Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsibe megyünk fórum

Bölcsibe megyünk (beszélgetős fórum)


26. Szilvaaa (válaszként erre: 25. - Nirvi)
2011. szept. 4. 22:55
Ez nálunk az oviban van így, hogy 8:30-ig lehet lemondani a következő napi kaját (az aznapit nem lehet) és a köv. hónapban jóváírják.
25. Nirvi
2011. szept. 3. 22:28
Nálunk a kaja napi 400Ft. Persze ha tudom mondjuk kedden, hogy csütörtökön meg pénteken nem fog menni, akkor arra a napra le lehet mondani. De ha mondjuk kedd reggel derül ki, hogy nem megy aznap bölcsibe akkor már a keddi kaját ki kell fizetni.
24. Orsy27 (válaszként erre: 23. - Szilvaaa)
2011. szept. 3. 22:22
Nem kell fizetni a kajáért? Az klassz! A sószoba meg kifejezetten nagyon szuper!!! :))
23. Szilvaaa (válaszként erre: 22. - Orsy27)
2011. szept. 3. 22:18

Igen, állami bölcsi ahova Sára is megy és Bálint is oda szokott be, csak ki kellett venni a betegsége miatt:( szerintem nem kellene meghatározni, hogy 2 hét, hanem egyéni kellene legyen. Bálint fiamnál kellett a 2 hét, Sárának nem kellene...

JA, nálunk nem kell fizetni a kajáért, viszont 1000Ft/hó kell az Alapítványnak. Ebből pl. tavaly sószobát csináltak, ahova 4 naponta jutnak be a csoportok 1-1 órára...

22. Orsy27 (válaszként erre: 15. - Szilvaaa)
2011. szept. 3. 12:27
Nálunk az első 3 nap telt úgy, hogy a gondinénik csak figyeltek minket, aztán már ott ebédeltünk, majd az 5. napon csak a közelben voltam, de ők ebédeltették. A 2. héttől volt, hogy már picit kimentem (6.-7. nap), aztán már 1 órára léptem le, majd reggel 9től 11:30ig nem is voltam egyáltalán ott. Ebéd után hívtak csak be. Szerintem kell a 2 hét, nagyon is, mert így is nagy a törés gyermekben-anyában egyaránt...El se tudnám képzelni, hogy már a 2. napon kiküldjenek, amikor idegen a környezet, és mindenki idegen. Fura ez a beszokatási mód...Állami bölcsiben volt ez?
2011. szept. 3. 09:42
Köszi a hozzászólásokat. Nálunk 2 hét lesz a beszoktatás, mert csak utána megyek dolgozni. Persze ha dolgoznék most is, 3 nap alatt kellene beszokni. Nem tudom, melyik jobb, egyből a mélyvízbe, vagy 1-2 hét? Majd meglátjuk. Mi csak este mosunk fogat, viszont furinak találom, hogy rendes ruciban fektetik le őket. Mindegy, 8-án megyünk befizetni (a hónap utolsó 4 napján már ott eszik és alszik), akkor majd többet tudok.
20. Hné80
2011. szept. 2. 14:44
Mi csak érdeklődés szintjén voltunk bölcsibe (csana), de ott azt mondták nem kell beszoktatáskor ott lennem, mert nem én szokok be, hanem a gyerek :)
19. Serry (válaszként erre: 16. - Nirvi)
2011. szept. 2. 14:37
Nálunk sem volt alvós ruha.. de mindig levetkőztek alváshoz alsóneműre:)
18. Serry (válaszként erre: 16. - Nirvi)
2011. szept. 2. 14:36

Én tudod ezt megértem, mert pl amikor mi kezdtük a bölcsit a 16 gyerkőcből 8-8 jutott egy gondozónőre: De a legkisebb 6 hónapos volt a legnagyobb 16 hónapos. Nah most akkor mi fontosabb,hogy a két 16 hónapost nyúzzuk mosson fogat. Vagy mindenkit vakarjunk ki ebére és alvásra a szarból. Ha érted mire gondolok itt idő hiány problémám.


Természetesen oviban erre hivatkozni már nonszensz kategória nekem is.

17. Nirvi (válaszként erre: 15. - Szilvaaa)
2011. szept. 2. 12:13

Elvileg nálunk is 2 hét a beszoktatás, de azt mondják gyereke válogatja. Valakinek szüksége van a két hétre van akinek 2 nap is elég...

Nem ragaszkodnak nálunk a 2 héthez. Elvileg.

Aztán majd meglátjuk.

16. Nirvi (válaszként erre: 14. - Serry)
2011. szept. 2. 12:12

Bocsi, nem akartam azt sugallni, hogy esetleg ti nem mostok rendszeresen fogat:)

Csak azt akartam ebből kihozni, hogy elvileg a bölcsiben is természetesnek kellene lennie.

Sajnos sok helyen van az amit írsz, hogy a gondozónők arra hivatkoznak, hogy nincs idejük.

Nálunk például a bölcsiben nincs alvós ruha, hanem abban fekszenek le aludni, amiben napközben vannak...merthogy nincs idő annyi gyereket átöltöztetni meg különben is a gyerekek nem szeretnek öltözködni...

Na én meg ezzel nem értek egyet...de sajnos nem én döntök:)

2011. szept. 2. 12:10

Ágynemű nálunk sem kell. Váltás ruha és tisztasági csomag (az minden hónapban): zsepi, szalvéta, szemeteszsák, pelus, popsitörlő, 1 guriga WC papír.

Mi hétfőn kezdünk.

Kinél mennyi idő a beszoktatás? Nálunk 2 hét, és ehhez ragaszkodnak is, ami szerintem hülyeség, mert az én lányom egyáltalán nem fogja érteni, hogy Anya miért ül itt. Az első héten a gondozónők csak megfigyelik a gyereket, mindent a szülőnek kell csinálni vele, majd a 2. héten lehet egyre több időt ott hagyni. Ez 3 éve a fiamnál nem így volt. Akkor már a 2. nap kiküldtek 10 percre... Félek attól, hogy 1 hét alatt ahhoz szokik hozzá, hogy ott vagyok, majd a 2. héten azért lesz balhé, mert nem vagyok ott...

Nyáron sokat dolgoztam, keveset voltunk együtt, így sok mindenkivel elvan.

14. Serry (válaszként erre: 12. - Nirvi)
2011. szept. 2. 12:03

Természetesen nálunk is rendszeres a fogmosós: de sem a bölcsiben nem mostak fogat ( 2 évig jártunk)

Talán mert annyira változó a korosztály,hogy nem lehet 2 gondozónőnek pl ebéd után lefekvés előtt mindenkinek még a fogát is megmosni, nem csak a pelsut cserélni...mert addigra elmegy an ap és nem aludtak a gyerekek. Igen valószínű bölcsődéje válogatja.

De képzeld a nagyobb fiam 4 évig járt egyházi oviba. s azzal a felkiáltással, hogy nincs rá idő nem mostak fogat étkezés után. Mi kérdeztük szülők,hogy ebéd után nem lehetne.. a válasz az volt nincs idő erre és nem múlik rajta semmi... szerintem meg igen is múlik rajta... Rendszer és jó szokások kialakítása a lényege.


Most a kicsi ovijában szokás fogat mosni, és a suliban is. Érdekes nem?

13. Nirvi
2011. szept. 2. 11:47

Ja meg persze kell váltóruha, ha valaki cumisüveges akkor annak az is, illetve cumi vagy amit az alváshoz használ...

Jelet nálunk is mindenbe bele kell varrni/rajzolni

12. Nirvi (válaszként erre: 10. - Serry)
2011. szept. 2. 11:45

Nálunk is kell, az én fiam azóta mossa a fogát, amióta kijött neki, és ez a bölcsiben sem lesz másképp...

Szerintem ez normális. De lehet, hogy nem mindenhol van így, nálunk itt az összes bölcsiben így van.

Ezek szerint van ahol csak az oviban kezdik.

11. Nirvi
2011. szept. 2. 11:44

Sziasztok!

Mi 19-én megyünk beszoktatásra.

Nekünk kell vinni fogkrémet, fogkefét, popsitörlőt, pelenkát, lepedőt, takaró huzatot, persze ezeket csak magunknak, aztán kell vinni papírzsepit, wc papírt, szalvétát bizonyos időközönként, benti cipőt...Aszem nagyjából ennyi.

Nekünk van csoport pénz, évi 2000Ft.

10. Serry (válaszként erre: 7. - D89d9f2f77)
2011. szept. 2. 11:31

Nem veled akarok kötözködni.. de min ke bölcsibe fogkrém, fogkefe?

Nálunk azt oviban kezdik.

2011. szept. 2. 10:35
Nekünk sem kell ágynemű, sem törtölküző, a bölcsi adja, de nincs havi csoportpénz. Váltóruha, pelus, popsitörlő, popsikrém, szalvéta (3 havonta 100-as), papírzsepi, szemeteszsák kellett. Jelet semmibe nem kellett belevarrnom, mindenben benne van.
8. d89d9f2f77 (válaszként erre: 7. - D89d9f2f77)
2011. szept. 2. 10:30

ja meg a törölköző 2 akasztóval és mindenre a jelet bele kell rakni!!!

Nálunk nagyon sok mindent kérnek és még a csoport pénz!

2011. szept. 2. 10:28

Amit nekünk vinni kellett:pzs,wc papír,szalvéta,fogkrém,szappan(fél évente)

pizsi,2 váltó(alsó,felső,zokni,kis gatya

lemosható előke

ágyneműhuzat,kispárna,gumis lepedő

benti cipő

pelenka,törlőkendő,popsi kenőcs

fogmosó pohár,fogkefe

2011. szept. 2. 10:24

Nálunk ami kellett: váltóruhák, cipő

Pelenka, popsikrém, törlőkendő

Ha cumisüveges, vagy cumis, akkor azt, illetve ha elalváshoz kell neki valami rongy, plüss, akkor még az.


Sem ágynemű, sem törülköző nem kell, azt a bölcsi biztosít.

Szalvétát, papírzsepit a gondozónéni veszi a havi 500 ft-os csoportpénzből.

2011. szept. 2. 10:19
de jó nektek :)mi is mennénk ha lenne a közelben.
2011. szept. 2. 10:19

Nálunk ágynemű nem kellett. És szalvéta sem.

Ha félted az utcai cipőjét, akkor ajánlott egy kinti cipő is, mert nálunk a sok motorozástól elkopott 1 hónap alatt.:)

2011. szept. 2. 10:17

Mindent meg fogasz tudni a szülőin ha eddgi nem volt.


Egyébként ami kell. váltó ruha időjárásnak megfelelően. Pelenka, positörltő, szalvéta, pzs bár utovbbi kettőt ált megveszik a csoport pénzből. Posikrém is kell.

ASztán egynemű, lepedő méretét el mondják

Benit cipő van ahol szandit kérnek 8 nyári kinőtt szandi is jó) vagy valamilyen vászon cipő, mamausz lénywe,ohgy kénylemws legyne.


Mi kb ennyit vittünk. illetve alávshoz maci, cumi ami kell. Inni volt kint egy piohatunk a szekrényben.

2011. szept. 2. 10:13
Ami kell az általában már megvan otthon, extra esetleg a bentiszandi, mamusz.
2011. szept. 2. 10:09
Segítsetek! Még csak beíratkozni voltunk kétéves kicsimmel, de nem kaptunk listát! Mit vásároljak? Ez bölcsinként eltérő lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook