Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hová kell a -15 napon túli- táppénzes papírom leadni, ill. címre vagy számlára küldik majd? fórum

Hová kell a -15 napon túli- táppénzes papírom leadni, ill. címre vagy számlára küldik majd? (tudásbázis kérdés)


1 2
38. Bözsi néni (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 13. 19:41

Az első 15 nap betegszabadság, amit a munkáltatónak kell fizetnie, a bér 70%-a. Ha már voltál idén beteg, meg kell nézni, hány nap betegszabid volt igénybe véve, mert a 15 nap egy évre értendő.


Ha a betegséged meghaladta a még igénybe vehető betegszabadságot, akkor kell a munkahelyednek továbbítania a táppénzes papírodat elektronikusan, a megfelelő kísérő iratokkal a NEAK-ba.

2019. dec. 13. 18:55

Hétfőn megyek dolgozni és adom le a táppénzes papírt. Nagyon kíváncsi leszek az egészre.

Válasz még nem jött a Kincstártól

36. Napsugár8 (válaszként erre: 35. - Bözsi néni)
2019. dec. 12. 06:50

Szerintem ez éppen egy annyira kis vállalkozás, hogy még fizetett könyvelője sincs, így halvány lila gőze sincs ahhoz, hogy ilyen esetben mit is kell(ene) csinálni.

Saját maga könyvel, mert a törvény nem tiltja, valakitől megtanulta, hogyan kell a 08-as,58-as, 53-as stb. bevallásokat importálni a bérprogramból, és ügyfélkapun beküldeni. És eddig tart a tudománya. Az első komoly ellenőrzéskor rájön, hogy többe került a leves, mint a hús.

35. Bözsi néni (válaszként erre: 34. - Napsugár8)
2019. dec. 11. 23:30

Azért felháborító, hogy ilyet megengednek maguknak a munaadók, hát nem?


A naaaagy, magyar vállalkozások... bezzeg a rohadt multi...

34. Napsugár8 (válaszként erre: 32. - Meer)
2019. dec. 11. 14:59

Lényegét tekintve ugyanezt írtam neki első válaszolóként már tegnapelőtt, hogy a munkáltatóhoz kell leadni, mert annak még ilyen-olyan dolga van vele, és majd ő továbbítja...

Még mielőtt beindítod a feljelentem akciót, szólj ismét a főnöködnek, hogy ez törvénytelen, és vagy elintézi az ügyedet, vagy igen-igen megüti a bokáját. Persze az egy dolog, hogy attól kezdve valószínű nem lesz munkahelyed...


Van még egy választási lehetősége, hogy erre az időszakra is teljes munkabért számfejt neked, de nem a szabadságod terhére, csak úgy, mintha rendesen dolgoznál.

33. Bözsi néni (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 11. 14:54

Jelentsd fel őket. NAV-nál, Munkavédelmi Főfelügyelőségnél pl.


Ilyet nem tehetnmeg, hogy mem küldi a táppénzes papírodat! Ha a munkabiszonyod nem szűnt meg, kötelrs elektronikusan beküldeni.

32. meer (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 11. 14:50
Ha nem továbbítják.. akkor akadályozzák a táppénzkifizetést, mert kötelesek adatot szolgáltatni a korábban elért jövedelemről, szolgálati időről, be kell küldjék a Tb kiskönyvet.. ha mindezt nem akarják megtenni, akkor ezzel jogszabályt sértenek. Javaslom tértivevényes ajánlott levélben továbbítani részükre a szükséges papírokat azzal, hogy továbbítsák a megfelelő helyre - amelyet a bérszámfejtőnek/könyvelőnek tudnia kell. Ha ezt nem teszik meg, fel kell őket jelenteni. Tetemes birságot fognak kapni érte. Sajnos a dolgozó hiába vinné maga.. legalább a jövedelemigazolást adják a kezébe.. anélkül semmire sem megy, mert mi alapján számolnának táppénzt a részére?! Hasonlóan beküldendő az eddigi táppénzes papír is.. és nyiltkozat, hogy a betegszabadság kimerítve!
31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - Bözsi néni)
2019. dec. 10. 20:01
Itt megmondták hiába adom be nem küldik tovább. Tehát nincs más nekem kell intézkedni
30. Bözsi néni (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 10. 16:45
Menj be személyesen kormányhivatalba és kérdezd meg.
29. Bözsi néni (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 10. 16:43
Próbáld meg. De vissza fogják küldeni. A munkahelyednek kell beadnia, mégpedig elektronikusan,kitöltve hozzá egy adatlapot az előző jövedelmeidről és jogviszonyodról - ami alapján a táppénzt tudják számítani.
28. Bözsi néni (válaszként erre: 25. - MTami01)
2019. dec. 10. 16:41

Ne okoskodj. Ráadásul itt nem ez a kérdés.


Egyébként pedig cég összesent kell nézni, ha az meghalafja a 100 főt, a cég fizeti az ellátásokat.

27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Meer)
2019. dec. 10. 16:36

Ma néztem, be vagyok jelentve hála.

Nem foglalkozik vele. Többen mondták a kollégák közül leadták (15 napon túli betegpapírrol van szó továbbra is) és azok nem tovabbitották.

Szóval én szeretném nab eljuttatni a megfelelő helyre

26. meer
2019. dec. 10. 15:28
Ha letelt a betegszabadság.. akkor a munkáltató köteles a papírokat táppénz folyosító szervhez továbbítani. Előtt e viszont nyilatkoznia kell a betegszabadság lejártáról, a jövedelemlapról. Államkincstár honlapján nyomtatvány.. ergo. munkahelynek továbbítani. Nem akar vele foglalkozni? Akkor minek tart alkalmazottat! SOS utána járni a bejelentésnek ügyfélkapu-n
25. MTami01 (válaszként erre: 22. - Bözsi néni)
2019. dec. 10. 15:12

Nem én vagyok a kérdező. Én csak válaszoltam.


A #20-as válaszban én is írtam, hogy 100 fő fölött kötelező, hogy legyen TB kifizetőhelye a cégnek.


Felmerül egy kérdés:

Amennyiben ő nem a cég központjában dolgozik, hanem egy kihelyezett telephelyen, ámde a telephely dolgozói létszáma meghaladja a 100 főt, akkor viszont a telephely nem kötelezhető TB kifizetőhelyet kialakítani, vagy ügyintézőt alkalmazni.

24. Bözsi néni (válaszként erre: 22. - Bözsi néni)
2019. dec. 10. 14:24
Jav: ügyintézői
23. Bözsi néni (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 10. 14:22
A munkahelyedre add le, ők már tudják, mit kell vele csinálni. Velük beszéld meg, hogy postán v. bankszámlára kéred.
22. Bözsi néni (válaszként erre: 20. - MTami01)
2019. dec. 10. 14:15

Na, nem egészen, nem külön hely:-)


Hanem ha a munkahelyed Tb-kifizető (alkalm. száma miatt, jogszabály alapján), akkor a NEAK helyett a munkahely bér ügyinlzőjei számfejtik a táppénzedet és ők utalják v. kp. fizetik - ahogy a munkabéred is. A munkahelyed pedig elszámolja a NEAK-kal (volt OEP).

21. MTami01 (válaszként erre: 20. - MTami01)
2019. dec. 10. 14:10
20. MTami01 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 10. 14:08

TB kifizetőhely egy a munkahelyen belül működő egység. Amennyiben 100 főnél többen dolgoznak nálatok, akkor köteles a cég ilyen helyet biztosítani.


Amennyiben a munkahelyed nem TB kifizetőhely, akkor a Járási Hivatal központjába, vagyis a járási székhelyen van társadalombiztosító.


Egyébként arra ne igen számíts, hogy ilyen fórum akár a Járási Hivatal, akár az Államkincstár dolgozója fent van.

19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - MTami01)
2019. dec. 9. 19:58

Pest megyében hol van TB kifizető hely?

Akkor te vagy a legjobb forrás 🤗 köszönöm a segítséged.

Azért remélem írnak az Allamkincstártól is.

18. MTami01 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 9. 19:20
Nagyon szívesen válaszolok! Én elég frissen tanulom ezt a témát, ill. munkahelyem is van (bár hivatalosan ez most csak január 1-jével igaz.)
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - MTami01)
2019. dec. 9. 16:28
Nagyon szépen köszönöm neked is a tájékoztatást.
16. MTami01 (válaszként erre: 15. - MTami01)
2019. dec. 9. 15:37
Leadni a munkáltatóhoz vagy az ott működő Társadalom Biztosító kifizetőhelyen kell a táppénzes papírt, amennyiben már a betegszabadságot (15 munkarend szerinti munkanap) leárt.
15. MTami01 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 9. 15:05

Menjünk bele a kérdés részleteibe:


1) Betegszabadság

A betegszabadság évi 15 munkarend szerinti munkanap. Erre a megelőző 6 hónap átlag órabérnek a 70%-a jár. Ezt a munkáltató fizeti. Általában a dolgozó kérésének vagy a munkáltató előírásainak megfelelően bankszámlára való utalással kerül kifizetésre.


2) Táppánz

- Saját jogú táppénz

A betegszabadság után max. 365 nap táppénz jár. A papírokat a munkáltató felé vagy az ott működő un. kifizetőhelyen kell leadni. A kifizetés banki átutalással vagy postai úton történik. Ez függ attól is, hogy a kérelmező hogy kéri. A táppénz mértéke függ az aktuálisan fennálló munkaviszony hosszától is.


>Amennyiben a fennálló munkaviszony NEM haladja meg a 24 hónapot, akkor a megelőző 6 hónapban kapott bérből az ebben az időszakban befizetett pénzbeli eü. díj (4%) levonása mellett megállapítanak egy átlagbért, amit elosztanak 174-el, majd 50%-al, ennyi lesz az óránkénti táppénzed összege.


Akkor is 50%, hogyha meghaladja a 2 évet, de fekvőbeteg-ellátó helyen (kórház) ápolnak.


<Amennyiben a fennálló munkaviszonyod MEGHALADJA a 24 hónapot, akkor a megelőző 6 hónapban kapott bérből az ebben az időszakban befizetett pénzbeli eü. díj (4%) levonása mellett megállapítanak egy átlagbért, amit elosztanak 174-el, majd 60%-al, ennyi lesz az óránkénti táppénzed összege.


A kifizetésről már fentebb írtam.


- Gyerek után járó táppénz

Az 1-3 éves gyerekek után 84 nap

A 3-6 éves gyerekek után két szülő esetén 42, egy szülő esetén 84 nap

A 6-12 éves gyerekek után két szülő esetén 12, egy szülő esetén 24 nap jár

Méltányosságból 12-18 éves gyerekre is jár.

A számítási módja viszont megegyezik a saját jogon járó családi pótlékkal.

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Ikres_anyu)
2019. dec. 9. 14:32
Köszönöm utána nézek hogyan kell.
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Napsugár8)
2019. dec. 9. 14:32

Keresek másikat, már jóideje nem csak most. De eddig nem volt szerencsém sajnos.

Szerencsére nem vagyok ágyhoz kötött.

2019. dec. 9. 14:29
Amúgy hogyan érzed magad, tp. alatt tudsz új helyet keresni, vagy ágyhoz, házhoz kötött vagy?
2019. dec. 9. 14:21
A TB jogviszonyodat ügyfélkapun le tudod ellenőrizni.
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Napsugár8)
2019. dec. 9. 14:06

Elvileg be vagyok mert mondták pl 2 nappal később kezdhettem hogy elintézzék a bejelentést.

De valóban ahogy írtad most majd kiderül!

Amúgy is sunyik, sajnos a fizetés egy része borítékba kapom.

De remélem találok jobb helyet

9. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 9. 13:39
Akkor viszont kérdés, hogy egyáltalán be vagy-e jelentve??? Hát most majd kiderül, ezek után biztosan.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook