Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsőde és az odafigyelés a dadák részéről... fórum

Bölcsőde és az odafigyelés a dadák részéről... (beszélgetős fórum)


2009. jún. 15. 21:41
pelenkét=pelenkát:)
2009. jún. 15. 21:41

A mi bölcsinkben ahova járt a fiam saját ruhatár volt, semmit nem engedtek be, max. a bugyit:)

Pelenkét kellett egyedül vinni, akinél még aktuális volt. Lázgölcsre, meg egyéb hirtelen ilyen betegségekre a gondozónők felvannak készülve. Itt legalábbis. A fiam imádot oda járni. Bár Ő az ovit is szereti:)

Nekünk az elején kellett egy kis "önéletrajzot" írni a gyerkőcről, hogy "megismerjék", hogy milyen.

2009. jan. 16. 15:58
Ha lehet mindenképpen viszek be neki saját rucikat is természetesen. De valahol ezt nem engedik ha a bölcsinek saját benti "ruhatára" van.
13. G.
2009. jan. 16. 13:13
Jobban jársz,ha saját cuccod van.
12. dus
2009. jan. 16. 12:28
A mi bölcsinkbe lehet bevinni váltás ruhát, hogy ha kell, tudják cserélni a sajátra. De van bentis ruha is, tehát ha nem is viszek, vagy esetleg elhasználódnak, akkor is tudnak rá mit adni!
2009. jan. 15. 09:26
Még 1 kérdés. A bölcsik többségében saját benti ruhát adnak a gyerkőcökre, vagy én viszem a gyerekemnek a benti ruháját? Köszi a válaszokat előre is! :-)
2009. jan. 12. 14:58
Köszönöm szépen a segítségedet!
9. G. (válaszként erre: 8. - L.Niki18)
2009. jan. 12. 14:29
A böliben tök máshogy fog viselkedni.Felveszi a csoport ritmusát,semmi gond nem lesz vele.Amig bölis volt,az én lányom egy angyal volt itthon.Alvás terén.
2009. jan. 12. 10:43
Ja egyébként nekem még altatnom kell fiamat, mert nem alszik el magától. A bölcsiben hogy fog elaludni délután? Ajacska segíts! :-) Köszi!
2009. jan. 12. 09:02
:))
6. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 5. - L.Niki18)
2009. jan. 12. 08:39

Az Ági nénik mindig aranyosak!

:-))))))))))))))))))))

5. L.Niki18 (válaszként erre: 4. - 9bbb5bd983)
2009. jan. 12. 08:38
Köszönöm szépen a választ! Szerintem nem lesz ilyen gond, legalábbis remélem. Ahova felvették bölcsibe kisfiamat,, ott dolgozik az én volt gondozónőm is. :-) És őt én nagyon szerettem, és most is csak jókat mondanak Ági néniről. :-)
4. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 2. - L.Niki18)
2009. jan. 12. 08:26

Szia!

Én bölcsődei gondozónő vagyok. Kijavítalak, bocsi, ott nem dadák, hanem gondozónők dolgoznak. Amennyire tudunk, maximálisan odafigyelünk a gyerekekre, a kisfiad esetében a hőemelkedésre maximálisan. Azt tanácsolom, hogy mondd el ezt a gondozónőknek, és akkor még jobban oda tudnak erre figyelni. Amint gyanús a kicsi, meg is mérik a hőjét. Remélem, segítettem.

3. G.
2009. jan. 12. 08:24

2 hónapig volt bölcsis a lányom.Ebből 3 hetet beteg.

Kitört az első foga,tőből,észre sem vették,csak én,mikor mentem érte.Fellökte egy másik gyerek a motorral(jelzem száguldoztak,de nem szóltak rájuk)Azóta fél a gyerekektől.Olyan kevert fertőzést szedett össze,hogy a mai napig nem gyógyult meg a füle.(okt.vége óta)Tudom,zárt közösség.De nekem dereng valami olyan,hogy nem szabadna beteg gyereket bevenniük.Multivitamint nem voltak hajlandóak beadni a kislányomnak,ugyanúgy volt a dobozban ahogy én hagytam.Időnként előfordult,hogy olyan kócosan,kitűrkőzve a ruhája,rászáradva a takony az orrára adták ki,hogy szégyelltem magam.

Szeretett bölcsibe járni,de életem egyik legnagyobb baklövése volt,hogy beadtam.

2009. jan. 12. 08:22

Sziasztok! Abban szeretném a tanácsotokat kérni, hogy mennyire figyelnek oda a gyerkőcökre a dadák a bölcsikben? Pl. kisfiam úgymond lázgörcs gyanús(egyszer bekerültünk a kórházba, mert a lázgörcsnek egy pár tünete jelentkezett nála) és azt mondta a háziorvosunk, hogy ha a hőemelkedése 37.5, 37.8 akkor neki már be lehet adni egy lázcsillapító kúpot, vagy szirupot. Na most kisfiamon nem lehet észrevenni ha beteg, mert ugyanúgy eszik iszik, nem hagyja el magát úgymond. Ebben rám ütött. :-)

De ha nem veszik észre, ha pl. már hőemelkedése van? Félek, hogy megint kórház lesz a vége. :-(

Ezekre a dolgokra hogy tudnak odafigyelni a dadák? Köszönöm s válaszokat, tapasztalatokat előre is!

2009. jan. 12. 08:17
Bölcsőde és az odafigyelés a dadák részéről...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook