Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bőrkiütések - allergia fórum

Bőrkiütések - allergia (beszélgetős fórum)


8. anya4005 (válaszként erre: 1. - Horakulum)
2014. jan. 2. 00:29

Szia!

A leírtak alapján a picifiamnak is ilyesmi kiütései vannak. Estleg próbáld ki az antiprulit testápolót és fürdető olajat,mi azt használjuk,hogy ne száradjon a bőre (alapból van egy örökölt bőrbetegsége a karján,lábán,de ezek a pöttyök a pociján jöttek ki). Nem olcsó termékek,de halványodik a kiütések színe,és nem látszik száraznak. Hozzá teszem,nem vagyok orvos,és a fiamat sem vittem emiatt dokihoz még (borzalmas a körzeti bőrgyógyász,a magánrendelésre meg márciusig teltház van),de annó az alap betegségére is ezt javasolta a doktornő. Illetve,ha Pestiek vagytok,Újpesten a Jókai patikában lehet kapni Ihász féle glicerines szappant,az nagyon jó a bőrüknek (sajnos csak ott tartják).

2013. dec. 30. 15:34
én először a tusfürdőjét, a mosóport, öblítőt cserélném le bio termékre
2013. dec. 30. 15:32

Köszi az eddigi hozzászólóknak.


Sajnos egyelőre új naplót nem tudok indítani és képpel feltölteni, mivel nem hagyja a rendszer. Lehet valamit rosszul csinálok, olyan régen nyitottam már naplót. :)


Addig is köszönöm a hozzászólásaitokat és esetleges tanácsaitokat!


Estefelé megpróbálom még a képfeltöltést. Most azt írja folyamatosan, hogy az új napló Allergia címmel már létezik...Hát, biztosan, de én még nem látom. :)


Köszönet még egyszer!

2013. dec. 30. 15:26

Hmmm....


Errefelé nem oly rég lepkehimlő volt, hasonló, nem viszket, nem fáj, csak ott van....


A legjobbakat!

2013. dec. 30. 14:57

Én 1998-ban kezdtem a küzdelmet az allergiával és 1,5 évig(!) a bőrgyógyászok addig nem jutottak el, hogy a kiütéseimet megszüntessék, hogy az allergia-teszt elvégezhető legyen. Szomorúan olvaslak, hogy még most is csak kapisgálnak és lehet teljesen feleslegesen nyomnak gyógyszernek nevezett semmiket!


Én leállítanám teljes mértékben a fehérjéket és a húsokat. 1-2 nap után ennek hatásának kellene lenni. Hátha! Nem azt akarom sugallni, hogy ez a tuti, de ártani nem ártasz vele és hátha segít.


Utána ugyanezt ki kellene próbálni a liszttel is. Most egy pár nap pihenő következik, hátha ilyen házi módszerekkel sikerül a végére járni.


Gyógyulást, megnyugvást kívánok Nektek!!

2013. dec. 30. 14:48
Szia!Hasonló volt nálunk is.Pici piros pöttyök és ott érdes lett a bőre is.Nem viszketett,azt leszámítva semmi baja nem volt.Nálunk a szappanváltás okozta.Allergiás a lanolinra.Nem váltottatok szappant,mosóport,öblítőt??
2. horakulum (válaszként erre: 1. - Horakulum)
2013. dec. 30. 14:44

Mosó- és öblítőszer sem változott.


Egyébként is igyekszek különös hangsúlyt fektetni arra, hogy családomat és magamat is minél kevesebb szennyező "forrás" érje, mint élelmiszerek adalékanyagokkal, mósó- és tisztítószerek, háztartás-vegyipari szerek, stb.

2013. dec. 30. 14:40

Sziasztok!


Nem sűrűn indítok fórum témát, most mégis megteszem. Kíváncsi vagyok a véleményetekre, hátha segít, merre induljak el.


Sajnos sem időm, sem erőm végigolvasni az összes, ebben a témában indított fórumot, cikket és naplót, ezért a moderátor elnézését is kérem, nyugodtan vonja össze a fórum kérdésemet esetleg más, egyező témával.


A lényeg:


Kislányom 4 éves lesz feburárban. 17-én kedd estére kiütések jelentkeztek a testén. Apró pontszerűek, pirosak, enyhén foltszerűek, de akkor is nagyon kis átmérővel. Nem viszkettek, vagy viszketnek.2 nap után látta gyermekorvos, allergiára gyanakszik.


9 nap után látta másik gyermekorvos, aki ugyancsak allergiát állapított meg, de hogy mire... ???


A lényeg, hogy nem ekcéma. Nem is csalánkiütés. Nem viszket, nem hólyagos, nem nedvedzik, inkább száraznak látszik kicsit, de csak egy-két darab. A bugyi és a trikó vonalában irritáltabbnak látszanak. KÖzérzete, étvágya, hangulata végig tökéletes volt, és az is maradt. De a pöttyök nem múlnak, hanem terjednek. Először a mellkason volt, majd a háton is lett, most már kezd terjedni a végtagok irányába, hónalj, ágyék, szeméremajkak is. Továbbra sem viszket, de nem is múlik. A terápiája Fenistil cseppek 3*20 csepp, C-vitamin, és kalcium (125 mg *2/ nap).


Nem változott az étkezése. Nem kapott olyan új élelmiszert, amit eddig nem evett volna.

Nem viszket.

Ha ételallergia lenne, azonnal kijött volna, reagálva egy új élelmiszerre.

Általában az allergiák ismérve is a bőrütnetek között az ekcéma és a csalánkiütés. Mindkettő viszketéssel jár. Ez nem az.

Rovarcsípés kizárt.

Gyógyszerallergia esetén egyetlen lehetséges esélyes van, maga az antihisztamin, a Fensitil, amit a gyermekorvos - szerintem alkalmanként feleslegesen és indokolatlanul - sima vírusos, megfázásos betegség is adat, adatott.

Immunrendszere gyengébb lehet, ovi kezdés óta három hónap alatt 3X volt beteg, mind vírusos eredetű volt.


Egyelőre a pöttyök nem mozdulnak.


Érdekelne a véleményetek és esetleg van-e hasonló tapasztalatotok. Képeket töltök fel egy új naplómba, allergia néven.


Addig is, amíg bejutunk egy allergia rendelésre...


Hisz most csak a tüneteket kezelik, de az OK nincs meg.


Kicsit tanácstalan vagyok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook