Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bőr/műbőr csizmából hogyan szedjem ki az olajfoltot? fórum

Bőr/műbőr csizmából hogyan szedjem ki az olajfoltot? (tudásbázis kérdés)


2018. nov. 28. 21:47

Köszönöm szépen a segítséget! :-)

Sajnos azóta ismét lett egy pici pötty rajta, pedig most nem volt káposztázás, csak szakadó esőben pocsolyában lépkedés. Úgyhogy lehet, hogy az úton lévő olajos víz az oka.

Holnap fogom kipróbálni az ajánlott praktikákat, majd utána beszámolok. :-)

7. Guruljka (válaszként erre: 4. - Bi64)
2018. nov. 27. 14:05

Régen avas, megenni már nem alkalmas zsírral kenték a lábbeliket...

Még vízhatlan is lett tőle.

A bőrápoló szerek némelyike nem hat előnyösen a bőr holmikra. (Ettől gyakrabban kened vele a cipőt, azaz több "ápoló" szert veszel...)

Ha sütök ki valami baromfi-zsírt, leápolom vele a bőr cuccokat. Nincs olyan erős szaga, mint a sertészsírnak, bár a kutyák számára így is vonzó egy darabig.

6. bi64
2018. nov. 27. 13:51

Most jut eszembe, ez valószínűleg nem csak zsír, hanem lehet benne pl. paprika is.

A zsíroldó tehát szerintem kevés lesz.

Továbbra is a kutyaharapást szőrével elvet tartom a legbiztosabbnak. Maradt még abból a töltött káposztából egy csizmára való?

2018. nov. 27. 10:33
A háztartási boltokban kapható az Ultra derm kéztisztító, ez nagyon jó zsíroldó, talán nagyon óvatosan, először pici ponton érdemes kipróbálni. Nekem ezt villanyszerelők ajánlották először régi, mocskos villanykapcsolók, konnektorok letisztítására. Ezzel a szerrel egyszerűen ment, és azóta, ha ruhára zsírfolt kerül, óvatosan, picit ráteszek ebből, úgy mosom ki, és eddig még bevált. Nagyon óvatosan!!!
4. bi64
2018. nov. 27. 08:50

Hasonlóképpen jártam a szép barna bőrcipőmmel: ráfolyt a kacsazsír. Meg sem próbáltam kiszedni, tuti, hogy valami folt ottmaradt volna, vagy a bőr sérült volna. Inkább szép vékonyan bekentem ugyanazzal a zsírral az egészet, utána kifényesítettem.

A folt eltűnt, két apró mellékhatása lett a kezelésnek: picit sötétebb lett a cipő színárnyalata, és a kutyák nagy élvezettel szaglásszák (ha hagynám, talán meg is rágnák).

Több évvel ezelőtt történt, azóta sem tapasztaltam semmi problémát a bőrön. Azóta persze már többször kezeltem "normális" cipőápolóval is.

3. f8db0709b8 (válaszként erre: 1. - F4e7e8321e)
2018. nov. 27. 05:08

Szóval lendület..ezt most elképzeltem😂

Mosogatószerrel próbáld meg sztem.

2018. nov. 26. 21:54
Mosogatószer? :D De csak a foltra, óvatosan. Hirtelen ez jutott eszembe. Én nem próbáltam. Felelősséget nem vállalok! :D
2018. nov. 26. 21:47

Tegnap vettem egy csodaszép, barna bőr csizmát.

Aztán felmentem Anyukámhoz és megkóstoltam az isteni töltött káposztáját. :)

Közben a fedőről a csizmámra csöppent a lerakódott pára.

Azonnal letöröltem, de száradás után ott maradt egy kis sötét folt.

Tudtok olyan praktikát, amivel eltüntethetném? Neten ecetet vagy hintőport olvastam, de azzal nem merek nekiesni.

Nagyon Köszönöm!

(Ha esetleg valakinek az jutna eszébe, hogy legközelebb vegyem le a csizmát a lakásban, levettem. :) csak nagy volt a lendület, ahogy felemeltem a fedőt.)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook