Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fogyatékos gyermeket nevelni! fórum

Fogyatékos gyermeket nevelni! (beszélgetős fórum)


2009. febr. 3. 13:26

Azért írtam így mert mi majdnem mindent másképp vagy sehogy sem csinálunk mint ahogy kéne.

Saját terápiánk van, amit magunk dolgoztunk ki a mi pénztárcánk,lehetőségünk,körülményünkhöz képest!

Szerencsések vagyunk hiszen Tompi nem súlyos eset és nagyon formálható tanítható gyerköc, így nincs szükségünk (szerintünk) diétákra,terápiákra,gyógyszerekre.

Csak fejlesztésre hordjuk heti 3 alkalommal és itthon fejlesztem non-stop, vitaminokat kap.

Sokan hogy is fogalmazzak ? szóval nem tetszik szakembereknek,más szülöknek hogy én nem járatom semmilyen szakorvoshoz (betegségével kapcs) terápiát,diétát nem folytatunk.

Mi ugy érezzük nem kell, Tompi teljesen jól kezelhető, jól nevelt, kifejezetten okos gyerek.

Van elég baja anélkül is hogy bármilyen homeopátiás szert vagy gyógyszert kapna hiszen sokat olvasok a mellékhatásairól. (Bár hozzá teszem ha rosszabb lenne nálunk is a helyzet lehet kipróbálnánk)Szóval én csak magamban és a gyerekben hiszek ami azt jelenti nálunk hogy nem kezeljük autistának itthon.

Igen is kizökkentem a rutinból és ha kell kiabálok vele és igen nem használok kártyás renszert sem, sőt kértem az ovodát hogy ott se legyen kártyás rendszer hiszen nem is érdekli, így csak a napi rendje van kintt és kész!

Szóval mi nem kezeljük itthon betegnek és mivel gyógyszer ellenes vagyok azt sem nagyon kap csak ha sos! De utána szigorú méregtelenítés van!!!

Le a kalappal azok előtt akik bele mernek kezdeni mindenféle kezelésbe és terápiába, tényleg nekem nincs bátorságom hozzá!!!

Kíváncsi lennék még hogy ki mennyire tud feleség illetve nő lenni gyermeke mellett?

Nálunk 3,5 év kellett hogy rájöjjek csak anya voltam, se feleség,se nő az egyik gyerek pszihólógus világított rá erre!

Így már egy kicsit észbe kaptam és próbálok feleség is lenni amennyire tudok.Már járok fodrászhoz rendszeresen,kozmetikushoz is illetve néha veszek csini ruhákat hogy egy kicsit nő is lehessek, minden a gyerek körül forog nálunk.

A mulkoriban pl:

Nem volt téli kabátom,mert tönkre ment ami volt, így kénytelenek voltunk elindulni venni.

Csomó üzletben voltunk, de vagy nem tetszett vagy drága volt (nekem már 6-8 ezer ft drága, ha magamnak kell megvenni)

Aztán megláttunk egy hiprmarketben egy Noddy-s pizsomát a gyereknek és egyből ráraboltam és kiadtam érte 3000 ft-ot mert most éppen a Noddy megy a gyereknél az a Favorit! Így megint nem lett kabátom de a gyereknek pizsoma az igen és ez így a 10. pizsomája volt legalább!

Cipő ugyen ez volt.

Kaja szintén,nekem nem kell csak a gyereknek.

Bár hozzá teszem rám férne egy 10-20 kg leadása.

Majd a segítség!

Sajnos nem túl sok volt főleg eleint.

Férjem dolgozott anyukámnak Tompi volt az 5. unoka így már annyira nem érdekelte illetve Pestre költözött, nővérem dolgozoot és két gyermeke van így inkább én segítettem neki és néha én vigyaztam az én gyerekem mellet az övéira!

Anyósék is dolgoztam most pár hónapja ment el nyugdíjba anyósom,

Teljesen egyedül vittem szinte végig az egészet.

Néha ott tudtam hagyni anyukánál illetve az elmult időszakba hétvégén egy napot ott aludhatott a mamáéknál így volt egy kis szabad időm,de akkor is mit csináltam? Nagy takarítottam!!!Mert csak akkor lehet ha ő nincs itthon!

Mellete ugy ezer teendő van,főzni,boltba menni,könyvelő,bank,család,posta,fejlesztés ovi, kutyák stb stb stb

Orvosnál évek óta nem jártam, pedig kéne (nőgyógyászhoz is alig pár hónapja jutottam el)

Tompi napi 3,5 órát mardhatott oviba ami arra volt elég hogy megfőzzek.beágyazzak,kiteregessek!

4 éve itthon vagyok egyszer dolgoztam 3 hónapot,aztán ennyi mert férjem nyavajgott hogy ez így nem jó mert kieseik a munkából ha délutános vagyok és nem éri meg havi 80 ezer ft-ért dolgozni, mert a benzin stb stb

Most már végre szeretnék dolgozni menni, csak a válság miatt nincs munka lehetőség!

Apróságok de már kicsit sok az itthon létből és kezdek bególyózni.

"Nehéz felnötnek lenni!"

2009. febr. 3. 13:04

Szia!

Erről beszélgetünk a "Naná, hogy Esőember!" fórumban.

Üdv,

Annamari

2009. febr. 3. 12:50

Van egy 3,5 éves autizmus spektrum zavarral küzdő gyermekem, kíváncsi lennék másnak milyen körülmények közt kell nevelni fogytékos gyermekét?

Ki az aki áthágna szabályokat a gyógyításáért?

esetleg másként csinálja mint ahogy kéne,szokták,javasolták?

Illetve minden ami szívünket nyomja.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook