Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Biztonságos az internetbakon keresztüli fizetés? fórum

Biztonságos az internetbakon keresztüli fizetés? (beszélgetős fórum)


2013. nov. 22. 20:37
megmondaná valaki hogy a windows defendert mért hívják defendernek?
2013. nov. 12. 22:19

Ó, kedves fórumozók!

Én csak doki vagyok, de sok informatikussal kell együtt dolgoznom és van fogékonyságom a témához.

Visszavonulni minden netes információval. Csak a minimálisat.

23. sasmadar2 (válaszként erre: 21. - Joe1972)
2013. nov. 12. 22:14

És te ezt a sok maszlagot tényleg beveszed??? LOL

Pont Magyarországon indul el. Aha, mint az összes ilyen piramisjáték, mint a Sciennet, a Freedomrocks stb, mert még lehetne sorolni.

Amiknél szintén ilyen kamu szöveggel jöttek, hogy először Mo-on indult. A sok birka meg bevette, aztán persze bukták a pénzüket, meg a munkájukat.


De úgy látszik birkák mindig akadnak csak az alap ötlet változik.

2013. nov. 12. 20:01

Joe, Joe!

Olvasgass https-röl, hash és internetes biztonságrol mélyebben

Az NSA feltört és megfejtett mindent, de ehhez egy nagyon fejlett állam elektronikus tudása és harweres háttere kellett.

Nehogymár ne bízz egy 128 vagy 256 bites kódolásban

Ha meg elnézed a bankod adatlapját és helyette egy klónra lépsz be, akkor fene megette

21. joe1972 (válaszként erre: 19. - Sasmadar2)
2013. nov. 12. 18:57

mert eddig csak katonai szervezetnek adták

meg nagyobb amerikai cégeknek

tegnap voltam a webkonfián a gyárto cég fent van a amerikai tösdén


magán embereknek ahogy halottam tegnap Magyarország indult


ez a oka hogy kevés a infó meg hogy csak magyar info van rola

egyébként a progra 285 bit katonai biztonságal dolgozik.


de ez senkinek sem kötelezö

20. sasmadar2 (válaszként erre: 1. - Joe1972)
2013. nov. 12. 17:56

De, hogy a kérdésedre is válaszoljak:

Úgy, hogy OSX-et használok. Meg ahol csak lehet többlépcsős titkosítást amikhez egyszerhasználatos kódok tartoznak.

19. sasmadar2 (válaszként erre: 18. - Joe1972)
2013. nov. 12. 17:44

Persze az összes informatikusnak van érdekeltsége a nagy cégekben.

Ne röhögtess már!


Azt én is tudom, hogy nem vírusirtó.

A balekokat át lehet verni az ilyen programmal. De milyen érdekes, hogy erről a híres neves cégről csak magyar oldalakon találni infót.

Miért nincsenek angol nyelvű találatok, hogyha ez egy nemzetközi cég, ahogyan állítjátok??

Honnét tudod, hogy ez a program csinál egyáltalán valamit is és tényleg véd??


A bankok rendszerét sem lehet csak úgy feltörni hiába van kémprogram a gépen. A legtöbb bank ráadásul már két vagy háromlépcsős azonosítást használ. Úgy, hogy van olyan lépés, ahol nem is kell leütni egy billentyűt sem.

És pláne amikor egyszer használatos kódokat használnak, amit ha meg is kapna bárki már nem tudna vele mit kezdeni.


De mondom a balekok mindent bevesznek.

18. joe1972 (válaszként erre: 17. - Sasmadar2)
2013. nov. 12. 17:31

én nem virusrol beszéltem hanem kém programrol bármilyen nevük is van és ezeket bárki használhatja legálisan letölthetö a neten

a virus ölök nem minden kém progit ismernek el

csak a skype- átjönek ha ráklikelsz egy linkre vagy kép formájában stb...

én meg semit nem mondtam miröl van szó


a informatikus azt ajánlja ami neki a legjob

ezt ember válogatja

informatikus azért is ajálhat más progit mert pl lehet részedése van belöle ha valaki megveszi ezel nincs is gond

van ilyen olyan program van aki ilyenre esküszik van aki másra

2013. nov. 12. 10:22

Ez tipikusan ilyen reklám kérdés. Ami rettentő átlátszó.


Feltesz egy ilyen kérdést. Majd bármilyen választ is ad rá az ember, előjön azzal, hogy a vírusírtók meg a bankok szarok és ő tudja a tutit, de csak privátban írja le.


Én erről a gagyi CFA-ról hallottam csak eddig, hogy az aztán húúúú de jó.


Jah persze, a profi cégek akik dollár milliókat költenek a vírusirtók fejlesztésére, azok gagyik, de itt jön a megváltó amelyik aztán mindent tud.

Mindez egy névtelen cégtől, amelyik piramisjátékban "forgalmazza".


Az meg teljesen természetes, hogy a profi programok sem védenek 100%-ban. Hiszen az orvostudományban is először megjelenik a vírus utána készítenek hozzá vakcinát. A számítógépeknél ez ugyanígy működik sajnos.


Aki meg van olyan hülye és bedől annak, hogy egy névtelen senki cég terméke jobb, mint egy profié (Symantec, Kaspersky stb) az meg is érdemli, hogy csúnyán átverjék.

16. 17aadc1082 (válaszként erre: 3. - Joe1972)
2013. nov. 12. 08:55
Elnézve a naplódban az informatikai tudásod, inkább másra fogok hallgatni :D Ha nem gond. :D
15. 9ad44cf752 (válaszként erre: 1. - Joe1972)
2013. nov. 12. 08:24
a kérdés, hogy hogyan védekezem az "online lopás" ellen, avagy, hogyan török fel kódokat? :)
14. 25800e2d09 (válaszként erre: 13. - A0c1361e44)
2013. nov. 12. 08:16
Vagy az, igen. :-)
13. a0c1361e44 (válaszként erre: 7. - 25800e2d09)
2013. nov. 12. 05:55
Vagy annak a számlájáról, akinek küldi?
2013. nov. 12. 04:24
sosem veszek semmit a neten keresztul.
11. sasmadar2 (válaszként erre: 5. - Joe1972)
2013. nov. 12. 01:04
Lefogadom, hogy a CFA Defenderről van szó. Azon röhögnek az informatikusok, hogy a birkákat mennyire át lehet verni egy ilyen fossal.
10. forgatos (válaszként erre: 9. - 25800e2d09)
2013. nov. 11. 22:43
Ugye, ugye! A bakokat használjuk cask arra, amire valók! ;)
9. 25800e2d09 (válaszként erre: 8. - Forgatos)
2013. nov. 11. 22:40
ááá.. szemfüles :D akkor itt a bibi. én bankot használok.. a bakok meg ha jól tudom nem pénzátutalásra valók :D
2013. nov. 11. 22:38
Internetbak ? Ez jó! :))
7. 25800e2d09 (válaszként erre: 5. - Joe1972)
2013. nov. 11. 22:36
lehet hogy pont azzal a linkkel amit küldesz fognak lopni a számládról ha használod a módszert :D maradok a 3 lépcsős netbanknál, köszi :)
2013. nov. 11. 22:36
Hát a mi számlánkra max.tenni tudnak.Leemelni sosincs mit.Nem véletlenül. :D
2013. nov. 11. 22:29

van egy videó hogy miképp lopnak vagy emelnek le pénzt a számláról akit érdekel küldöm a linket.

azt is elmondja hogy miképp lehet ezt megakadályozni!

privátban küldöm a linket mert nem akarok semmit hirdetni!

4. zzmm
2013. nov. 11. 22:18

Netbank szerintem is biztonságos, rebdszeresen utalok, fizetek ott.

Már a belépéshez is kell az sms-ben kapott kód (ami csak rövid ideig érvényes) + az átutaláshoz is küldenek kódot.

Ja, és tudsz egy virtuálus számlát, számlaszámot is létrehozni, ha az eredetit nem akarod megosztani.

3. joe1972 (válaszként erre: 1. - Joe1972)
2013. nov. 11. 22:17

pedig nem az tuti meg nem minden net bank olyan mint a otp stb.


de van megoldás rá én megtaláltam

és nagyon jó

olyan biztonságot ad a kém vírusok ellen ami által nem tudják mit csinálunk.


a sima vírusölők nem minden kém vírust ismernek fel és még bármikor meg vehetjük tele van a internet velük.

több kém vírus tesztelve van a lejobb vírus ölővel szemben és a kimutatás azt mutatja hogy át engedi.

2013. nov. 11. 22:04

pay pal.. ha vásárolsz valamit azon keresztül fizess.. dombor nyomott kártyával lehet.

ám vettem már pár dolgot pay pal fiók nélkül, semmi baj nem lett. netbankon keresztül utalok ilyenkor. ekkor van egy elsődleges és egy másodlagos (nagyobb összegnél) sms amit az utalás idejére lehet felhasználni. tehát alapból a netbank belépéshez kell egy sms jelszó a belépő jelszavamon felül és az utaláshoz egy másik. asszem ez elég biztonságos :)

2013. nov. 11. 21:58
ara vagyok kíváncsi hogy ki miképp oldja meg a online lopást pl.. jelszó feltörést hitelkártya adatok lopását vagy bármilyen oldal meg email cím jelszó feltörését.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook