Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Beteg kolléganők fórum

Beteg kolléganők (beszélgetős fórum)


1 2
17. b1266b8c26 (válaszként erre: 15. - Daf480b8d6)
2011. nov. 11. 13:56
Hétvégén próbáld magad kikúrálni. És amíg tart ez a betegséges szezon, addig kezdj el valami vitamint szedni, hogy erősítsd az immunrendszered. Hátha úgy kevésbé kapod el a betegségeket.
2011. nov. 11. 13:55

Itt nem csak az a gáz, hogy betegen bemegy és fertőz, hanem a lábon kihordással olyan szövődmények járhatnak, hogy a fal adja a másikat... Én is egy sima megfázás miatt, amit lábon hordtam ki, később hetekre otthon kellett maradnom, és abból már nehezebb volt kimászni.


Igen, immunerősítés, vitaminok, mozgás, stb...:))

Én már február óta most vagyok először megfázva.:)

15. daf480b8d6 (válaszként erre: 14. - B1266b8c26)
2011. nov. 11. 13:54
Ezzel én is így vagyok még tart a próbaidő, bár stabilnak látszik az egész, De lassan úgyanúgy ramatyul nézek ki mint akivel tegnap beszéltem és kb mindenki
2011. nov. 11. 13:51

Amúgy tök mindegy. Típustól függ. Anyukám oviban dolgozik. A kolléganői minden féle vírust elkapnak, ami megjelenik az oviban, ő meg szinte soha semmit. Ritkán, de akkor nagyon.


Én is ilyen vagyok. Év elején elkezdtem dolgozni egy cégnél. Úgy mentem oda, hogy szinte mindenki folyamatosan betegedett le. Hiába mentek betegszabira, két hónap múlva is ugyanúgy köhögtek. Én kb. 2 hónap múlva kaptam el. Akkor is kiírt volna az orvos, de nem mertem magam kiíratni, mert, hogy még új vagyok. Kár volt, mert ugyanúgy lapátra tettek próbaidő alatt.

13. tündér74 (válaszként erre: 1. - Daf480b8d6)
2011. nov. 11. 13:50
Pár napot otthon maradhatott volna a kollégád. Senki nem pótolhatatlan.
12. daf480b8d6 (válaszként erre: 10. - 4327a8e017)
2011. nov. 11. 13:48
Mire gondoltál?:) én legalább 4 napig kitartottam, pedig mellettem van közvetlenül..
2011. nov. 11. 13:46
6an vagyunk, nálam ma kezdődött, a villamoson nem fogok megfordulni. Mikor rajtam kívül eddig mindenki elkapta, a mai napot már végig húzom, bár többen is mondták benn h tökmind1 ezek után ki marad otthon
2011. nov. 11. 13:46
Mi lenne, ha a megoldásra koncentrálnátok egy kis immunerősítéssel?
9. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Daf480b8d6)
2011. nov. 11. 13:40

A legtöbb munkáltatót nem érdekli, hogy mennyire köhög-tüsszög-folyik az orra, hogy megfertőz másokat is, stb., mert neki fizetnie kell a táppénzt. És a legtöbben féltik az állásukat...

(Ha én nem megyek dolgozni, ki kell fizetnem teljes egészében az óradíjamat...)

2011. nov. 11. 13:40
Azért nem biztos, hogy az a kolléga fertőzött ám meg mindenkit, aki bement dolgozni látványosan betegen. Lehet, hogy másban is ott lappang a dolog napok óta és ugyanúgy fertőz. Ráadásul, ha a torokfájós kollégák is bent vannak - és te is bemész már betegen, akkor tulajdonképpen nem is értem, hogy ő miért rosszabb, mint bármelyiktek.
2011. nov. 11. 13:38
Egyik munkahelyemen a főnököm volt nagyon-nagyon önző, de nem abból a szempontból, hogy ő bejárt betegen is dolgozni és végigfertőzött mindenkit, henem ezt el is várta mástól. Leginkább Tőlem. Én tehettem meg legkevéssbbé, hogy otthon maradok. Csak akkor maradtam otthon, mikor már lázam is volt. Persze akkor is folyamatosan hivogatott telefonon, ha valamit nem tudott megcsinálni helyettem:S Sajnos ugyan ez a helyzet az oviba, böliben, suliban is. Beviszi a szülő a gyereket mikor beteg, csak ha láza van, akkor nem engedik be. Szerintem sokan még így is bevinnék. Nem mindenki engedheti meg magának, hogy nyugodtan elmenjen betegállományba. Ezért is nehezebb gyerekkel állást találni, mert "a gyerekek egyfolytában betegek"...És mint tudjuk manapság nagyon-nagyon nehéz munkát találni, ragaszkodnak az emberek a munkájukhoz.
2011. nov. 11. 13:35
Manapság mindenki félti az állását és rákényszerülnek sokan, hogy betegen dolgozzanak!
5. syria (válaszként erre: 1. - Daf480b8d6)
2011. nov. 11. 13:35
Talán fél a kirúgástól.
4. b1266b8c26 (válaszként erre: 3. - Babeck)
2011. nov. 11. 13:34
Hát én már voltam úgy, hogy elmentem orvoshoz, mert iszonyatosan köhögtem. Nem voltam lázas, de egész éjszaka fent voltam. Kb úgy köhögtem mint egy asztmás. Ki is írt az orvos 1 hétre. A főnököm pedig berendelt, hogy majd akkor mehetek betegszabira, ha elvégeztem a munkám. Mindenki mondta bent, hogy minek mentem be, mert tényleg beteg voltam.
2011. nov. 11. 13:29
Felelőtlennek tartom őket és a vezetőséget is, hogy nem küldi őket haza. Pedig otthon három nap alatt meggyógyulna, lábon meg három hét + végigfertőz mindenkit... :(
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Daf480b8d6)
2011. nov. 11. 13:29

Hát ja. Te is úgy vagy vele, hogy "ezek után én is bemegyek". Szóval nem nagyon van miről beszélni.

Amúgy sajnálatos, önző felelőtlen a hozzáállásuk, ez tény. :(

2011. nov. 11. 13:26
Mi a véleményetek arról a kollégákról, akik influenzásan bemennek dolgozni, nem kéne, el lehet menni betegszabira nálunk. Az a helyzet, hogy közös iroda vagyunk és egy kolléga érkezett köhögve tüsszögve, hiába mondtuk h pihenjen otthon. Úgy döntöttem tegnap, hogy beszélek vele mivel már a fél iroda kezd torokfájásra panaszkodni...Hát talán nem is kellet volna, mivel közölte a képembe szipogva: ne aggódj a vírusok miatt előbb utóbb mindenki elkaphatja bárhol bármikor bármit... Nem kellett volna...Ma reggelre tiszta nátha lettem, mint az egész kollektíva együtt, valószínűleg a tegnap miatt van..Idén kezdtem dolgozni, így fog menni tavaszig vajon? Ezek után én is bemegyek tök mind1, hétvégén kúrálhatom magam, ha már úgyis leköhögött és bekaptam a vírusait tőle.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook