Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Úti balesetem volt és az orvos február 25-én adhatja ki a táppénzes papíromat, így nem kapok fizetést, mit tegyek? fórum

Úti balesetem volt és az orvos február 25-én adhatja ki a táppénzes papíromat, így nem kapok fizetést, mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


2010. márc. 31. 22:00

Janeszka!

Ha már megkaptad a 'Baleset üzemiségét elismerő határozatot', akkor az már fél-siker. Nem tudom, hogy a munkahelyed Tb-kifizető hely-e, vagy sem, de tény, hogy sajnos ugyan úgy számolnak el vele, mint a bérekkel, és csak a tárgyhót követő hónapban kapod meg a táppénzedet.

Tudom, ez semmit sem segített a márciusi megélhetéseden, de sajnos jelenleg - tudtommal - a nyugdíjon kívül semmilyen olyan pénzbeli juttatás nincs az állam részéről, amit tárgyhóban fizetnek :(

16. Lili74
2010. márc. 15. 19:58
A táppénz elszámolása szabályokhoz van kötve, vagyis táppénzes papír nélkül nem lehet kifizetni a táppénzt. Viszont a munkaügyes is lehetne egy kicsit humánusabb. Írj egy levelet a munkaügyre, hivatkozz az anyagi helyzetedre, hátha sikerül. Sajnos a folyamatos betegállományt igazoló papír a tp fizetés szempontjából semmit nem ér.
15. globus (válaszként erre: 14. - A1a1223a33)
2010. febr. 22. 10:14

Értem, hogy a munkaügy azért ragaszkodik a szabályos papírformához, mert elő szokott fordulni, hogy valaki lóg, és később mégsem visz tp-es papírt.

Esetleg megoldható, hogy egy olyan igazolást ír a doki, hogy folyamatos betegállományban vagy.

14. a1a1223a33 (válaszként erre: 13. - Globus)
2010. febr. 22. 09:03

Akkor is kiírhatna ha a kórház ráírta a lapra hogy fekvőbeteg és műtétre előjegyezve?

Próbáltam beszélni a dokival de azt mondta hogy 25.én zárhatja le akkor is ha tudja nem fogok menni dolgozni hiszen nekik ez a szabály.

De ezt nem érti meg munkaügy...

13. globus (válaszként erre: 12. - A1a1223a33)
2010. febr. 22. 08:54
Próbáld megbeszélni a táppénzen tartó dokival, hogy ez az ábra. Nehogy a gyógyulást halogató magatartásként rója fel, mert az üzemi baleseteket az OEP fokozottan ellenőrzi. Néhány évvel ezelőtt kiadott egy irányelvet, amelyben megszabta a betegségek lehetséges gyógyulási idejét, beleértve a szövődményeseket is. Ha a dokid szigorú, simán kiírhat dolgozni.
12. a1a1223a33 (válaszként erre: 11. - Globus)
2010. febr. 22. 08:50

Klinikán szeretnék amit budapesten találtam mivel az egyik kórházban jártamkor a doki épp azt mesélte az aszisztensének még szívta le a lábamat hogy volt ma reggel egy műtétje hol véletlen elvágta a térd szallagját és ezt a lábamon mutatta is hogy hol volt.

Kérdeztem hogy mit műtött neki majd tök bunkón visszaszólt hogy ez magán beszélgetés.

Majd a következő vizsgálatomkor 2-órát vártam rá direkt előre lebeszélt időpontom volt... Mikor megérkezett és bementem annyit mondott a nővérnek siettem a műtétekkel mert egyfolytában fexenek az őreg nők és erre elkezdtek mosolyogni.

Hát ezért nem fogom itt megműtetni magam.

11. globus (válaszként erre: 10. - A1a1223a33)
2010. febr. 22. 08:45
Magánúton műttetsz?
2010. febr. 22. 08:43

De nem tudok vissza menni dolgozni mivel állományban maradok.Fekvőbetegként vagyok nyilvántartva mivel műteni kellene...

Az az márciusban biztos hogy nem fogom tudni ezek után megműtettni...

9. globus (válaszként erre: 1. - A1a1223a33)
2010. febr. 22. 08:40
Sajna, rosszkor volt a baleseted... az igazolást róla bármikor kiadhatják, de arra nem kapsz táppénzt. A dokumentáció lényege olyan, hogy folyamatos keresőképtelenség esetén igazából 3 hét után fizethetnek.
2010. febr. 22. 08:31

De csak majd áprilisban fogom megkapni.

Megkérdeztem és mit fogok márciusban csinálni miből élek?

Munkaügyes válasza: Ez a te gondod...

2010. febr. 22. 08:30

Tök kész vagyok.

Mi jöhet még???

2010. febr. 22. 08:29
vagy egyáltalán nem is fogsz kapni????nem lól értelmeztem a kérdést:(
2010. febr. 22. 08:29
Nekem nem adja ki mert nem törvényes...
2010. febr. 22. 08:28

háth igen , sajnos utólag fogod megkapni...én is így jártam mondjuk nekem nem balesetem volt...de tény h csak hó küzepén és végén zárnak le táppénzes papírt és az oep is sokat csücsül rajta...

Én decemberben kaptam meg a szeptemberi táppénzem:S

2010. febr. 22. 08:28
Érdekes orvosod lehet.Az enyémnek megmondom mikortól-meddig leszek táppénzen és már ki is adja.
2. vikucka (válaszként erre: 1. - A1a1223a33)
2010. febr. 22. 08:28
Munkaügyi bíróság? Bár előtte egy ügyvédet meg kell kérdezni, hogy lehet-e ilyet.
2010. febr. 22. 08:23

Úti balesetem volt és az orvos Február 25.én adhatja ki a táppénzes papíromat törvényesen de a TESCO csak 20.-áig fogadta el így nem kapok egyész márciusban semmi fizetést.

Mit tegyek???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook