Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beteg gyermeket nevelni fórum

Beteg gyermeket nevelni (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Beteg gyermeket nevelni

1 2
2008. okt. 9. 14:04

Szia mindenkinek aki olvassa.


Az én gyerekem 1800 gr-mal jött a világra. Haemiparesise van. Ez azt jelenti, hogy az izmai fokozatosan sorvadnak. Ez a betegség a jobb oldalát érinti. Mellé még kétszer operálták a szemét Baján, egyszer az ínszalagjait Pécsen, jártunk korai fejlesztésre Makón, és gyógytornára Hódmezővásárhelyre. Szóval nem semmi életünk volt eddig. Jelenleg egy speciális gyógypedagógiai iskolába jár. Elértük azt, hogy egyedül jár a suliba a város másik végébe biciklivel, önállóan eszik, tisztálkodik, öltözik. Kell ennél több?

Ja és most 17 éves.


Egyébként nekünk is van közgyógyunk, emelt családink, autónk a szerzési támogatással lett, a suliban ingyen kapjuk a tankönyvet, a kajáért 50%-os kedvezményt kapunk.

Az igényléseket a polg. mest. hiv. szociális osztályán lehet igényelni. Csomó papírmunkával jár, de hosszú távon megéri.

3. 6f19d41b13 (válaszként erre: 2. - Ppiiccii)
2008. okt. 9. 13:45
SZIA!ILDI VOK!A TE BABUDNAK MI A BAJA?AZ ÉN KISFIAM JANUÁRBAN SZÜLETETT ZÖLDHÁLYOGGAL!AZ EMELT CSALÁDIN, ÉS A KÖZGYÓGYIGAZOLVÁNYON KIVŰL MI SEMMIFÉLE TÁMOGATÁST NEM KAPUNK, PEDIG TARTÓS BETEG!300 KM VISSZÜK HETENTE 2 HETENTE FEL BUDAPESTRE A SEMMELWEIS KLINIKÁRA AHOL MÁR MÁSODSZOR MÜTIK JÖVÖ HÉTEN HÉTFŐN!MERT NEM LETT JO A MÜTÉT!UTIKÖLTSÉGPAIRT AZT KAPUNK UGYAN, DE NAGYON MEGTERHEL BENNÜNKET ANYAGILAG IS, NEMHOGY MÉG LELKILEG!A SZEME VILÁGA FOROG KOCKÁN, ÉS ISZONYÚ ÉRZÉS!!!MIÉRT VAN ENNNYIBETEG GYERMEK!!SZÖRNYŰ AMIKET ÉN IS ÉS A FÉRJEM IS LÁTUNK OTT A KLINIKÁN!NA MINDEGY!OLVASTAM AZT A GÉPKOCSI FENNTARTÁSI TÁMOGATÁST, MEG A VIZDIJ TÁMOGATÁST!EZEKET IS LEHET IGÉNYELNI??ELŐRE IS KÖSZÖNÖM A SEGITSÉGEDET!HOGY VAN A GYERMEKED?ÉS MENNYI IDŐS?ÉN KISFIAM 9 HONAPOS!VÁROM VÁLASZOD, ELŐRE IS KÖSZÖNÖM A SEGITSÉGED!PUSZI:ILDI
2008. okt. 9. 12:45

Jónak tartom a cikket, sokminden benne van amiről én is tudtam. Nekem is sérült gyermekem van, jó ha tájékozódik az ember.

Ami hiányzik a cikkből:

- lehet még lakásátalakításra is igényelni támogatást az önkormányzatnál.


Egyébként gratulálok, jól összeszedted mindazt ami érintheti a családokat.

2008. okt. 9. 11:03
Sajnos egyre több család nevel tartósan beteg gyermeket, de sokszor csak később alakul ki valamilyen probléma pl. asztma, allergia.
A napi egészségügyi gondokon kívül ez anyagi megterhelés is, ennek könnyítésében szeretne e cikk segíteni.

Ugrás a teljes írásra: Beteg gyermeket nevelni
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook