Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Cukorbeteg gyermeket nevelünk fórum

Cukorbeteg gyermeket nevelünk (beszélgetős fórum)


2014. febr. 9. 09:28
Holnap lesz meg a terheléses vizsgálat eredménye....SZORÍTSATOK LÉGYSZI!!!!
2014. jan. 26. 22:32

Sziasztok!Végre egy olyan topik ahol nem csak az észosztás van..

Sajnos ugy tűnik mi is sorstársak leszünk.Fiam 9 éves,novemberben mértünk neki elég magas értékeket,laborban 12órás éhgyomri:5,8. Ettől én nem igazán nyugodtam megde az orvos szerint jó..Ma ismét mértünk ebég után 3 órával 11,6!!!Holnap gyerekorvosnál mérünk újra,aztán majd terheléses teszt köv.

Igy elsőre a sok szúrás ami aggaszt,hogy fogja viselni a fiam,ha tényleg beteg??(márpedig ez egyértelmű :((Na meg sok-sok aggodalom,kérdés.....(Anyukám 2.típusúban szenved,jelen pill is kórházban próbálják a szokásos"18-25 v.c.szintet lejjebb tolni)

23. Vikuc
2013. febr. 27. 10:19
Köszönöm nektek!
22. Yulcsy (válaszként erre: 18. - Vikuc)
2013. febr. 17. 20:23

Szia!


A gombára én is kíváncsi vagyok!!Remélem használ,akkor mi is kipróbáljuk.Mi a kórházból 2 egységgel jöttünk haza,most reggel kap 4-et,este 1-et :(,és igen ritkán megyünk bele a hipóba.Vagyis nála már szinte nincs működés.Én most a Vargha Gyógymódba hordom "talpmasszázsra" hát eddig nem használt semmit,persze egy csomó pénzbe került...de hát az ember próbálkozik.


Mi Győrben élünk.Nekem annyi szerencsém van,hogy van kistesó,így tudok rá figyelni.Bár nagyon nehéz,mert teljesen egyedül vagyok két kicsi gyerekkel(férjem rengeteget dolgozik,család messze él).

Nálunk nagy kérdés lesz az ovi,mert egy csomót felhívtam és nem nagyon akarják felvenni,amit kicsit megértek (28 fős csoportok)nem nagyon tudnának rá figyelni.De a gyerek meg vágyik a közösségbe..Nehéz.


Mi is használjuk a steviát,bár azzal vigyázz,mert én egyszer túladagoltam a meggyszószban és jó kis hasmenésünk volt tőle :)

Most amire ráálltam az az eritritol.Sütheted,főzheted és nem kell beszámolni a Ch fogyasztásba.Kicsit drága,mert 1 kg 2600 Ft,de elég sokáig elég.


Kitartás!

21. Holdsugár83 (válaszként erre: 20. - Vikuc)
2013. febr. 14. 16:05

Akik használják a pumpát,nagyon dícsérik.Kevesebb a macera vele,kevesebb szúrás.Engem egy kicsit az riaszt vissza h meghatározott ideig lehetsz csak nélküle,igaz azt hiszem ez az egyetlen hátránya van csak a használatát illetőleg.

Kitartás,remélhetőleg hamarosan hazamehettek!3 egység,de rég volt már h nekem is annyit kellet adnom:)

20. Vikuc
2013. febr. 13. 22:15
Nagyon segítőkészek! Sajnálom hogy ilyen messze laktok! Kimerült vok és fáradt! Mióta szedi a gombát már csak 3 egység inzulin is soknak bizonyult ma este! És 7.5-ről indultunk. A dr nő szerint egy év múlva elgondolkozhatunk a bőr alá beültethető pumpáról. Nagyon jó állítólag. Majd utána nézek! Puszi mindenkinek!
19. Holdsugár83 (válaszként erre: 18. - Vikuc)
2013. febr. 12. 19:34

Szia!

Még egy darabig termelni is fogja az inzulint,ez lesz a 'mézeshetek' időszak.Ez akár 1-2 évig is elhúzódhat.Remélem a gyógygomba hasznotokra válik,nekem a króm tabletta segítette az inzulin jobb hatását.

Teljesen megértem a kétségeidet,hisz ő még kisgyerek,veled együtt neki is meg kell szoknia az új életet.De menni fog!!!

Én Szabadkán lakom.

Segítőkészek a kórházban?

18. Vikuc
2013. febr. 12. 16:52

Sziasztok!


Még mindig kórházban vagyunk! Nehéz beállítani az inzulinját,mert a hasnyálmirigye még termeli kb 15%-ban,és így mindig leesik a vércukra. Hypozik. Ilyenkor 1dl tej,és 10 g ch diabetikus édesség. Minden este hypozik a ksifiam,éjjel. Szóval nehéz! Most rendeltem neki a Varga Gábro féle gyógygomba készítményt. Rá szabva,és kifejezetten cukorbetegségre,hasnyálmirigyre. Teájába teszem,és nincs mellékíze. Hátha történik valami csoda,vagy ha csak normalizálja a cukrát,már megérte.


Mi még haza sem mentünk. Talán pénteken,de lehet maradunk még,nem is bánom. Itt biztonságban érzem magam. Már kezdem elfogadni. Már tényleg nagyon tájékozhott vagyok. Osztok,szorzok,számolom a kajcsiját! Menni fog.


De még hosszú út áll előttünk. És a stevia édesítőt vettem neki.


Nem tudom mi lesz az életemmel. Hogy fogok visszamenni dolgozni. Olyan sok kérdés kavarog a fejemben. Yulcsi,ti hol laktok? És többiek hol laknak?


Néha tök erős vagyok,utána meg sírok mint egy kisgyerek. De ez így normális szerintem. Ölelés és puszi nektek!

17. Holdsugár83 (válaszként erre: 15. - Yulcsy)
2013. febr. 11. 10:54

Szia!

Látod én aztán tényleg hanyag vagyok :S

Lánykád hogy van,hogy alakulnak a napjaitok?

16. Vikuc
2013. febr. 11. 10:13
Szia! Örülök hogy rád találtam! Az én kisfiam 4 éves lesz áprilisban,és egy hete diagnosztizálták nála az 1-es tip diabéteszt. Még kórházban vagyunk! Vegyük fel a kapcsolatot!!!!!!!!
15. Yulcsy (válaszként erre: 14. - Holdsugár83)
2012. okt. 20. 20:38

Szia!

Bocsi,hogy csak most írok...


Igen,neki talán könnyebb,hogy még nem nagyon ismeri a sütiket...

Bár holnap akarok neki sütni diabetikus almás pitét...Bár 1 szelet ki is teszi majd az uzsonnára fogyasztható CH-ot.De néha bele kell,hogy férjen.

Egyenlőre szurizunk,mivel,csak napi 1x kell.Az estit egyenlőre elhagyhattuk,mert állandóan "hypózott" éjjel tőle.

Ha többször kell szúrni majd,akkor áttérünk a pumpára.

14. Holdsugár83 (válaszként erre: 13. - Yulcsy)
2012. okt. 10. 17:23

Sajna én is meg érzem a frontokat,tényleg van olyankor minden :S.

Kicsit irigylem(tudom hülyeség,meg megértelek ha a pokolba küldesz a véleményemért) h nem ismeri az édességeket.Sokszor megfordult már az évek alatt h milyen lehet azoknak akik nem ismerik az édességet és úgy lesz cukorbeteget...

Ígysem úgysem jó,de talán könnyebb lesz neki.Nekem még mindig problémám van az édességekkel :(.Persze csak korrekcióval eszek meg néha egy kis szelet sütit,vagy egy fagyit...

Sikerül kordában tartani a cukrát a picilánynak?Szuriztok vagy netán sikerült inzulinpumpát szerezni?

13. Yulcsy
2012. okt. 8. 12:29

Köszi a hozzászólásokat!


Természetesen a szakemberekkel tartom a kapcsolatot,anélkül nem is lehetne :)


Nálatok a frontok befolyásolják a vércukorszintet? Én eddig azt figyeltem meg,hogy ha jön a hidegfront,akkor össze-vissza ingadoznak az értékek.14-2,8-ig olyankor minden van,hiába tartom az előírt szénhidrátot....


Egyébként az életmódunkban nem kellett drasztikus változtatásokat eszközölni,mert eddig is odafigyeltem,hogy mit eszünk,mikor,mennyit.

A kórházban volt egy jó nagy összezördülésem az egyik nővérrek.A gyerek vércukra 2,6 volt,mire közölte,h adjak neki szőlőcukrot.Mondtam,h ez a gyerek még életében nem evett cukorkát nem tudom,h menni fog-e.Persze Perta csak nézett rám,h anya mit akarsz velem megetetni.Szóval nem ette meg...A nővér meg hülyének nézett.

Ennyire nem ismeri a cukorkákat, a cukros löttyöket,tehát ilyeneket nem kellett elvenni tőle.


Azért várom még a hozzászólásokat!!

12. cica-micc (válaszként erre: 2. - Yulcsy)
2012. okt. 6. 17:27
Szia! Nagyon jó, hogy elindítottál egy ilyen topikot. Hátha több tanácsot kapsz itt. De azért a szakemberekkel is tarsd a kapcsolatot, orvos, dietetikus, gondozók. A neten nagyon sok jó és értelmes recepteket találsz cukorbetgeknek. Mivel a kislányod már 20 hónapos így már szinte mindent eszik, tehát nem lesz nehéz az étrendjét összállítani. Elsőre nagyon íjesztőnek tűnhet, de hidd el, hogy pár hónap és nagyon bele fogsz jönni, csak egy a fontos, hogy ne görcsölj nagyon( tudom nehéz, de próbáld meg).Az meg, hogy neki diétás ennivaló kell ne ijedj meg, Ti is nyugodtan ehetitek azt, ártani nem árt, SŐT!A rendszeres mozgást is be kell építenetek a mindennapjaitokba. Ha tényleg vigyáztok akkor nem lesz semmi baj, 1-2 év mulva már ő is természetesnek fogja venni, hogy naponta kell a szuri. Fel a fejjel, ügyes légy!
11. Holdsugár83 (válaszként erre: 9. - Yulcsy)
2012. okt. 6. 16:32

Szia!

Bocs az előző beszólásért,de az ilyen dumától kiakadok.Én is 1es tipusú cukorbeteg vagyok,szintén 7 éve.

Nagyon sajnálom a picurkádat beteg.Mivel már én is felnőtt koromban lettem diabéteszes,a gyermekeknél én sem igazán tudok okos lenni.

Nem tudom h próbálkoztál már szakirodalommal?springmednek vannak nagyon jó tájékoztató kiadványai,van ami direk a gyermekkori diabéteszről szól.Az alexandra könyvárúházban beszerezhető!

10. Holdsugár83 (válaszként erre: 4. - Shilladora)
2012. okt. 6. 16:27

Az ilyen beszólásoktól tud eldurrani az agyam!!!!

Az ember segitséget vár,erre belerúgnak!

Lehet reményt akartál nyújtani,de akik ezzel az állapottal élnek,vagy van a környezetükben hasonló problémával küzdő ember,az nagyon jó tudja h miről van szó!

9. Yulcsy (válaszként erre: 7. - Shilladora)
2012. szept. 29. 20:38
Nem fog meggyógyulni,de élhetőbb életet szeretnék neki,minél kevesebb szövődménnyel!
2012. szept. 29. 18:01
Szia Yulcsy!Nagyon sajnálom a picit.Sajnos én magam is cukorbeteg vagyok már 7.éve 1.tipusú.Most vagyok32 éves.Sajnos nincsen gyermekem pedig nagyon szeretnék.Inzulinnal kezelem magam és ha bármiben tudok segíteni akár privátban is nyugodtan írjál.Sajnos ezt egy életen át kell hogy viseljék a cukorbetegek de lehet teljes és akár egészségesebb életet élni mint a normál embereknek.
7. shilladora (válaszként erre: 6. - Yulcsy)
2012. szept. 29. 16:56

milyen ember jelentkezését várod?

aki beszélget veled, vagy aki segít megmutatni, hogyan gyógyulhat meg az édes kis gyermeked?

6. Yulcsy (válaszként erre: 4. - Shilladora)
2012. szept. 29. 15:21

Egyébként "cukor" vagy szénhidrát mindenben van.Az agy működéséhez nélkülözhetetlen.


Remélem azért valaki jelentkezni fog!!

5. kisj (válaszként erre: 4. - Shilladora)
2012. szept. 28. 19:35

Ne haragudj, de miről beszélsz?

Egy 20 hónapos gyerekről van szó.

2012. szept. 28. 14:28
"A megfelelő étrendet betartó embernek talán kezdetben szüksége van fogorvosra, később azonban nincsen. Ennek megfelelő módon szűnik majd meg az igény a diabetológusra is. Ha nincs cukor, inzulinra sincsen (olyan sokra -Sz.G megj.) szükség, és a cukorbetegség örökre megszűnik. "
2012. szept. 28. 14:24

"Eszkimó, maszáj vagy hanza emberek, illetve jakut, abház, grúz vagy bolgár juhászok körében (valamint sok más, általában kevés szénhidrátot fogyasztó természeti népeknél) nem létezik 1-es típusú cukorbetegség.

az 1-es típusú cukorbetegséget a szénhidrátterhelésnek tulajdonítják, de valójában a glutén és a tej korai adása okozza."



[link]

2012. szept. 28. 14:10

Sziasztok!

Olyan sorstársakat keresek,akik szintén cukorbeteg gyermeket nevelnek.Kislányom 20 hónapos,1 hónapja derült ki róla,hogy cukorbeteg.Olyan anyukákat,apukákat,nagyszülőket keresek,akikkel megoszthatnám a kételyeimet,segíteni tudnánk egymást,akár recepteket cserélni.

2012. szept. 28. 14:08
Cukorbeteg gyermeket nevelünk

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook