Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Beoltatod magad koronavírus ellen? fórum

Beoltatod magad koronavírus ellen? (beszélgetős fórum)


6763. 55Judit (válaszként erre: 6761. - Intro74)
2021. okt. 28. 12:28

Visszatérve az esetre, miszerint beoltottak valakit tudta nélkül. Ha belegondolok, ezt nem hiszem el.

1. Az oltást orvos adja. Mint ilyen, tisztában van azzal, hogy a beteg kikérdezése nélkül, a kérdőív kitöltése nélkül nem olthat be senkit. Ugyanis bizonyos esetekben krónikus betegek nem kaphatnak oltást. Pl. a betegségük aktív, vagy kezeletlen szakában van. Akkut megbetegdés esetén sem lehet oltani bizonyos esetekben, főleg ha lázas az illető.

2. Nem lehet m indenkinek bármilyen vakcinát beadni. Ez betegség és kor függő is lehet. Én pl. Betegségem miatt Pfizeren kívül nem kapok mást.


Az orvosnak nagy felelőssége van, nincs olyan hogy valakit tudta nélkül beoltanak.

6762. Margarita Citokina (válaszként erre: 6759. - Intro74)
2021. okt. 28. 12:27
A "korait" iróniának szántam, mert már rég kellett volna. Az elmúlt rendezvényeket szerintem csak kötelező maszkviseléssel lett volna szabad megrendezni. Valószínűleg jó nagy...izé lehet már...a kórházakban is. Sajnos.
6761. Intro74 (válaszként erre: 6760. - 55Judit)
2021. okt. 28. 11:41
Elvileg ez jobb hely, mert maszek fogorvos. Amikor nem volt még megfázva, akkor is hol fent volt neki a maszk, hol lecsúsztatta az orra alá, plexit nem használ. Ellenben korábban a Szentkirályi utcai fogászaton maszkot és plexit is használtak az orvosok a kezelésem alatt.
6760. 55Judit (válaszként erre: 6759. - Intro74)
2021. okt. 28. 11:35
Jobb helyeken a fogorvosok maszkot és plexit is viselnek. Belegondoltam ebbe a szerelésbe milyen nehéz lehet dolgozni, pontos munkát végezni napi 8 órában. E közben némelyik utas a buszon a maszkot a szájára teszi vagy csak az állára, arra hivatkozva hogy nem kap benne levegőt.
6759. Intro74 (válaszként erre: 6755. - Margarita Citokina)
2021. okt. 28. 11:20
Szerintem meg nem korai, mert már elkezdődött az influenza szezon. Az oltott fogorvosom is a múlt héten meg volt fázva, és úgy kezelt engem, kicsit paráztam is, hogy esetleg elkapom tőle, de eddig semmi.
6758. _Berry_ (válaszként erre: 6755. - Margarita Citokina)
2021. okt. 28. 11:19
Ja, de szokás szerint ezek nem normálisak és csak nov. 1-től, pedig már holnaptól be lehetne vezetni. Előtte szombat-vasárnap még mint a heringek utaznak majd az emberek a temetőkbe, köhögnek össze-vissza. Mondjuk persze azt gondolom, hogy akinek ebben a 3 napban kell pont mennie a tömegben, az is elég felelőtlen. Vagy korábban is ki lehetett volna menni, vagy majd a köv. hetekben és szerintem a megemlékezés értékéből az sem von le, ha most valaki otthon gyújt egy gyertyát és emlékezik.
6757. 55Judit (válaszként erre: 6755. - Margarita Citokina)
2021. okt. 28. 11:12
Helyes!
6756. 55Judit (válaszként erre: 6754. - Margarita Citokina)
2021. okt. 28. 11:10
Helyes! Megjött az esze is. Mások szerint biztos átmosták az agyát. :)
2021. okt. 28. 11:07
Most jön a kötelező maszkhasználat. Kormányinfó. Éppen időben. De lehet hogy kicsit korai még:)
6754. Margarita Citokina (válaszként erre: 6744. - 55Judit)
2021. okt. 28. 11:05
Nem hiszem hogy érdemes lenne feljentést tennie. Egyébként esze ágában sincs, már csak nevet az egészen. Annak örül, hogy sikerült helyrekalapálni és tud még dolgozni.
6753. Intro74 (válaszként erre: 6752. - 55Judit)
2021. okt. 28. 10:52
Nekem is ezt írja ki valamiért, ha innen próbálom megnyitni, de ha rákattintok, akkor megnyitja a cikket innen is.
6752. 55Judit (válaszként erre: 6750. - Intro74)
2021. okt. 28. 10:32
A cikk helyett egy soha nem látott átirányítási figyelmeztetést kaptam. Ez is szép!
6751. 55Judit (válaszként erre: 6748. - 71ddaa07fa)
2021. okt. 28. 10:31
Hát persze. Értem én, és tudom hogy igazad van. Én ilyeneken nem bosszankodok már. E mellett persze hogy felháborító ez az eszetlenség nálunk. Ezért hagyom az egészet a francba, úgyse tehetek semmit ez ügyben. Viszont ami tőlem telik, azt mind megteszem. Nekem tarthatnak rendezványt is, meghívhatnak, csődíthetnek, akkor is a józan ész győz. Védem magam ahogy csak tudom, sokakkal ellentétben. Visznt amikor valami kötelező, akkor is vannak ellenszegülők, csak azért se, mert én megmutatom, stb. Az ilyek miatt méginkább vigyázni kell, résen kell lenni. Én a védekezés minden formáját kötelezőnek érzem magamra nézve, ha ez nincs leírva akkor is.
6750. Intro74
2021. okt. 28. 10:26

Vagy itt is így írják:

[link]

6749. Intro74 (válaszként erre: 6747. - 55Judit)
2021. okt. 28. 10:22

De voltak ilyen cikkek is, amik ezt állították, de valóban a többség úgy írta, hogy 40-60%-kal fertőzőbb.

Pl. ebben a cikkben nem a százalékos arányt írták: [link]

6748. 71ddaa07fa (válaszként erre: 6742. - 55Judit)
2021. okt. 28. 10:21

Igen adott, viszont az emberek nagyon nagy hányada a sok egymással szemben hozott intézkedés miatt már nem hisz ebben az egészben.

Belefutottam valamelyik nap egy meccs szünetében az egyperces híradóba. Előbb megmutatták mennyi ember vett részt a vágóhídra történő menetelésben, majd utána következett az a hír, hogy nálunk is egyre több a megbetegedés.

Ez a két hír valahogy számomra nem fér össze. Mert ha tényleg naponta nő a fertőzöttek száma Magyarországon, akkor ne tartsunk békemenetnek álcázott farokméregetést.

Amennyiben következetesen jártak volna el a felelős vezetőink, az elmúlt másfél év alatt, akkor valószínű ennyi kételkedő sem lenne. Elrendeljük a maszkot a bevásárlóközpontokban mikor már lecsengőben van a járvány a 2020 júniusában, majd nem teszünk semmit, mikor napi 4000 felett van a betegek száma 2021 október végén. Vagy bezárjuk az éttermeket, mikor beteget alig lehet találni és nem teszünk semmit, mikor fél Magyarország a taknyán csúszik.

6747. 55Judit (válaszként erre: 6745. - Intro74)
2021. okt. 28. 10:14

Ilyet senki nem mondott. Hol van?

Az összeesküvéselméletesekre jellemzőek a túlzások is. Abban a bandában olvashattál ilyet. Ezt híresztelve veritek a melleteket hogy lám, ennyire nagy a veszély, de én akkor sem oltatom be magamat! Mert én vagyok a legyőzhetetlen megfertőzhetetlen, mindent túlélő király!

6746. Intro74 (válaszként erre: 6744. - 55Judit)
2021. okt. 28. 10:13
Na igen, ebben egyetértek, hogy ez a cselekedet sem törvényes, hiszen nem írta alá az illető, hogy kéri az oltást.
6745. Intro74 (válaszként erre: 6742. - 55Judit)
2021. okt. 28. 10:11
Már "csak" 4x fertőzőbb? Eddig arról szólt a fáma, hogy 40x-60x fertőzőbb a Delta, mint a korábbi variánsok. :/
6744. 55Judit (válaszként erre: 6743. - Intro74)
2021. okt. 28. 10:07
Még a titokban beoltás is az egyén érdekeit szolgálja. Viszont nem törvényes. Emberi jogok megsértése miatt feljelentést is lehet tenni ilyenkor. Persze a vakcina szempontjából már mindegy. Azt nem lehet törvényileg kiszedni. 🤣
6743. Intro74 (válaszként erre: 6741. - Margarita Citokina)
2021. okt. 28. 10:04
Na pont ezt a témát beszélgettük egy másik csoportban, hogy lassan eljön az az idő is, amikor akár a tudtunkon kívül is beoltathatnak minket, erre tessék... :/
6742. 55Judit (válaszként erre: 6739. - 71ddaa07fa)
2021. okt. 28. 10:02

Külföldi tudósítások szerint is, a mostani mutáns 4x olyan agesszíven fertőz mint az előzőek. Ha nem lenne a fél ország beoltva, valószínű sokkal többen lennének már kórházba. Nem tudhatjuk, csak gondolom. Több felől jövő hírek szerint abban azokban az országokban ahol alacsonyabb az átoltottság, nagyobb mértékben terjed a járvány.


Örültem a végefelé az egyén felelősségét is említetted.

Én úgy gondolom, hogy a kormány lehetőséget biztosít mindenki számára hogy mindenféle védekezési eszközt, módot igénybe tudjon venni. Oltás, maszk, távolságtartás. Kivéve tömegközlekedés. Aki nem él ezekkel, az az ő személyes felelőssége. Viszont ha min denki élne a lehetőségeekkel, talán az iskolabezárásokra sem lenne szükség.


Én megértelek téged, csak a saját gondolataimat fűztem a mondandódhoz.

2021. okt. 28. 09:43
folytatom, be, de lehet sok más kényszerítő körülmény...munkahely, mit tudom én. Majd sorra kerülsz:)
6740. Margarita Citokina (válaszként erre: 6737. - Intro74)
2021. okt. 28. 09:41

Szeptemberben egy 65 éves férfi, aki a házunkban lakik, rosszul lett. Oltásellenesként természetesen oltatlanul került kórházba. Több vizsgálatot, és egy kis műtétet is el kellett rajta végezni. Az első napon vérvétel meg mindenféle szurkálások után egyszer csak a kezébe a nyomták a kis igazolást, hogy kapott egy Janssen oltást:) Túl kockázatosnak tartották az oltatlanságát, ezért nem kérdezgették, mi a véleménye. Azóta már rég itthon van, dolgozni jár.

Természetesen azt nem kívánom, hogy ilyen apropó miatt oltsanak

6739. 71ddaa07fa (válaszként erre: 6738. - Aranyeso3)
2021. okt. 28. 09:39

Kezdenek vegyes érzéseim lenni az oltásokkal kapcsolatban. Van hozzátartozóim, akik két oltás után elkapták a vírust, de néhány nap gyengeségen, kicsi náthán, illetve szag és ízvesztésen kívül semmi bajuk nem lett.

De sajnos olyan ismerőseim is vannak, akiknek a harmadik oltás nagyon megviselte a szervezetüket. Továbbá most már azt sem hiszem, hogy ennyi beteg, mint most a kórházakban van csupán az oltatlanok köréből kerülne ki, vagy a kínai csodaoltást kapott idősek jutnak erre a sorsra. Kár tagadni nem működik úgy az oltás, ahogy azt hirdették.

Fél Magyarország már be van oltva és mégis több a beteg mint tavaly ilyenkor oltások nélkül.


A másik dolog pedig, hogy talán tényleg itt lenne az ideje bevezetni valami korlátozást. Választások ide vagy oda, nem azt kellene a politikusainknak szem előtt tartani, hogy ha most bevezetnének bizonyos korlátozó intézkedéseket, az ezt ellenző hisztizők biztos ellenük szavaznának, hanem azt kellene figyelni, hogy ezzel esetleg pár életet, megmenthetnének.

Persze tudom nem egyszerű megoldani az online oktatást, de ha másfél évvel ezelőtt nagyjából napi 100 fős megbetegedésnél bevezették, most is meg kellene lépniük.

Ugyanúgy, ha Japán nyáron bevállalta, hogy nézők nélkül rendezi az olimpiát, nekünk miért kell minden sportrendezvényen engedélyezni a telt házat?

A tömött távolsági vagy a helyijáratokon, bevásárlóközpontokban miért nem lehet elrendelni a maszk viselését?

Az az ember vagyok, aki mindig ellenezte a vírus előtt, hogy egy kicsi torokkaparás, orrfújás, vagy pár köhintéssel otthon maradjon az egyén. Viszont most mindenkinek kellene annyi felelősséggel rendelkeznie, hogy ilyen tünetek esetén otthon marad, konzultál a háziorvosával, és csak úgy megy társaságba, ha ezek a tünetek teszttel kimutatva beigazolják, hogy nem a vírus okozta a betegségüket.

Értem én, hogy fizetésből él az ember. De lehet valaki megússza a fent említett tünetekkel ezt a betegséget a másik pedig kórházba vagy a temetőbe kerül majd a felelőtlenségük miatt.

6738. aranyeso3
2021. okt. 28. 08:40
Nalunk most kezdtek a harmadik adagokat beadogatni de mar a negyediket rebesgetik.Nem ertem mi van ezekkel az oltasokkal?Szamos fertozo betegseg ellen oltanak de mindegyik egy dozisu.Ja, en nem vagyok oltott de mielott belem kotne barki is,egy veleszuletett verkepzesi zavar miatt orvosi javaslatra a kivetelek vagyis rizikos csopiba kerultem,mert azert az oltasnak is mint minden mas gyogyszarnak vannak mellekhatasai.
6737. Intro74 (válaszként erre: 6735. - Margarita Citokina)
2021. okt. 28. 08:01
Hát ahhoz le kéne fogniuk engem, és erőszakkal kéne beadniuk. :) De odáig azért csaknem fogunk eljutni.
6736. Intro74 (válaszként erre: 6734. - Margarita Citokina)
2021. okt. 28. 07:58
Kedves tőled, hogy te nem vagy ellenséges velem, mint pl. 55Judit, engem sem zavar, amiket te írsz, mert benned legalább nincs rosszindulat ill. lenézés, mint itt többekben. Te legalább valamennyire próbálod megérteni azokat is, akik nem akarnak oltatni.
6735. Margarita Citokina (válaszként erre: 6725. - Intro74)
2021. okt. 27. 23:09
Remélem csak kitalálnak vmit, ami miatt muszáj lesz majd beoltatod magad😁
6734. Margarita Citokina (válaszként erre: 6723. - Intro74)
2021. okt. 27. 22:48
Csak figyelgess, szorgalmasan, engem egyáltalán nem zavarsz:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook