Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Borzalmas ételek, avagy ereszkedjünk le a gasztronómiai pokol legmélyebb bugyraiba! fórum

Borzalmas ételek, avagy ereszkedjünk le a gasztronómiai pokol legmélyebb bugyraiba! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. dec. 17. 13:47
Egy magas árfekvésű vendéglőben ettem olyan mákos gubát, amit az ellenségemnek is csak akkor kívánnék, ha épp frissen felidegesített. Egy tökre száraz, romlottejes gubics volt, cukor nélkül, szárazságtól darabjaira hgulló mócsingkockákból.
2011. dec. 17. 13:43
Egyszer valami bolgár sütivel kínáltak, amiben több víz volt mint egy mosogatószivacsban, ömlött belőle a víz.
14. 56abea278d (válaszként erre: 2. - 03e8385f6c)
2011. dec. 17. 13:42
:))
13. 31c1daa9fa (válaszként erre: 1. - 03e8385f6c)
2011. dec. 17. 13:38

A gyros egy görög húsétel, megfelelően fűszerezve pitában( Nem támít. . )



ez mekkora :DDDDDDDD

12. 31c1daa9fa (válaszként erre: 5. - Anyagi)
2011. dec. 17. 13:36
Pedig én onnan kapom a legfinomabb csokit, (a ritter után) Motto a neve. Isteni! :)
11. 03e8385f6c (válaszként erre: 10. - Sung)
2011. dec. 17. 13:33

Király:)

Kínai kajálda volt?

10. Sung
2011. dec. 17. 07:59

Sziasztok!

Egyik neves Budapesti étterembe ettünk,és a férjem kacsát rendelt.

Pecsenye kacsát, vegyes körettel.

Vártunk rá majdnem egy óra hosszat.

A férjemnek mű foga van, mindent megeszik, az almát simán harapja.

Ebbe beletörött.

Vicces volt, mert beragadt a kacsába, és sehogy sem tudta kivenni. Se a kacsát,se a fogát.

Kimerevedett képpel próbált segítséget kérni, de nem tudott.A fiam megkérdezte, hogy :-apa ízlik a kacsa?

Ekkor figyeltünk fel, hogy valami nincs rendbe.

Nehezen kijött a fogsor,a kacsával együtt gyorsan belerakta a táskába.

Utólag megvizsgáltuk a kacsát,nem kellett volna egy órán keresztül sütni,A belseje szenes volt.

Emlékezetes ebéd volt.

Borravalót nem adtunk.

2011. dec. 17. 07:59
Reggelire nem volt semmi elolvasni ezt a kisregény. Gratulálok! A lényeg, hogy ne vásároljunk benzinkútnál kaját. Azért elárulom, én már ettem ilyen helyen, nem volt semmi problémám vele. Ezek szerint nem mindegy, hogy melyik az a benzinkút:-)
8. dominós (válaszként erre: 2. - 03e8385f6c)
2011. dec. 17. 07:51

:)))))))))))))

nagy vagy Sandman!

7. 0fe386f42e (válaszként erre: 2. - 03e8385f6c)
2011. dec. 17. 07:49
Nekem nincs ilyen élményem, de az írásod brilliáns :-)
6. mmacus (válaszként erre: 2. - 03e8385f6c)
2011. dec. 17. 07:42

Nagyon tetszik a fogalmazásod, igazán szemléletesen mutattad be a borzalmat:)

Legközelebb a benzinkúton inkább vegyél egy csokit, abban túl nagyot nem csalódsz, azt kapsz, amire számíthatsz.

5. Anyagi (válaszként erre: 2. - 03e8385f6c)
2011. dec. 17. 07:22

Komoly "írói vénát" véltem felfedezni beszámolódban! Gratulálok!


Amúgy benzinkúton, benzinen kívül, bármit vásárolni, komoly felelőtlenség, magammal és a pnztárcámmal szemben is!

2011. dec. 17. 06:56
Jól indult a napom a rossz szendvicsedtől :)
2011. dec. 17. 06:48

Hmmm...:))))

Szép napot! ☼


Syd

2011. dec. 17. 06:41

Úton Romániába a hazai üzemanyag nagyágyú:) töltőállomáson vettem egy szendvicset - belátom óriási hiba volt, ehhez képest Trójába beengedni az ajándéklovat csupán könnyelmű döntésnek számít.

A termék potom 719 forintot kóstált és ez volt a legolcsóbb a maga 158 grammos nettó súlyával, ami majdnem megközelíti a Kinizsi utcai zaci előtt tébláboló és szotyizó nepperek törtarany felvásárlási árát.Tekintettel arra, hogy a márványsajtos meg a pipihusis nem volt ínyemre való így a "Gyros" fedőnevű kaját választottam, igaz akkor még nem sejtettem, hogy komoly csapásmérő eszköz kerül a kezembe.


A csomagolás kettő darab háromszögszendvicset tartalmazott és az elején a sokat sejtető "KHELL FOOD - A SZENDVICSMESTER" márkanév és szlogen virított. Nekem valóban k(h)ellett volna food(étel) de a csomagoláson belül valami olyan hátborzongató élmény várt, hogy egy hidegvérű angol konyhán nevelkedett anti-ínyenc is azonnal a kukába ívelte volna. Az, hogy Yodát mesterként tisztelte Obi Van Kenobi egy dolog, hogy Husszein képe minden iraki intézményben ki volt függesztve az meg diktatúra és az is egy dolog...

De az, hogy valaki szendvicsmesternek nevezze önmagát az nagyon komoly önbizalomra vall, tekintettel arra, hogyha az első aikido edzésre egy fekete(mester) övvel érkeztem volna, Várszegi Rudi azonnal harakirit követ el, persze csak miután levágta a fejemet és a többiek fociztak vele vagy fél órát bemelegítésképpen.

A takarófólián a következő termékleírás olvasható, idézem "Gyros-os sült csirkemelles szendvics, tzatzikival"...Hmmm, "Az finom lesz"-mondaná kedven Mabelem a Csengetett mylord? című angol sorozatban.


A gyros egy görög húsétel, megfelelően fűszerezve pitában( Nem támít..)zöldségekkel és szósszal. Ebben az iszonyatban pontosan nyolc darab és egyenként olyan húszforintos méretű száraz hússzelet volt és egy olyan förtelmes ízű mártás, amelyet talán Dante sem tudott volna pontosabban megfogalmazni amikor azt írta a La Comediában, hogy "...s a borzalomtól hajam égre lázadt..." - nekem szerintem nincs is ehhez megfelelő szókincsem. Az íze valahol a napközis finomfőzelék és a szocializmus nagy vívmányaként emlegetett "generálszósz" között áll meg félúton, kevés bagolyköpet és mosópor beütéssel. Bazsalikom és fokhagyma biztosan volt benne, mert még határ után is azt büfögtem pedig igyekeztem rágóval és zöld teával tompítani ezt a gasztronómiai élményt, amely szerintem


A kaja biológiai fegyverként simán beleférne a Pentagon büdzséjébe, ha a román határon átérve kidobom az erdőben akkor lehet újra miénk Erdély:):) - vagy nem marad életben egyetlen több mackó sem az erdőben és egy bukaresti börtönben rohadok életem végéig természetkárosításért.

A tzatzikit úgy készítjük, hogy lereszeljük az uborkát, lesózzuk, a kiengedett levét leengedjük a mosogatóban, majd a fokhagymás lecsöpögtetett!! sűrű joghurttal összekeverjük.Ha elég fokhagymás, akkor még teszünk bele - ezt így tanította görög szakács barátom Leo, akinek meg sem merem mondani mire vetemedtem, mert azonnal Zeusz villámait kérné lesújtani a fejemre.


Ebben semmilyen tzatzikihez hasonlító "ügyet" nem fedeztem fel, uborka gyanánt pár zöld "tárgy" virított benne, amely amúgy lehetett volna akár zsírkréta is az íze alapján, valamint szendvicsenként kettő! karika paradicsomot tartalmazott - ezen kívül egy standard gyros egyetlen összetevője sem volt fellelhető benne, a csomagolásán hemzsegtek az apróbetűs összetevők, talán a periódusos rendszer minden eleme megtalálható volt rajta az urániumot és a higanyt kivéve.


Ezt a véleményemet egyébként rövid mailben már megküldtem a gyártónak is, mert a fogyasztók védelmének érdeke - amúgy közérdek is, mert emberéletek forognak kockán - azt kívánja, hogyha valamire azt írják, hogy csirkemelles -tzatzikis szendvics, akkor az legyen is az, de választ nem kaptam...


Ahogyan Kádár János mondta: " A krumplileves, az legyen krumplileves!"


Szép napot!

Sandman

2011. dec. 17. 06:41

Kedves Barátaim és nem barátaim!


Ebben a fórumban szeretném ha megosztanánk egymással tapasztalatainkat, mik azok az legborzasztóbb ételek, amelyek valódi merényletnek számítanak az ízlelőbimbók ellen és hazánkban kaphatók.

Ételek alatt értem a vendéglőben, büfében, benzinkúton,stb...vásárolt azonnali fogyasztásra alkalmas termékeket értem, ami lehet egy halászlé, vagy egy előre csomagolt szendvics is, tehát nem a zöldségesnél megvett alma.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook