Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Beteg gyereket mivel diétáztassak a főtt krumplin, rizsen és kekszen kívül? fórum

Beteg gyereket mivel diétáztassak a főtt krumplin, rizsen és kekszen kívül? (tudásbázis kérdés)


13. Rozália (válaszként erre: 12. - O.melinda)
2011. márc. 29. 15:57
Éppen az előbb mérgelődtem, Bence - ő a betegebb - egyáltalán nem ivott reggel óta semmit. Akkor egy fél pohár teát, azóta semmit:( Vizet sem kér...
2011. márc. 29. 14:48
Bő folyadékbevitel nagyon fontos,mivel hamar kiszáradhat.
2011. márc. 29. 10:10

Köszönöm, aranyosak vagytok. Képzeljétek, kapott a fiam az orvostól egy cetlit, hogy hányásos-hasmenéses betegségben az ekkora gyerek mit ehet és mi nem ajánlott.

Ezt megosztom veletek, hátha jól jön:


Nem ehet:


kakaó, csokoládé, hal, krémtúró, túró rudi, szőlő, szilva, körte, eper, cseresznye, karalábé, káposzta, karfiol, rostos üdítő, szénsavas üdítő, mák, bab,borsó lencse, zsíros-puffasztó ételek.


EHET:


répa, sütőtök, cékla, túró, ropi, keksz, kétszersült, babapiskóta, főtt burgonya, kifli, párolt csirkemell, alma, banán, kompótok, befőttek, rizskoch, sós kukoricapehely, párolt rizs.


Talán ezekből már össze lehet állítani valami finomat.

2011. márc. 29. 09:57
A citrom savat csinál, szegénynek így is sok sav lehet, ennyi éhezés után. Én a krumplihoz egy szelet párizsit is adnék.
2011. márc. 29. 09:43
Hányásnál a teát hidegen kell adni.
2011. márc. 29. 08:46

Köszi. Néztem a neten, de nem sok ötletet tudtam meríteni:(

Talán a banán, amire nem gondoltam.

2011. márc. 29. 08:42
Párolt répa finoman elkészítve, banán. Ezek is fognak.
2011. márc. 29. 08:28
Gondoljátok - mivel tegnap kezdődött -, egyelőre elég, ha pl. ropival kínálgatom őket? Már főztem finom citromos teát...
2011. márc. 29. 08:26

Almát hányásnál nem javaslom, de sima hasmenésnél jó.

Ropit is lehet adni.:)

2011. márc. 29. 08:14
Ezért is kérdeztem... 7 évesek. Ötletem pedig nem igen van.
2011. márc. 29. 08:02
Még az almát tudom javasolni, az is fog, de ilyenkor szerintem nem sok mindent lehet főzni, ami finom is:S A babáknak lehet keverni, úgy is megeszik, pl. alma-krumpli, de nem vagyok biztos benne, hogy egy nagyobb gyerek azt megeszi...
2011. márc. 29. 07:57

Unokáim elkaptak egy hányásos-hasmenéses nyavalyát, itt lesznek nálam és szeretnék nekik finom, de diétás ételeket főzni.

Kismamák jobban benne vannak ebben a dologban, kérnék segítséget.

Köszi.

2011. márc. 29. 07:56
Beteg gyereket mivel diétáztassak a főtt krumplin, rizsen és kekszen kívül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook