Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bokatörés utáni felépülés fórum

Bokatörés utáni felépülés (beszélgetős fórum)


1 2
2021. dec. 26. 18:04

Sajnos nekem november 21-én külbokatörést és külbokaszalag-szakadást szenvedtem. Január 3-án veszik le a lábamról a járógipszet. Aztán jön a gyógytorna.


Mindenkinek jobbulást, aki most gyógyul ilyen sérülésből.

39. mekegi (válaszként erre: 38. - Balaton2)
2021. nov. 28. 08:00
Üdv! Rendbe jött a lába nem maradt utana vissza semmi?
2021. nov. 26. 07:24
A balesetkor műtöttek, 4 hétig gipszben voltam, utána járókeret, összességében teljes járóképesség 8 hét.
37. mekegi (válaszként erre: 36. - Anna96)
2021. nov. 25. 12:53

Szia!

Iden október 29.en műtöttek a bokam ami egy munkahelyi baleset miatt serült meg. Október 27.en Meg 27.en kaptam nyitott fekvőgipszet miutan helyretettek az izuletet.Hat eleggé fajt akkor ahogy mozgatta a doki.. megvaltas volt mikor a doki begipszelte ( jól esett a meleg a bokamnak + a fajdalomcsillapitó amit akkor kaptam. Sokat kellett varnom mire megmütöttek. Külboka töres Weber B tipusú, belbokacsúcs is serült. A heten vehettem le a fekvőgipszet, nem terhelhetem a jobb lábam jarókerettel közlekedem a lakasba. Hat eleggé faj még. Majd december 6an megyek röngenre akkor derül majd ki hogyan gyógyul..hogyan tovabb..

36. Anna96
2021. aug. 31. 15:42

Sziasztok! Aktív még itt valaki?

9 napja tört el a bel- és külbokám amit műteni kellett. Kinek volt itt olyan boka törése amit műtét követett? Lenne pár kérdésem.

2020. febr. 18. 18:11
Sziasztok :) Tegnap voltam 5 hetes, és ma levették a gipszet :) Még dagad, lilás, de nagyon bízom benne, hogy egyre erősebb, jobb lesz. Az orvos azt mondta még kb. 4 hét, hogy dolgozni tudjak vele.
34. Tücsök69 (válaszként erre: 33. - Sziszike3)
2020. febr. 10. 20:47
Elnézést, ne haragudj, de jól értem, hogy a kórházba, ahova a mentő vitte, ott sem csináltak röntgen felvételt???
33. Sziszike3 (válaszként erre: 17. - Tücsök69)
2020. febr. 6. 20:25
Azota voltunk orvosnál ,ortopédián,egy nagyon jo doktornéninél voltunk,egyből elkuldte röntgenre a kislányomat,elváltozást lát a bokáján amit a röntgen is mutat.Azt mondta kap felmentést tesiorára ne,terhelje ,és 3 hét mulva visszakel menni.Megnézi megint röntgennel ,és akkor megeeszéljuk a továbbiakat,benne a pakliba a mutét is .Dühös vagyok ,mert annyi helyen jártunk és sehol nem csináltak még egy röntgent sem a sérulés ota ,hiába monduk hogy fáj a lába ,zsibbad és látszik is hogy elvan szineződve a bokája.Ugy érzem hibáztak ott akkor mikor elkezdték a kezelést a korházba ahova akkor vitte a mentő,mert akkor is ott volt a vérömleny és tanakodtak megmutik ,fél oráig nem tudták eldönteni akkor mi legyen.Aztán nem mutotték meg ,de ha akkor megcsinálják lehet nincs ez most.
32. Tücsök69 (válaszként erre: 31. - Flamina)
2020. jan. 29. 17:16
Köszönöm szépen! :)
31. flamina (válaszként erre: 30. - Tücsök69)
2020. jan. 29. 16:36

Ahogy stabilan tudtam állni. Arra vigyáztam nagyon, hogy ne ázzon fel a seb. Mivel minimális még mindig van, erre továbbra is ügyelnem kell.

Viszont amint csak a heg marad, mehet a vízben-mozgatás:)

30. Tücsök69 (válaszként erre: 29. - Flamina)
2020. jan. 29. 15:21

Tényleg? Nekem azt mondta egy ismerősöm, aki a traumatológiai szakrendelésen dolgozik, hogy kizárólag betadine-nal kenjem. Köszi szépen a választ! :)

És mikor zuhanyoztál először úgy, hogy a sebedet is érte a víz?

29. flamina (válaszként erre: 28. - Tücsök69)
2020. jan. 29. 13:00
Elvileg igen... sőt, nekem rögtön zsíros krémmel való kenést javasoltak.
2020. jan. 29. 12:28
Eltelt 26 nap. Szerintetek kenhetem már a műtéti heget körömvirág krémmel? Vagy maradjak a betadine-nál?
27. flamina (válaszként erre: 25. - Toffifie)
2020. jan. 28. 10:01

Nekem kicsit kifele kellett forgatnom ahhoz, hogy rendesen tudjam használni, viszont csak a harmadik hét után terheltem rá, igaz, műtöttek is...

A tornát még a kórházban felírta a sebész, annyi volt csupán a kérdése, hogy az adott intézményben, vagy körzetes utógondozást szeretnék-e inkább?

26. toffifie (válaszként erre: 23. - Tücsök69)
2020. jan. 28. 09:03
Szia. A gyógytornászt más is mondta már, hogy kérjem, ha nem írják fel maguktól.
25. toffifie (válaszként erre: 22. - Flamina)
2020. jan. 28. 09:02
Szia. Én egy hét után kaptam ezt, de várnom kellett egy hetet, hogy terhelhessem. Tegnap voltam két hetes, elkezdtem támaszkodni kicsit rá, de nem tudom rendesen letenni a földre, mert a talpam nem derékszögben áll, hanem kicsit spiccben. A tiéd egyenes volt? Így sosem tudok teljesen a lábamra támaszkodni. Olyan, mint amikor a magassarkúnak kitörik a sarka.
24. Tücsök69 (válaszként erre: 21. - Toffifie)
2020. jan. 28. 07:32
Majd te megmondod! :D :D :D
23. Tücsök69 (válaszként erre: 20. - Toffifie)
2020. jan. 28. 07:32

Úgy olvastam, hogy egy mérlegen kell kitapasztalni, hogy mennyi a terhelhetőség és hogy változik. Gondolom a rossz lábadat ráteszed és leméred? Fogalmam sincs! :D

Ha megyek vissza kontrollra, akkor kérni fogom, hogy írják rá az ambuláns lapomra a gyógytornászt (nem értem, miért nem írták rá a zárójelentésre), amit neked is szívből ajánlok! Mindenki azt mondja, hogy az egyik kulcs a mielőbbi járáshoz a gyógytornász. A körzeti orvos "rendelheti" meg a szakorvos ajánlása után. Kijár hozzád, nem kell neked bemenned a kórházba.

22. flamina (válaszként erre: 18. - Toffifie)
2020. jan. 28. 03:56

Én is könnyített gipszet kaptam, két héttel a törés után. A gipszelő azt mondta, ahogy megszárad, járhatok rajta -egy hetet viszont még kellett várnom az orvos utasítása szerint, addig nem terheltem-, utána simán. Elvileg fél óra használat, fél óra pihi... Nem volt fokozatos, kilónkénti megterhelés. Egy kivágott orrú -talán 41-es- tornacipőt húztam rá, amit a gipsszel együtt kaptam, ha kimentem az utcára.

A lábfejzsibbadás is szép lassan elmúlt, bár az inkább csak a kezdeti időszakban volt jellemző.

21. toffifie (válaszként erre: 19. - Tücsök69)
2020. jan. 27. 23:27
Tettem fel egy képet, szerinted lehet ebben a bunfordi lábbeliben járni egyáltalán? :D
20. toffifie (válaszként erre: 19. - Tücsök69)
2020. jan. 27. 23:20
Kb. 10 napig nagyon fájt, ahhoz képest most már jó. Ahogy leteszem a lábam azt érzem, hogy nyomja a bokám ahol eltört, akkor fáj. Ezért nem tudok ránehezedni sem. Ezt hogy értik, ezt az 5 kilós terhelés? Semmit nem mondtak erről nekem.
19. Tücsök69 (válaszként erre: 18. - Toffifie)
2020. jan. 27. 21:43
Irigy vagyok! Bárcsak már itt tartanék! Azt olvastam 5 kg-val kell kezdeni a terhelést és hetente ennyivel emelni. :) Fáj egyébként?
18. toffifie (válaszként erre: 16. - Tücsök69)
2020. jan. 27. 18:22
Szia. Amikor feltették meleg volt a gipsz, az autóban egy ideig még párolgott is :) utánna lett nagyon hideg, hajszárítóztam kicsit :) a műanyag gipsz 10 ezer Ft volt, de nem tudom hogyn használom majd járó gipszként. Kaptam hozzá egy bazi nagy szandált, hogy húzzam rá a gipszre, de nem tudom letenni a talpam, inkább lábújjhegyre sikeredik...mától terhelhetem, de még csak épp támaszkodok rá kicsit.
17. Tücsök69 (válaszként erre: 12. - Sziszike3)
2020. jan. 27. 14:23

Szia!

Ne haragudj, de én mindenképpen elvinném magán orvoshoz. Tudom, hogy fizetjük a társadalombiztosítást, de van az a helyzet, amikor nem lehet kivárni azt az időpontot, amit kapsz.

16. Tücsök69 (válaszként erre: 13. - Toffifie)
2020. jan. 27. 14:21

Szia!

De jó Neked, hogy nem kellett műteni! Érdekes, úgy emlékszem, nem hideg, hanem meleg volt a gipsz, amikor felrakták.

Nekem is zsibbad néha a lábfejemnél, de szerintem hónapok kellenek, mire helyrejön a bokánk. Ugyan olvastam, hogy idegsérülés is lehet, de én bízom benne, hogy nem így van.

Múlt héten lemértem, majd most is a lábfejem és a bokám kerületét. Most már cm-re ugyanannyi a lábfejem, míg a bokám a műtött lábamon csak 1 cm-rel vastagabb és ugye rajta van a steril sebkötöző is. Ha tudnék, ugrálnék örömömben. :) Bár lehet, hogy majd terhelés hatására bedagad...

1,5 hét múlva veszik le a kivágott, fáslizott gipszet, megröntgenezik és utána kiderül, hogyan tovább. Könnyített gipszet szeretnék, de azt olvastam, hogy azzal nem lehet járkálni. Tehát könnyített gipsz nem lehet járógipsz. Egyébként megkérdezhetem, hogy mire számítsak? Mennyibe került Neked a könnyített gipsz?

A hasba szurit ne is mond! Ment a hasam tőle 2,5 hétig. És hát igen, megszúrni magunkat nem a legkellemesebb.

15. toffifie (válaszként erre: 14. - Sziszike3)
2020. jan. 23. 16:16

Szia. Itt olvastam a zsibbadásról:

[link]

2020. jan. 22. 20:07

Szia

Sajnálom ,jobbulást neked .Nálunk az a baj ez már elhuzodo probléma ,tavaly juniusba volt ez a baleset ,és azota elég hosszu idő eltelt.Attol félek én is ideg sérult,de kikéne deritenem ,komolyabb vizshálatra lenne szukségunk.

13. toffifie (válaszként erre: 1. - Tücsök69)
2020. jan. 22. 15:46
Szia. Az én bokám január 13-án tört el. Műteni nem kellett. Egy hétig volt kivágott, fáslizott gipszben, most hétfőn voltam kontrollon. Először begipszelték rendes gipsszel, de olyan hideg volt, hogy azt hittem lefagy a lábam, meg nehéz, és ott ahol el van törve ( külső boka) nagyon húzta. Nekem a sarkam ég. Tegnap visszamentünk, és kértem egy könyített gipszet. Ez most sokkal könnyebb, és szerencsére nem fagy le a lábam, viszont a sarkam ugyanúgy ég. Olvastam a neten, hogy ez valami idegi sérüléstől is lehet. A combom is zsibbad egy kisebb területen. Most várok, mert ez állítólag elmúlik, ahogy az idegszál elhal. A hasba szurit is útálom.
2020. jan. 21. 19:37

Sziasztok!Igazábol nemis törésröl van szo ,hanem kislányomnak bokaszalagszakadásával kapcsolatban lenne kérdésem,hátva valaki tud segiteni .

Röviden tavaly kislányom aki 15 éves elment a párommal a a cyberjumpba ,ott rosszul ugrott és mentő vitte el a korházba .Azt mondták lehet megmutik,tanakodtak mit tegyenek.Aztán a melett dontöttek nem mutik fekvőgipsz.Betartottunk nindent itthon,iszonyatos fájdalom volt a lábába végig Tobb mint egy honapig volt gipszelve .Fekudt bent is mert begyulladt neki egyszer ,ott kezelték.Egyszer egy alkalommal visszamentunk a korházba a János korházba ,Ott két doki,volt ,tanakodtak mi legyen,lekapták a gipszet menjunk haza nem kel rá semmi.Terhelje ,vegyunk bakkancsot ,ez még akkor volt mikor még ajánlották a gipdzet maradjon.Hazafele uton sirt a kislányom a fájdalomtol ,remegett roszul volt,bevittuk a balesetibe ott egy aranyos doki egybol visszarakta a gipszet ,egy hét nulva jobb lett neki .A jánosba rosszul rakták fel a gipszet .Aztán tornáztattuk mikor lekerult a kipsz,kicsit jobb lett,de viszont két honap mulva dagadt neki ,fájt ,véromleny ott maradt neki.Visszamnetunk a jánosba ott steroidos injekciot kapott.Kicsit hadznált,de tornázni alig tud az iskolába ,dagad neki ,tiszta lila ,modt vorosodik neki,azt mondja sokszor gidegséget érez a lábába,zsibbad neki ami megy feljebb a térdéig. .Én meg már tanácstalan vagyok hova vigyem,multkor sirt zsibbad a lába elvittem a helyimpálba azt mondták mivel ez régi sérulésbol adodik nem durgos eset,kérjek időpontot ortopédiára.Oda meg ha kapunk is majd honapok mulva .Sajnálom a kislányom,és féltem,mert én ugy gondolom a zsibbadás hidegség nem biztos jo.Elnézést hosszura sikeredett.

11. Tücsök69 (válaszként erre: 10. - 9e9543800f)
2020. jan. 17. 21:24
Köszönöm szépen! :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook