. Ezt megegyezés és begyüjtés miatt osztják fel maguk között. Meg vannak olyan napok is amikor egy csapatot ráállítanak egy forgalmas járatra és muszáj nekik egész nap azon az egy járművön célellenőrzést tartaniuk. Ez egyfajta felmérés is az utasok számára és a bliccelők száma miatt is! Nincsenek olyan sokan, mint amennyinek látod őket, csa a fejesek osztják be őket a forgalmasabb helyekre.
37. virgilius (válaszként erre: 34. - Ccd9bb7d17)
2008. jan. 18. 08:58
Velem sem bunkóztak személy szerint, mondjuk kedvesek sem voltak, viszont az egyik ismerősömet úgy bokán rúgták, hogy az csak na. Érdekes módszerek. :S
36. e71af41436 (válaszként erre: 19. - Nyuszkata)
2008. jan. 18. 08:58

a befizetett adódból az ellenőr nem kap fizetést.az másra megy el.

de egyébként,persze most sértetten érzed magad,mert meg akart büntetni(jogosan,hisz nem volt nálaad az utazásra jogosító jegyed,bérleted)és nem mondta el a z összes alternatívát.de majd holnap talán másként látod az egészet.ellenőrök kellenek,mert engem sokkal jobban dühit az,hogy valaki bliccel.

35. virgilius (válaszként erre: 23. - Donyta)
2008. jan. 18. 08:57
Nem akarná senki ingyen használni a BKV-t, ha reálisak lennének az árak. Egy négytagú családnak jelenleg Bp-en magasan jobban megéri autóval járni, mint megvenni 4 db bérletet! Így hogy legyen az ember környezettudatos???
34. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 25. - Virgilius)
2008. jan. 18. 08:56

talán mert ők sem találkoznak kedves utassal...érdekes velem nem bunkóztak még,pedig bizony volt hogy nem volt nálam a bérletem és be kellett mutatnom,vagy ép megvettem,ugrottam fel a buszra,de időm nem volt már ráírni a nevem...nos ekkor okosítottak fel,hogy jobban járok ha "nincs nálam" kevesebb a bünti:)

ha valaki bunkón szól vissza ők sem kedveskednek,gondolom ezt szokták meg

33. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 25. - Virgilius)
2008. jan. 18. 08:56

talán mert ők sem találkoznak kedves utassal...érdekes velem nem bunkóztak még,pedig bizony volt hogy nem volt nálam a bérletem és be kellett mutatnom,vagy ép megvettem,ugrottam fel a buszra,de időm nem volt már ráírni a nevem...nos ekkor okosítottak fel,hogy jobban járok ha "nincs nálam" kevesebb a bünti:)

ha valaki bunkón szól vissza ők sem kedveskednek,gondolom ezt szokták meg

32. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 25. - Virgilius)
2008. jan. 18. 08:56

talán mert ők sem találkoznak kedves utassal...érdekes velem nem bunkóztak még,pedig bizony volt hogy nem volt nálam a bérletem és be kellett mutatnom,vagy ép megvettem,ugrottam fel a buszra,de időm nem volt már ráírni a nevem...nos ekkor okosítottak fel,hogy jobban járok ha "nincs nálam" kevesebb a bünti:)

ha valaki bunkón szól vissza ők sem kedveskednek,gondolom ezt szokták meg

31. virgilius (válaszként erre: 30. - Virgilius)
2008. jan. 18. 08:56
Mindenesetre jól álcázzák, az ellenőrökkel együtt. :(((
30. virgilius (válaszként erre: 27. - Donyta)
2008. jan. 18. 08:55
Ezek után már csak az lehet a következő, hogy a parkolótársaságok ellenőrei is érettségizettek.
29. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 23. - Donyta)
2008. jan. 18. 08:54

ne nekem mond éán értem:))))


igazad van és ez is csak egy munka,mi közben utálja őket mindenki....másrészt az a dolog,hogy hajléktaélannak néznek ki?no majd ráírják a homlokukra hogy ellenőr vagyok!!!!van aki bizti igénytelen egyébként is,de az elvegyülés az egyik lényeg....volt nőci aki bevásárlócekkerből rántotta elő a karszallagot egy alkalmas pillanatban....szóval úgy kellene kinézni mint az átlagos utazó közönség:))

28. virgilius (válaszként erre: 23. - Donyta)
2008. jan. 18. 08:54
Donyta, ne röhögtess ezzel az érettségivel...
27. Donyta (válaszként erre: 16. - Virgilius)
2008. jan. 18. 08:53
Az már nagyon rtégen volt! Ma már, azaz évek óta kötelező a minimum érettségi. És még mellette olyanokat tanúlnak bent ami nem könnyű és nem érdekes mások számára. Ha ott bukuk, már nem is felelhet meg.
2008. jan. 18. 08:53

Haladunk a rendőrállam felé tényleg!!!

Inkább tennék olcsóbbá az utazást, ahelyett még 11%-al emelnek. A költségvetést ne innen foltozzák! Meg az a sok korrupt ember, akik állami cégeknél vezető beosztásban vannak, tisztelet a kivételnek.

25. virgilius (válaszként erre: 22. - Ccd9bb7d17)
2008. jan. 18. 08:52
Aki bunkó, az is valószínűleg azért, mert felbosszantják őket a kedves utasok - tény, hogy van, aki meg velük szemben agresszív. De azt be kell lássuk, kedves ellenőrel nemigen találkozni. :P
24. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 19. - Nyuszkata)
2008. jan. 18. 08:51
ezt most komolyan mondod?valószinü szükség van rájuk....a fizetést valahogy én nem sajnálom azoktól akik munka után kapják,mindegy mit dolizik.....a dolgozni nem akaróktol igenis sajnálom a segélyt,és itt most nem a sok munkanélkülit értem,hanemszó szerint,azokat akiknek eszük ágában sincs melózni....
23. Donyta (válaszként erre: 12. - Ccd9bb7d17)
2008. jan. 18. 08:51
Minimum érettségi kell hozzá, de ha több van az csak jobb. A fizetés valóban egy alap és a mellé szerzett pótdíj folyamatok %-os juttatása, ezért is kell hajtaniuk a pótdíjakat, hogy legyen megélhetési alapjuk. A másik, hogy elinduláskor van egy összeg a anpi élelemre kiadásra mit rögzíteni kell. Du, vagy műszak végén elszámoltatások vannak és ellenőrzések. Ha kevesebb a pénz vagy több már kételyek azaz bukta van. Jobban figyelik az illetőt,és ha több alkalommal is előfordúl akkor vége a bizalomnak. Ja és a saját pénzét is és a bevételt is külön kell tartaniuk, napi ellenőrzéseik során. Mert tudni kell, hogy munkamenet közben is vannak reviziók! Sokjan ezeket a pótdíjazásokat büntetésnek mondják, pedig ők nem büntetnek, csak pótdíjaznak, és ez a munkájuk. Az hogy nem tetszik senkinek, ez már más tészta. A boltban ha vásárolunk azért is fizetünk, ha lopunk ott büntetés a vége! Ha akocsink nem megy üzemanyag nélkül, hát tankolnunk kell és azt sem ingyen, akkor a BKV-t miért lehetne ingyen használni??
22. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 17. - Virgilius)
2008. jan. 18. 08:49
tiniként mindíg szidtam őket,noha volt bérletem....azótta kicsit felnőttem...a bunó embertnem szeretem és az nem csak ellenőrök között van,viszont ők is emberek és nem rosszabbak mint más...úgy általában...szerintem...
21. dundy
2008. jan. 18. 08:47
A rendőrök sem különbek a zéro toleranciájukkal. Egy nap 2 olyan esetet láttam csak.Pl: piroson átmennek megkülönböztetett jelzés nélkül,a másik, hogy a belső sávból, ami balra kanyarodik, onnan kanyarodtak jobbra,szintén jelzés nélkül. Mégcsak nem is indexeltek.OFF!
20. virgilius (válaszként erre: 18. - 4fb920abf7)
2008. jan. 18. 08:47
A kettő nem zárja ki egymást. :P Max annyit mondhatunk, jobb ellenőrnek lenni, mint munkanélkülinek. Mert lakást aligha tudnak venni abból a bérből. :(((
2008. jan. 18. 08:46

Még az is tetszik, hogy öt ellenőr megszállja a buszt és abból csak kettő dolgozik! Az én befizetett adóinból tartják el őket.

Felháborító! Minek ez a rengeteg ellenőr!

Volt olyan, hogy a 173-on kétszer nézték meg ugyanazon a járaton a bérletem. :(

2008. jan. 18. 08:46
Jobb ellenőrnek lenni mint hajléktalannak.
2008. jan. 18. 08:45
Azért szidjuk őket, mert sokszor iszonyú bunkók, sőt brutálisak. Főleg ha csapatban vannak.
16. virgilius (válaszként erre: 14. - Donyta)
2008. jan. 18. 08:44
Már hogyne vennének...
15. virgilius (válaszként erre: 12. - Ccd9bb7d17)
2008. jan. 18. 08:44
Hát többségében nyolcosztállyal, igen. Elég csak rájuk nézni - jó előítéletesen hangzik, de a pestiek tudják, hogy miről beszélek. Kb mintha a hajléktalanok vennék fel a karszalagot. Vagy lehet, hogy sokan köztük tényleg azok. Tisztelet a kivételnek, mert tényleg akadnak átlagos, normális kinézetű ellenőrök is, ők nyilván nem találtak jobb állást, azért csinálják ezt.
14. Donyta
2008. jan. 18. 08:42
8 általánossal már régen nem vesznek oda sem fel senkit! Ki dolgozott már ellenőrként, hogy ennyire őket kellene szídni? Az idegmunka ami vele jár, abba belegondolt már valaki? Vannak persdze olyan emberkék közöttük akik simliskednek, de melyik munkahelyen nincs ilyen? Ahol valamit el lehet tenni azt el is teszik. Ha elkapják, hát szar ügy, mennie kell...
13. virgilius (válaszként erre: 6. - Nyuszkata)
2008. jan. 18. 08:40
Hát úgy értelmezem a szöveget, hogy vagy kifizeted a helyszínen a hatezres pótdíjat, és ha utólag bemutatod a bérleted, visszaadják a felét, vagy ha nem fizeted, akkor elindítják az eljárást a 12ezer ft behajtása irányában, de ha bemutatod a bérleted, akkor "csak" 3000.
12. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 10. - Nyuszkata)
2008. jan. 18. 08:40
mert az ilyen helyeken csak nyócosztállyal doliznak?nem hiszem...és őket is ellenörzik....az a prémium meg sokszor csak jól hangzik,de mire megkapja az ember!!
11. Donyta (válaszként erre: 6. - Nyuszkata)
2008. jan. 18. 08:39
Azért mert erre kapják a százalékos elszámolásokat. Minél több a pótdíja főleg a helyszínen fizetett, ők erre kapnak plussz juttatásokat. Erre hajtanak, hogy legyen miből megélniük. A másik az, hogy ha ő nem látja, márpedig itt nem volt bemutatható utazási jegy, akkor bárki bármit állíthat. Vagy valósat, vagy valótlant. Legtöbb esetben valóban bliccelőkről van szó.
10. nyuszkata (válaszként erre: 5. - 6a062297d0)
2008. jan. 18. 08:38

Ez a kezdő alap fizi és jó esetben hozzá jön még 50% prémium. Azért brutto 99000Ft már nem rossz nyolc általánosért. Én tanárként kezdő fizetésként brutto 112000 Ft-ot kaptam. Csak annyi a különbég, hogy én leérettségiztem és egy főiskolát is elvégeztem hozzá.

Hát igen, csak ez a bibi!!!

2008. jan. 18. 08:37
A HÉV.en megszüntették a nyugdíjas bérletet. A kormány tagjai a megtakarításból többet oszthat el egymás között.
1 2 3 4 5 6 7

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook