Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Botrányos BKV-ellenőrök! fórum

Botrányos BKV-ellenőrök! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2008. jan. 18. 09:26
Nézem tovább a honlapot: földalatti járművezetőknek, metro motorkocsi-segédvezetőknek viszont elég a nyolc általános is!!!
67. Donyta (válaszként erre: 60. - Virgilius)
2008. jan. 18. 09:25
Én is jártam kint, és ez rendben is lenne! Megválogatják és időben leakasztják a lelkileg rombolt esteket. Mert nálunk még avval nem foglalkoznak mondjuk ezen a munkahelyen, hogy a sok megpróbáltatással járó psychés elváltozás miket hozhat ki évek alatt egy emberből. Némelyik bekattan, de nem veszik időben észre. Ezek lennének sztem a nem tetsző esetek. Ja és a kinti bérezések nem egyeznek a hazaival. Itt abból ének amit pótdíjként hozzá tudnak kapcsoltatni. Ahoz meg sokat kell ám hajtaniuk!!
66. s.irma
2008. jan. 18. 09:24

Tegnap Pesten voltam. Igy tömegközlekedtem. Hát döbbenet. A részeg férfit még csak le sem szállították a 6-os villamosról. Igaz kért tőle igazolványt. Az mondta, hogy nem hord és ennyi!

Itthon még a külföldi diákot is megbüntették szeptemberben mert a bérletén nem tüntette fel az igazolvány számát.

Külföldi tapasztalat:Fel kéne nőni ( Párizs, London, Istanbul stb.

Olyan kapuk vannak, hogy csak azon tudsz átmenni.

Tehát ha a járművön vagy biztosan van érvényes jegyed.

Ja és a csomaggal , babakocsival utazóknak segítenek az alkalmazottak akik tájékoztatást is adnak ha segítséget kérsz.

Még feltalálni sem kellene csak átvenni a jól működő redszert.

65. sitecom (válaszként erre: 57. - Virgilius)
2008. jan. 18. 09:22
igen igy van...hasonlot sorolt a párom..:)
64. virgilius (válaszként erre: 58. - Sitecom)
2008. jan. 18. 09:22
Nem mondod! És ezeket a felsőfokú vezetőket hol rejtegetik? Kezdem elhinni, hogy valamiért tényleg hajléktalannak kell álcázniuk magukat, ez az új formaruha?
63. cskata (válaszként erre: 53. - Nyuszkata)
2008. jan. 18. 09:21
de attól még a kőolaj ára emelkedőben van.. így max. az árak szintentartását lehet reálisnak gondolni egy ideig - de árcsökkentést várni egy szállítással foglalkozó cégtől nem lehet!
62. Donyta (válaszként erre: 58. - Sitecom)
2008. jan. 18. 09:21
Na ezzel teljesen egyetértek. Köszönöm!
61. nyuszkata (válaszként erre: 52. - Virgilius)
2008. jan. 18. 09:20

Egyre több a bliccelő, de azért mert irreálisan magasak az utazási tarifák. Meg milyen szemétség, hogy az éves bérletem nem jó az északai járatokra. 30 napos bérletből pedig egy évben nem lehet kijönni 12db-ból.

A közlekedési társaságok, mind nyereségesek lennének, de a vezetők azon vannak, hogy ne legyenek. Mindent a bliccelőkre kennek és közben meg valótlan számlákkal, szerződésekkel kiveszik a pénzt. Gusztustalan!!!

60. virgilius (válaszként erre: 56. - Donyta)
2008. jan. 18. 09:20
De Bécsben pl nem is így néznek ki az ellenőrök... Kulturált, intelligens ember benyomását keltőekkel találkoztam, amikor ott jártam. Velük nem is kötekedtek az emberek, pedig egyesével jártak.
59. Donyta (válaszként erre: 57. - Virgilius)
2008. jan. 18. 09:20
Ez így igaz!
2008. jan. 18. 09:20

Sziasztok.

A párom BKVs /nem ellenör/villamos szerelö,és kisegitö vezetö hétvégén.most érdeklödtem töle.

ellenöröknek kell éretségi.söt a csapatban felsöfoku végzetségü ebernek is kell lenni, aki legalább egy idegen nyelven beszél.

Az emberiségükröl meg csak annyit szerintem..vannak bunkok,van kit le lehet fizetni...viszont ott is van normális, becsületes ember.Minden foglalkozásban ugyan ez fen áll...néha a pénztáros is bunko,a rendör is,és sorolhatnám...orvos stb...embere válogatja...

2008. jan. 18. 09:18

Amúgy valóban, idemásolom a bkv honlapjáról:


A Budapesti Közlekedési Zártkörűen Működő Részvénytársaság

munkatársakat keres


jegyellenőri munkakörbe


A felvétel alapszempontjai:

- érettségi bizonyítvány

- erkölcsi bizonyítvány

- bejelentett budapesti tartózkodási hely

- orvosi, pszichológiai alkalmasság


Kiemelt feltételek:

- udvarias, határozott magatartás

- gondozott, ápolt külső


Kereseti lehetőség:

- 66.000.-Ft havi kezdő bruttó alapbér, amelyhez a munka minőségétől függő prémiumrendszer, valamint műszakpótlék kapcsolódik


Egyéb juttatások:

- dolgozóink és hozzátartozóik ingyenes utazási igazolványt kapnak

- 5.000 Ft/hó értékű étkezési utalvány

- üdülési lehetőség a BKV Zrt. balatonfenyvesi üdülőjében

- sportolási lehetőség ( tömegsport szakosztályban )

- formaruha

- egyéb eseti támogatások

56. Donyta
2008. jan. 18. 09:18
Külföldön is vannak ellenőrök, de ott tudatosabbak az emberek és tudják mi a rend! Nem úgy nálunk. Itt sokan azt hiszik minden ingyen van amihez hozzá lehet férni. Ha meg bukta van akkor egyszerübb vitába szállni velük, és ócsárolni őket, mint emberien viselkedni! Nem szeretnék egyik helyében yxsem lenni, én nem bírnám ezt idegekkel. De nagyon sokat hallottam és tudok róluk.
55. Donyta (válaszként erre: 50. - Ccd9bb7d17)
2008. jan. 18. 09:14
Igen, sajna ez így van. Iszonyatosan felnyomták az árakat, evvel én sem értek egyet. De nekem is volt bérletem, ha nehezen is nyögtük ki, mert nem szeretem ha félnem kell valamitől és az is kellemetlen lehet ha lebukik valaki. Számomra szégyen. Persze ha véletlen otthon marad, akkor lehet izgúlni miatta, hogy jajj nehogy most jöjjön. De nekik ez a munkájuk. Régen amikor még nem volt ennyi sok járat, mindegyiken kalauzok voltak. Ebben a nagy forgatagban ezt már lehetetlen megoldani. Helyettük vannak az ellenőrök.
2008. jan. 18. 09:13
Erről a vitáról a Kontroll jut eszmbe! ;)
53. nyuszkata (válaszként erre: 43. - Cskata)
2008. jan. 18. 09:12
A busztársaságok és a bkv nem azon az áron kapja a gázolajat, amin te a benzinkútnál veszed, hanem lényegesen olcsóbban. Így, ha van ismerősöd a bkv-nál, akkor olcsón tudsz tankolni, feltéve, ha dizeles az autód!
52. virgilius (válaszként erre: 49. - Ccd9bb7d17)
2008. jan. 18. 09:09

Ó, rólam azt nem hinnék el úgysem :DDD

Na jó, komolyra fordítva: ördögi kör - drága a bérlet, nem veszik meg, bliccelnek, ezért még drágább lesz a bérlet... Megoldás???

51. Donyta (válaszként erre: 45. - Virgilius)
2008. jan. 18. 09:08

Nem ezt mondtam! Nem kell felháborodnod. Azt mondtam jelentkezz be mint csak 8 általánost végzett, és megtudod mi is van. Azt nem kell tudniuk, hogy ennél többed is van.

Leellenőrzik már a hamisakat is. Túl sok volt a bevezetésekor a vett érettségi.

az intelligencia nem érettségi függő!!!

50. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 48. - Donyta)
2008. jan. 18. 09:08
vidékröl a megyeszékhelyre utazni sem olcsó már...viszont röhej hogy a helyijáratra majdnem annyi a jegy amennyiért én beutaztam a városba:((
49. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 45. - Virgilius)
2008. jan. 18. 09:06
szerintem arra gondolt jelentkezz kamuból,azt mondod 8 általánosod van és meglátod mit mondanak,nem azt mondta hogy nincs érettségid....
48. Donyta (válaszként erre: 35. - Virgilius)
2008. jan. 18. 09:06
Evvel valahol én is egyetértek. Csak itt a lényege az emeléseknek sajna azokon csattan akik rendszeresen megveszik azt a fránya és drága jegyet mások helytt is! Mert aki ingyen utazik azt el kell kapni! Ezért drága a jegy mert sok a bliccelő!
2008. jan. 18. 09:06
most miért az érettségin megy a vita?semmit nem jelent,ugyanúgy mint a diploma sem....attól még lehet valaki bunkó és nyócosztállyal is lehet intelligens.....ja,nemcsak az ecserin lehet paksamétát kapni suliról:)))
46. nyuszkata (válaszként erre: 35. - Virgilius)
2008. jan. 18. 09:05
Ebben én is egyetértek!
45. virgilius (válaszként erre: 40. - Donyta)
2008. jan. 18. 09:04

Ja, gondolod, hogy nincs érettségim? Kösz.


Amúgy az Ecserin elég olcsón lehet kapni érettségit, gondolom. Szóval tudod mit? Elhiszem, hogy követelmény, de azt nem hiszem, hogy mindegyik ellenőr az iskolapadban szerezte az övét, ennyire vagyok jó emberismerő.

44. Donyta (válaszként erre: 29. - Ccd9bb7d17)
2008. jan. 18. 09:04
Ez így van! Ha felveszik az egyenruhát amiért ugyan megint csak jó pont jár nekik minden reggeli ellenőrzésnél amikor kilépnek a központi helyükről. De sokan megmaradnak a sajátjuknál, mert így nagyobb az esélye az "elkapásra"! Nem lehet mindenki kultúrált itt sem, de máshol sem minden tökéletes!
43. cskata (válaszként erre: 26. - Nyuszkata)
2008. jan. 18. 09:02

"Inkább tennék olcsóbbá az utazást"


a folyamatosan emelkedő üzemanyag árak mellet..? érdekes lenne..:D

42. nyuszkata (válaszként erre: 23. - Donyta)
2008. jan. 18. 09:02

Ki kell ábrándítanom téged! Sajnos dolgoznak nyolc általánossal ellenőrök a BKV-nál- Ezt maga Tóth Sándor, a vezetőjük mondta. De törekszenek arra, hogy egyre kevesebb legyen. Állítása szerint ellenőrből sosem elég a létszám. Mint egy hadsereg!

Én elhiszem, hogy dolgoznak, némelyik tényleg mint egy hajléktalan!

Ennyi pénzért és ilyen megalázó munkáért már egy érettségizett nem szívesen megy el.

41. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 38. - Donyta)
2008. jan. 18. 09:02
gondoljatok bele,ha itt egy páran háborognak,egyedül egy busznyi háborgó utassal mit kezdene szegény??másrészt vidéki járaton minimum 3 kell...egy előre megy a sofőrhöz,egy hátulról megy előre,és ugye aki vitte őket és ha leszállnak majd viszi tovább,tehát a sofőr...tudjátok ugye hogy ilyenkor a sofőrt is ellenőrzik?legalábbis vidéki,távolsági buszon,a nagyvárosban ez nem tudom hogy van,arról beszélek mikor elől sorban felszállnak...ha valaki bliccel és a sofőr nem vette észre,bizony büntit kap,nem kis fizu levonást
40. Donyta (válaszként erre: 28. - Virgilius)
2008. jan. 18. 09:00
Próbálj meg kamuból jelentkezni hozzájuk.
39. Donyta (válaszként erre: 30. - Virgilius)
2008. jan. 18. 08:59
Erről nem tudok nyilatkozni de az előbbiekről eléggé sokat tudok!!!
1 2 3 4 5 6 7

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook