Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A gimnázium elutasíthatja-e a tartósan beteg gyermeket? fórum

A gimnázium elutasíthatja-e a tartósan beteg gyermeket? (tudásbázis kérdés)


21. marikati (válaszként erre: 19. - Zebracsikó)
2010. febr. 10. 21:05
Ez igaz,de élethosszig tartó betegség.Állandó gyógyszerezést igényel és a betegségből adódóan sok mindenben korlátozva vannak.NEM TELJESÉRTÉKŰ EMBEREK.Akkor mit is jelent a szó,hogy fogyatékos?Tudom ennek meghatározása nem a mi dolgunk,hanem az okosoké.Ez egy ritka betegség és csak az tudja a mindennapok nehézségeit,aki benne van.
20. d4464aaf8a (válaszként erre: 14. - Kitrákotty)
2010. febr. 10. 21:03

Ja!!


Mondjuk mi régen jártunk, immár 20 éve, akkor még nem volt mobiltelefon, és számítógép is régi, grafikus, az a zöld színű, az is csak elvétve...



Akkor még Írógépen tanultunk gépelni...

Ma már szövegszerkesztés... Ezt el is felejtettem, bocsi...

19. zebracsikó (válaszként erre: 17. - Kattyus)
2010. febr. 10. 20:59

hogy milyen fogyatékost fogad be az iskola, az az alapító okiratában van benne. Másféle fogyatékost nem vehet fel, csak ami szerepel ebben a dokumentumban.


A narkolepszia viszont nem fogyatékosság!

2010. febr. 10. 20:58

Nem én vagyok az édesanyja.A lényeg,hogy most kezdene egészségileg és lelkileg helyrejőnni,de a kudarcok nem igazán hatnak rá pozitívan.

(Az én fiam is ebben a betegségben szenved )

17. kattyus (válaszként erre: 12. - Zebracsikó)
2010. febr. 10. 20:55

Szerintem nem lesz akadálya,ha szükséges tényleg ott a magántanulói státus.

A mi városunkban még az általános iskolában sem mehet mindenki. Ol egy suliban van csak lift, a kerekesszékesek csak oda járnak.

16. zebracsikó (válaszként erre: 13. - Marikati)
2010. febr. 10. 20:53
mennyire súlyos az állapota? milyen gyakran jelentkeznek a "bealvások"? A gyógyszerek miatt rontott a jegyein, esetleg a koncentrálásban akadályozzák?
15. zebracsikó (válaszként erre: 13. - Marikati)
2010. febr. 10. 20:52
írasd át alternatív suliba. Ott talán a helyén kezelik a dolgot.
14. kitrákotty (válaszként erre: 11. - D4464aaf8a)
2010. febr. 10. 20:51
Ezt sajna nem mindenhol lehet megoldani, ha akarják sem. Középiskolában sok a szakterem, ami nem véletlenül az, pl. számítógépes, vagy interaktív tábla miatt, oda muszáj elmenni az osztálynak.
2010. febr. 10. 20:50
Ez a 17 éves srác narkolepsziás lett.Mire diagnosztizálták,már a gimiben teljesen a perifériára került.Konkrétan nem kívánatos személyjé vált.A betegség tünetei miatt a jó tanulóból bukásra álló diákká vált.A tanárok nem igazán tudnak vele mit kezdeni és úgy tűnik semmi jövője a jelenlegi iskolájában.
12. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Kattyus)
2010. febr. 10. 20:50

Narkolepszia.


Elég kis számú eset lehet az országban, szerintem egyéni elbírálást igényel a dolog.

Gondolom, magántanuló lehet.

2010. febr. 10. 20:49
Én sok éve levelezőn érettségiztem, egy volt általános iskolai osztálytársammal, Aki kerekesszékben ül, és mint írtam nem nappalin,hanem levelezőre járt Ő is, és nem volt az, hogy osztályról-osztályra vándorlás, mint a nappalisoknak, és megoldotta a suli az illető miatt, hogy Ők a földszinten voltak állandóan...
10. kattyus (válaszként erre: 7. - Marikati)
2010. febr. 10. 20:48
Mi a gyermek baja? Az én lányomat a tüdőasztmája végett akarta alkalmatlannak nyilvánítani a középiskolában a felvételinél az iskolaorvos.
9. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Marikati)
2010. febr. 10. 20:48

18 évig tankötelesség van.

Minden gyereknek kell lenni valahol! Ha a betegség miatt nem tudja teljesíteni az adott intézmény követelményeit, akkor nyilván nem engedik a vizsgán (ha magántanuló) felsőbb évfolyamba.

De alapból nem utasíthatja el-szerintem.


Mi a konkrét probléma?

8. kitrákotty (válaszként erre: 7. - Marikati)
2010. febr. 10. 20:46
Nem tudom, hogy van-e ilyen rendelkezés (gugli a barátod ;-), de 18 éves korig tanköteles a gyermek.
2010. febr. 10. 20:44
Van-e olyan rendelkezés,mint az alapfokú oktatásban,hogy köteles a beteg gyermeknek is megadni a tanulás lehetőségét?Nem utasíthatja el azért,mert tartósan beteg?
6. kattyus (válaszként erre: 3. - D4464aaf8a)
2010. febr. 10. 20:44
Ha pl. a gyermek kerekesszékkel közlekedik, és az iskola többszintes, akkor a tanuló nem tud minden tanterembe eljutni, amennyiben az iskolában nincs lift.
2010. febr. 10. 20:44
Ha túl sokat hiányzik, vagy nehezére esik bejárni, lehet magántanuló (ezt kérelmezni kell), de el nem utasíthatja.
2010. febr. 10. 20:43
nem.
2010. febr. 10. 20:42
Nem, mert az diszkrimináció lenne!!
2010. febr. 10. 20:42
Attól függ mi a baja.
2010. febr. 10. 20:41
A gimnázium elutasíthatja-e a tartósan beteg gyermeket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook