Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Beszélgessünk a szavazások témáiról fórum

Beszélgessünk a szavazások témáiról (beszélgetős fórum)


3483. cicumaci
2006. nov. 25. 19:37

Szia Mindenkinek!


Nem is tudom mit irjak,most mar tudom,sok hibat elkovettem,35 eve vegeztem ay iskolat,ami nem azt jelenti nem irtam azota,de meg nem hozta fel senki a figyelmemet,hogy helytelen a magyar helyes irasom,en csak hallasra irtam eddig magyarul,roman iskilaba jartam,es a szuleim is vegyes hazassagban eltek,nem tagadtam meg a magyar nyelvet,szerintem eleg jol beszelem.

ami a helyes irast illetti ott elofordul meg sok hiba,de nem fog tobbett.Reszemrol le van zarva ez az ugy.nem vagyok fiatal,es 35 ev alatt az ember meg felejt is sokat.

Minden jot mindenkinek!

Nem fog kelleni biralja tobbett senki a helyes irasomat.de legalabb volt beszed tematok,mert akaratom ellenere adtam lehetoseget ra!

Cicumaci!

3482. Sirga (válaszként erre: 3481. - Adfca78816)
2006. nov. 25. 18:28

Egyetértek Veled, és örülök Neked! Ugyanakkor kitartok amellett, hogy a helyesíráshoz belső hallás kell - nem én találtam ki, csak tapasztalom, hogy így van -, anélkül nagyon nehéz lehet megtanulni!

Ganxsta Zolee nevét - a kvízhez - kikerestem a netről, hogy helyesen írjam! :-)))

2006. nov. 25. 17:53

Kedves Andra!

Nem vagyok zseni és légyszi ha lehet ne sértegess ismeretlenül. Egyébként én is Romániában tanultam meg írni, helyesen, mert akkor az volt az egyetlen lehetőségem rá, hogy magyar maradjak. Sőt amikor román tagozatra jártam, akkor is arra vugyáztam, hogy megmaradjak magyarnak. Sok ismerősöm járt román tannyelvű ált.iskolába, de azokat OTTHON,a szülei megtanították a magyar helyesírásra.

Szerintem az igényesség nem jelenti azt, hogy zseninek tartom magam, ha pedid tudok az azért van, mert tanultam és mai napig is tanulok.

Ha már arra sincs igényünk, hogy az anyanyelvünkön helyesen írjunk és beszéljünk, akkor járjunk shoppingolni, a pizzára tegyünk toppingot stb. stb. Szerintem ez a legkevesebb, amit az anyanyelvünkért megtehetünk.

De persze, neked lehet más véleményed, csak ne sértegess, mert azt én is tudok, de csak kevesebb leszek tőle.

Egyébként, ha az hibás válasz volt, hogy a Ganxta Zolee nevét "x" helyett "gs"el írtuk, akkor szerintem a mijen, ojan és társai sokkal cikibb. És ezt senki ne vegye sértésnek, mert nem annak szánom, csak tárgyilagos látásmódnak.

3480. 1df6e6bb7a (válaszként erre: 3479. - Droma)
2006. nov. 25. 17:35
Örülök,hogy egyetértünk. :)
3479. Droma (válaszként erre: 3474. - 1df6e6bb7a)
2006. nov. 25. 17:25

Igazad van.Örülök,hogy van aki úgy gondolja,hogy külföldi magyar is tudhat helyesen irni:)Én is az vagyok,2tannyelvű iskolába járok,és nem csak a magyar de pl a kémia vagy bármelyik másik tanárnő is ki szokta javitani,ha valaki rosszul ir valamit.

Az persze más tészta ha valaki nem tanul magyart az iskolában.És nagyon szép,hogy még igy is megtanult.

3478. Zojci
2006. nov. 25. 17:20
Mennyi a pénz megtakarításom?:D Jó lenne ha lenne,de sajna esszük a pénzt:D
3477. Zojci
2006. nov. 25. 17:18
Büdös kolléganő:D Nos nekem is wolt,és mi közösen wettünk neki egy szappant:D Ha aranyos ha nem,a tisztálkodás alapwető wagy mi:D
2006. nov. 25. 17:07
Szeged nagyon szép város. Minden évben elmegyünk egy napra. Szomrú látvány volt az árvíz után.
2006. nov. 25. 15:33

2006.09.22. Szoktatatok játszani a "Honfoglaló" játékban?



2006.11.25. Játszol a Honfoglaló játékon?


Itt még a keresőbe sem lehet mást beírni, mint Honfoglaló!!!

3474. 1df6e6bb7a (válaszként erre: 3421. - Librigabi)
2006. nov. 25. 14:52
Uhhh..na ezt már nem tudom válasz nélkül hagyni.Nagyon kedves,hogy a védelmedbe veszed Cicumacit,de hadd mondjak valamit:A ROMÁNIAI OKTATÁS JÓ ÉS KIVÁLÓ MAGYAR AJKÚ TANÁROK,TANÍTÓK VANNAK.Főleg rájuk sértő amit ítrál,mert nagyon nagyon sok éve azon fáradoznak,hogy az anyanyelvén mindenki tudjon helyesen írni-olvasni.Hidd el ezért nagyon sok áldozatot hoztak.Semmi baj nincs az oktatással,hidd el nekem.A baj ott van,amikor nem tanulja meg a gyerek rendesen amit kell.Ne mondja nekem senki,hogy egy erdélyi magyar tanítónő látja,hogy Pistike helytelenü írja le a szót,de ő nem javítja ki.Szóval,mint mindenhol,Erdélyben is ,itt is,mindenhol meg kell tanulni helyesen írni.A magyar helyesírási szabályok ott is,itt is ugyanazok.Ahogy követtem a beírásokat,Maci ROMÁN NYELVŰ OSZTÁLYBA JÁRT.Ami azt jelenti,hogy ő nem tanult meg magyarul írni,aza a helyesírási szabályokkal nincs tisztában.Ennyi az egész.Amit tud írni,azt a hallása után írja le.Ez viszont becsülendő.Üdv
3473. andra (válaszként erre: 3471. - Adfca78816)
2006. nov. 25. 14:45
Nem lehet mindenki zseni mint te!!
3472. andra
2006. nov. 25. 14:44

Szerintem,jo lenne ha leszalnatok mar szegeny cicumacirol,bantottatok mar eleget!

Leirta szepen mi a baj a helyesirasval,akkor mit cs....ek ma annyit?

kepzeljetek a helyebe magatokat?

Vajon itt mindenki tokeletes helyesiro?????

2006. nov. 25. 13:07

Kedves andra!

Szerinted miért járunk általános iskolába?

2006. nov. 25. 12:37
én azt bírom,hogy mindig van valaki,aki előhoz egy témát amit x hozzászólás előtt olvasott. Láttuk,hogy írt Cicumaci elfogadtuk és azóta nem természetesen megértjük és tudomásul vesszük a helyzetét.
3469. zena01
2006. nov. 25. 12:22
Nagyon lehúztátok szegény Cicumacit. Gondoljatok bele az ő helyébe, mit érezhet most. Van akinek nincs érzéke a helyesíráshoz. Én is hiába szeretnék zeneszerző lenni, ha botfülem van. Jó egyszer elmondtátok, hogy nem helyes,ahogyan írta, de folyamatosan ézért piszkálni? Gondolkozzatok el ezen.
3468. 'szti (válaszként erre: 3467. - 4716605536)
2006. nov. 25. 12:19

ez volna a normális, csak nagyon nehéz megváltoztatni az emberek szokásait

meg persze a szelektíven gyűjtött hulladéknak az újrahasznosítás lenne a lényege, és asszem ebben még nagyon seholse tartunk

2006. nov. 25. 12:13
szelektív hulladékgyűjtés? itt csak az van, a szeméttároló a koliban úgy néz ki: külön van papír, színes üveg, fehér üveg, műanyag flakon, és egy az egyébnek. Már hozzászoktam, de az elején furcsa volt átállni rá, hogy nem dobhatok egyszerűen egy helyre mindent
3466. Hoxa
2006. nov. 25. 11:35
<b>Ha nem nyugszanak el a kedélyek, akkor az érintetteket (tekintet nélkül) <u>pár napra</u> kiteszem a portálról! Most már tényleg elég!</b>
3465. Icus (válaszként erre: 3462. - E71af41436)
2006. nov. 25. 09:34
Én elmennek veled, de gondolom mindez Pesten van. A kisfiam megigérte, karácsonyi ajándékként elvisz a színházba, hát ebben a nyamvadt városi szinházban alig van előadás. De oda is már elkeltek a jegyek!!(decemberre). Hát ennyit az ajándékomról!!:((((
2006. nov. 25. 09:07
és most nekiállok és minden szavazásra válaszolok :)
3463. kisgé (válaszként erre: 3462. - E71af41436)
2006. nov. 25. 08:43
Mikor lesz, hol lesz, mennyi a jegy? Milyen ez?
3462. e71af41436 (válaszként erre: 3461. - Kisgé)
2006. nov. 25. 08:40

eljönnél velem? nem a matinéra szeretnék,hanem az éjszakaira.és nemnyertem jegyet,meg kell vennünk.de annyira szeretnék elmenni :)

és ki mondta hogy nem szeretlek? :)

3461. kisgé (válaszként erre: 3459. - E71af41436)
2006. nov. 25. 08:24
Én ráérek, kár hogy már nem szeretsz!:))))))
3460. 97dd601c1a (válaszként erre: 3459. - E71af41436)
2006. nov. 25. 08:23
Miért nem megy veled senki? 14-18-ig nyerted a jegyet? Kettőt nyertél? Hivd Jay nénit. Ő sem megy?
2006. nov. 25. 08:18

vagy reklámot zabálós :) merthogy nem jön velem senkiv :((

de még van egy ember a tarsolyomban :)

3458. 'szti
2006. nov. 25. 08:13
legyen mondjuk a pisztolyos ;-)
3457. e71af41436 (válaszként erre: 3456. - 'szti)
2006. nov. 25. 08:12
szió,akkor most szavazzunk :)de miről?
3456. 'szti
2006. nov. 25. 07:43
én azt hittem, itt a szavazásokról beszélgetünk...
3455. Icus (válaszként erre: 3452. - Cicumaci)
2006. nov. 25. 06:35

Kedves Cicumaci!!


Én is tettem a helyesírásodra megjegyzést, mert tényleg elég rossz. De, ezen lehet javítani!! A negatív kritikát is ell kell tudni fogadni.


Szerezzél be egy helyesírási kézi szótárt és mindjárt könnyebb lesz!

Gondolom igazából csak beszélni tanultál meg , magyarul, az írás meg jön ahogy gondolod! Ez is szép teljesítmény. Most már tudjuk mi a helyzet, és nem teszünk megjegyzést a helyesírásodra!!

Csak fejleszd magad tovább itt jó lehetőséged van rá!!


De, szerintem az is megoldható, csak egy kicsit macerás, ha válaszólsz valakinek, vagy szavazást írsz ki, elöszőr írd meg a Word-ben , ellenőríztesd le a helyesírás ellenőrzővel. Majd onnan illeszd vagy másold be a fórumokba!!!


Fel a fejjel!!! Szép napot neked és tündéri kislányodnak!!! Szia: Icus!!

3454. fcf0c655e6 (válaszként erre: 3452. - Cicumaci)
2006. nov. 25. 04:38

Cicumaci, eszedbe ne jusson, hogy itthagyod a Hoxa-portalt, azert, mert nehany szot nem tudsz helyesen leirni!

Ne torodj vele, mit mondanak masok, Te ird le a velemenyedet es az eszreveteleidet, a tobbi nem fontos!

Itt nem magyar tanarok vannak, hanem egyszeru emberek, mint Te is, es sokan el is bujhatnanak mogotted a magyar-helyesiras utvesztoiben.

Legyszi maradj es ne erezd azt,hogy Te vagy a legrosszabb, mert vannak sokkal rosszabbak Nalad, es megis megertjuk a velemenyuket, es mondandoikat.

Ezert ne kerjel bocsanatot, es elvarjuk, hogy szoljal hozza mindenhez, ami Teged erdekel!

Nem fog kirohogni senki, ebben biztos vagyok.

Ha megis megteszi valaki, az nem a Te hibad, hanem aze, aki vette a faradtsagot maganak es kinevetett. Az meg az o szegyene!

Fel a fejjel es dumalj!:)))))))))))))))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook