Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Beköltöztek hozzánk az egerek, hatékony egérriasztót keresek! Tudtok ilyet? fórum

Beköltöztek hozzánk az egerek, hatékony egérriasztót keresek! Tudtok ilyet? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2011. okt. 28. 10:48
Nagyon sajnálom, hogy itt a hoxán nincs like vagy tetszik gomb. Néhány üzenetre hatalmasat klikkelnék.... :D
34. Etke75 (válaszként erre: 32. - Capuccino77)
2011. okt. 28. 10:47
Nekem a gyerekeim egyenesen rajonganak az egérért. Múltkor a csapda csak a lábát kapta el, de azt alaposan. A gyerekek ott könyörögtek, hogy tartsuk meg, mert milyen aranyos.
33. zsoka1984 (válaszként erre: 31. - Capuccino77)
2011. okt. 28. 10:46
Nálunk én vagyok az egér vadász, mert a férjem úgy irtózik tőlük hogy inkább ő költözik ki.
2011. okt. 28. 10:43
:) Nálunk a gyerekek hozzám hasonlóan írtóznak tőle, így Ők nem merik nyitva hagyni. :)
31. capuccino77 (válaszként erre: 28. - Etke75)
2011. okt. 28. 10:41
Elhiszem,hogy megőrülsz tőlük. Én mindig mondom a férjemnek, hogy ha nyitva hagyod az ajtót és bejön az egér, kiköltözök a házból és csak az egérmentes házba vagyok hajlandó visszajönni. :) Az ablakot is csak úgy merem kinyitni, hogy őrt állok mellette a szellőztetés idejére.Kicsit időrabló, de megéri. Utálok rettegni. :)
30. Etke75 (válaszként erre: 27. - Capuccino77)
2011. okt. 28. 10:41
Nálunk a gyerekek fő probléma. Néha úgy közlekednek, mintha barlangba laknának. A bejárati ajtót nyitva hagyják. Az előtérből pedig már nem nagy kunszt bejutni az egereknek a lakásba.
29. 11c89165be (válaszként erre: 28. - Etke75)
2011. okt. 28. 10:41
Én már nem csak az őrület határán voltam, amikor még a nyáron felszerelt klímába is beputriztak és szétrágták a szűrőjét..... Ötezerbe került a szűrő filter és még plusz ötbe a kiszállás.... Olcsó kör volt mondhatom. Szerencsére az én férjem ugyanúgy gyűlöli őket mint én, ezért is rendeltem meg a riasztót.
28. Etke75 (válaszként erre: 25. - 11c89165be)
2011. okt. 28. 10:35
Engem is lassan az őrületbe kergetnek. Folyamatosan hallom, ahogy a padláson is, a fejünk fölött és a konyhában is randalíroznak. A páromat nem zavarja, szerinte ez egy kertes házzal együtt jár. De ennyi?
2011. okt. 28. 10:34
Szerintem a legfontosabb, hogy minden lyukat foltozzunk be vagy így, vagy úgy. Tehát a bejutást akadályozzuk meg. Utána jöhet a kiírtás. Én is a ragasztó híve vagyok, bár sajnálom a kis dögöket, mikor még élve kínlódnak rajta, de viszont a szívemet jobban sajnálom, ugyanis infarktusközeli állapotba tudok kerülni, ha csak az udvaron meglátok egyet. Eddig 1x volt házon belül egerünk építkezéskor, egy cső mellett jött be a kis dög a kutyakajára, ragasztó fogta meg, majd lapát segített a szenvedésein. Jelenleg kint hagyományossal kisérletezgetünk, amivel 2 hete sikertelenek vagyunk, mert valami csoda folytán a szalonna, a kutyatáp, a sajt darab is eltűnik, ám egér sehol. Gyanítom, hogy egy ügyes macska van a dolgok hátterében, aki vagy egerestül vagy anélkül tünteti el a falatkákat. :D
2011. okt. 28. 10:32
Nekem egyszer jött be egér a házba. Már kezdett éjszakára hidegebb lenni, én meg nappal úgy szellőztettem, hogy még a bejárati ajtót is kinyitottam. Akkor beszökött egy egérke. Úgy vettem észre, hogy aznap kókusz kockát sütöttem és megdézsmálta. De persze nem egyet, hanem szinte mindbe beleharapott. Gyorsan elmentünk venni egy egérfogót, a sütiből egy darabot tettünk rá, oda tettük, ahol előzőleg a nagy tál süti volt (ami a kukában landolt az egérdézsma után) és reggelre el is kapta.
25. 11c89165be (válaszként erre: 24. - Etke75)
2011. okt. 28. 10:28

Igazából úgy magyarázzák, hogy a kettő kombinációja hatásos. Nálunk rendszeresen a gyerekszobát támadják meg az egerek. :) Nem tudom miért, de az nagyon szimpatikus nekik. :D Állandóan ricsajoznak a gipszkarton mennyezet fölött és rendszeresen szaladgálnak a parkettán is. Amikor elkezdődtek a hűvös éjszakák, rögtön nyargaltak befelé. Megvettem a kütyüt és ahogy telt az idő, úgy tűntek el a hangok. Épp valamelyik nap mondta a gyerkőcöm, hogy már nem hallja a hangokat. :D

Hidd el, tudom nem mindenkinek van annyi a pénztárcájába, hogy kiköhögje az árát, de ahogy én számolgattam mennyit költök el méregre, ragasztóra, no meg a károkra, majdnem dobtam egy hátast. Pár év alatt megtérül az ára és nem kell ezekkel a nyűveteg állatokkal szenvednem. Gyűlölöm őket! :@

24. Etke75 (válaszként erre: 22. - 11c89165be)
2011. okt. 28. 10:16
Hát az ára valóban borsosnak tűnik. Akkor az igazán hatékony az elektromágneses.
2011. okt. 28. 10:09
Nekem bevált az elektromos riasztó, viszont elötte egyik un. egérriasztó sem jött be, se a ragasztó, sem a zselés. Most még 2 cica is van, remélem beválnak:))
22. 11c89165be (válaszként erre: 1. - Etke75)
2011. okt. 28. 10:07

Nekem van egy csoda kütyüm, ami tényleg hatékony!


A termék neve Pest-x rágcsálóriasztó, és a szolnoki Harps Kft-től rendeltem meg. Az ára elég borsosnak mondható, 50 000 felett van. Amikor én rendeltem épp kifogtam az egyet fizet kettőt kap akciót. :) (mákom volt) A kütyü 2 elven működik, az egyik az ultrahangos riasztás, amivel olyan hangot ad ki amit az egerek nem bírnak elviselni. (természetesen az emberi fül számára ez a hang nem érzékelhető, szóval nem zavar). A másik pedig az elektromagnetikus riasztás. Ez úgy működik, hogy a falban elhelyezkedő villanyvezetékeken keresztül is riasztja őket.Ez a riasztás mindaddig érvényes amíg 1 villanyórán vannak a vezetékek. Az ultrahang csak az adott helyiségre hat (mivel a falak, bútorok leárnyékolnak), de az elektromagnetikusság több száz m2-en is hatásos.

Ha gondolod keress rá a neten, szerintem jó találmány.

2011. okt. 28. 10:05
Már sok mindent kipróbáltunk, a hagyományos egérfogó a tuti,bár nálunk nem kifizetődő,mert én csapdástól együtt kidobom,aztán kukázhat a párom:-)
2011. okt. 28. 10:02
én kétszer vettem elektromos kütyüt, talán ultrahangos, de szerintem az nem elzavarta őket, hanem hívta, mert ugyanúgy jöttek
2011. okt. 28. 09:55
Meg kell keresni hol mennek be, mert ha az egyik banda kihal, jön a másik. Nálunk kint macska, bent ragasztó bár én is sajnálom őket még a macskától is. Apósomék is valamilyen elektromos kütyüt használnak évek óta ,bár olyan helyen ahová szerintem amúgy sem menne az egér.
18. Maja82
2011. okt. 28. 09:54
Nálunk is van egér a lakásban,és hiába tettem ki ragasztót,nem megy bele,pedig eddig bevált.Kitettem a ragasztót nem kellett sok idő és megfogta.Ez már rafinált egér,nem megy bele,szépen kikerüli.
2011. okt. 28. 09:52

Én épp az előbb vettem műanyag egér és patkányfogót.Holnap megmondom hogy vált be.

Nem kell hozzá csali sem mert feromon van benne ami odacsalja a rágcsálókat. Egyszerű beállítani. Remélem beválik!

16. githaj (válaszként erre: 1. - Etke75)
2011. okt. 28. 09:52
Macska. :-)
15. Cucicsillag (válaszként erre: 8. - Etke75)
2011. okt. 28. 09:48

Anno nekem is volt dolgom egérkével, még a fiókból is visszapislogott, majd'frászt kaptam. Ilyenkor "családostul" jönnek, mint a mesékben.

Ez a ragacsos izé hatékony, de akármilyen undi is az egér, én sajnálom szegényeket. Ezért esett a választás a macskákra - a tápláléklánc érvényesült. Ha nem szereted a cicákat, sajnos nem tudok mit tanácsolni.

Kitartás, tudom, hogy bosszantó, sajnos...

14. megi04
2011. okt. 28. 09:46
2500ft.-12.000 ig
13. Etke75 (válaszként erre: 11. - Szimonic)
2011. okt. 28. 09:41
És hol vettétek ezt a kütyüt és mennyiért?
12. Etke75 (válaszként erre: 11. - Szimonic)
2011. okt. 28. 09:41
Ismerős a dolog. Sajnos nálunk is így van. Plusz még a lakásban is razziáznak. Már utálom a konyhámat. Állandóan ott vannak, alig győzöm fertőtleníteni.
2011. okt. 28. 09:38

sziasztok!

mi már túl vagyunk minden módszeren...

szerencsére nem a lakásban, hanem a padláson vannak a lakóink, most az elektromágneses riasztót teszteljük. nem volt olcsó, de ez az utolsó reményünk. az ultrahangos nem vált be.

kb 1 hónapja van fent ez a kütyü, azóta ritkultak a hangok, úgy vesszük észre, hogy jönnek ugyan, de ez a bigyó tovább is űzi őket. Persze mielőtt ilyen kiadásba verné magát valaki, próbálja végig a többit: klasszikus csapda, méreg, ragasztó, ultrahangos... hátha segít. A macskát is feltettük a padlásra, de fogni nem nagyon tudott, mert a macska legfelül a deszkán, az egerek három "szinttel" lejjebb (szigetelés, fólia, gipszkarton) voltak...

2011. okt. 28. 09:34

nálunk mindig a hagyományos csapda vállt be dióval a tetején :)

ha meg éppen láttuk futni akkor megfogtuk, bár az jó nagy munka :)

9. turkkati (válaszként erre: 1. - Etke75)
2011. okt. 28. 09:33

Tegnap este mi is találtunk a garázsban:(, ragacsot tett le a párom.

A méreg is jó, de a ragacsnál azonnal látható az eredmény. Bár én annyira h.lye vagyok, hogy sajnálom, ahogy pislog a szerencsétlen.

8. Etke75 (válaszként erre: 6. - Sirga)
2011. okt. 28. 09:33
Már a 6. egeret fogtam ki egy hét alatt csapdával. Valóban jó módszer, de nem túl hatékony.
7. Etke75 (válaszként erre: 3. - Cucicsillag)
2011. okt. 28. 09:32
Nekem a fiam teknőse is sok, nemhogy egy macska. Sajnos nem nagyon kedvelem őket.
2011. okt. 28. 09:32
Nálunk a leghatásosabb a hagyományos csapda volt szalonnával(bár előfordult "vega-egér" is, amelyik dióra utazott).
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook