Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Beszélgessünk a társas magányról... fórum

Beszélgessünk a társas magányról... (beszélgetős fórum)


1 2
2017. jan. 16. 13:22
Sehol senki? Kihalt ez a fórum nagyon...
43. e5085c4acf (válaszként erre: 38. - 328e1b30ab)
2016. nov. 4. 06:21
Minden relatív. A váltáshoz pénz kellene. De tőröm fejem erősen, mit lehetne tenni. Munkahelyváltásban gondolkodom, vagy otthonról végezhető másodállában. Mert gyerek mellett kér műszak nehéz. Ma orvoshoz megyünk. Belázasodott a kisfiam az éjjel. :( Csúnyán köhög. Ez azért még a férjemet is érdekli.
42. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 38. - 328e1b30ab)
2016. nov. 3. 17:51
Sajnos, ez nem mindig egyszerű.
41. e5085c4acf (válaszként erre: 39. - 328e1b30ab)
2016. nov. 3. 16:12
Mert gyerek van. Illetve ő általában este 10-ig dolgozik, én négyig...
2016. nov. 3. 15:30
Mégis van még egy kérdésem: milyen gyakran érzed, hogy valaki nem ért meg?
39. 328e1b30ab (válaszként erre: 20. - E5085c4acf)
2016. nov. 3. 14:18
Egyébként miért nem mentek a munka után? A munka nem megy utánatok. Ahogy látom, semmitek nincs, ami röghöz kötne, fiatalok vagytok.
2016. nov. 3. 14:15

33 évesen el akarod temetni magad ebben a posványban? Ez pont addig fog tartani, amíg a pasid le nem lép.


Miért nem vagy ura az életednek? Ha a kapcsolat menthetetlen valami miatt, akkor ki kell lépni belőle.

37. e5085c4acf (válaszként erre: 35. - Fincsi5)
2016. nov. 3. 13:08
Nem vagyunk és nem voltunk soha bulizósak, de sokszor vágyom egy rövidebb welneszre. Nem telik rá
36. e5085c4acf (válaszként erre: 33. - 0084acbe42)
2016. nov. 3. 13:07
Ki beszélt itt nyaralásról? Én biztos nem...
35. fincsi5 (válaszként erre: 26. - Tücsimücsi)
2016. nov. 3. 12:38

Oké.

Ti meddig jártatok együtt úgy, hogy a szülőknél laktatok, s mennyi idő alatt sikerült összegyűjteni annyi pénzt, hogy építkezni tudjatok?

Gondolom, havonta tettetek félre...kb. mennyit?

Komolyan érdekel, mert nem tudom elképzelni.

Csak a telek, amit a párod meg tudott venni, rengeteg pénz lehetett.

Szerintem ha látnák a fiatalok, hogy van értelme rakosgatni, megtennék. De az a havi néhány ezer, amit elbuliznak, biztos nem vinné előre őket, így gondolják. Bevallom, én is, ezért vagyok kíváncsi.:))

34. 0084acbe42 (válaszként erre: 33. - 0084acbe42)
2016. nov. 3. 12:27
Ja, utána már láttam a köv. hozzászólásodon, hogy nem rosszindulatból írtad, bocs:)
33. 0084acbe42 (válaszként erre: 19. - Tücsimücsi)
2016. nov. 3. 12:26
Miért kéne őket sajnálni? Nem hiszem, hogy rászorulnak. Azért járnak nyaralni és világot látni, mert ahhoz van kedvük. Te házat vettél a pénzeden, ők meg élményeket. Te a házadtól vagy boldog, ők meg a nyaralástól.
32. e5085c4acf (válaszként erre: 31. - Csikil4ny)
2016. nov. 3. 09:59
Ilyenem valóban nincs, de nem bizonygatom!
31. csikil4ny (válaszként erre: 30. - E5085c4acf)
2016. nov. 3. 09:57

Pimpa83 Szia 2016-10-04 13:26

Pimpa83 Szia 2016-09-22 19:55

30. e5085c4acf (válaszként erre: 29. - Csikil4ny)
2016. nov. 3. 09:34
Tücsi mücsinek szántam, amit neked írtam, bocsi. Ha nincs több kérdésedre, nincs mire válaszolnom. Én nem kaptam tőled privát üzenetet, így fizikailag sem volt mire válaszolnom. Elküldenéd esetleg ismét? Lakáskérelmünk benn van egyébként, az ötlet remek.
29. csikil4ny (válaszként erre: 28. - E5085c4acf)
2016. nov. 3. 06:12

Nem ertem a valaszod: mi sikerult nekem?


Azert kerdeztem ra a kezdeti kommunikaciora, hogy kiszurjuk az elso lehetseges okot.



Egyebkent most latom, hogy te vagy, aki nem valaszolt a privat levelemre, de ennek ellenere ujra es ujra be akarsz jutni a klubunkba. Nincs tobb kerdesem.

2016. nov. 3. 05:22
Örülök hogy neked sikerült Csikilány. A mai világban szerintem sokszor örökségben, vagy lottó ötösben lehetne bízni. Mindegy. Köszönöm a külső meglátásokat. Lehet, hogy valóban a pénzügyi gondok miatt gubózik be a férjem. Nyugdíj hová megy? Orvosokra. Gyógyszerekre. Nem egészséges egyik sem. A férjemmel kezdetben, igen, lehetett beszélgetni.
27. csikil4ny (válaszként erre: 1. - E5085c4acf)
2016. nov. 2. 21:36
Van egy kerdesem: a ferjeddel a kapcsolatotok elejen tudtatok erdemben beszelgetni?
26. tücsimücsi (válaszként erre: 23. - Fincsi5)
2016. nov. 2. 21:30

Leírtam az én és a férjem példáját, nekünk is sikerült.

Persze ezt csak azokra értem akik még otthon laknak szülőkkel, máshogy nem megy.

Nem akarlak felbosszantani a világért sem :P


Az ismerőseim csak egy példa volt, nem arról volt szó, hogy nekem nem tetszik.

Mindenkinek más a fontos, egyik embernek az utazás, másnak a saját otthon, nekünk az utóbbi.

25. kisj
2016. nov. 2. 21:12

Ha már ez a helyzet, akkor ebből kell kihoznotok a legjobbat és a legtöbbet.

Szerintem a párodnak sem könnyű, biztosan ezért gubózik be.

Úgy gondolom olyan nincs, hogy valakivel ne lehetne kommunikálni. Legfeljebb olyan van, hogy nem a megfelelő szavakat mondja az ember.

Szóval, csiszold azért a kommunikációdat, lehet érdemes lenne.

ezt csak ezekre írtam:

"A férjemmel nem lehet kommunikálni"

"Nem jár velem sehová." (??)

"Tudom, hogy az alapopció a válás lenne, "

24. 826302286d (válaszként erre: 23. - Fincsi5)
2016. nov. 2. 20:42
👍
23. fincsi5 (válaszként erre: 19. - Tücsimücsi)
2016. nov. 2. 20:26

Ne bosszants már fel! Miből tartalékoljon egy huszonéves, és meddig?

Viszont a Görögországba járó ismerőseid jól teszik amit, annak ellenére, hogy neked nem tetszik.

2016. nov. 2. 17:05

Még valami: most hogy felvázoltad a helyzetet, nem is csodálom , hogy ilyen fásult a férjed, belefáradt mindenbe...nem??

Nem tud kitörni ebből, sztem ez is gond lehet és kihat a kettőtök kapcsolatára.

Szerintem ez a helyzet neki is rossz hidd el.

21. tücsimücsi (válaszként erre: 20. - E5085c4acf)
2016. nov. 2. 17:02

Azért az durva hogy az egész rezsit ti fizetitek.

Oké hogy "kisnyugdíjasok" de ketten vannak.

Más egyedülálló nyugdíjas kénytelen egyedül megélni és a rezsit fizetni.

Ha a rezsit ti fizetitek és a kaja legnagyobb részét, az ő nyugdíjuk hová megy?

Bár semmi közöm hozzá, de óhatatlanul megfordul az ember fejében amikor elolvassa a soraidat. Érthetetlen ez a felállás....


Mi lenne velük ha másik városban élnétek?

Kénytelenek lennének 2 nyugdíjból kijönni...

20. e5085c4acf (válaszként erre: 19. - Tücsimücsi)
2016. nov. 2. 16:23
Hát próbáltam félretenni nettó 100 000 Ft alatti összegből, de lehetetlen. A férjem sem keres sokat. Jó szakmunkás, de nem fizetik meg. Az, hogy anyóséknál lakunk, inkább hátrány, mint segítség. A ház teljes rezsijét mi fizetjük, illetve a bevásárlás nagy százaléka is a miénk. Egyszerű emberek, kicsi nyugdíjasok. Sem én sem a férjem nem örököltünk, és bár lottót minden héten veszünk, csak reménykedünk, hogy ránk mosolyog a szerencse.
19. tücsimücsi (válaszként erre: 15. - E5085c4acf)
2016. nov. 2. 16:00

Ez csak félig igaz szerintem.


Természetesen nem mindenki, de sokan tehetnek arról, hogy nincs saját otthonuk mikor családot alapítanak.


Egyedül valóban szinte lehetetlen, csak ha örököl az ember vagy nyer a lottón.


Viszont azt is látom a környezetemben ( függetlenül a te történetedtől) hogy a huszonéves fiatalok semmit nem tartalékolnak.

Tegyük fel 10 évig gyűjtögetne mindenki amíg egyedülálló és hozzáteszem azt is hogy sokan a szülőknél laknak, már mindjárt jobban boldogulnának, mire családot alapítanak.

De sokan elszórakozzák a pénzt, külföldi nyaralás stb. pl. egy ismerősömék már bejárták egész Görögországot, minden évben ott nyaral a párjával és albérletben élnek.

Valahogy nem tudom őket sajnálni.


A férjem gyűjtögetett míg egyedülálló volt, sikerült vásárolnia egy telket, én is gyűjtögettem + volt lakáskasszám...így sikerült építkezni, igaz évekig nem jártunk nyaralni, közel 17 év alatt voltunk 2-szer egyszer Balcsi egyszer külföld tavaly...a szülők se tudtak sokat segíteni csak minimálisan.


Elnézést, hogy elkanyarodtam a problémádról.

Mivel ti már bebuktatok egy devizahitelt nem rád céloztam a fent leírtakat illetően, csak eszembe jutott.


Esetleg önkormányzati bérlakáson nem gondolkoztál rászorultsági alapon hátha kapnál?

2016. nov. 2. 14:09
"Szabad vagy" alatt azt értem, hogyha nem törődik veled, és nincs közös együtt töltött időtök, akkor fordítsd azt az időt magadra. Ha a gyerekkel is megoszlanak a feladatok, akkor még több időt tudsz magadra szánni.
2016. nov. 2. 14:07
Akkor használd ki, hogy szabad vagy. Te se foglalkozz vele, nyiss új emberek felé, ismerkedj, és hátha találsz olyan férfit, akivel új életet kezdhetsz. Élj úgy, mintha egyedül élnél. Ő úgyis elvonul a saját világába, akkor olyan lesz, mint egy lakótárs. Ha én ilyen kiszolgáltatott helyzetben lennék, ezt tenném. Ha meg lehet beszélni vele, akkor jó, ha meg nem, akkor a háta mögött. Sajnos ez van. Nem élhetsz le egy életet boldogtalanul, keresned kell a kiutat belőle.
16. 4975ebdc2f (válaszként erre: 15. - E5085c4acf)
2016. nov. 2. 13:58
Hát nem tudom jobb ötletem nincs. Talán kezdj el magaddal többet foglalkozni, néha menj el a fiaddal valahova, tanulj valamit. A párod fáradt nincs kedve elmaszkalni, válasszatok ki közösen filmeket. Ha ennyire kötve vagy is tedd még amit tudsz. Sok sikert!
2016. nov. 2. 13:05
A mai világban, hiába dolgozol rendesen, ha nem örökölsz, és mondjuk állami alkalmazott vagy, reménytelen ingatlanhoz jutni. Iszonyat magasak a h itelek és az albérletárak is. Anyaotthonon már gondolkodtam, de az csak átmeneti megoldás. És a gyereknek tuti nem lenne jó. Egyébként a gyerekkel jól el van az apja...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook