Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Beszélgessünk a szavazások témáiról fórum

Beszélgessünk a szavazások témáiról (beszélgetős fórum)


3314. Cecil (válaszként erre: 3311. - Kisgé)
2006. nov. 21. 12:07
Nem jo,nem jooo! kimaradt a ....ha't ize'.....valasz lehetoseg:DDD
3313. Sirga (válaszként erre: 3299. - KGyula)
2006. nov. 21. 10:41
Gyula! Az én GYET-em pl. 23607 kemény magyar forint. Számold ki, meddig tart ki! De - hála Istennek - a párom keres, és az ő keresetével kihúzzuk hó végéig. (Én, a jóformán eltartott sem jódolgomban, vagy lustaságból emelem az Általad említett inaktív, értéket nem termelők számát: csupán lehetőségem nincs dolgozni!)
3312. DODICA
2006. nov. 21. 10:08

Kedves mese!


A szavazás címe most magázás akar lennei, vagy elkapkodott tegezés? Nem mindegy.

3311. kisgé
2006. nov. 21. 09:19
Ki a kedvenced az élet c. sorozatból?????? He?????:)))))
3310. eee466847e (válaszként erre: 3298. - KGyula)
2006. nov. 21. 08:48
Osztom a véleményedet! Miért csodálkozik Gy.,hogy néha behúznak neki?
3309. tinendo
2006. nov. 21. 08:20
Mi van akkor, ha nem nézem a Te vagy az életem c. sorozatot?
3308. zena01
2006. nov. 21. 08:16
Azt sem tudom mi ez a sorozat. De nem is érdekel . Valahogy hidegen hagynak a sorozatok, kivéve a szomszédokat. Azt is nosztalgiából nézem.
3307. KGyula
2006. nov. 21. 02:38

Mikor indulok reggel dolgozni?


Változó.


Ha pl. az ORFK Oktatási Igazgatóságán oktatok, és reggel vannak az óráim, akkor fél ötkor kelek és háromnegyed hatkor indulok. Ha délelőtt, vagy délután kell oktatni, akkor attól, függ...


Ha vizsgáztatni megyek (záróvizsga, rendészeti szakvizsga, stb.) akkor általában hatkor kelek, fél nyolc körül indulok (a vizsgák jellemzően kilenc órakor kezdődnek).


Amúgy meg, szellemi szabadfoglalkozásúként nem igazán indulok dolgozni. Késő éjjelig ébren vagyok (most pl. 02:20 óra van) és - az ágyba kerüléstől függően - kilenc-tíz-tizenegy óra körül ébredek.


Amikor dolgoztam, reggel ötkor keltem és hat körül indultam. Feltéve, hogy előző éjszaka sikerült ágyba bújnom, mert erre sok esetben nem kerülhetett sor. Szóval gyürtem magam rendesen.


Most nyugi van, remélem marad is már... (copyright: ER-GO Bombázó).

3306. 4716605536 (válaszként erre: 3305. - KGyula)
2006. nov. 21. 02:33
újabb...
3305. KGyula
2006. nov. 21. 02:27

3228. alatt már leítam: nem készítek és nem vásárolok adventi koszorút. A húgomtól (aki viszont készíti) kapjuk ajándékba. Már van otthon egy rakat.


Ez most egy újabb ilyen jellegű szavazás, vagy csak én nem válaszoltam a két nappal ezelőttire? Soha nem fogom megtudni.

3304. KGyula
2006. nov. 21. 02:21

H.editke, kedves!


Én most is boldognak érzem magam. Ámde válaszaidból úgy sejtem, a kérdés inkább arra irányult, hogy mitől éreznéd magad boldogabbnak. Vagy tévedek

3303. KGyula
2006. nov. 21. 02:17

Amióta KGergő kiskorú, vagyontalan és szemtelen hadrafogható, tehát kb. négyéves korától fogva, mindig elutazunk szilveszterkor. Általában egy hétre, de néha több időre.


Tavaly Siófokon voltunk és az idén (közkivánatra) szintén ott töltjük az ünnepeket. 2004-ben Keszthelyen, 2003-ban Dobogókőn, 2002-ben pedig Hévízen voltunk. Előtte sokáig Siófokon.


Amikor KGergő kiskorú, vagyontalan és szemtelen még nem volt meg nekünk, szintén elutaztunk szilveszterkor. Emlékszem, 1990-ben Galyatetőn, 1991-ben Hajdúszoboszlón, 1992-ban pedig Mátrafüreden búcsúztattuk az óévet. (1992. szilveszterén Marika már hatodik hónapos terhes volt. Az Avar Szállóban laktunk. Minden nap elsátáltunk a Sás-tóhoz, kétnaponta felgyalogoltunk a Kékesre. Csodálatos idők voltak.)


Miután Gergő(stb.) megszületett, hadrafoghatóvá válásáig a szomszédoknál szilvesztereztünk. Az sem volt rossz.

2006. nov. 21. 02:05
van olyan sorozat, hogy Te vagy az életem?! Istenem, hová süllyed a szint...
3301. KGyula
2006. nov. 21. 02:04

Az ideális gyerekkel kapcsolatban még egy észrevétel.


Azt mondják ehhez értő emberek, hogy az egészséges fejlődéshez nem hátrány, ha van tesvér. Legyen ez a főszabály, és amit a 3304. alatt leírtam az a főszabály alól a kivétel.


Az alkivétel meg az egy gyerek. Mert megítélésem szerint, egy gyereket relatíve mostoha körülmények között is fel lehet nevelni.


És az alkivétel alól is van kibúvó, ami nem egyezik a kivétellel (és az alkivétel sem a főszabállyal): ha valaki nem akar gyerekez, az legyen a magánügye.


Na, kezdek becsavarodni...

3300. KGyula
2006. nov. 21. 01:58

Javítás (Ez cím, azért nincs utána pont. Mármint a javítás után nincs. Pont.)


Na, most már csak azt nem értem, hogy akinek, mondjuk 10 vagy 15 napig tart ki a fizetése, az a maradék 15 vagy húsz nap alatt mi a jó francot csinál (remélem, ez nem csúnya). Vagy a szülei tartják tovább? Meglehet, de akkor meg nem mindegy, meddig tart ki a lé? He?


(Már megint kapkodsz, KGyul@!)

3299. KGyula
2006. nov. 21. 01:55
Na, most már csak azt nem értem, hogy akinek, mondjuk 10 vagy 15 napig tart ki a fizetése, az a 15 vagy húsz nap mi a jó francot csinál (remélem, ez nem csúnya). Vagy a szülei tarják tovább? Meglehet, de akkor meg nem mindegy meddig tart ki a lé? He?
3298. KGyula
2006. nov. 21. 01:52
Ezzel a rossz-ízlésű, ostoba, egyszerű-arcú, ékagyú (az ék a legegyszerűbb gép) Győzikével úgy vagyok, mint a valóság-show-műsorokkal... Nagyon elszomorít: minket (az országot) minősíti, hogy a plebs zöme ezeken az agyhalálokon nő fel.
3297. KGyula
2006. nov. 21. 01:45

Létezik-e önzetlen szeretet? -kedves BZS!


Látod, ezt tényleg nem tudom eldönteni. Valószínüleg nem igazán, hiszen mindennek oka (és elrendelt ideje) vagyon.


Nálam sokkal okosabb (és butább) emberek már jól megmondták: ingyen ebéd márpedig nincs. Pláne önuetlen szerelem (ezt most én mondom).


De tudod mit? Reménykedjünk, hogy talán létezik: valahol, egy távoli galaxisban...

3296. KGyula
2006. nov. 21. 01:40

Kedves contu!


Én ezt a Te vagy az életem című sorozatot soha életemben nem néztem. Nem is hallottam róla, tehát azt sem tudom, melyik csatornán adják és miről szól.


Csak azért bátorkodom illő tisztelettel ezeket a tényeket felemlíteni, mert a válaszok közül kimaradt - egyebek mellett - a "Nem nézem ezt a sorozatot." lehetőség. Ugye.


És most szavazok tovább, mert rendíthetetlen vagyok. (Vagy az az ólomkatona volt?)

3295. KGyula
2006. nov. 21. 01:35
És most szavazni fogok! Reszkessetek (csak kulturáltan).
3294. KGyula (válaszként erre: 3278. - 97dd601c1a)
2006. nov. 21. 01:12

A jó múltkorában is ezzel úszta meg. Szerintem a kor nem érdem, bár lehet, hogy ez egyetlen pozitív tulajdonsága... Merlin! Ez vicc volt.


Ettől függetlenül hozza a formáját. Mit vártok tőle, hiszen tényleg gyerek még. Más kérdés, hogy itt lenne-e a helye... Mivel gyermekkorú és polgári jogilag cselekvőképtelen, büntetőjogilag pedig nem vétőképes...


De ezek az idióta (ez ugye, nem túl erős szó) sorozatokkal kapcsolatos kérdések engem is nyugtalanítanak.

3293. KGyula (válaszként erre: 3272. - Icus)
2006. nov. 21. 01:06

Szerintem a gyermekek száma akkor ideális, ha annyi gyereket vállalsz, amennyit

- terveztél,

- egészségesen megszülhetsz (itt a szülőanya és a gyermekek egészségéről van szó),

- viszonylag optimális körülmények között fel tudsz nevelni (relatíve jó lakhatási, anyagi és egzisztenciális körülmények),

- gond nélkül útba indíthatsz.


Öt gyerekkel, másfél szobás, félkomfortos lakásban, nehéz anyagi körülmények között (esetleg csonka családban) tengődni, segélyekért ácsingózni és nézni szomorú-szemű gyermekeidet, ahogy jómódó társaikra irigykednek...


A gyermeknevelés nem könnyű feladat, még akkor sem, ha jó anyagi körülmények között élsz. Egy XXI. századi homo sapiens sapiens (kevesen vagyunk, amúgy) tervezi gyermekei számát. Felelősen felméri a szükségletei mellett a lehetőségeit is. (A szükségszerűség felismerése, és a választás lehetősége az ember cselekedeteiben. Ezt valamikor régen hallottam...)

3292. KGyula (válaszként erre: 3261. - Sparrowne)
2006. nov. 21. 00:50

Johnny Deep...


Nekem leginkább az tetszik benne, hogy minden filmjében más arca (értsd: karaktere) van. Néha elsőre fel sem ismerni. Olyan, mint pl. Gerard Depardieu, aki szinte bármit el tud játszani.


Legutóbb láttam Johnny Deep-et A halott ember című filmben, előtte A Karib-tenger kalózai második részében (mondjuk a forgatókönyv, különösen az első részhez képest csapnivaló volt), még korábban pedig A titkos ablakban (azt hiszem ez volt a címe, egy tudathasadásos gyilkost játszott).


Mindhárom filmben szenzációs volt.

3291. KGyula (válaszként erre: 3256. - Eee466847e)
2006. nov. 21. 00:43

Ez a kérdés mindig elgondolkodtat, de legalább is megpróbálok kogitálni rajtuk...


Mondja meg már valaki! Miért kell nekünk feltétlenül szaporodni olyan nagyon? El akarjuk foglalni valamelyik szomszédos országot? Soha nem értettem, és nem is fogom... (Arról nem beszélve, hogy lassan egy gyermeket sem tudsz jó anyagi kondíciókkal útba indítani, nemhogy hármat.)


A segélyekről jut eszembe: a minap az egyetemen az ÁSZ elnöke tartott előadást. Sort kerített az ország gazdasági helyzetének elemzésére is. Képzeljétek, kis hazánkban a keresőképes korú lakosságból 800.000 (igen, nyolcszázezer) ember él rendszeres segélyből. Magyarul, 800.000 ember értéket nem termel, adót és járulékot nem fizet, ellenben viszi a pénzt... (És ha dolgozik is akkor a fekete vagy a szörke gazdaságot erősíti, ami ellen pedig állítólag küzdünk.)


Aztán, azt is mondta dr. habil. Kovács Árpád úr (amúgy, "másodállásban" egyetemi tanár), hogy van még itt nekünk 500.000 (ötszázezer) leszázalékolt (köznyelvben rokkant) nyugdíjas, aki detto (vagy Dotto, de nem, az a kisvonat, ami várost néz).


"Hölgyeim és uraim! Nincs az az ország, aki ezt hosszú távon kibírja." Ezt is mondta az elnök úr.


Csak a segélyről jutott eszembe...

3290. KGyula (válaszként erre: 3237. - Eee466847e)
2006. nov. 21. 00:28
Szerintem igen, a 3226. hozzászólásra, a jó öreg KGyul@ klaviatúrájából...
3289. KGyula (válaszként erre: 3235. - Sirga)
2006. nov. 21. 00:25
Nekem ezzel nincs gondom. "Az életre tájold be magad! Az új helyzet tennivalói sorba kiadják elintézésre magukat. Bármi jó, bármi rossz jöjjön, mélósággal kell viselni: poklot járt emberhez illően." Zám Tibor: Túl a poklon. De ne olvassátok el, mert nagyon durva és erős kifejezések vannak benne.
3288. KGyula (válaszként erre: 3234. - Sirga)
2006. nov. 21. 00:22

Mondom: ezek a magyar nyelvben teljesen honos szavak. Mondjuk, persze, a "hülye" helyett lehet "szellemileg alultáplált"-at írni, a barom helyett meg "marhát". Vagy az is erős? Akkor "jószágot" (Esetleg kérődzőt, vagy baromfit, ami olyan mint a csirke, kacsak, lúd, viszont az nem marha. Na, a végén még elveszítem a fonalat.)


Szent István király második dekrétumában pl. majd' minden fejezetben szerepelt a "marha" szó. Igaz, akkoriban ez a négylábú a pénzt (is) helyettesítette, és a gazdagság mérécéje volt.


De mit is akartam írni? Ja, igen: egy vélemény-nyilvánítás nem feltétlen attól kultúrált, hogy nem tartalmaz durva, erős szavakat.


De nyugalom. Megígértem, hát megígértem. De kibírom-e? Mert, tudjátok, néha szép szavakkal is olyan dolgokat tudtok írni, hogy az ember sírógörcsöt kap (pedig nem vagyok egy bőgőmasina). Némelyik szavazást olvasva, el-elgondolkodom az élet értelmén, és az emberi faj létjogosultságán... És olykor-olykor mások helyett is szégyellem magam. Bizony.


Kulturált voltam.

3287. KGyula (válaszként erre: 3231. - 5ba9b2e282)
2006. nov. 21. 00:04

Dehogynem! Privátban (is) le lettem tolva.


Megígértem, hogy visszafogom magam. Megjegyzem, ezek a - néhányatok által kifogásolt - erős, kifejezések a magyar nyelvben honosak. Teljesen. Legfeljebb csak a Word javítja őket: "Ilyen szót nem illik papírra (képernyőre) vetni." Aztán, miért nem? - kérdezhetném, sőt kérdezem. Mert van akinek nem tetszik? (Pl. a Wordnak.)


Nos, hát legyen. Majd körül írom.


Má' megint elfelejtettem köszönni! Bocsánat! Sziasztok. Tegnap voltam unokázni. Amina már mond szavakat. Nekem pl. azt, hogy papa!

2006. nov. 20. 23:08

Biztosan, de az ember neha felejt...nem szegyen.

Tudtad mindet, csek elfelejtetted egy idore. Amit latunk es hallunk eszmelesunktol fogva, soha nem felejtjuk el, mert azok az emlekek benne vannak az agysejtjeinkben, es egy bizonyos hatasra elojonnek...

Pl. egy illat, egy veszekedes, verekedes, szuleink intelmei, baratnoink szavai, stb. elo tudnak jonni akar 40 ev mulva is, es csodalkozva vesszuk tudomasul; elszalltak az evek felettunk?

Bizony elszalltak, de hozzateszem, hogy minden eletkornak megvannak a "boldog" pillanatai, erdemes kihasznalni azokat.

Sot! ki kell hasznalnunk, mert soha nem tudni, mit hoz a holnap...

Elnezest, kisse elkalandoztam a tematol, mentsegemre legyen mondva, egyedul vagyok, van penzem, segitek az arra raszoluloknak minden evben, nem is keveset, de nem tudtam meg a megfelelo tarsat megtalalni, mert ; szoval nem akarom egyetlen ferfinek sem mondani; Legyszi vegyel felesegul, van penzem, nem lesz problema kozottunk!

Eppen emiatt lesz a problema kozottunk, mert a ferfiui hiusag nem birja elviselni, hogy egy notol fuggjon az elete.

Hulye ferfiak. Igy gondolom, ez a velemenyem roluk.

Mar ott tartok, hogy nem merek kimenni az utcara, mert felismernek, es jonnek a megjegyzesek;

: Draga, egyedul alszol ma?. Ha nem is pontosan ezekkel a szavakkal, de hasonlokkal.


Egy kisse hosszu lere eresztettem a mondanivalomat, elnesest kerek mindenkitol, de annak" aki vette a batorsagot" es vegigolvasta a sztorit, kulon koszonom, hogy meghallgatott.

Nagyon nehez elmondani a banatunkat, talan ezert is az orok kedvencem Mathe Peter, akinek minden szamat konnyek kozott hallgattam, olyan igaz, olyan szep volt, hogy a mai napig sem tudom elfelejteni.

Jelen pillanatban itt ulok a kutyusommal es a ket cicammal, (akik felzabaltak a fokhagymat , mint minden nap teszik), es azon gondolodom, hogy miert is landoltam itt, Kanadaban es b@szhatom az osszes cikkeimet es konyveimet, amik vegulis nem hoznak nyugalmat nekem.

Egyaltalan; mit keresek itt!?!?


Na, de hagyjuk, gondolom senki sem kivancsi az en problemaimra.


Visszaterve az eredeti Topic-ra, kerlek benneteket, szavazzatok, a magam reszerol borzasztoan kivancsi vagyok a vegeredmenyre!



En szavaztam az Eiffelre, a Tadzs-Mahalra, a kinai Nagy fall-ra es a Stonehenger-e.

Es meg valamire! a Sydney Opera House-re.

Szoval, legyetek szivesek resztvenni ebben a vilagmeretu szavazasban, es ezzel megmutatni a foldkereksegnek, hogy mi is bele tudunk dumalni a dolgokba!!

Mindenkinek koszonom, hogy vette a faradtsagot, es betette a voksat,a velemenyet, mit gondol az egesz dologrol.


Meg 7 honap, es megtudjuk, melyek a legujabb kor csodai! Legy turelemmel.

Szemely szerin minden egyes szavazo kap ertesitest a valasztasok eredmenyerol.



canwest@news.ca

2006. november 20.

3285. 93a74b44ea (válaszként erre: 3284. - Fcf0c655e6)
2006. nov. 20. 21:07
lehet, hogy mégis tudtam volna mindet?:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook