Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Béranyaságról fórum

Béranyaságról (beszélgetős fórum)


1 2 3
46. michelle.r (válaszként erre: 43. - NomNom)
2020. aug. 6. 17:40
Nem fogom leírni, mert még ma is praktizál. Te is tudod, mivel lehet elérni ;)
45. Bence Vivien (válaszként erre: 40. - Michelle.r)
2020. aug. 6. 15:33
Én is úgy gondolom, hogy szabályozni kell, nincs itt semmi katasztrofális ha legálisan történik az egész folyamat.
44. Bence Vivien (válaszként erre: 41. - Michelle.r)
2020. aug. 6. 15:29
Igen, itt Magyarországon keveset tudunk erről, de gondoltam hogy lehet valakinek volt tapasztalata vagy ismer valakit)
43. NomNom (válaszként erre: 40. - Michelle.r)
2020. aug. 6. 13:44
Ki vállalta be a beültetést? Vagy hogy megy ez Mo-n? Már úgy értem ha nem legális akkor hogyan tudták elérni, hogy valaki beültesse egy 3. félnek a megtermékenyített petesejtet?
42. NomNom (válaszként erre: 38. - Bence Vivien)
2020. aug. 6. 13:43
Az elején nem ezt mondtad, hanem kérdezted kinek mi a véleménye. Akkor lehet nem itt kellene érdeklődni. Nem tudom erről hivatalos infó van-e.
41. michelle.r (válaszként erre: 38. - Bence Vivien)
2020. aug. 6. 13:31
Ez itt Magyarország, valószínűleg elég keveset tudunk arról, hogy működik Ukrajnában. Ott keress infót inkább!
40. michelle.r (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2020. aug. 6. 13:24

Egyetértek veled. Éppen ezért nem tiltani kellene, hanem szabályozni., és orvosi felügyelettel végigcsinálni, törvényi keretek között.


Ismerősi körömben is van olyan gyerek, akik egy baráti házaspár nőtagja hordott ki, mert a biológiai anya valószínűleg meghalt volna szülés közben.

2020. aug. 6. 13:03
valakinek van valamilyen információja vagy tapasztalata?
38. Bence Vivien (válaszként erre: 35. - NomNom)
2020. aug. 6. 12:59
érdeklődök a béranyaprogram iránt Ukrajnában
37. Bence Vivien (válaszként erre: 34. - Lávli*)
2020. aug. 6. 12:57
mi a béranyaságról beszélgetünk
36. Lávli* (válaszként erre: 35. - NomNom)
2020. aug. 6. 12:38

De tényleg. Felvesznek? Meg program?!?

Lehet, itt keres jobb megélhetésre vágyó nőket?!

35. NomNom (válaszként erre: 34. - Lávli*)
2020. aug. 6. 12:36
És melyik országról? Ukrajna, Oroszország?
34. Lávli* (válaszként erre: 33. - Bence Vivien)
2020. aug. 6. 12:30
Te miről beszélsz?
2020. aug. 6. 10:12
Szigorú ellenőrzéseket végeznek a program előtt, nem vesznek fel bárkit az utcárol.
32. Lávli* (válaszként erre: 30. - Auróra2010)
2020. aug. 6. 10:01

A megrendelők sok pénzt fizetve úgy válogathatnak, ahogy csak jól esik nekik.

Én mindenesetre azt gondolom, hogy a gyermekre vágyók, akiknek sok pénzük van és ismerik a kiskapukat, inkább azt az utat választják, hogy újszülöttért vagy nagyon fiatal babáért fizetnek sokat, akikről lemondanak szülés után, nem béranyaságért.

31. unom (válaszként erre: 29. - Bence Vivien)
2020. aug. 6. 09:55
Kiderül, hogy az anya iszik, kábítózik terhesen. Mit tudsz tenni?
30. Auróra2010 (válaszként erre: 28. - Auróra2010)
2020. aug. 6. 09:49
egy l960-ban született egézséges jó karban levő nő bepróbálkozott de nem fogadták el a megrendelők, mert 30 as évek végén már öregnek találták,
2020. aug. 6. 09:39

Nem mondtam hogy hivő vagyok.

A baba 99.9% a szülőké, 1% sincs béranyától. Мindkét fél aláírja a szerződést a program elején

Ilyen kérdés merülhet fel ha illegálisan igénybe veszik a béranyaságot

2020. aug. 6. 09:39
évekkel ezlőtt sokaknak volt megélhetési forrás, az ezredforulón pl 1-2.000.000 ft volt egy baba kihordása
27. unom (válaszként erre: 26. - NomNom)
2020. aug. 6. 09:36

Nem beszélve a terhesség egészségügyi kockázatairól.

Néhány országban nem lennék biztos benne, hogy a nő önként vállalja.

26. NomNom (válaszként erre: 24. - Unom)
2020. aug. 6. 09:27

Meg kérdés mennyire tekinthető sajátnak. Én úgy érezném kb. mintha örökbe fogadtam volna - csak kicsit jobban hasonlít rám mintha "akárki gyereke" lenne.

Szerintem ez a legetikátlanabb módja a gyermekvállalásnak. Bennem még olyan kérdés is felmerül, hogy milyen károkat okozhat ez abban a nőben, aki más gyerekét szüli meg. Lehet, hogy mikor elvállalja úgy gondolja menni fog, de mi van ha megszüli és összeroppan lelkileg... nem mondhatja azt, hogy mégsem adja oda mert képtelen rá, mint pl. egy adoptálásnál.

Aki igazán hívő nem fog ilyesmihez folyamodni pont amiatt amit írtál. Ismerek hívő embereket akiknek megmondták, hogy nem lehet gyerekük. Két csecsemő örökbefogadása után született sajátjuk!

2020. aug. 6. 09:27

Szeretni és nevelni fogom, az én gyermekem az én vérem.

Mikor valami hiányzik az életben, küzdeni kell érte, és nem elfogadni

24. unom (válaszként erre: 22. - Bence Vivien)
2020. aug. 6. 09:16

Szerintem semmi.

De nem válaszoltál: ha a baba betegen születik mit tesztek?

A másik kérdésem: ha hívő vagy, miért nem fogadod el az istened akaratát?

23. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 22. - Bence Vivien)
2020. aug. 6. 09:16
Semmi rossz nincs abban a világon, sőt a világ legtermészetesebb dolga szerintem.
2020. aug. 6. 09:12
de mi rossz van abban hogy valaki saját babát akar, de az Isten nem ad áldást rá, és ezért a béranyasághoz fordul?
21. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 20. - Amaunet)
2020. aug. 5. 23:51

Naponta találkozom sérült gyerekekkel (IS), ha lehet azért átgondolnám, és nem szeretnék 24 órában ügyeletet egy sérült gyerekkel tölteni, ha nem muszáj.

Láttam azt a műsort én is. Nagyra értékelem az ilyen embereket, de én nem áldoznám fel a szabadságom a gyerekeim szabadságát, egy idegen ember gyereke miatt.

Más a saját és családban, nem adnám intézetbe 1000%, de máséval nem nehezíteném az életem.

20. Amaunet (válaszként erre: 19. - 9b10f3d7ff)
2020. aug. 5. 23:21

Van barátnőm, aki két gyermeket fogadott örökbe a férjével eszébe sem jutott ezeken gondolkodni.


Persze, azok a magzatok, akiket említesz nagyobb veszélyeknek vannak kitéve, de vannak szülők, akik az ilyen sérült gyermekeket is elfogadják, ha lehet élni a sérüléssel, vagy kezelhető.

(a múltkorában szerepelt egy ilyen anyuka egy beszélgetős műsorban)

Vannak még, akik valóban egy gyermeket szeretnének nevelni és nem egy házi kedvencet vásárolni.

19. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 17. - Amaunet)
2020. aug. 5. 23:10
Abban igazad van, hogy nem veleszületett hibák, de egy drogosnak, nemi betegnek, alkoholistának sérülhet a magzata. Lehet szellemifogyatékos, szervi beteg. Nem egy ilyen fordul elő, ha rálátsz a dolgokra.
18. pteri (válaszként erre: 4. - Lávli*)
2020. aug. 5. 21:38
Nem veszem. Nem értem, miért baj, ha a leendő örökbefogadó fizet a biológiai anyának. Tudjuk, hogy a terhesség azért költségekkel is jár. Van, aki táppénzre kényszerül, többször megy dokihoz, ha jót akar, magánban, új ruhák, vitaminok, egészségesebb étrend. Ezt miért csinálná egy vadidegen ingyen? És nyilván azért is csinálja, mert szeretne kis plusz jövedelmet. Ha ezt önként vállalva, átgondolva, törvényesen, ha azok engedik, teszi, akkor egy párnak örömet okoz, aki szívesen segíti az ő életét 3gy kis pénzzel. Így gondoltam. Az már tényleg gáz, ha átesnek a ló túloldalára, és ezt iparszerűen, vagy kényszer hatására teszik. Gondolom nálunk ezért nem engedélyezett, mert könnyebb tiltani, mint kiépíteni egy törvényes, ellenőrzött rendszert erre.
17. Amaunet (válaszként erre: 16. - 9b10f3d7ff)
2020. aug. 5. 21:27

Amit felsoroltál nem veleszületett hibái a szülőknek, nem örökölhető. A gyermekkel feledtethető, ha egy szerető családba kerül.

Persze, lehetnek örökölt betegségek, amelyek később betegíthetik meg a gyermeket, de ez a saját szülötteknél is előfordulhatnak. Pl én sem tudom milyen betegségei voltak a nagyszüleimnek, amit a gyermekeim örökölhetnek.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook