Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Biológia gyorstalpaló diétához II. fórum

Biológia gyorstalpaló diétához II. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Biológia gyorstalpaló diétához II.

1 2
18. f3000dc5ef (válaszként erre: 16. - Criscito)
2012. nov. 7. 19:51

Várj, leírom egy átlag napom. Igaz kalóriát sose számoltam.


Reggeli: 2 dl kókusztej+2 banán turmix

Napközben: gyümölcs kilószám

Ebéd: Jó nagy adag sertéspörkölt, párolt zöldségekkel (brokkoli+répa)

Délután: 10 dkg maszola, és még magok is pl. kesudió

Vacsora: öt tojásból rántotta, szigorúan szalonnával és hagymával :D


? Jó kis nap :D És ez az átlag. De azt valóban nem tudom mennyi kalória :D

17. Criscito (válaszként erre: 10. - AlBundy)
2012. nov. 7. 19:50

+1 :)


Egyébként tényleg jó kis cikk, a futás pedig jó dolog, persze kell hozzá egy bizonyos edzettségi szint.

16. Criscito (válaszként erre: 12. - F3000dc5ef)
2012. nov. 7. 19:46
Tuti, hogy nem vittél be rengeteg kalóriát.
15. f3000dc5ef (válaszként erre: 14. - 117b1693d0)
2012. nov. 7. 19:23
Tedd :D
14. 117b1693d0 (válaszként erre: 12. - F3000dc5ef)
2012. nov. 7. 18:18
Jaj, ezt egyszer annyira mérném rajtad, mert ezen sose tudunk dűlőre jutni :DDD
13. 117b1693d0 (válaszként erre: 11. - Herzi)
2012. nov. 7. 18:17

Rosszul :(


Nincs olyan, hogy akaratlagos lokális zsírégetés.


De azért csak tornázz, mert az nagyon fontos, helyileg ugyan nem fogyaszt, de millió hasznos folyamatot beindít és még boldog is leszel (igaz, csak utána:D).

12. f3000dc5ef (válaszként erre: 11. - Herzi)
2012. nov. 7. 14:52

Rosszul gondolod. Nem onnan megy le a zsír amit éppen formálsz. Hanem ahonnan a szervezeted gondolja. Általános szabály, hogy fordítva tűnik el mint ahogy feljött, tehát ha először hasra híztál például, akkor onnan fog utoljára eltűnni.


Valaki írta a negatív kalória mérleget: nos ez sem teljesen igaz. Meg kell nézni mivel viszed be a kalóriát, én tuti rengeteg kalóriát bevittem, mégis fogytam/fogyok.

11. Herzi (válaszként erre: 7. - 117b1693d0)
2012. nov. 7. 14:10

Ha egy területet formálsz célzottan, akkor onnan fog égni a szír:)

Pl. Diétázom, hogy összességében fogyjak: de nagy terhelést, kis sorozattal adok a fenekemnek, az így csak formálódni fog, fogyni nem (vagyis minimálisat, erősen izmosodni fog a "háj" alá izmosodni). És a combomat viszont folyamatosan lazítom, laza futással, lábemelésekkel, lendítésekkel akkor a zsír onnan le fog égni.

Rosszul gondolom?


Zsírégetőkről...csak minőségi cuccot! Nem reklámozok semmit, de mindenki tudja honnan kell beszerezni, és honnan nem.

2012. nov. 7. 14:04

Értelmes összefoglaló, viszonylag ritka.

Egy dolog, az intenzív futás is ugyanúgy éget zsírt, csak közben kevesebbet, utána többett, ez az EPOC hatás, viszont aerob tartományban végzett futásnál nincs ilyen, gyakorlatilag amikor abbahagyod a végzését a zsírégetés is abbamarad.

Mondjuk tényleg az izmunk bánhatja, de azért ez ellen is lehet tenni (BCAA, l-karnitin, stb).

9. 117b1693d0 (válaszként erre: 1. - Falcngate)
2012. nov. 7. 14:00
Nagyon látványos a változás, gratulálok! :)))
2012. nov. 7. 13:55

Zsírégetőt szedők midnenképpen nézzék meg ezt a listát, mert van pár olyan termék forgalomban, ami veszélyes lehet:


[link]

7. 117b1693d0 (válaszként erre: 5. - Herzi)
2012. nov. 7. 13:50

Azt formálod.


Amiről ő beszélt, az pedig a zsírból történő fogyás. A szerezet dönti el, hogy honnan szabadítja fel a zsírt. Diétáva, edzéssel nem lehet akaratlagosan egy területet hatékonyan támadni zsírból fogyás céljából.


Amit te mondasz egyébként nagyon jó, mert formálni mindig érdemes. :)

6. 5146e98818 (válaszként erre: 1. - Falcngate)
2012. nov. 7. 13:39

Köszönjük!

Ez a valós eredmény is megerősíteti azt az ésszerű álláspontot, hogy fogyni csak negatív kalóriamérleggel lehet, csodák (és csodaszerek) nincsenek.

2012. nov. 7. 13:02

Szia,

elsőre is nagy-nagy gratulációm, minden elismerésem- megnéztem a képeket is.

A cikk minden részével nem értek egyet. Pl. a zsírégetők helyes használattal nagyon sokat tudnak segíteni, pláne a zsigeri-zsír égetéséhez.

Illetve azzal a ponttal nem értek még egyet, hogy lehet-e célzottan egy-egy területről fogyni: kitartással,de lehet. A genetikát megváltoztatni nem lehet, de le lehet fogyni pl.csak combból úgy hogy a csípő a fenék megmarad, csak formálódik.


Tényleg gratulálok, nagyon nagy eredmény amit elértél.

2012. nov. 7. 10:54
Én tudok egy módot kislábujjra való hízásra! Rá kell ütni kalapáccsal! :D Viccen kívül: köszi a cikket, jól összefoglaltad a lényeget! A zsírégetőkről szóló pár sor különösen a szívem csücske volt, egyetértek! A fogyásodhoz pedig nagy-nagy gratula! ;)
2012. nov. 7. 09:53

Végre egy értelmes cikk a fogyásról :D


Én paleozom. 172 cm-ről, és 85 kilóról indultam.

Most 70 kg vagyok :D

És fegyencedzek :)

2012. nov. 7. 09:30

Kedves Falcngate!

Örömmel olvastam a cikkedet. Én is 80 (pontosabban 82) kilóról kezdem a fogyást a 172 centim mellé. Már évek óta járok hetente kétszer 'szaladgálós' edzésre, de ez kevés. Két hete kezdtem el figyelni az étkezésekre (főleg a vacsorára, mindig ott csúsztam el), és nekiláttam a súlyzós edzéseknek. A kisebb hasamat már észrevették barátok, és picit már a súlyomon/körfogataimon is látom a változást. Én csak 70 kilóig szeretnék lemenni - illetve rövidebb távú motiváló célom, hogy csinosan álljon rajtam szilveszterkor a 40-es fekete ruhám (bár most is beleférek, de azért messze nem az igazi..). Szóval nagy lendületet adott a cikked, köszönöm!

2012. nov. 7. 09:08
Előző cikkemben a táplálkozás biológiáját írtam le. Ezt most kiegészíteném a mozgásról általam fontosnak tartott információkkal. Továbbra sem szeretnék „tuti tippeket” javasolni, csupán összefoglalnám az általam gyűjtött és kipróbált módszereket.
Ahogy az előző cikkemet, ezt is hosszas kutatás és informálódás előzte meg. Szakkönyvekből, testépítőktől, versenysportolóktól tájékozódtam. Ismételten kérdésekre bontottam az anyagot, hogy átláthatóbb, könnyebben értelmezhető legyen.

Ugrás a teljes írásra: Biológia gyorstalpaló diétához II.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook