Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bérelt helyen rendezvény fórum

Bérelt helyen rendezvény (beszélgetős fórum)


2014. febr. 25. 08:50

No látjátok, majd csak összejön ez, hogyan is kell csinálni.

A cukrásznak pedig mondd meg, hogy nagyon szívesen fogadod nászajándék címén, ha (ingyen és bérmentve) besegít a torták és sütik készítésébe, mivel ti szeretnétek minél olcsóbban lezongorázni ezt az egészet!

Ezzel "visszadobtad" a labdát neki, ha valóban a pénzre játszott, akkor most kénytelen lesz színt vallani, ha pedig nem voltak hátsó szándékai, akkor legalább a menyasszony-torta díszítését megcsinálja nektek! :))))

11. Ageeca
2014. febr. 25. 07:17
Igen, az lesz a legjobb, hogy csukva minden, és csak a benti udvarra lesz nyitva az ajtó.
10. 5c0313b0fc (válaszként erre: 9. - Ageeca)
2014. febr. 24. 15:31

Én is azt mondtam, mondom, hogy zártkörű rendezvény, senkinek semmi köze ahhoz, hogy a kapun belül, az ajtón belül mi történik!


Közben eszembe jutott valami:

- egy jó nagy betűkkel írt táblát ki kell akasztani: "Zártkörű rendezvény"

- keményen oda kell figyelni, hogy sem a kapu, sem az ajtó ne maradjon sarkig nyitva!!! Vagyis legyenek kilincsre becsukva!!


(Apeh-ellenőrök járták az utcákat, egy helyen az utcai beállón ment a betonkeverő, a kapu nyitva, belülről betonozták a járdát, ... bünti: vállalkozói igazolvány = engedély nélküli bevétel-szerző tevékenység, fekete foglalkoztatás, stb. stb. mert azzal indokolták, hogy ahol a kapu nincs becsukva, és gyanítható, hogy valami (az ő szemszögükből nézve) törvénytelen tevékenység folyik, oda nyugodtan bemehetnek. Ha a kapu be lett volna csukva, akkor az azon belüli terület magánterület, de így, semmi akadálya nem volt, hogy oda-mehessenek!

Tudod, az erősebb kutya elvét!!!!

2014. febr. 24. 14:23
megkérdeztük... mivel zártkörü rendezvény senkinek semmi köze, és a szakács tudja h ételmintákat kell vennie és eltennie ...
8. 82d45dcd14 (válaszként erre: 7. - Ageeca)
2014. febr. 23. 11:41

Azt nem tudom!Azt írtad,hogy saját hússal zöldséggel,ez erre vonatkozott!

Az általad vásárolt hússal nem tudom,de én nem hagyatkoznék egy cukrász véleményére,mennék továbbpl.hatósági állatorvos,vagy hogy a pöcsbe hívják...

7. Ageeca (válaszként erre: 6. - 82d45dcd14)
2014. febr. 23. 11:32
De ha üzletből veszem, számlával?
2014. febr. 23. 11:18
Pár éve,a barátnőm esküvőjére,a csirke,a tyúk,az mind háztáji volt(nagymamától)étteremben elkészítve,állatorvosi papír tuti kell hozzá!
5. Ageeca (válaszként erre: 4. - 5c0313b0fc)
2014. febr. 23. 10:28

már meg van a szerződés egyébként, és ott úgy van írva hogy használhatjuk a konyhát, mindent, csak ki kell takarítani ha végeztünk...


De én is erre gondoltam hogy azért ijeszt be, hogy őt válasszuk... És ráadásul családbarát...

4. 5c0313b0fc (válaszként erre: 3. - Ageeca)
2014. febr. 23. 10:00

Szerintem ez hülyeség, hiszen a termékek eredetének igazolási kötelezettsége a vállalkozókra vonatkozó adó-jogszabályokban van előírva, de ti nem vagytok vállalkozók.

A bérbevételi szerződést írjátok le, és abban legyen benne az is, hogy a bérlemény összes helyiségét, és az ott található berendezési tárgyakat is szabadon használhatjátok. Különösen legyen kihangsúlyozva benne, hogy a konyha és annak teljes felszerelése, berendezése is beleértendő ebben!

Másrészt ez egy zártkörű rendezvény lesz, az utcáról akárki csak úgy símán nem mehet be, tehát nem kereskedelmi-üzleti célú sütés-főzés, hanem családi jellegű vacsora készül!


(Van egy sanda gyanúm, hogy az illető rátok akarja hozni a frászt, csak azért, hogy a végén azt mondjátok neki, hogy akkor az a tiszta, ha ő süti-főzi a dolgokat, és nem ti magatok házilag készítitek el!) :))))

2014. febr. 23. 09:47

működik a hely,hétvégente idősek bulija stb, ottani főzéssel..


Minket az esküvői mizéria érdekel, hogy húst venni, zöldséget, és azt ott megfőzni...


Mert az a kedves cukrász azt mondta hogy ha pl az apeh kijön ellenőrizni Esküvő napján, akkor legyen számla mindenről.... Érted?


De már annyira én sem értem....

2. 5c0313b0fc (válaszként erre: 1. - Ageeca)
2014. febr. 23. 09:20

Hülyeség, de a mai jogszabályok szerint "valami igazság van benne"!

Ha az a konyha már évek óta nem üzemel, akkor régóta nem volt u.n. vízminőség-vizsgálat (KÖJÁL kólika-fertőzés stb.) és egyéb hasonló dolgok, vagy pl. a tűzhelyek biztonságos használata, azok felülvizsgálata és még ki tudja, mi más.

Ha bármi gubanc miatt pl. tömeges ételmérgezés, stb. stb. .... ne is beszéljünk róla!


Inkább úgy gondolkodnék, hogy otthon (=valakinek a lakásán) megfőzni-megsütni a kajákat (=ahhoz a KÖJÁLnak semmi köze!!) és a saját edényben odahordva ott már csak a melegítés lenne. (Persze a gáztűzhelyet előtte egy szakemberrel átnézetném)


Szóval valahogy így el lehetne kerülni, hogy bármelyik hatóság is beleköthessen. Legalább is énszerintem.

De gondolom mások is írnak még ide!

2014. febr. 23. 08:08

Sziasztok!

Esküvőre készülünk, és egyik cukrász azt mondta, hogy ha kibérelünk egy rendezvény termet, amihez konyha is tartozik, be kell szerezni a szükséges engedélyeket a főzéshez, sütéshez..

Az esküvőnket nem étteremben szeretnénk tartani, hanem magunknak csinálnánk szakácsnő, konyhai kisegítők megbízásával, saját hússal és saját zöldséggel...


Mi erről a véleményetek? Manapság már tényleg megszűnt ez a "csináld magad esküvő"? Vagy létezik még rá lehetőség?


Kérlek segítsetek! Hétfőn megyek megkérdem azt a helyet, ahol szeretnénk tartani, de innen is várok tapasztalatokat!!!


Egyébként egy kicsi művház, előadó teremmel, balett teremmel, aulával, és egy konyhával...


Szép napot!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook